niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Czas pożegnać ambasadora Rosji! Adriejew oskarża Polskę o wywołanie... II wojny światowej!

Dodano: 26.09.2015 [14:00]
Czas pożegnać ambasadora Rosji! Adriejew oskarża Polskę o wywołanie... II wojny światowej! - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Siergiej Andriejew, ambasador Rosji w Polsce przekroczył granice przyzwoitości. Podczas rozmowy z dziennikarką TVN24 zaczął od wspomnienia faktu usunięcia z Pieniężna pomnika sowieckiego kata Armii Krajowej, generała Iwana Czerniachowskiego. „Nie zapomnimy Wam tego” – groził. Później posunął się do oszczerstw. „Polska była odpowiedzialna za tę katastrofę, do której doszło we wrześniu 1939 roku” – stwierdził w odniesieniu do II wojny światowej.
 
Popiersie czerwonoarmisty, generała Iwana Czerniachowskiego zostało zdjęte z pomnika w Pieniężnie. Jest to nie w smak ambasadorowi Rosji w Polsce, choć wszystko odbyło się zgodnie z polskim prawem. Polskie MSZ odpowiedziało stronie rosyjskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: MSZ: Rosja usiłuje manipulować przeszłością 

Mimo to ambasador brnie w zaparte mówiąc o "nieprzyzwoitości".

Stosunki polsko-rosyjskie są najgorsze od 1945 roku i nie jest to nasza wina. To wybór strony polskiej, która zamroziła nasze kontakty polityczne, ale i kulturalne. Nie wiem, jak będzie, ale jedno mogę powiedzieć na pewno: nigdy nie zapomnimy sytuacji z pomnikiem. Tak się nie zachowuje w cywilizowanym społeczeństwie, wojna na pomniki jest nieprzyzwoita

- powiedział w wywiadzie dla TVN24 ambasador.
 
Zaznaczył też, że wkroczenie Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 roku nie było aktem agresji. Co więcej ocenił, że Polska była odpowiedzialna za wywołanie II wojny światowej ze względu na naszą „politykę”.
 

Polityka Polski doprowadziła do tej katastrofy we wrześniu 1939 roku, bo w ciągu lat 30. XX wieku Polska przez swoja politykę wielokrotnie blokowała zbudowanie koalicji przeciwko Niemcom hitlerowskim. Częściowo Polska była więc odpowiedzialna za tę katastrofę, do której doszło we wrześniu. Wojska radzieckie weszły na teren zachodniej Białorusi i zachodniej Ukrainy 17 września 1939 roku, kiedy los wojny miedzy Niemcami a Polską był już przesądzony. Przedtem było już jasne, że Wielka Brytania i Francja nie przyjdą na pomoc Polsce. W tamtych warunkach, chodziło o zagwarantowanie bezpieczeństwa ZSRR

- upierał się Siergiej Andriejew.
 
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej odniósł się do skandalicznych słów ambasadora.

To jest właśnie walka z zafałszowaniem historii, te pomniki były symbolem historii fałszywej, takiej w której Armia Czerwona była nie agresorem, ale wyzwolicielem Polski

- tłumaczy Łukasz Kamiński.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Sergiej pewnie tradycyjnie az nadto chlapnal ruskiego samogonu i teraz cos tam belkocze; biedak

Panie Andriejew,bimber trzeba przepuszczać dwa razy, bo inaczej człowiek głupoty wygaduje!

kacapy zrobiły właśnie film
o kacapskiej obronie Smoleńska
przed polską husarią i królem polskim

www.youtube.com/watch?t=124&v=PoK8LL8_Ql4

A miały być takie fantastyczne stosunki z Rosja za PO ??????? Bo podobno tak Kaczynski denerwowal Rosjan, a duraki !!!!
Ruski to ruski, nie wierz ruskiemu, i nie ustępuj.

Ot "wyzwoliciele" molociarze, to pewnie Polak podpisal pakt napaści na swiat, dopiero jak bandyta za bandytę się wzial,
straszni "wyzwoliciele" się zrobili. Noz Polakom w plecy wbili.
Kufaje,walony,karabiny na sznurkach,glodne zawszone, zbieranina typow roznej masci, i to się armia radziecka nazywala.
Jak wpadli do wsi,to ostatniego prosiaka wyciągnęli,a brutalne gwałty na kobietach,to była norma.

Nam, ofiarom IIWŚ przedstawiciel bandyckiego narodu zarzuca "współodpowiedzialność?

Ruscy chętnie służyli w Wehrmachcie podczas II WŚ. Niemcy protekcjonalnie nazwali te nowe zwierzęta domowe "Hiwisami", od niem, Hilfswillige (pomagać). Żaden inny naród na świecie nie służył w takich ilościach dla armii niemieckiej podczas IIWŚ. Więcej Ruskich służyło w pomocniczych oddziałach wermachtu niż liczyła CAŁA POLSKA ARMIA we wrześniu 1939roku!

źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Hilfswillige

Tego gościa można wywalić, nie ma jednak gwarancji, że nie przyjdzie ktoś gorszy. Przecież jego mocodawcami są Ławrow i Putin! Następnemu ambasadorowi Rosji Prezydent powinien urządzić egzamin z historii Polski (wszak to Prezydent odbiera od nowego ambasadora list uwierzytelniający). Na początek odwołajmy koncerty chóru Alksandrowa w Polsce!

Przed II Wojną w ruskich i niemieckich mediach była nagonka na Polskę. Zbliża się III wojna a scenariusz jest podobny. Kacapski ambasador dobrze wie jak było naprawdę , ale polityka nagonki musi być żeby był pretekst. Szkoda nerwów na kacapa im imponuje tylko siła dla słabych mają tylko pogardę. Rządy POlszewickich nieudaczników doprowadziły do tego że sąsiedzi przestali nas szanować. Niemcy widzą w nas niewolników którzy wszystko zrobią dla swego pana, Słowacy i Węgrzy za zdrajców i kolaborantów.

na dywanik i kopa w d sowieckiemu żulowi!

Aby wywalić tego ruska z ambasady musi być inny rząd. Tego na to nie stać. Boją się wszystkich: Makreli i Putina.
Boją się również Pana J.Kaczyńskiego bo On postąpiłby jak prawdziwy patriota - persona nongrata i w dwa tygodnie
ambasadora NIET. Kopaczowa tego nie zrobi, boi się, pewnie ruskie mają na nią jakieś haki.
Następnemu ambasadorowi zrobić egzamin z historii ze znajomości stosunków Polsko Rosyjskich od 1914 roku ze szczególnym uwzględnieniem 1920 i 1939 roku.

Tzn o co chodzi w tej wersji historii?
Polska niby blokowala utworzenie koalicji anythitlerowskiej.
Wiec ZSSR musiala zawrzec pakt Ribentrop-Molotow ? :)

oni nam nie zapominają i dlatego na naszych ziemiach stoją pomniki ku czci. Jeden z nich jest ku czci armii sowieckiej i Stalina - z jego podobizną. Niedawno Kunert go odnowił. Ten pomnik Stalina

a przy okazji tablicę ku czci generała, który stał pod Warszawą w 1920...

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6932#.VgahMBFm_IU

Pozostawienie przy władzy sowieckich kolaborantów i brak ich ukarania będzie się mściło . Jak można fałszować historię dnia wczorajszego to dlaczego nie można fałszować całek historii . Bezkarnie korzystają z tego wrogowie POLSKI i POLAKÓW w każdym nadarzającym się momencie .

takie tam .....
Niemcy w czasie wojny zostaliby wyrżnięci jak barany. Za kilka dni brakło by im paliw. Stałyby czołgi, samochody, samoloty (archiwa niemieckie). Polska miała w zapasie ponad połowę armii bazującej na koniach! I dlatego do akcji wkroczyli sowieci.
Na sowieckich paliwach niemcy pokonali francję (francuzi mieli więcej i lepsze czołgi ale nie mieli między nimi łączności, ot nie mieli czym pomyśleć; świat się śmiał, że ich czołgi miały jeden bieg do przodu i trzy do tyłu).
Przypominam, że przed wojną sowieci uzgodnili z niemcami, że wspólnie wymordują polską inteligencję by w przyszłości nie mieć z Polakami problemów.
Ruski ambasador nie nadaje się by go odesłać do szkół.

20 września 1939 polskie miasto Grodno zostało zaatakowane przez sowieckie wojska okupacyjne.
http://www.radiownet.pl/publikacje/kresy-75-lat-temu-obrona-grodna-tadzio-jasinski-towarzysz-stalin-i-towarzysz-donos
http://armiakrajowazgorzelec.blogspot.com/2013/09/genbryg-jozef-olszyna-wilczynski.html

A wszyscy zabici w Katyniu i okolicach sami strzelali sobie w tył głowy.

Ten pajac nie pamięta, czy nie chce pamiętać, jak jego CCCP rozkradło, rozmontowało i wywiozło całe zakłady, huty z południa Polski po wojnie. To też była pomoc? Bez tych grabieży przez długi czas kacapy byliby bliżej kamienia łupanego niż jakiejkolwiek cywilizacji.

czy kelnerzy nie mają jakiś taśm na tę tak zwan osobę. Ja czekam na pomnik polskiego żołnierza w Moskwie.

No przeciez gdyby Polska nie podjela walki z oblakanymi Niemcami, tylko poddala sie, to by nie bylo 2.WS.

To jest oczywiste. ;)

Przeciez gdyby Polska poddala sie, to by Anglikom nie przekazala kodu enigmy a Polacy zostaliby exterminowanii do polowy lat 50-tych. Niemiecka herrenrassa mialaby lebensraum (= przestrzen zyciowa), co bylo glownym wojny prowadzonej przez Niemcy.

Anglia nie majac kodu enigmy padlaby w ciagu paru tygodni: Niemcy mialy w powierztu olbrzymia przewage i tylko jakims cudem angielskie i polskie (ktorych w przypadku kapitulacji by nie bylo) mysliwce znajdowaly sie we wlasciwym czasie na wlasciwym miejscu.
TYLKO ze to nie byl CUD, tylko KOD Enigmy wlasnie dzieki ktoremu Anglicy wiedzieli gdzie i oktorej godzinie nastapi atak.

Francja wczesniej by sie poddala.

A wiec znowu zajmowanie pojedynczych krajow czy tez wojna z pojedynczymi krajami, ale NIE wojna swiatowa.

Po Anglii przyszalby kolej na Rosje.

Rosja przezyla tylko dlatego, ze a) USA pomogaly i co rownie wazne, to to, ze Rosja dzieki temu, ze Anglicy znajac szyfr enigmy, Rosja otrzymywala wszystkie niemieckie rozkazy i plany kwatery glownej praktycznie rownoczesnie z wojskami niemieckimi. Innymi slowy, Rosja byla w stanie przygotowywac sie na ataki Niemcow i samo odpowiednio kontratakowac.

I pomimo tego, cudem nie przegrali.

A wiec, gdyby nie enigma, Rosja padlaby w ciagu paru miesiecy zgdodnie z planami Niemcow.
Tak szybko, ze USA nie zdazylyby jeszcze przystapic do wojny. Zreszta nie mialby powodu, podbita Anglia bylaby od roku wiernym sojusznikiem Niemiec, znajac angielski pragmatyzm.

I znowu nie byloby 2.WS.

A tak, dzieki bohaterstwu Polakow walaczacych o niepodleglosc Polacy przezyli jako narod, Polska przezyla jako panstwo a Niemcy padly.

Patrzac jednak na obecna sytuacje w Niemczech nie mozna sie powstrzymac od postawienia pytania: w ktorym roku bedzie nastepny 1945?

Za wiele się nie spodziewałem po bolszewikach. Ot wszyscy są
winni tylko nie oni.
Przestańmy się tak przejmować każdym pierdnięciem sowietów.
Szkoda energii na nich.

Niech zaczną przysyłać normalnych wykształconych ludzi, którzy znają historię, realia i dyplomację, bo ci mitomani są nie do zniesienia. Każdy z nich jest Naopoleonem w swoich oczach.

My z kolei nie zapomnimy wam Smoleńska.

Dodatkowo - absolutnie powinna nastąpić zmiana lokalizacji ambasady Rosji w Warszawie.
Ludzie !
Przecież ona sąsiaduje z MON'em, w pobliżu Belweder, siedziba Rządu RP i MSZ'u - no nie może tak być !

Czy polskiemu rządowi znane są, używane w dyplomacji słowa: "persona non grata"?

Niby kto miałby to POwiedzieć?Grzechu trzęsi-dupa? On i tak od jakiegoś czasu ma pełne POry.

Czyja to decyzja ,zapraszać moskwicina do telewizji , nie reagować na teksty tego ludzika a nawet nie przerwać audycji i wyprosić ze studia.

Czy jest jakaś PETYCJA do rządu , aby tego człowieka przywołać i zażądać wyjaśnień ?
Czy jest możliwość wywalenia go z Polski?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl