niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Rząd podniósł uchodźcom świadczenia. Dostaną znacznie więcej niż polscy bezrobotni

Dodano: 25.09.2015 [11:33]
Rząd podniósł uchodźcom świadczenia. Dostaną znacznie więcej niż polscy bezrobotni - niezalezna.pl
foto: youtube.com (print screen)
Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podniósł świadczenia pieniężne dla cudzoziemców. Wcześniej wynosiły one 1260 zł miesięcznie, teraz 1335 zł. - czytamy w Dzienniku Ustaw. W rozporządzeniu minister podaje, że nowe stawki wejdą w życie pierwszego października 2015 roku.

Wczoraj sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. Za było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko. ZOBACZ DOKUMENT

Również wczoraj w dzienniku ustaw pojawiło się rozporządzenie z dnia 16 września, zwiększające świadczenia dla uchodźców.
Informację tą podał na Twitterze internauta "grzegorz dabrowski".
Załączamy rozporządzenia z Dziennika Ustaw (kliknij by pobrać całość).


CZYTAJ WIĘCEJ: Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice

CZYTAJ WIĘCEJ: Uchodźcy wkrótce przyjadą, a Polacy z Donbasu, gdzie trwa wojna? Oburzające tłumaczenie MSZ
Przypominamy jednocześnie, że podstawowy zasiłek dla bezrobotnego w Polsce to obecnie 831,10 zł brutto. CZYTAJ WIĘCEJ
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Muzułmanie to naturalny elektorat Platformy - dlatego ich ściągają ..

Proponuję złożyć pozew zbiorowy do Trybunału Europejskiego w stosunku do Państwa Polskiego o dyskryminację rodzimych obywateli. U nas nie ma pieniędzy na emerytury, na leki, na zdrowie, na edukację... a dla nich wszystko?!

Az sie we mnie wszystko gotuje! Co za mafia!
Hanba, hanba, wolam! Caly rzad powinien byc wsadzony do wiezienia! No wprost nie mam slow...
moja mama na 1100 emerytury, moja siostra, samotna matka z autystycznym dzieckiem zarabia 1500 zl.. Pytam sie: co ten rzad robi dla nich? NIC! No wiec ja dziekuje, 25 X juz blisko!

To jest inwestycja . Polska nie placila za ich edukacje wiec dostaje rece do pracy
za darmo ale musza sie zintegrowac .
Tak postepuje cala Europa Zachodnia biorac Polakow i ludzi z Bloku Wschodniego
tez jako inwestycje , to czysta ekonomia , ktora ma sie zwrocic w nastepnych
pokoleniach .

Co za głupoty wypisujesz, niby im się to opłaca bo nie płacili za wykształcenie pracownika po czym sam mówisz, że zwróci się to w następnych pokoleniach, a kto typie będzie płacił za wykształcenie tych następnych pokoleń, skoro oni będą obywatelami państwa do którego ich przodkowie wyemigrowali ?

Wyksztalceni Polacy , takze swietni polscy fachowcy i ludzie z Bloku Wschodniego wykonuja prace na Zachodzie ponizej swoich kwalifikacji, z pokora sie integruja i nie zagrazaja nowym spoleczenstwom. Wyjezdzaja bo w Polsce nie ma pracy i nie sa w stanie utrzymac wlasnych rodzin. Co ci przyszlo do glowy ze muzulmanie sprowadzani do Polski beda pracowac.
Nie porownuj ich do muzulmanow, ktorzy nigdy nie zintegruja sie z cywilizacja lacinska.
Imigranci arabscy nie przyjezdzaja do Europy aby wykonywac podrzedna ciezka prace , a do innej nie maja kwalifikacji.
Popatrz na zdjecia jak sa ubrani, oni finansowo maja duzo lepiej we wlasnych krajach.

STRACILISMY LASY:
PO przegłosowała nowelizację ustawy o Lasach Państwowych. PiS było przeciw. Prof. Szyszko: "Lasy są własnością narodu i naród ma prawo decydować o tym, jakiemu celowi będą służyły"
Ustawa dopuszcza możliwość sprzedaży lasów, ale tylko w celu realizacji inwestycji publicznych, np. dróg, bądź zrównoważonej polityki leśnej. Za przyjęciem ustawy głosowało 279 posłów, przeciw było 153. Jeden wstrzymał się od głosu.

Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.

Klub PiS nawoływał do odrzucenia ustawy w całości. Przed głosowaniem Jan Szyszko (PiS) argumentował, że nowe przepisy naruszają konstytucję.

Dlaczego domagacie się państwo kuriozalnego zapisu - i w konstytucji, i również w ustawie - że lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym z wyjątkiem przypadków przewidzianych w ustawie? W której ustawie?

— pytał.

Zadziwiające, jak bardzo masy ludzkie są bezbronne w obliczu nadciągającej apokalipsy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl