Rząd podniósł uchodźcom świadczenia. Dostaną znacznie więcej niż polscy bezrobotni

youtube.com (print screen)

  

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podniósł świadczenia pieniężne dla cudzoziemców. Wcześniej wynosiły one 1260 zł miesięcznie, teraz 1335 zł. - czytamy w Dzienniku Ustaw. W rozporządzeniu minister podaje, że nowe stawki wejdą w życie pierwszego października 2015 roku.

Wczoraj sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. Za było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko. ZOBACZ DOKUMENT

Również wczoraj w dzienniku ustaw pojawiło się rozporządzenie z dnia 16 września, zwiększające świadczenia dla uchodźców.
Informację tą podał na Twitterze internauta "grzegorz dabrowski".
Załączamy rozporządzenia z Dziennika Ustaw (kliknij by pobrać całość).


CZYTAJ WIĘCEJ: Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice

CZYTAJ WIĘCEJ: Uchodźcy wkrótce przyjadą, a Polacy z Donbasu, gdzie trwa wojna? Oburzające tłumaczenie MSZ
Przypominamy jednocześnie, że podstawowy zasiłek dla bezrobotnego w Polsce to obecnie 831,10 zł brutto. CZYTAJ WIĘCEJ
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wybory do sejmiku zachodniopomorskiego. Wyniki mogą być jutro

Zdjęcie ilustracyjne / By POlechowska - Mat. Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13127699

  

Wojewódzka komisja wyborcza, która liczy głosy oddane na kandydatów do zachodniopomorskiego sejmiku, przed godz. 19 otrzymała dane z trzech powiatów. Możliwe, że wyniki oficjalne zostaną podane jutro.

Do tej pory otrzymaliśmy wyniki z trzech powiatów - stargardzkiego, polickiego, a także ze Szczecina

- poinformował przed godz. 19 w poniedziałek Tomasz Czapiewski z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Szczecinie. Dodał, że komisje z czterech lub pięciu powiatów zapowiedziały się na wieczór, kolejne na wtorek rano.

Jak zaznaczył Czapiewski, wojewódzka komisja nie podaje cząstkowych wyników wyborów. Dodał, że możliwe, iż oficjalne wyniki będą znane we wtorek, trudno jednak określić, o której godzinie.

Według nieoficjalnych informacji, które spłynęły do sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, kandydaci tego komitetu mogą otrzymać 13 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość wprowadziłoby do sejmiku 11 radnych, Bezpartyjni - czterech, a Polskie Stronnictwo Ludowe i SLD Lewica Razem - po jednej osobie.

W zachodniopomorskim sejmiku zasiada 30 radnych. W poprzedniej kadencji, od 2014 r. najwięcej, bo 12 radnych miała PO, PiS - 6, PSL - 4, SLD - 3, a Zachodniopomorska Inicjatywa Samorządowa - 4. Jedna radna była niezrzeszona

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl