niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Jak odebrano 1,26 milionów zł repatriantom, by dać uchodźcom. PUBLIKUJEMY DOKUMENT

Dodano: 24.09.2015 [21:57]
Jak odebrano 1,26 milionów zł repatriantom, by dać uchodźcom. PUBLIKUJEMY DOKUMENT - niezalezna.pl
foto: sejm.gov.pl/niezalezna.pl

"Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażanie pozytywnej opinii w sprawie zmiany przeznaczenia: (...) kwoty 1.266.000 zł pochodzącej z rezerwy celowej budżetu państwa w poz. 13 - Pomoc repatriantów" - czytamy na początku dokumentu, jaki szefowej sejmowej komisji finansów publicznych, Krystynie Skowrońskiej (PO) przekazało ministerstwo finansów, Mateusza Szczurka. Dzięki głosom posłów z partii Ewy Kopacz - suma ta została przekazana na uchodźców.

Sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. "Za" było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało "przeciw".

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandal w Sejmie. Platforma zabrała pieniądze repatriantom i dała je islamskim uchodźcom

Pismo Ministerstwa Finansów z wnioskiem o przekazanie 1,26 mln złotych z pieniędzy dla repatriantów na imigrantów, podpisała Hanna Majszczyk. Oto fragment, który dotyczy tej sprawy:

Zgodnie z postanowieniami art. 154 ust. 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 885 z późn. zm.) zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażanie pozytywnej opinii w sprawie zmiany przeznaczenia: (...) kwoty 1.266.000 zł pochodzącej z rezerwy celowej budżetu państwa w poz. 13 - Pomoc repatriantów
(...)
Natomiast kwota 1.266.000 zł zostanie przeznaczona na zwiększenie planu wydatków budżetu państwa w części 42 - Sprawy Wewnętrzne, w dziale 852 - Pomoc społeczna, w rozdziale 825.31 - Pomoc dla cudzoziemców, z przeznaczeniem na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy.

Skan dokumentu:

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

brak słów zabierają naszym rodakom, aby wspierać nawet nie wiadomo kogo. A ponoć za wszystko miała płacić unia, hehehe o naiwności

Panie redaktorku z bożej łaski ,musi się pan nauczyć odmieniać bo się źle kojarzy nie pisze się cyt.1,26 milionów tylko miliona

Taki powinien być przekaz do wszystkich środków przekazu i przez wszystkich, którzy mają jakiekolwiek możliwości ( tak , Ty internauto też) dzisiaj, jutro i każdego dnia do 25.10.

Simon Mol, właściwie Simon Moleke Njie (ur. 6 listopada 1973 w Buéi, według niektórych źródeł w 1968[1], zm. 10 października 2008 w Warszawie[2]) – kameruński pisarz, poeta i dziennikarz (publikował na łamach m.in. „Warsaw Voice”), przebywający w Polsce. Podając się za uchodźcę politycznego uzyskał w 2000 status uchodźcy w Polsce.

Reszta szokującej prawdy w Wikipedii.

To tylko skromna kwota na dobry początek. Przydziały mieszkań socjalnych i komunalnych dla "tubylców ",samorządy też wstrzymały .

Zatem lista przeprosin,które zostały skierowane do państw grupy wyszehradzkie,za decyzje rządu PO-PSL powiększyła

Przecież REPATRIANCI z Mariupola PROSZĄ I PROSZĄ oraz czekają na powrót do kraju i nie tylko, bo takich jest o wiele więcej. A tutaj taki AFRONT!!! Wygląda na to, żę ta cała Pani K. Skowrońska odebrała swoim dzieciom i dała - jeszcze nie wiadomo komu - może tym co wysadzą jakąś szkołę lub szpital? Wszyscy zabrali swoich od sowietów, tylko nie Polacy - Pytam: KTO NAMI RZĄDZI - SOWIECI, ROSJANIE, ŻYDOKOMUNA, CZY INNE PASOŻYTNMICZE NACJE???

I o co się pultacie ? ! ? ! ? !
.
.
Toż to tylko BYDŁO-WŁADZA ! ! ! ! !

A przepraszam, kto wybrał tę ferajnę?
O ile pamiętam, to od zamachu smoleńskiego, żadnego zamachu stanu nie było.
Zatem powtarzam - jakim cudem oni znaleźli się u władzy?

POczwara odwraca koze ogonem, specjaliskte od zabierania jednym potrzebujacym I dawaniem wybranym przez siebie potrzebujacym.

Że oni ,cholera jasna nigdy nie zabiorą sobie , tylko innym? Przecież te premie , czy tam nagrody nie tak dawno przyznane samym sobie , to byłoby więcej niż ten milion? Zamiast Madonnie dać 5 000 000 lepiej było dać repatriantom ze wschodu? To teraz od tych ze wschodu by pożyczyli z bardziej czystym czołem? Oni się z nikim i nigdy nie dzielą ?

Zacznijmy mowic jednym glosem i nie dajmy sie wiecej oszukac, bo nasza Polska przy rzadach kloaki z POmyj ginie na naszych oczach.Pamietacie jak po smolenskim mordzie ta banda skurw.... nawolywala do zgody, zebysmy byli razem, ze teraz nie wypada niczego wypominac, a wszystko dlatego, że ze strachu nie wiedzieli jak zachowa sie narod i co sie z nimi stanie. Nie stalo sie nic, a powinnno, ten rzad nalezalo natychmiast odwolac i rozliczyc pojedynczo kazdego z nich, zaczynajac od matola Tuska. Precz z POmyjami PSL SLD i tego calego badziewia, dla ktorych nie istnieje zadna przyzwoitosc.

Mowmy wiec glosno:
Nie będziemy juz razem, bo nie ma przyzwolenia na „zdradę o świcie” i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, po smolenskim zamachu, bo nasz gniew jest ponad ich podloscia, gdy zabrano nam tylu „niezastąpionych”. Nigdy juz nie będziemy razem, bo pamiętamy kto siał nienawiść i kto zbiera jej żniwo.

Wolności nie da się zachowac przez posłuszeństwo tyranom.....

Do cyg- Będziemy razem , bo nie będziemy stosować kary zbiorowej , niektórzy zawinili , reszta szarych żołnierzy PO JEST TAK SAMO OBURZONA JAK MY?

Jak nazwać tych, którzy przekładają Arabów szukających socjalu w Europie ponad własnych Rodaków, którym pociski armatnie wybuchają nad głowami? To świnie.

A potem z tego co da Unia odlicza ten milion I wykreca dla siebie, a jak! Chyba ze juz ich w rzadzie nie bedzie, duza szansa.

TO JEST SKANDAL NA SKALĘ MIEDZYNARODOWĄ ! TRZEBA TO NAGLOŚNIĆ,TAK ŻEBY WSZYSCY POLACY DOWIEDZIELI SIE, CO WYPRAWIA
RZĄD ! TAK BYĆ NIE MOŻE,DLA KOGO TEN RZĄD PRACUJE !!!!!!!!!!
Wiem,że w dużych miastach Polski,mają odbyć się demonstracje przeciw islamskim uchodżcom - DRODZY DEMONSTRANCI,NIECH
DOWIE SIĘ CAŁA POLSKA I EUROPA,JAK POLSKI RZĄD TRAKTUJE NASZYCH POLAKÓW, KTÓRZY Z OGARNIĘTEJ WOJNĄ UKRAINY CHCĄ JAKO REAPTRIANCI WRÓCIĆ DO OJCZYZNY...., TO JEST DZIAŁANIE RZĄDU NA SZKODE PAŃSTWA I OBYWATELI !!!!!!!!
Ja mieszkam w małym miasteczku i też zadziałam..., jutro rano mieszkańcy mojego miasta przeczytają napisane przeze mnie
plakaty o tym co wyprawia rząd + ksero w/w wniosku o przesunięciu kwoty pienięznej z repatriantów na uchodźców !
Trzaskam to w pośpiechu,zrobie ich ze 30 szt. i porozwieszam w miejscach z rana najczęściej uczęszczanych !!!!!

POLACY zacznijmy działać i domagać się NATYCHMIASTOWEJ DYMISJI RZĄDU,jeszcze przed wyborami,bo POtwory nie wiadomo,co
są w stanie wykroić nam Polakom tu i tym,którzy chcą powrotu do Ojczyzny !!!!!!!!!!!!!!!!!

Wieczna hańba zaprzańcom!! Trybunały dla targowiczan!!

Trzeba zrozumieć.

Rząd Polski, kolonii Republiki Federalnej Niemiec, ma
zobowiązania międzynarodowe, a Polaków
ma d_pie.
Verstanden ?

REPATRIANCI i UCHODŹCY to nie to samo. Kwotę 1.266.000 zł z rezerwy CELOWEJ PO-PSL może co najwyżej przeznaczyć na REPATRIACJĘ UCHODŹCÓW DO ICH MIEJSC POCHODZENIA.
Kopacz nie odróżnia uchodźców od repatriantów i La Palomy od La Scali. Na uchodźców może wyasygnować wielomilionowe PREMIE przeznaczone dla niej i pozostałych członków ANTYJANOSIKOWEGO RZĄDU PO-PSL, który OKRADA BIEDNYCH (emerytów, dzieci, Polaków ze wschodu, polskich rzemieślników i kupców, nauczycieli, pielęgniarki i górników) i ROZDAJE BOGACZOM (w pierwszej kolejności sobie, potem zagranicznym bankom, supermarketom oraz EUROURZĘDASOM i ich pupilom, w tym islamskim terrorystom).

Całe PO, PSL i kopaczowa to jeden wielki burdel !

Same sprzedajne szmaty !

Oddają POLSKĘ, nawet bez wazeliny, żeby nas każdy mógł wyruszać !

SKANDAL !

Polska się nie da i oto jest dowód:
Film „Pilecki” to fabularyzowany dokument przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 r. Film wyreżyserował Mirosław Krzyszkowski.
Chcemy opowiedzieć historię uniwersalną o człowieku, którego ukształtowały wartości, który pozostał im wierny. Pilecki nie był bohaterem jednego czynu, ale przede wszystkim pracował nad sobą, kształtował swój charakter, był oddany rodzinie, ojczyźnie, służbie
— mówi Krzyszkowski.
Jak podkreśla reżyser, twórcy chcieli „zrobić film o Pileckim, będąc jak najbliżej samego Pileckiego”.
Dlatego sięgaliśmy do wszelkiego rodzaju tekstów naszego bohatera: wspomnień, raportu, poezji
— dodał.
W filmie wystąpił syn rotmistrza Pileckiego, Andrzej. Opowiada on o ojcu, którego zapamiętał z dzieciństwa, o zabawach, które Pilecki wymyślał dla dzieci, obrazach, które malował w wolnym czasie, pasji, z jaką oddawał się gospodarowaniu w majątku Sukurcze koło Lidy.
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w maju ub.r. W główną role wcielił się Marcin Kwaśny. W filmie wystąpili również Piotr Głowacki, absolwentka krakowskiej PWST Małgorzata Kowalska oraz członkowie rodziny Witolda Pileckiego. Przez plan zdjęciowy przewinęło się ok. 150 osób; zawodowych aktorów, ale także członków zespołu teatralnego „Czwarta Ściana” z Brzeszcz oraz grup rekonstrukcyjnych z Nowego Targu, Bielan i Nawojowej Góry.
Sceny plenerowe zrealizowano m.in. w dworze Tetmajerów w Łopusznej koło Nowego Targu, którego wnętrza posłużyły za rodzinny majątek Pileckich, pod Krzeszowicami, w Oświęcimiu, Brzezince i Brzeszczach.
Film powstał dzięki zorganizowanej przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento zbiórce publicznej, bez udziału i wsparcia instytucji państwowych. Na budżet - ok. 250 tys. zł - złożyły się darowizny ponad 2 tys. osób oraz dotacja nowojorskiego okręgu Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce i wkład Auschwitz Memento.

ansa/PAP

Co obiecano wierchuszce PO za takie upadlanie Polski i Polaków? Bo co dostał Donek za swoje zasługi, to już wiemy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl