niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Skandal w Sejmie. Platforma zabrała pieniądze repatriantom i dała je islamskim uchodźcom

Dodano: 24.09.2015 [17:42]
Skandal w Sejmie. Platforma zabrała pieniądze repatriantom i dała je islamskim uchodźcom - niezalezna.pl
foto: barenakedislam.com
Sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. Za było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko.

W czwartek sejmowa komisja finansów zajmowała się wnioskami Ministerstwa Finansów o zmiany w rezerwach celowych budżetu państwa. Wśród wniosków pojawił się też m.in. taki, który dotyczył zdjęcia 1 mln 260 tys. zł z rezerwy celowej na pomoc dla repatriantów i przeniesienie tych pieniędzy na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegających się o status uchodźców.

Uzasadnienie było jednozdaniowe. Mówiło o tym, że konieczne jest zwiększenie planu wydatków z przeznaczeniem dla Urzędu ds. Cudzoziemców, a wynika ono ze wzrostu liczby cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy – mówi portalowi niezalezna.pl Barbara Bubula, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz członek sejmowej komisji uchodźców. – Wydawało nam się to szczególnie skandalicznie symboliczne, że środki, których bardzo brakuje na pomoc dla Polaków z terenów byłego Związku Sowieckiego, są jeszcze umniejszane – dodawała.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice

Bubula podkreślała również, że cudzoziemcy i tak dostają od państwa znacznie większą pomoc niż repatrianci. Co więcej, pieniędzy dla uchodźców zażyczyło sobie w tym przypadku MSW. – Minister Piotrowska znalazła nowe źródło finansowania cudzoziemców, bo wniosek o przeniesienie środków został złożony właśnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – wyjaśniała poseł PiS.

Okazuje się także, że to nie był pierwszy tego typu wniosek. – W tym roku i w zeszłym, odkąd jestem w komisji finansów, dochodziło już do sytuacji, że najpierw planowało się w budżecie środki w wysokości kilkunastu milionów złotych na pomoc dla repatriantów, a potem z tego źródła korzystały ośrodki dla uchodźców islamskiego pochodzenia. Protestowałam przeciwko temu nie jeden raz – zaznaczała Barbara Bubula.

Zdaniem poseł, takie zachowanie unaocznia, jaką hierarchię w przypadku repatriantów stosuje rząd.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Koniec!!! Muszę powiedzieć swoje. Przecież to masochizm, jeżeli dyskryminujemy Polaków ze Wschodu. I tu nie chodzi o kilkadziesiąt osób z Mariupola. Tam, na Wschodzie, Polacy byli zawsze dyskryminowani i prześladowani, dlatego zmieniali nazwiska, imiona, narodowość, by uchronić życie. To doprowadziło do ich wynarodowienia. Znam te sprawy z autopsji. Nie ma i nigdy nie było pieniędzy dla repatriantów ze Wschodu. Niedawno najczęściej padały ze strony rządzących pytania: skąd PIS weźmie pieniądze na swoje reformy? A skąd PO weźmie pieniądze na islamistów? Na Ukrainie obcinano dotacje na kulturę, oświatę Polaków, kiedy rządził pan Radek. Pan Borusewicz nieprzyjaźnie wyrażał się o Polakach ze Wschodu i ich potrzebach. Ja proponuję Polakom ze Wschodu i moim krajanom: "Weźcie plecaki i tysiącami powróćcie do Ojczyzny swoich przodków". Może Ojczyzna-macocha was przyjmie. Chociaż wątpię dopóki w kraju będą rządzić postkomuniści i różnej maści polskojęzyczni liberałowie

MOHAMET ALI Do wojny się pali. Zetnie ci głowę a żonę zgwałci. Wiedzą to wszyscy już internauci. Nie pojmie tego lewak idiota. Bo jest zbyt głupi, lewak lub ciota. Weźmie więc lewak Araba do siebie. Aten mu żonę w nocy wy....e! Lewacką "równość" bezczelnie zdepce. Tak zawsze robią te kozo...ce.

Prezydent zawetuje te ustawy tylko obecnie zastanawia się co odpowiedzieć Grossowi na jego haniebne słowa o polakach szkoda tylko że tak długo to trwa

PO = Porozumienie Oszustow

Mam TYLKO wielką nadzieje, że po 25.X.2015 roku. zacznie się NORMALNOŚĆ! Już po wygranej Pana Dudy oddycha się lepiej. Czekam niecierpliwie na wybory! WYTRZYMAMY!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl