niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

Skandal w Sejmie. Platforma zabrała pieniądze repatriantom i dała je islamskim uchodźcom

Dodano: 24.09.2015 [17:42]
Skandal w Sejmie. Platforma zabrała pieniądze repatriantom i dała je islamskim uchodźcom - niezalezna.pl
foto: barenakedislam.com
Sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. Za było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko.

W czwartek sejmowa komisja finansów zajmowała się wnioskami Ministerstwa Finansów o zmiany w rezerwach celowych budżetu państwa. Wśród wniosków pojawił się też m.in. taki, który dotyczył zdjęcia 1 mln 260 tys. zł z rezerwy celowej na pomoc dla repatriantów i przeniesienie tych pieniędzy na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegających się o status uchodźców.

Uzasadnienie było jednozdaniowe. Mówiło o tym, że konieczne jest zwiększenie planu wydatków z przeznaczeniem dla Urzędu ds. Cudzoziemców, a wynika ono ze wzrostu liczby cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy – mówi portalowi niezalezna.pl Barbara Bubula, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz członek sejmowej komisji uchodźców. – Wydawało nam się to szczególnie skandalicznie symboliczne, że środki, których bardzo brakuje na pomoc dla Polaków z terenów byłego Związku Sowieckiego, są jeszcze umniejszane – dodawała.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice

Bubula podkreślała również, że cudzoziemcy i tak dostają od państwa znacznie większą pomoc niż repatrianci. Co więcej, pieniędzy dla uchodźców zażyczyło sobie w tym przypadku MSW. – Minister Piotrowska znalazła nowe źródło finansowania cudzoziemców, bo wniosek o przeniesienie środków został złożony właśnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – wyjaśniała poseł PiS.

Okazuje się także, że to nie był pierwszy tego typu wniosek. – W tym roku i w zeszłym, odkąd jestem w komisji finansów, dochodziło już do sytuacji, że najpierw planowało się w budżecie środki w wysokości kilkunastu milionów złotych na pomoc dla repatriantów, a potem z tego źródła korzystały ośrodki dla uchodźców islamskiego pochodzenia. Protestowałam przeciwko temu nie jeden raz – zaznaczała Barbara Bubula.

Zdaniem poseł, takie zachowanie unaocznia, jaką hierarchię w przypadku repatriantów stosuje rząd.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Proszę, błagam, zaklinam,
nie możemy przyjąć emigrantów będących islamistami.
W Polsce nasz aparat bezpieczeństawa nie poradzi sobie z nimi gdy zaczną dymić
a zaczną jak tylko przyjadą.

Zrobią z nami co tylko będą chcieli, nie damy rady się przed nimi obronić.

Okk nienawidze PO, ale nie sciemniajcie.... http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biuletyny.xsp?view=2&komisja=FPB

Nie ma mowy o niczym takim, kolejny wymyslony artykul...

Ach, ja pamiętam czasy, kiedy do Ojczyzny
Pierwszy raz zawitała moda francuszczyzny!
Gdy raptem paniczyki młode z cudzych krajów
Wtargnęli do nas hordą gorszą od Nogajów!
Prześladując w Ojczyźnie Boga, przodków wiarę,
Prawa i obyczaje, nawet suknie stare.
Żałośnie było widzieć wyżółkłych młokosów,
Gadających przez nosy, a często bez nosów,
Opatrzonych w broszurki i w różne gazety,
Głoszących nowe wiary, prawa, toalety.
Miała nad umysłami wielką moc ta tłuszcza;
Bo Pan Bóg, kiedy karę na naród przepuszcza,
Odbiera naprzód rozum od obywateli.
I tak mędrsi fircykom oprzeć się nie śmieli;
I zląkł ich się jak dżumy jakiej cały naród,
Bo już sam wewnątrz siebie czuł choroby zaród.
Krzyczano na modnisiów, a brano z nich wzory:
Zmieniano wiarę, mowę, prawa i ubiory.
Była to maszkarada, zapustna swawola,
Po której miał przyjść wkrótce wielki post - niewola!

czegoś nie rozumiem telewizor mówił że emigrantów sfinansuje unia, to już sie coś zmieniło?

Ale jak to, przecież pieniądze miały być z UE.
Czyżby PO znów nas okłamało?

Koniec!!! Muszę powiedzieć swoje. Przecież to masochizm, jeżeli dyskryminujemy Polaków ze Wschodu. I tu nie chodzi o kilkadziesiąt osób z Mariupola. Tam, na Wschodzie, Polacy byli zawsze dyskryminowani i prześladowani, dlatego zmieniali nazwiska, imiona, narodowość, by uchronić życie. To doprowadziło do ich wynarodowienia. Znam te sprawy z autopsji. Nie ma i nigdy nie było pieniędzy dla repatriantów ze Wschodu. Niedawno najczęściej padały ze strony rządzących pytania: skąd PIS weźmie pieniądze na swoje reformy? A skąd PO weźmie pieniądze na islamistów? Na Ukrainie obcinano dotacje na kulturę, oświatę Polaków, kiedy rządził pan Radek. Pan Borusewicz nieprzyjaźnie wyrażał się o Polakach ze Wschodu i ich potrzebach. Ja proponuję Polakom ze Wschodu i moim krajanom: "Weźcie plecaki i tysiącami powróćcie do Ojczyzny swoich przodków". Może Ojczyzna-macocha was przyjmie. Chociaż wątpię dopóki w kraju będą rządzić postkomuniści i różnej maści polskojęzyczni liberałowie

Chyba trzeba zacząć likwidować wszystkich swoich znajomych, którzy w przeszłości zagłosowali na PEŁO.

Ja u siebie w domu tez przerzucam z malej kupki na troch wieksza bo zawsze "uszczykne" zaskórniaka.

Mieszkania komunalne i socjalne, których zawsze jest za mało, też będą w pierwszej kolejności oddawane dla islamistów.

Jeżeli nie liczą się z wolą narodu a to naród jest suwerenem to niech bulą kasiorę z własnych kieszeni.
Ten milion to niech im zafunduje TUSK, PO i ich wyborcy jeśli takich znajdą.
Z tych 10 tys. każdy zaprosi PO 10 następnych i będzie 100 tys. później każdy znowu PO 10 i będzie milion to będzie rosło w ciągu geometrycznym

Polska ma przyjąć około 50 tysięcy uchodźców z powodu odmowy Państw Grupy Wyszehradzkiej.
Obóz w Grotnikach pod Łodzią jest rozbudowywany ( kompleks wypoczynkowy ) i docelowo ma osiąść w nim ok. 1000 ludzi.
Kolejny obóz w Łasku ( baza F16 ) w byłych blokach mieszkalnych rodzin wojskowych - teraz to prywatny właściciel.
Docelowo w Łasku około 3000 uchodźców.
Na terenie Polski ma być kilkadziesiąt obozów dla uchodźców.

Skąd to info?! Jakie prywatne bloki po rodzinach wojskowych?! I gdzie Ty znajdziesz mieszkania w niespełna 18 tys. mieścinie na 3000 uchodźców?! Chyba, że nas wysiedlą, żeby dla nich miejsce zrobić ....

Czy o tym powiedzą z ekranów TV usłużni grupie trzymającej władzę funkcjonariusze rządowej propagandy, mówiący o sobie dziennikarze?

kryminal juz otwarty panowie komunisci

jednym slowem POsitwa okradla naszych rodakow ze wschodu,czy jest mozliwosc zaskarzenia tego przed sadem?

Polacy przewidywane emerytury PO 40 latach pracy 700-800 zł, muslimy ściągnięte do POlszy dostają 1380 zł i mieszkanie socjalne do dyspozycji. Czy nadal wierzycie, że coś się tutaj odbywa przypadkowo ? PO to rosyjska agentura.

Antypolscy namiestnicy Niemiec. Ten rząd nie ma nic wspólnego z Polakami.

ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO !!!!!!. TRZEBA TYCH ZDRAJCÓW Z PO ROZLICZYĆ 25-10-2015 I ODSUNĄĆ TEN OBŁUDNY RZĄD OD WŁADZY.

A to bydlaki , aby tak kraść. Sobie nie mogli ograniczyć. Tyle nakradli że powinno jeszcze zostać. Do sądu po wyborach.

MOHAMET ALI Do wojny się pali. Zetnie ci głowę a żonę zgwałci. Wiedzą to wszyscy już internauci. Nie pojmie tego lewak idiota. Bo jest zbyt głupi, lewak lub ciota. Weźmie więc lewak Araba do siebie. Aten mu żonę w nocy wy....e! Lewacką "równość" bezczelnie zdepce. Tak zawsze robią te kozo...ce.

Prezydent zawetuje te ustawy tylko obecnie zastanawia się co odpowiedzieć Grossowi na jego haniebne słowa o polakach szkoda tylko że tak długo to trwa

Milion dwieście sześćdziesiąt? Toż to hgw na same nagrody dla urzędasów wydała 26 milionów, czy coś.
To jeszcze jeden dowód, że rządzą tym POtworem państwowym anty-polacy.
Jak długo jeszcze?

Nadciąga burza nad Polskę . To się będzie tu działo tylko na trochę większą skalę jeśli dalej będziemy się biernie przyglądać napływowi tych kolonizatorów do tej pory nam nie znanych.

https://www.youtube.com/watch?v=Y03nx9jXnYA

To już nie jest jakieś tam sprzedanie fabryki czy mediów obcym , to wpuszczanie do naszych domów psychicznych morderców nie znających litości , to sprowadzanie bezpośredniego zagrożenia życia na nasz kraj i wszystkich jego obywateli .

Jak powiedział kapitan Wagner w CK Dezerterach: w słowniku kulturalnych ludzi nie ma dostatecznie obelżywych słów aby opisać barbarzyństwo tych bydląt z PO.
Tego Polska nie powinna im nigdy wybaczyć.

Jest 2015 rok, 26 lat temu oficjalnie upadl komunizm, dlaczego wiec do tego czasu nie zorganizowano warunkow na powrot wszystkich ktorzy chca za wschodu. Cisze w temacie rozproszyla dopiero bitwa o arabskich imigrantow. Prawica tez jest temu winna, boli mnie to, ze tak instrumentalnie traktuje sie naszych rodakow wywiezionych na wschod.

Proniemiecki rzad zdrady narodowej.
Quislingowski rzad folksdojczow.

Czym częściej słucham Merkel widzę, że ONA musi mieć jakiś interes w ściąganiu tych ludzi do EU.

PO = Porozumienie Oszustow

Mam TYLKO wielką nadzieje, że po 25.X.2015 roku. zacznie się NORMALNOŚĆ! Już po wygranej Pana Dudy oddycha się lepiej. Czekam niecierpliwie na wybory! WYTRZYMAMY!

Taa... To CELOWE blokowanie powrotu Polaków do Polski! Proszę redakcję o podanie nazwisk tych "polskich" posłów z PO, którzy za tym głosowali. Jawnie widać, że w Polsce ma być jak najmniej rdzennej ludności.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl