niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2016

Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice

Dodano: 16.09.2015 [22:14]
Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice - niezalezna.pl
foto: twitter.com/EuromaidanPR
Zarząd Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu przygotowuje list do Kancelarii prezydenta, premiera i senackich oraz sejmowych komisji ds. łączności z Polakami za granicą. Padają w nim dramatyczne słowa: "My, Polacy z Mariupola, nie mamy wygórowanych wymagań, jesteśmy gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice w razie potrzeby na terenie naszej historycznej Ojczyzny" – informuje portal.

„Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-Muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na Donbas polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie…” – cytuje słowa Polaków z Mariupola portal kresy24.pl.

List będzie reakcją naszych rodaków na słowa Ewy Kopacz, która stwierdziła, że nic nie wie o apelach Polaków z Mariupola. – Dzisiaj o takich sygnałach nic nie wiem. Będziemy kontynuować pomoc, którą do tej pory czynimy. Zarówno w formie stypendiów, ale i w formie pomocy materialnej, którą ślemy w poszczególnych transportach – mówiła w sierpniu tego roku szefowa rządu, a Polacy z Mariupola bezskutecznie pukali do drzwi urzędów.

„Nasi Rodacy cudem przeżyli ostrzał artyleryjski dzielnicy "Wostocznyj", byli świadkami tragicznej śmierci ofiar tego wydarzenia. Ludzi ogarnia strach, boją się śmierci z głodu, boją się wojny, boją się nawet wychodzić z domu. Niestety, działania rządu mają często cechę PR-u, zamiast rzeczywistej chęci niesienia pomocy Polakom. Akcje pomocy są raczej autoreklamą, bardziej niż profesjonalnym podejściem do tego problemu. Musimy uzmysłowić polskiemu rządowi, że ma szansę zrehabilitować się choć trochę pod koniec swojej kadencji. Wymagamy szczerej współpracy z ludźmi, którzy znają tych Polaków i Polki oraz ich rodziny osobiście, którzy będą mogli za nich poświadczyć. Zawstydza zarazem fakt postanowienia przyjęcia tak wielkiej liczby imigrantów z innych krajów, obojętnie jak oceniamy taką decyzjępisali w obronie Polaków z Mariupola nasi rodacy z Wielkiej Brytanii.

Jaka będzie reakcja rządu Kopacz tym razem?
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeżeli mam wybierać pomiędzy dwoma partiami których NIENAWIDZĘ czyt. PO lub PIS - to już wolę wybrać tą, która wspiera kler, mówiący w języku który znam i wspierający zasady które kulturowo są mi bliższe niż taką, która zamierza mi za chwilę zwalić na głowy hordy brudnych islamistów /czyt. uchodźców/, którzy w ramach programu łączenia rodzin zwiększą swoją ilość 10 krotnie w ciągu zaledwie roku, którzy dostaną zasiłki w wysokości 5-cio krotności emerytury mojej babci po 40 latach pracy i którzy za chwilę, tak jak wszędzie na świecie, będą domagali się swoich praw, większych meczetów, jeszcze większej niezależości, a za kilka lat pewnie i wprowadzenia prawa szariatu.
Że już nie wspomnę, że Ci "migranci" to w większości młode byczki w sile wieku, wyrzucający podarowane im jedzenie do kibla i żądający ładowarek do swoich iPhone'ów, na które nawet mnie nie stać.
Nastał czas pogardy dla przeciętnego obywatela, i trzeba się na coś zdecydować. Ludzie szybko zapomnieli o tym co jeszcze 3 miesiące temu było na czołówkach gazet - o zamachach we Francji czy w Tunezji. O propagandzie mediów nie wspomnę, bo takiej blokady informacji jak obecnie w sprawie "migrantów" od lat nie widziałem. O tym że spośród 5tys. grupy migrantów w jeden weekend w Bawarii zidentyfikowali 800 członków ISIS, o tym że muslim chciał w Berlinie zadźgać policjantkę i dostał kulę w łeb, o tym że katolicka para z kobietą w 8 miesiącu ciąży została skopana po brzuchu przez migrantów bo miała krzyżyk na szyi i o tym że ten biedny ojciec, którego małego synka zdjęcie opłakiwał cały świat tygodnie temu, okazał się przemytnikiem i mordercą, bo wpakował 3-latka na łódkę by udowodnić że jest bezpiecznie, a teraz uciekł i nie mogą go znaleźć - o tym i wielu innych rzeczach z polskich mediów nie mogę się niestety dowiedzieć.

Dowiedziałem się jedynie że jestem rasistą i ksenofobem, bo mówię co się dzieje.

Dlatego właśnie zagłosuję na PIS - nie dlatego że ich chcę, lubię czy popieram; ale dlatego że nie mogę wspierać tego co się teraz dzieje - propagandy sukcesu PO, totalnej blokady informacji i robienia z obywatela ułoma.

Pozdrawiam myślących.

Zapraszam wszystkich ze wschodniej Ukrainy z korzeniami polskimi niech stworzą falę uchodźców, będą mięli lepszy start niż ich poprzednicy. Do dzieła Polacy.

Dla zdrajcow obecnie rzadzacych Polska nasi rodacy w Donbasie sa niczym, POniewaz zalezy im na wyludnieniu Polski a zapelnieniem pust miejsc wlasnie emigrantami wszelkiej masci byle tylko nie Polakami. To jest zdrada stanu za ktory POlszewia powinna dostac kule w leb, innej nagrody niema. Polacy z Donbasy I Kazachstanu I innych czesci Rosji powinni byc sciagnieci do Polski w perwszej kolejnosci. Pozdrawiam Polakow w ojczyznie I na emigracji.

POpaprańców, którzy już wiele razy pokazali, że są antypolscy trzeba całkowicie odsunąć od jakiegokolwiek wpływu na funkcjonowanie Polski i to dotyczy nie tylko parlamentu, ale i środków przekazu, urzędów, szkół i przemysłu, całkowity zakaz pełnienia urzędów decyzyjnych.

Ulotki wspierające Prezydenta, PiS i wolne media link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

"As z rękawa" znany od 06.IX
Tu o bajerach: pl/i-odwaga-i-rozum-mocno-podrozaly/

Bardzo dobra wypowiedź,polacy łączcie się z tym rozmówca

Wstyd mi, że nie potrafię pogonić tych kmiotów z PO. Że nie stać mnie na działania radykalne a skuteczne. Sam podziw dla Niezłomnych to trochę za mało. Należy samemu "zachować się jak trzeba", a nie tylko pitolić.

Lech Kaczyński to potrafił, zachował się jak trzeba, a przecież miał najwięcej do stracenia!

Polacy z Mariupola - musicie poczekać do października , do wyborów. Aktualny rząd RP nie ma dla Was czasu .

I to jest właśnie społeczność, o którą mamy obowiązek zadbać. To nasi Rodacy!!! Zawinili - USA, Wielka Brytania, Rosja - tzw. gwarancji niezależności Ukrainy, która oddała broń atomową Rosji w zamian za w/w gwarancje. A co się dzieje? Analogicznie jest z islamem - "rozgrzebano" politycznie Afganistan, Irak, Syrię, itd. Koncerny przemysłowe, dla zysków upodliły miejscowe społeczności, które się buntują. Rosjanie realizując imperialistyczne cele, m.in. powrót do czasów ZSRR (ZSRS) podjudzają i podtrzymują konflikty, np w Syrii. Putin z Ławrowem ośmieszają politycznych prostaczków z tzw. Zachodu Europy i USA, a Niemcy z rozpędu naobiecywali, bo zapomnieli, że wojna się skończyła i już nie rządzą w Europie, jak w latach 1939-45. ITD.ITP. Tak to się kręciło i kręci, a tzw. decydenci zapomnieli o jednej rzeczy - co jakiś czas mając dość ucisku, społecznosci budzą się i napierają w miejsca bogatsze i zasobniejsze. To mentalność szarańczy - pozwolisz jednemu to przyjdą miliony. Szarańcza też ma straż przednią, która rozpoznaje kierunki. Wot takaja charoszaja fiłozofia!Panimali d....i!

dlaczego nie ma artykułu o panującej na gazeta.pl cenzurze pod tekstami o uchodźcach? wyszło szydło z wora, obrażać można wszystkich i jest ok, ale jak ludzie zaczęli wyrażać niechęć do imigrantów to całkowicie zablokowali możliwość komentowania, jak dla mnie gwóźdź do trumny... no i dobrze :-)

Żądam sprowadzenia tych osób do Polski i na pewno 90% społeczeństwa się ze mną zgodzi że ważniejsi są Ci ludzie aniżeli jacyś pseudo uchodźcy (czyt. emigranci zarobkowi liczący na wysoki socjal w związku z co najmniej 10dzieci w jednej rodzinie!)

my o was nie zapominamy - już niedługo wrócicie tylko jeszcze musimy pogonić u nas swołocz czerwoną, która nastąpi podczas wyborów

Do nierządu PO-PSL nie mam pretensji, oni reprezentuja swój interes, swoje stanowiska, władzę dla władzy.Wiele lat temu podpisywalem sie pod petycja, by Polska pomogla repatriantom ze wschodu, bezskutecznie.Mam natomiast pretensje do opozycji, że poza narzekaniem, nie zorganizowała żadnej inicjatywy dla repatriantów, żadnej zbiórki funduszy, próby rozeznania w samorzadach, gdzie mozna by ich bylo przyjac, wspomoc.Nie tylko ja, ale spora rzesza Polaków wsparła by taka inicjatywe, chocby dzisiaj.

Niestety masz rację,coś przegapiliśmy,
coś nie wyszło.
Wstyd już pozostanie.

Przyjeżdżajcie bez obaw do kraju Ojców.

Nie ma na co czekać . Jeżeli Was ignoruje polski rząd to pakować dobytek i wracajcie do Polski.

- którzy chcą uciec przed wojną na Ukrainie ! - bardzo bym prosił aby ktoś kategorycznie zapytał o to ważnych komisarzy w UE.

Wysyłają listy do Kopacz? Wolne żarty, z tą babą nie rozmawia się i nie podaje jej ręki. Ona jest premierem z polecenia Tuska i wykonuje rozkazy jego i Merkel wobec tego trzeba jeszcze trochę poczekać na polski rząd a nie rząd kompradorów zarządzających "tym krajem" jak to zawsze mówi.

We mnie az zawrzalo w srodku gdzies !!!!

Wrrrrrrrrrrrrrrr .......)))))))))))))

Rodacy moi .... szykujcie granaty !!!!

Trzeba je bedzie podlozyc pod krzesla tych (PO+PSL) dziadow w Sejmie, ktorzy dobrowolnie nie beda chcieli oderwac swoich zasiedzialych d_p od wygodnych poselskich stolkow !!!!

Bo tylko WIEKSZOSCIA glosow poselskich w Sejmie, poslowie ugrupowania >Prawo i Sprawiedliwosc< beda mogli przeprowadzac skuteczne reformy w naszym zubozalym panstwie !!!!

A wowczas znajdziemy NA PEWNO miejsce dla Polakow ze Wschodu w ich prawdziwej Ojczyznie ..... zatrzymamy tez naplyw obcych nam kulturowo & mentalnie dzikich muzulow napierajacych na Jerope !!!!

ENDE

Na Śląsku odbędzie się wielki marsz przeciw imigrantom. Swój udział zapowiedziało już 27 tys. osób
Mieszkańcy Śląska zapowiadają wielki masz antyimigracyjny. 26 września przez stolicę regionu ma przejść ponad 25 tys. osób, które domagają się interwencji w sprawie zatrzymania fali uchodźców, próbujących dotrzeć z Bliskiego Wschodu do Europy.

Powinni spotkać się też przy granicy i domagać przyjęcia naszych rodaków i to powinno być główne hasło tego marszu

Prosty algorytm: Tylu muzułmanów, ilu Polaków ze wschodu, ale Polacy mają być pierwsi. Na zbitą mordę przegonić tych polskich polityków którzy Polaków spod ruskiego ostrzału szybko nie wyprowadzą. Pamiętajmy, że to nie oni wyjechali z Polski, tylko Polska odsunęła się od nich na zachód.

Ja proponuję aby kazdy polityk ktory tak chce sprowadzic nieznanych w gruncie rzeczy niech najpierw sprowadzą doswoich domostw i podzielą się z nami niedowiarkami dobrymi dowiadzceniami, my bedziemy się uczyć od tych propagatorów wielkich.

Takim własnie ludziom, naszym, swoim, POLAKOM, trzeba pomóc. To im sie należy. A nie rozczulać sie na islamską hołotą i robic cyrk w sejmie, bo J.Kaczyński odważył się powiedzieć kilka słów prawdy

Znam trochę tematykę uchodźczą w PL, i też trochę znam sytuację Polaków na Ukrainie, niestety...
Polakom z Mariupola, jeśli NAPRADWE chcą tego o czym piszą, podpowiem to, o czym sami dobrze wiedzą, i to od dawna. Otóż od wielu lat do ob. RP emigrują tysiące np. Ukraińców, starając się tu o status uchodźcy. Nie ma żadnego problemu, by ich drogą nie podążyli Polacy z Ukrainy. Wystarczy, topem Ukraińców, wsiąść w pociąg i jakoś dotelepać się do granicy ob. RP, przekroczyć ją, i poprosić tu o azyl. Potem oczywiście cała stosowna (...) procedura - kilka(?) miesięcy oczekiwania w ośrodku dla uchodźców (lub u dobrych ludzi), ale jest to prosta i jedyna droga dla NAPRAWDĘ chcących (rodaków także) tu być/żyć.
Niepotrzebne jest więc medialne zapowiadanie przygotowania jakiegoś apelu-listu do władz RP, oczekiwania na ich pomoc, i inne dramatyczne katusze. Wystarczy zrobić kilka prostych w/w kroków i sprawa nabiera obrotu. O tym nasi rodacy doskonale wiedzą, ale cholera wie dlaczego tego co można robić nie robią:(...
Jeśli n/rodacy nie mają na bilet do PL, możemy w ramach Strefy Wolnego Słowa zrobić zrzutkę. Nie jestem krezusem, ale ze swej renciny mogę dać 200 zł na bilet dla jakiegoś rodaka. Mówię serio, i w razie czego, jeśli nasz portal będzie sprawę firmował-uwiarygadniał, daję słowo że kasę dam i chyba namówię ze dwie podobne mi osoby - no problem (proszę o kontakt przez mego e-maila).

No to jak, Drogi Portalu i Drodzy Rodacy (stąd i stamtąd)?

Przepraszam, czuję się poniżony. Wytrzymajcie jeszcze do końca października. Potem będziemy mogli pomóc.

Na Muzułmanów UE Daje Kasę to ich biorą ale Polaków nie chcą bo nic z tego nie będzie. Akcyzę do Paliwa dowalić i brać swoich jakoś damy rade.

KOPACZ niech przyjmie Polaków nie Czeczenów , muzułmanów , islamistów. Polacy niech mają pierwszeństwo , dość kłamstw premierzycy.

bedzie to mozliwe po 25.X.2015r
do tego czasu obecny rzad bedzie blokowal sprowadzenie Polakow ze Wschodu,

@wiesscar
NAJPIERW to musimy PILNOWAC WYBOROW,zeby nie bylo takich cudow nad urna jakie juz znamy..........

Nawet ostatnie wybory,ktore wygral wspanialy czlowiek A.Duda tez byly POdrasowane,schetynie sie wypsnelo,ze ".. w ciagu nocy nie zdazyli..."" co oznacza,ze Pan Andrzej Duda wygral duzo wieksza iloscia glosow niz podano oficjalnie,tylko oni przy tak przytlaczjacej przewadze nie zdazyli lepiej POdrasowac wyniku Gdyby Prezydent A.Duda mial mniejsza przewage to bull znowu ""by wygral"

przy nadchodzacych wyborach beda odprawiac swoje gusla,bo najbardziej sie boja wiekszosci sejmowej PiSu,czyli rzadu bez koalicjanta-kreta Wiedza,ze przegraja,walka jednak bedzie sie toczyc o to z jakim wynikiem PiS wygra

wszystkie rece na poklad pilnujmy wyborow, a jak dobrze przypilnujemy to Polacy przy takim Prezydencie I takim rzadzie szybko znajda sie w granicach POLSKI

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl