niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice

Dodano: 16.09.2015 [22:14]
Dramatyczny apel Polaków z Mariupola: Jesteśmy gotowi sprzątać w Polsce ulice - niezalezna.pl
foto: twitter.com/EuromaidanPR
Zarząd Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu przygotowuje list do Kancelarii prezydenta, premiera i senackich oraz sejmowych komisji ds. łączności z Polakami za granicą. Padają w nim dramatyczne słowa: "My, Polacy z Mariupola, nie mamy wygórowanych wymagań, jesteśmy gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice w razie potrzeby na terenie naszej historycznej Ojczyzny" – informuje portal.

„Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-Muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na Donbas polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie…” – cytuje słowa Polaków z Mariupola portal kresy24.pl.

List będzie reakcją naszych rodaków na słowa Ewy Kopacz, która stwierdziła, że nic nie wie o apelach Polaków z Mariupola. – Dzisiaj o takich sygnałach nic nie wiem. Będziemy kontynuować pomoc, którą do tej pory czynimy. Zarówno w formie stypendiów, ale i w formie pomocy materialnej, którą ślemy w poszczególnych transportach – mówiła w sierpniu tego roku szefowa rządu, a Polacy z Mariupola bezskutecznie pukali do drzwi urzędów.

„Nasi Rodacy cudem przeżyli ostrzał artyleryjski dzielnicy "Wostocznyj", byli świadkami tragicznej śmierci ofiar tego wydarzenia. Ludzi ogarnia strach, boją się śmierci z głodu, boją się wojny, boją się nawet wychodzić z domu. Niestety, działania rządu mają często cechę PR-u, zamiast rzeczywistej chęci niesienia pomocy Polakom. Akcje pomocy są raczej autoreklamą, bardziej niż profesjonalnym podejściem do tego problemu. Musimy uzmysłowić polskiemu rządowi, że ma szansę zrehabilitować się choć trochę pod koniec swojej kadencji. Wymagamy szczerej współpracy z ludźmi, którzy znają tych Polaków i Polki oraz ich rodziny osobiście, którzy będą mogli za nich poświadczyć. Zawstydza zarazem fakt postanowienia przyjęcia tak wielkiej liczby imigrantów z innych krajów, obojętnie jak oceniamy taką decyzjępisali w obronie Polaków z Mariupola nasi rodacy z Wielkiej Brytanii.

Jaka będzie reakcja rządu Kopacz tym razem?
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

POpaprańców, którzy już wiele razy pokazali, że są antypolscy trzeba całkowicie odsunąć od jakiegokolwiek wpływu na funkcjonowanie Polski i to dotyczy nie tylko parlamentu, ale i środków przekazu, urzędów, szkół i przemysłu, całkowity zakaz pełnienia urzędów decyzyjnych.

Ulotki wspierające Prezydenta, PiS i wolne media link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

"As z rękawa" znany od 06.IX
Tu o bajerach: pl/i-odwaga-i-rozum-mocno-podrozaly/

Bardzo dobra wypowiedź,polacy łączcie się z tym rozmówca

my o was nie zapominamy - już niedługo wrócicie tylko jeszcze musimy pogonić u nas swołocz czerwoną, która nastąpi podczas wyborów

Przyjeżdżajcie bez obaw do kraju Ojców.

- którzy chcą uciec przed wojną na Ukrainie ! - bardzo bym prosił aby ktoś kategorycznie zapytał o to ważnych komisarzy w UE.

Wysyłają listy do Kopacz? Wolne żarty, z tą babą nie rozmawia się i nie podaje jej ręki. Ona jest premierem z polecenia Tuska i wykonuje rozkazy jego i Merkel wobec tego trzeba jeszcze trochę poczekać na polski rząd a nie rząd kompradorów zarządzających "tym krajem" jak to zawsze mówi.

We mnie az zawrzalo w srodku gdzies !!!!

Wrrrrrrrrrrrrrrr .......)))))))))))))

Rodacy moi .... szykujcie granaty !!!!

Trzeba je bedzie podlozyc pod krzesla tych (PO+PSL) dziadow w Sejmie, ktorzy dobrowolnie nie beda chcieli oderwac swoich zasiedzialych d_p od wygodnych poselskich stolkow !!!!

Bo tylko WIEKSZOSCIA glosow poselskich w Sejmie, poslowie ugrupowania >Prawo i Sprawiedliwosc< beda mogli przeprowadzac skuteczne reformy w naszym zubozalym panstwie !!!!

A wowczas znajdziemy NA PEWNO miejsce dla Polakow ze Wschodu w ich prawdziwej Ojczyznie ..... zatrzymamy tez naplyw obcych nam kulturowo & mentalnie dzikich muzulow napierajacych na Jerope !!!!

ENDE

Prosty algorytm: Tylu muzułmanów, ilu Polaków ze wschodu, ale Polacy mają być pierwsi. Na zbitą mordę przegonić tych polskich polityków którzy Polaków spod ruskiego ostrzału szybko nie wyprowadzą. Pamiętajmy, że to nie oni wyjechali z Polski, tylko Polska odsunęła się od nich na zachód.

KOPACZ niech przyjmie Polaków nie Czeczenów , muzułmanów , islamistów. Polacy niech mają pierwszeństwo , dość kłamstw premierzycy.

A co na to prezydent Duda?
Nic nie może zrobić?
Naprawdę nic?
A PiS też nic?
Nie ma absolutnie żadnych możliwości?

Ów paniusia nazywana przez większość bywalców tego portalu panią premier , już dawno straciła resztki zdrowego rozsądku a na pewno udowadnia wszystkie swoje tezy w przeciwna stronę. Jest taka prośba dajmy się tej kobicinie jeżeli to możliwe a nie wątpię ze tak , pogrążyć do końca.Szkoda tylko że jad jaki się wylewa , tak wykrzywia tej waćpani bużkę , może przyczyna leży po stronie koryta - chyba się nie tyle odsuwa co zaczęło uciekać

Kochani Rodacy ze wschodu! Żadne apele tu nic nie dadzą. Ten rząd ma to gdzieś..
Jedyny naprawdę skuteczny sposób, to to samo co robią "uchodźcy" z południa: Trzeba wziąć dzieci i najpotrzebniejsze rzeczy i stanąć na polskiej granicy. I poprosić o azyl w Polsce.
Brzmi idiotycznie? Polacy Repatrianci proszą o azyl w Polsce?? Tak brzmi, ale tylko to ruszy ten rząd. Będzie musiał udzielić "azylu", dać dach nad głową i pomoc na zagospodarowanie się i "integrację" z polskim społeczeństwem. I wrócicie w ten sposób do Kraju!
Ale musicie to zrobić szybko i zdecydowanie. Także Polacy z Syberii, Kazachchstanu i innych miejsc wojennej wywózki.
Tak naprawdę pomożecie pomożecie w ten sposób także temu i następnemu rządowi.
Dacie argument nie do obalenia, że Polska nie może przyjmować muzułmanów, bo ma tysiące polskich uchodźców ze wschodu!
Trzymamy za Was kciuki!

Mocne słowa, jestem przekonany o interwencji Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, ze swojej strony proszę niezależną o możliwie częste info dotyczące dramatu Polaków Z Mariupola, jak i innych obszarów objętych działaniami wojennymi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl