niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Platforma bezczelnie zrzuca winę za klęskę referendum: "Prezydent Duda mógł je odwołać"

Dodano: 06.09.2015 [22:36]
Platforma bezczelnie zrzuca winę za klęskę referendum: "Prezydent Duda mógł je odwołać" - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
I już wiemy, jaką narrację przyjmie Platforma Obywatelska i wszystkie wysługujące się jej media. Winnym klęski frekwencyjnej referendum jest według nich... Andrzej Duda. Dlaczego? Bo nie odwołał referendum zarządzonego przez Bronisława Komorowskiego.

"Pan prezydent Andrzej Duda, proszony chociażby przez PSL, mógł to referendum odwołać". Prezydent Duda tego referendum nie odwołał. Więc przynajmniej w takim samym stopniu ponosi odpowiedzialność za wydatki (organizację referendum - red) - powiedział w TVN24 Jacek Protasiewicz, polityk PO, komentując frekwencję podczas referendum.

Przypomnijmy: głosowanie zarządzone zostało przez prezydenta Bronisława Komorowskiego po przegranej przez niego I turze wyborów prezydenckich. Była to decyzja podyktowana korzyściami osobistymi, bo były prezydent chciał w ten sposób pozyskać przed II turą wyborców Pawła Kukiza.

Dziś okazało się, że 100 mln zł - bo tyle mniej więcej wyniosły koszty organizacji referendum - zostały wyrzucone przez Komorowskiego w błoto. Frekwencja nie przekroczyła z pewnością 10 proc. - dość powiedzieć, że według informacji Polskiej Agencji Prasowej w całych Stanach Zjednoczonych głosowało zaledwie... 656 osób. W Płońsku - jak poinformował Maciej Wąsik - swój głos oddało tylko 5,3 proc. uprawnionych. Ale były komisje, gdzie frekwencja wyniosła... 0 proc., np. w Szpitalu Miejskim w Olsztynie (informację tę podał dziennikarz Mariusz Kowalewski). Platforma postanowiła więc użyć swojej ulubionej broni: czyli zrzucenia odpowiedzialności za wszystko na PiS.

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Protasiewicz,facet ty wleż do jakiejś dziury i schowaj się...., bylam wtedy na lotnisku i widziałam twoje,facet
popisy ! Wstyd było się przyznawać,że jest się Polką !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Twoje HEIL ! - było przepisowe,( skąd ty tego się nauczyłeś ), a WSTYD DO DZISIAJ NA CAŁĄ EUROPĘ !
ALEŻ,FACET TY MASZ TUPET !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pawiany z czerwonymi dupami do ZOO !! Ale już, psiakrew !!

Tych komucho-faszystów trzeba będzie rozliczyć m.in. i za to, że ganiali
setki tysięcy ludzi przez lata w obronie wolności słowa (sprawa TV TRWAM
i obrabowanie mnicha z Torunia).

Za to, że zmarnowali ludziom tyle weekendów na protesty, na przejazdy,
na benzynę, na parkingi itp.., tak w kraju jak i za granicą.

"Heil Hitler" Protasiewicz buraku won ze sceny publicznej pijaku !

Demokraci spod sierpa i młota się znaleźli, psia mać.

aZkłamany, zapijaczony platformerski ciu....l !

Portasiewicz jak pamietamy z jego slawetnych wystepow na niemieckim lotnisku,ten pijaczek znow sie nachlal i dlatego tak bredzi

Protasiewicz aż dziw bierze że z tej obłudy mordy ci nie wykrzywiło.

Jego m...a i obłuda idą w parze. Nieciekawe to, wredne, zakłamane, parszywe... Ja się czasem dziwię zwolennikom peło, że zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie na ich debilne odzywki...

Premier Ewa Kopacz nie zgadza się z panem Protasiewiczem: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/497787,premier-ewa-kopacz-w-powidzu-wrzesniowego-referendum-nie-mozna-odwolac.html

Protasiewicz "Kilka Buteleczek Wina" wie co mowi.

To oczywiste, że winę za porażkę we wczorajszym derby ("Bronkoborussia-senat" kontra "Legia-ciemnogród") ponoszą: prezydent Duda wraz z inkwizytorami wiadomej proweniencji, wspomaganymi przez dwóch panów K.:"krypto-pisowca" - Miśka Kamińskiego i "krypto-peowca" - Mariusza Kamińskiego, wykorzystanych w charakterze nieświadomych narzędzi w zamachu na demokrację, przez prezesa mrocznej organizacji o nazwie: "Paragraf i Stryczek".
Zaiste, nie ma takiego absurdu, na który by nie było stać politycznych rozbitków z tonącego pontonu! Czekamy na c.d.!

Zamknij sie protas omamy masz czy delirium po pijackiej nocy ?

Ten PROTASIEWICZ, po swoich pijackich występach na lotnisku we Frankfurcie, w ogóle nie powinien pojawiać się w mediach, tym bardziej odzywać.

KOMOROWSKI, KOPACZ i PO-PSL zmarnowały 100 milionów złotych zamiast przeznaczyć je chociażby na mleko dla głodujących polskich dzieci!

Gdyby Prezydent Duda miał szansę dopisać swoje pytania, frekwencja wyniosłaby ponad 90%.

Bezczelna zakłamana pijaczyna?

Marny człowieczku sam nie wiesz co mówisz. Nie zostawili byście suchej nitki na Panu Prezydencie za takie posunięcie. Trzeba było myśleć jak przepychaliście ustawę o referendum. A le to wasza domena najpierw robić potem myśleć. I tak przez całe osiem lat. Teraz składacie deklaracje o uchodźcach co na pewno będzie wielkim problemem na przyszłość i jak zwykle zgonicie na PiS i pozostawicie ten problem PiSowi. Jesteście bandom nieudaczników po, których trzeba sprzątać.

To nie są "nieudacznicy", ta banda celowo podrzuca PiS kukułcze zgniłe jaja, bo wie, że już wybory w jesieni przegrała.
Co jeszcze wymyśli aby zgnoić Polaków? Ile wprowadzi wojska islamskiego do Polski?
Wszystko co teraz przed wyborami robią to są działania głęboko przez nich przemyślane, zdradzieckie aby nas wykończyć. Czy naprawdę katolicy muszą być zawsze aż tak bezmyślni, uczciwi, wyrozumiali, do granic głupoty naiwni, pozwalać sobie rżnąć kupę na głowie? Biblia tego nie uczy, wprost przeciwnie, nakazuje się chrześcijanom bronić, nie nadstawiać drugiego policzka.

Ten Pan jeszcze nie ochłonął PO przejściach lotniskowych we Frankfurcie i bredzi jak pijak PO kacu.W PO to normalny standard zachowań. Tak trzymać dalej, a łajba PO sama zatonie.

calkiem wam się w glowach popieprzyło od tego kłamstwa najpierw byliście za tym aby toreferendum było a teraz szukacie winnych ale wy tak macie jesteci banda idiotow

Zobaczymy, czy społeczeństwo skorzysta z ostatniej szansy i przegoni bluźnierców i złodziei na cztery wiatry. - Jest ich bardzo wielu! Ta szarańcza nie odda Polski bez zaciekłej walki. Przyzwyczajenie do darmowego, wiecznie pełnego koryta demoralizuje takich inteligentów jak na załączonej fotce! Stać ich na najgorsze świństwa okołokorytowe! Trzeba prawdziwej solidarności ludzi pracy!

Dlaczego więc Senat, który przegłosował głosami PO i PSL przeprowadzenia tego referendum nie zwrócił się z wnioskiem do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, żeby odwołał referendum, jestem pewny, że po takim wniosku zgłoszonym przez Senat referendum byłoby odwołane. Winę więc ponosi Senat, a raczej jego większość składająca się z senatorów PO i PSL i takiej linii oddalających ataki POpaprańców się trzeba trzymać.

Obalanie antypolskiej mafii rządzącej w Polsce na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Pan Prezydent Duda zrobił zawód POsrańcom, że nie odwołał debilnego referendum Bula. Pozbawił postkomunistów i
lewaków pretekstu do zmasowanego ataku medialnego za rzekomy zamach na demokrację i wprowadzanie zamordyzmu.

Jest Pan żałosny jak cała formacja polityczna, do której Pan należy.

Protasiewicz ty nie obwiniaj prezydenta Dudę za zmarnowane pieniądze na referendum PO i Komorowskiego
to z waszej partii senatorzy poparli to nieszczęsne referendum , to wasza partia lekka reka wydaje kasę podatników.
Dziś szukasz kozła ofiarnego ?
Pan Duda zachował sie uczciwie co do referendum komorowskiego , nie wcinał sie w decyzje poprzednika , uszanował jego wolę
a wy PeLowcy sami nie wiecie czego chcecie , poparliście to referendum a chcieliście by nowy prezydent odwołał
oj wtedy byłoby huzia na jozia , ze nowy prezydent nie szanuje decyzji poprzednika

Olac tych zaprzańców !!! tak glupich ludzi jacy sa w tej mafii dawno świat nie widzial !

sami sprzątajcie swoje GWna

Protasiewicz. Nie wiem czy ten facet jest niefotogeniczny, ale z samej facjaty widać kto to jest:
- bezmyślnie wydawać nie swoje pieniądze dla ratowania własnej pozycji,
a za porażkę obarczać tych którzy się nie sprzeciwiali takim pomysłom.
Ale gdyby się sprzeciwili wtedy dopiero pysk by rozpuścił - uuuu, miałby z pewnością dziesięć razy tyle do powiedzenia niż obecnie.

a p. Komorowski głosował w swoim referendum???

Co on nie powie!? To objaw arogancji PO.

Nasz Pan Prezydent Duda postąpił z klasą, nie odwołując referendum, bo z szacunkiem odniósł się do byłego prezydenta, czego nie można sądzić o byłym. Politykujący i okresowo będący przy władzy Protasiewicz posługuje się manipulacją, jedynym czym się zajmuje Platforma, i proponował bym zachować wstrzemięźliwość we wszelkich ocenach. Napewno bandy polityczne z PO na tym referendum zarobiły 100 mln złotych. To był główny cel referendum, znając uprzednio sondażowe wyniki, aby wyprowadzić jeszcze przed wyborami kasę z budżetu państwa dla rządzących kolesi. CBOS przyłozył się do rabunku fałszując przewidywania we frekwencji.

Po do ostatniego dnia kampanii referendalnej namawiało by iść na referendum 6 września.
Gdyby na dwa tygodnie przed 6 września Po zaapelowała do Prezydenta Dudy aby odwołał referendum,prezydent by to zapewne uczynił.
Prezydent Komorowski mógł te referendum również unieważnić w dniu 5 sierpnia 2015./ostatni dzień urzędowania/.
Zwalanie winy na prezydenta Dudę jest podłym zabiegiem w stylu Tuska.
Nawet żelazny elektorat Po wystawił tyłek Kopacz i jej ekipie.
Należy zrobić pikietę pod siedzibą PO i upomnieć się o 90 mln zł./koszt referendum/
Frekwencja 7.50% jest klapą PO i reżimowych mediów.

Rodak

BIEDNY CHŁOPTAS PROTEZA,,, zapomniał że przed referendum Komoruskiego ..głosował za referendum. a przeciw referendum Pana Prezydenta,Dr.Andrzeja Dudy,

Chamy. chamy do potegi entej

Kiedy skończą się nasze cierpienia z powodu tragicznie rzadzonej Polską przez skompromitowaną koalicję PO-PSL!!!??? Co oni jeszcze wymyslą, żeby dokopać Polakom i dokumentnie zniszczyć Polskę!!??KŁAMSTWO, DEZINFORMACJA, MANIPULACJA to główne sposoby ,żeby oszukać społeczeństwo! W JAKIM KRAJU ŻYJEMY? Skompromitowani politycy PO-PSL oraz ich zwolennicy mediów, już bardziej nie mogą się ZBŁAZNIĆ!! POLACY RATUJMY NASZ KRAJ 25.X.BR, odsuńmy ich od władzy! Zacznijmy porzadkować naszą Ojczyznę, to ostatni zryw by pozostac na mapie Europy iŚwiata !!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl