niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Platforma bezczelnie zrzuca winę za klęskę referendum: "Prezydent Duda mógł je odwołać"

Dodano: 06.09.2015 [22:36]
Platforma bezczelnie zrzuca winę za klęskę referendum: "Prezydent Duda mógł je odwołać" - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
I już wiemy, jaką narrację przyjmie Platforma Obywatelska i wszystkie wysługujące się jej media. Winnym klęski frekwencyjnej referendum jest według nich... Andrzej Duda. Dlaczego? Bo nie odwołał referendum zarządzonego przez Bronisława Komorowskiego.

"Pan prezydent Andrzej Duda, proszony chociażby przez PSL, mógł to referendum odwołać". Prezydent Duda tego referendum nie odwołał. Więc przynajmniej w takim samym stopniu ponosi odpowiedzialność za wydatki (organizację referendum - red) - powiedział w TVN24 Jacek Protasiewicz, polityk PO, komentując frekwencję podczas referendum.

Przypomnijmy: głosowanie zarządzone zostało przez prezydenta Bronisława Komorowskiego po przegranej przez niego I turze wyborów prezydenckich. Była to decyzja podyktowana korzyściami osobistymi, bo były prezydent chciał w ten sposób pozyskać przed II turą wyborców Pawła Kukiza.

Dziś okazało się, że 100 mln zł - bo tyle mniej więcej wyniosły koszty organizacji referendum - zostały wyrzucone przez Komorowskiego w błoto. Frekwencja nie przekroczyła z pewnością 10 proc. - dość powiedzieć, że według informacji Polskiej Agencji Prasowej w całych Stanach Zjednoczonych głosowało zaledwie... 656 osób. W Płońsku - jak poinformował Maciej Wąsik - swój głos oddało tylko 5,3 proc. uprawnionych. Ale były komisje, gdzie frekwencja wyniosła... 0 proc., np. w Szpitalu Miejskim w Olsztynie (informację tę podał dziennikarz Mariusz Kowalewski). Platforma postanowiła więc użyć swojej ulubionej broni: czyli zrzucenia odpowiedzialności za wszystko na PiS.

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Protasiewicz,facet ty wleż do jakiejś dziury i schowaj się...., bylam wtedy na lotnisku i widziałam twoje,facet
popisy ! Wstyd było się przyznawać,że jest się Polką !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Twoje HEIL ! - było przepisowe,( skąd ty tego się nauczyłeś ), a WSTYD DO DZISIAJ NA CAŁĄ EUROPĘ !
ALEŻ,FACET TY MASZ TUPET !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Portasiewicz jak pamietamy z jego slawetnych wystepow na niemieckim lotnisku,ten pijaczek znow sie nachlal i dlatego tak bredzi

Protasiewicz "Kilka Buteleczek Wina" wie co mowi.

Zobaczymy, czy społeczeństwo skorzysta z ostatniej szansy i przegoni bluźnierców i złodziei na cztery wiatry. - Jest ich bardzo wielu! Ta szarańcza nie odda Polski bez zaciekłej walki. Przyzwyczajenie do darmowego, wiecznie pełnego koryta demoralizuje takich inteligentów jak na załączonej fotce! Stać ich na najgorsze świństwa okołokorytowe! Trzeba prawdziwej solidarności ludzi pracy!

Protasiewicz ty nie obwiniaj prezydenta Dudę za zmarnowane pieniądze na referendum PO i Komorowskiego
to z waszej partii senatorzy poparli to nieszczęsne referendum , to wasza partia lekka reka wydaje kasę podatników.
Dziś szukasz kozła ofiarnego ?
Pan Duda zachował sie uczciwie co do referendum komorowskiego , nie wcinał sie w decyzje poprzednika , uszanował jego wolę
a wy PeLowcy sami nie wiecie czego chcecie , poparliście to referendum a chcieliście by nowy prezydent odwołał
oj wtedy byłoby huzia na jozia , ze nowy prezydent nie szanuje decyzji poprzednika

Protasiewicz. Nie wiem czy ten facet jest niefotogeniczny, ale z samej facjaty widać kto to jest:
- bezmyślnie wydawać nie swoje pieniądze dla ratowania własnej pozycji,
a za porażkę obarczać tych którzy się nie sprzeciwiali takim pomysłom.
Ale gdyby się sprzeciwili wtedy dopiero pysk by rozpuścił - uuuu, miałby z pewnością dziesięć razy tyle do powiedzenia niż obecnie.

a p. Komorowski głosował w swoim referendum???

Po do ostatniego dnia kampanii referendalnej namawiało by iść na referendum 6 września.
Gdyby na dwa tygodnie przed 6 września Po zaapelowała do Prezydenta Dudy aby odwołał referendum,prezydent by to zapewne uczynił.
Prezydent Komorowski mógł te referendum również unieważnić w dniu 5 sierpnia 2015./ostatni dzień urzędowania/.
Zwalanie winy na prezydenta Dudę jest podłym zabiegiem w stylu Tuska.
Nawet żelazny elektorat Po wystawił tyłek Kopacz i jej ekipie.
Należy zrobić pikietę pod siedzibą PO i upomnieć się o 90 mln zł./koszt referendum/
Frekwencja 7.50% jest klapą PO i reżimowych mediów.

Rodak

Kiedy skończą się nasze cierpienia z powodu tragicznie rzadzonej Polską przez skompromitowaną koalicję PO-PSL!!!??? Co oni jeszcze wymyslą, żeby dokopać Polakom i dokumentnie zniszczyć Polskę!!??KŁAMSTWO, DEZINFORMACJA, MANIPULACJA to główne sposoby ,żeby oszukać społeczeństwo! W JAKIM KRAJU ŻYJEMY? Skompromitowani politycy PO-PSL oraz ich zwolennicy mediów, już bardziej nie mogą się ZBŁAZNIĆ!! POLACY RATUJMY NASZ KRAJ 25.X.BR, odsuńmy ich od władzy! Zacznijmy porzadkować naszą Ojczyznę, to ostatni zryw by pozostac na mapie Europy iŚwiata !!

Jakby Prezydent Duda odwołał to by go oskarżali o złośliwośc i działanie polityczne PiS.

Zrzucać to PO-PSuLi se mogą gnój do kompostownika

Prawda jest taka że mógł odwołać,ale tego nie zrobił,bo wojna PO-PIS musi trwać, ciekawe kiedy ludzie otworzą oczy i dostrzegą że ta wojna prowadzi do wyniszczenia,raz jedni raz drudzy okladaja młotami,tamci przy korycie napychają kieszenie a polska traci bo się nie rozwija,ja już wybrałem bylem na wyborach prezydenckich ostatni raz,na następne wybory parlamentarne juz nie pójdę i tak bede wszystkich namawiał,póki jedna z tych partii nie zniknie z polityki na dobre.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl