niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Granica z Austrią: wstrząsająca relacja Polaka z autokaru napadniętego przez imigrantów

Dodano: 05.09.2015 [13:21]
Granica z Austrią: wstrząsająca relacja Polaka z autokaru napadniętego przez imigrantów - niezalezna.pl
foto: YouTube
"Autokar, w którym się znajdowałem z grupą, próbowano rozhuśtać. Rzucano w nas g..., walili w drzwi, żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę" - relacjonuje na Facebooku Kamil Bulonis, autor bloga podróżniczego.

Autora wpisu, prowadzącego blog podróżniczy "Obywatel świata", trudno posądzać o prawicowe, katolickie czy nacjonalistyczne "oszołomstwo". Kamil Bulonis otwarcie bowiem pisze o sobie na Instagramie: "dziennikarz, globtroter, gej", a na profilu na Facebooku prezentuje swoje zdjęcie w kolorach tęczy.

Wczoraj w nocy Kamil Bulonis zamieścił relację z podróży autokarem jadącym z Włoch do Austrii. Jest ona tak poruszająca, że przytaczamy ją w całości. Zwłaszcza że nie ma co liczyć na to, by media głównego nurtu wyłamały się ze schematu narracyjnego mówiącego o "złych węgierskich nacjonalistach" i "biednych imigrantach".

Oto relacja Kamila Bulonisa:

Półtorej godziny temu na granicy Włoch i Austrii na własne oczy widziałem ogromne zastępy imigrantów... Przy całej solidarności z ludźmi znajdującymi się w ciężkiej sytuacji życiowej muszę powiedzieć, że to, co widziałem, budzi grozę... 

Ta potężna masa ludzi - przepraszam, że to napiszę - ale to absolutna dzicz... Wulgaryzmy, rzucanie butelkami, głośne okrzyki "Chcemy do Niemiec" - czy Niemcy to obecnie jakiś raj? Widziałem, jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar, w którym się znajdowałem z grupą, próbowano rozhuśtać. Rzucano w nas gównem, walili w drzwi, żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę... Pytam się, w jakim celu? Jak ta dzicz ma się zasymilować w Niemczech? Czułem się przez chwilę jak na wojnie... 

Naprawdę tym ludziom współczuję, ale gdyby dotarli do Polski - nie sądzę, by otrzymali u nas jakiekolwiek zrozumienie... Staliśmy trzy godziny na granicy, przez którą ostatecznie nie przejechaliśmy. Cała grupa w kordonie policji została przetransportowana z powrotem do Włoch. Autokar jest zmasakrowany, pomazany fekaliami, porysowany, wybite szyby. I to ma być pomysł na demografię? Te wielkie potężne zastępy dzikusów? Wśród nich właściwie nie było kobiet, nie było dzieci - w przeważającej większości byli to młodzi agresywni mężczyźni... 

Jeszcze wczoraj, czytając newsy na wszystkich stronach internetowych. podświadomie litowałem się, martwiłem ich losem, a dzisiaj po tym, co zobaczyłem, zwyczajnie się boję, a zarazem cieszę, że nie wybierają naszej ojczyzny jako celu swojej podróży. My Polacy zwyczajnie nie jesteśmy gotowi na przyjęcie tych ludzi - ani kulturowo, ani finansowo. Nie wiem, czy ktokolwiek jest gotowy. Do UE kroczy patologia, jakiej dotychczas nie mieliśmy okazji nigdy oglądać. I wybaczcie, jeśli kogokolwiek obraziłem swoim wpisem... 

Dodam jeszcze, że podjechały auta z pomocą humanitarną - przede wszystkim z jedzeniem i wodą, a oni te auta zwyczajnie przewracali... Z megafonów Austriacy nadawali komunikat, że jest zgoda, by przeszli przez granicę - chcieli ich zarejestrować i puścić dalej - ale oni tych komunikatów nie rozumieli. Nic nie rozumieli. I to było w tym wszystkim największym horrorem... Na tych kilka tysięcy osób nikt nie rozumiał ani po włosku, ani po angielksu, ani po niemiecku, ani po rosyjsku, ani hiszpańsku... Liczyło się prawo pięści... Walczyli o zgodę na przejście dalej i tą zgodę mieli - ale nie rozumieli, że ją mają! W autokarze grupy francuskiej pootwierali luki bagażowe - wszystko, co znajdowało się w środku, w ciągu krótkiej chwili zostało rozkradzione, część rzeczy leżała na ziemi... Jeszcze nigdy w swoim krótkim życiu nie miałem okazji oglądać podobnych scen i mam poczucie, że to dopiero początek. Na koniec dodam, że warto pomagać, ale nie za wszelką cenę.

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jestem przerażony tym, co dzieje się w Europie. Polska powinna zawczasu budować mur, stawiać zasieki na granicy z Niemcami, bo inaczej "goście pani Merkel" i nas zaleją. To potop gorszy od szwedzkiego. Mieszkałem w miastach, gdzie było dużo Arabów. To ludzie bez żadnego szacunku dla niewiernych. A islamiści tym różnią się od "zwykłych" muzułmanów, że ci pierwsi chcą panować już zaraz, a ci drudzy mają trochę więcej czasu i opanują nas "demokratycznie", kiedy zdominują nas liczebnie.

Dlaczego wojsko nie reaguje na tych najeźdźców ?
Przecież rdzenny obywatel gdyby chodził po ulicy demolując wszystko to by zaraz go zgarneli, a tu nie potrafią użyć środków przymusu bezpośredniego ?
Europo staczasz się na dno.

Lewak wyjechał poza miasto, wyjrzał poza lewacką gazetę i przejrzał na oczy :) A to dobre. Dobrze byłoby wszystkich lewaków wsadzić w taki autobus i zrobić im podróż edukacyjną. Niechby się pierwszy raz w swoim życiu zetknęli z rzeczywistością.

wierzysz we wszystko co przeczytasz w internecie? czy tylko w to co pozwala karmić Twoje uprzedzenia?

Dlaczego nie pozwolić uchodźcom z Syrii, którzy już uciekli do Turcji przylatywać rejsowymi samolotami z Turcji za kupione przez nich bilety, tylko zmusza się ich pływania pontonami i maszerowania setkami kilometrów. Lufthansa ma kilka wolnych samolotów. Na 100 % wszystkie miejsca zostaną wykupione.
Nie ma sensu zmuszać tych ludzi do płacenia przemytnikom i narażanie ich na problemy i śmierć. Niech pani Merkel to ogłosi i w EU zrobi się od razu porządek.

Fragment z Wyborczej.pl 12.09.2015
Włoska policja dementuje

Sprawdzamy na posterunkach carabinieri, u włoskich służb z rejonu drogi SS621, Tyrolu Południowego, rejonu Bolzano oraz ich austriackich odpowiedników. Wszędzie dementi: - Zarówno my, jak i główna komenda prowincji w Bolzano nie mieliśmy takiego zgłoszenia. Ani w ostatnich dniach, ani wcześniej. Tym bardziej w rejonie drogi SS621. To wiejski region, gdzie uchodźcy nie mieliby czego szukać - mówi Francesco Bianco, oficer prasowy policji granicznej w Brennero.

Oburzone są władze prowincji Bolzano. - Stanowczo zaprzeczam. Ani na tej drodze, ani w rejonie przygranicznym, ani w żadnym innym punkcie nie było takiego zdarzenia. To jakiś przykry internetowy żart kogoś niepoważnego - oświadcza Alex de Bianchi z biura prasowego Provincia Autonoma di Bolzano/Alto Adige. Prosi o link do wpisu Kamila i zapowiada, że podejmie kroki prawne.

Bulonis długo nie odpowiada na nasze e-maile. Wreszcie przerywa milczenie i w e-mailu podaje... nową wersję: "To jest granica na wpół dzika. Moja grupa brała udział w rekolekcjach i my nie przekraczaliśmy granicy, jadąc do Austrii, jedynie uczestniczyliśmy w rekolekcjach odbywających się w górskim opactwie. Oczywiście, niestety nie udało nam się dostać do Capelli i część rekolekcyjną odbyliśmy w hotelu San Fior we Włoszech. Policja kazała nam się wycofać".

Policja? Przecież policja zaprzecza, że prowadziła tam jakąkolwiek interwencję. Służby graniczne też. A San Fior leży nad samą... Wenecją. W odległości ponad 200 km. Nocą autokarem trzeba by się tam tłuc co najmniej cztery godziny. Uszkodzonym - dłużej.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,18798864,imigranci-zaatakowali-autokar-wloska-policja-dementuje-doniesienia.html#ixzz3lViezNMh

Rozgorzała wielka dyskusja na temat tego artykułu w internecie. Wiele osób zarzuca mu nieprawdziwość, ze względu na brak dowodów w postaci np. zdjęć, czy jakiegoś video. Czy niezależna.pl sprawdza dokładnie jakie treści publikuje i czy ich źródła są prawdziwe?

ludzie!, oni nas sprzedali!! Gdzie mają wiać emeryci?

Poco tu gadac ,tysiac,dwa dziesiec.Polacy powinni zrobic dwie rzeczy:przepedzic na cztery wiatry ten glupi rzad,sejm i senat.Zaczac sie zbroic indywidualnie.Kazdy polak powinien posiadac bron palna i amumicje.My nie jestesmy stadem baranow na rzez.My musimy sie bronic.Bo kto nas obroni,Siemoniak? Pierwszy ucieknie.

to armia dzihadystów, przed którą ostrzegał ojciec Klimuszko, mają wykonać brudną robotą, dotrzeć do wyznaczonych punktów jak operacja wojskowa i zrobić Europę muzułmańską i rozpocząć plan Coudenhove calergie wymieszanie ras stworzenie rasy kundli dla żydów do rządzenia, dlaczego tam nie ma prawie kobiet i dzieci, czy jak idziesz do lasu wnosisz drewno? Krew nas naszych rodzin naszych dzieci na was na rodziny wasze na dzieci wasze.

Jestem przerazona sytuacja ,mieszkam w Niemczech i mam dorastająca córkę nie wiem czy ją wogóle gdziekolwiek puszcze sama.

I tak to będzie wyglądać
ze za kilkanaście lat będziemy na Białoruś uciekać przed islamem

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl