niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Frankowicze oszukani przez Platformę. Senat głosami PO zmienił ustawę na korzyść banków

Dodano: 04.09.2015 [16:15]
Frankowicze oszukani przez Platformę. Senat głosami PO zmienił ustawę na korzyść banków - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Senat głosami polityków Platformy Obywatelskiej zdecydował, że koszty przewalutowania kredytów dzielone będą pół na pół między banki a frankowiczów. Wcześniejsza wersja ustawy, przygotowana przez Sejm, zakładała, że banki miały ponosić aż 90 proc. tych kosztów.

Przed końcem kadencji PO zdążyła jeszcze przypodobać się zagranicznym bankom - i to tak w ważnej społecznie sprawie jak kredyty udzielane we frankach.

Okazało się, że dla Platformy ważniejsi od obywateli są prezesi banków. Senatorowie PO głosowali za tym, aby sejmową ustawę zakładająca, że 90 proc. przewalutowania kredytów ponosić będą banki, zmienić na korzyść finansjery.

Po poprawkach Senatu koszty dzielone będą pół na pół między banki a kredytobiorców.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz z PO skomentował, że poprawki wprowadzone przez senatorów jego partii są "sprawiedliwe".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

I teraz jest piłka po stronie naszego Prezydenta. Na miejscu Pana Andrzeja, odczekałbym maksymalną ilość dni, czyli tyle ile ten kwit może u niego leżeć i w ostanim dniu odesłał sprawę do Trybunału Konstytucyjnego i niech Platfusy się bujają.

Olali Polaków i Polskę mafia po i psl.

To nie tylko frankowicze oszukani przez PO. Ta partia oszustów oszukiwała wszystkich całe 8 lat i nadal w sondażach ma poparcie ok 20%. To co można powiedzieć o takim elektoracie ???

PiS od spraw frankowiczów powinien trzymać się z daleka. Proszę im nie obiecywac jakiejkolwiek pomocy. Po pierwsze 100% tej pomocy zapłaci polski budżet czyli podatnicy w tym ci którzy brali kredyty w złotówkach. Nie jest prawdą, ze frankowicze brali we frankach ponieważ nie spełniali wymogów dla kredytów w złotówkach. Wręcz odwrotnie. Kryteria dostępu do franka były znacznie ostrzejsze. Wypadało zaszpanować ze się jest "europejczykiem" że się dobzre zarabia i brakowało wyobraźni że złotówka może poleciec na łeb i szyję. Koniec. Kropka

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl