niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 lipca 2016

Frankowicze oszukani przez Platformę. Senat głosami PO zmienił ustawę na korzyść banków

Dodano: 04.09.2015 [16:15]
Frankowicze oszukani przez Platformę. Senat głosami PO zmienił ustawę na korzyść banków - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Senat głosami polityków Platformy Obywatelskiej zdecydował, że koszty przewalutowania kredytów dzielone będą pół na pół między banki a frankowiczów. Wcześniejsza wersja ustawy, przygotowana przez Sejm, zakładała, że banki miały ponosić aż 90 proc. tych kosztów.

Przed końcem kadencji PO zdążyła jeszcze przypodobać się zagranicznym bankom - i to tak w ważnej społecznie sprawie jak kredyty udzielane we frankach.

Okazało się, że dla Platformy ważniejsi od obywateli są prezesi banków. Senatorowie PO głosowali za tym, aby sejmową ustawę zakładająca, że 90 proc. przewalutowania kredytów ponosić będą banki, zmienić na korzyść finansjery.

Po poprawkach Senatu koszty dzielone będą pół na pół między banki a kredytobiorców.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz z PO skomentował, że poprawki wprowadzone przez senatorów jego partii są "sprawiedliwe".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ludzie, nie bądźcie ślepi. Zróbcie listę tych co głosowali na korzyść złodziejskich banków, tych senatorów trzeba wymieniać z imienia i nazwiska, żeby wam czasem do głowy nie przyszło żeby na nich głosować. Jak taki poseł czy senator sięgnie po pieniądze do waszej torebki czy portfela to też na to pozwolicie???

Napiszę przewrotnie ale prawdziwie. Oszustwem byłoby przyjęcie takiej ustawy. I niezależnie czy frankowicze mieliby dopłacić 50 czy 10%. Na mocy już obowiązujących przepisów frankowicze mają bowiem bardzo mocne podstawy prawne do odfrankowienia kredytów bez żadnych dopłat. Co więcej mają prawo do żądania zwrotu nadpłaty przez banki. Polecam lekturę bloga na konieczchf.pl

W skrócie wygląda to następująco:
W powszechnej świadomości panuje przekonanie, że jedynym sposobem rozwiązania problemu „frankowiczów” jest nadzwyczajna pomoc ze strony państwa i podatników. W rzeczywistości wystarczy zwykły pozew sądowy. Wyroki sądowe z ostatnich lat oraz obowiązujące przepisy prawne dają wystarczającą podstawę do „odfrankowienia” kredytów na koszt banków, a nawet na unieważnienie całych umów kredytowych.

Po pierwsze:
KREDYTY „WE FRANKACH” W RZECZYWISTOŚCI NIE SĄ KREDYTAMI UDZIELONYMI W SZWAJCARSKIEJ WALUCIE, ALE KREDYTAMI ZŁOTÓWKOWYMI, Z TYM ŻE UZALEŻNIONYMI OD KURSU „FRANKA” (CHF) (WALORYZOWANYMI DO KURSU „FRANKA”).

Po drugie:
WALORYZACJA KREDYTU DO KURSU „FRANKA” ZOSTAŁA OPARTA NA NIEDOZWOLONYCH POSTANOWIENIACH UMOWNYCH.
NIEDOZWOLONY CHARAKTER POSTANOWIEŃ WYNIKA Z:
1) ZASTRZEŻONEGO W TYCH POSTANOWIENIACH PRAWIE BANKU DO DOWOLNEGO DECYDOWANIA O KURSACH CHF, A TYM SAMYM PRAWIE DO KSZTAŁTOWANIA WYSOKOŚCI ZADŁUŻENIA KREDYTOWEGO W ODERWANIU OD CZYNNIKÓW RYNKOWYCH;
2) RAŻĄCO SPRZECZNYCH Z DOBRYMI OBYCZAJAMI DZIAŁANIAMI BANKU, POPRZEDZAJĄCYMI ZAWARCIE UMOWY KREDYTOWEJ

Po trzecie: NIEDOZWOLONY CHARAKTER POSTANOWIEŃ UMOWNYCH WALORYZUJĄCYCH KREDYT DO KURSU CHF OZNACZA, ŻE:
1) OD POCZĄTKU ZAWARCIA UMOWY NIE BYŁO PODSTAW DO WYLICZANIA ZADŁUŻENIA I RAT KREDYTOWYCH W OPARCIU O KURS CHF. KREDYT POWINIEN BYĆ TRAKTOWANY JAKO ZWYKŁY KREDYT ZŁOTÓWKOWY, ALE OPROCENTOWANY WG STOPY LIBOR;
2) BANK POWINIEN ZWRÓCIĆ KREDYTOBIORCOM BEZPODSTAWNIE DOKONANĄ PRZEZ NICH NADPŁATĘ (SUMĘ PIENIĘŻNĄ STANOWIĄCĄ RÓŻNICĘ MIĘDZY ZAPŁACONYMI DOTYCHCZAS RATAMI KREDYTOWYMI A RATAMI, KTÓRE FAKTYCZNIE POWINNY BYĆ UISZCZONE, MAJĄC NA UWADZE, ŻE KREDYT POWINIEN BYĆ OD POCZĄTKU TRAKTOWANY JAKO ZWYKŁY KREDYT ZŁOTÓWKOWY).

Po czwarte:
CZĘŚĆ UMÓW KREDYTOWYCH ZOSTAŁA SPORZĄDZONA Z NARUSZENIEM BEZWZGLĘDNIE OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA I POWINNA ZOSTAĆ UNIEWAŻNIONA W CAŁOŚCI.

Zapraszam na konieczchf.pl

I teraz jest piłka po stronie naszego Prezydenta. Na miejscu Pana Andrzeja, odczekałbym maksymalną ilość dni, czyli tyle ile ten kwit może u niego leżeć i w ostanim dniu odesłał sprawę do Trybunału Konstytucyjnego i niech Platfusy się bujają.

Olali Polaków i Polskę mafia po i psl.

Inni w obliczu zbliżających się wyborów, wiedząc dobrze, że ich notowania lecą na tzw. pysk staraliby się spadku tych notowań nie powiększać. Przyjmując oczywiście założenie, że w naszych wyborach każdy głos się liczy. A co się dzieje obecnie ? Ano tak jakby wybory w Polsce to był tylko cyrk dla naiwnych mas. I w tym jednym przypadku można zrozumieć działania obecnej koalicji polegające na podejmowaniu decyzji niezgodnych z wolą narodu. Czy decyzja PO to decyzja polityczna ? Nie wiem ale twierdzę, że wypływa ona z polskich realiów czyli braku demokracji i posiadaniu przez Polskę demokratycznego zamordyzmu. Czy będzie replay z jesieni 2014 ? Zobaczymy.

Czy po ośmiu latach "rządów" PO mamy jeszcze wątpliwości, że jest to antyspołeczne ugrupowanie, działające na zasadzie bezwzględnego zaspokajania swych partykularnych interesów?

To nie tylko frankowicze oszukani przez PO. Ta partia oszustów oszukiwała wszystkich całe 8 lat i nadal w sondażach ma poparcie ok 20%. To co można powiedzieć o takim elektoracie ???

obudz sie polsko otwoz oczy rak cie toczy trzeba sie zjednoczyc i podiac walke

PiS od spraw frankowiczów powinien trzymać się z daleka. Proszę im nie obiecywac jakiejkolwiek pomocy. Po pierwsze 100% tej pomocy zapłaci polski budżet czyli podatnicy w tym ci którzy brali kredyty w złotówkach. Nie jest prawdą, ze frankowicze brali we frankach ponieważ nie spełniali wymogów dla kredytów w złotówkach. Wręcz odwrotnie. Kryteria dostępu do franka były znacznie ostrzejsze. Wypadało zaszpanować ze się jest "europejczykiem" że się dobzre zarabia i brakowało wyobraźni że złotówka może poleciec na łeb i szyję. Koniec. Kropka

Bzdura! 5 lat pracy i wyższe wykształcenie to było dla banku za mało. Musiałabym wziąć żyranta. Nie chciałam nikogo obciążać, więc pozostał mi tylko kredyt we frankach.

Na BANK będą ludzkie przepływy z platformy do BANK-ów - i to juz niedługo.

zgraję z PO to trzeba za pomocą bata i kadzidła wygnać z terytorium Polski,niech płyną do Syrii złodzieje!

Nikt im nie kazał brać frankowego kredytu. Niech teraz się męczą imbecyle.

PO znowu kogos zrobilo w banie? Przeciez to nic nowego. PO oznacza Parada Oszustow...a glupi lemingrad i tak na nich zaglosuje. Scyzoryk sie sam w kieszeni otwiera

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl