niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Dlaczego utonął syryjski chłopiec? Oto fakty niewygodne dla proimigranckich mediów

Dodano: 04.09.2015 [15:28]
Dlaczego utonął syryjski chłopiec? Oto fakty niewygodne dla proimigranckich mediów - niezalezna.pl
foto: YouTube
W ostatnich dniach cały świat obiegło wstrząsające zdjęcie 3-letniego syryjskiego chłopca, który utonął, próbując z ojcem przedostać się do Grecji. Fotografia ma świadczyć o strasznym losie imigrantów. Tymczasem prawda jest zupełnie inna: ojciec chłopca płynął do Grecji, bo liczył, że w Unii Europejskiej wstawią mu za darmo nowe zęby...

Prawdziwe przyczyny tragedii opisała w telewizji Sky News ciocia chłopca, mieszkająca od jakiegoś czasu w Kanadzie. Zdradziła ona, że ojciec chłopca - Abdullah Kurdi - chciał wstawić sobie zęby, nie miał jednak na to pieniędzy.

Kobieta próbowała mu przesłać pieniądze z Kanady, ale ze względów technicznych przesłanie tak dużej kwoty było niemożliwe. Wreszcie rodzina wymyśliła, że jeśli Abdullah dostanie się na teren Unii Europejskiej, tam bez problemu będzie mógł sobie wstawić nowe zęby. Uchodźcy przyjmowani przez państwa UE mogą liczyć bowiem nie tylko na zasiłki, lecz także i na pełną opiekę medyczną.

W mediach głównego nurtu na zachodzie Europy informacja o prawdziwej przyczynie wyruszenia przez Abdullaha Kurdi do Grecji nie jest jednak w ogóle podawana. 

Tymczasem w Polsce uchodźcy także będą mogli liczyć na bardzo dobre warunki - także jeśli chodzi o opiekę medyczną. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w wydanym dziś komunikacie dotyczącym przyjmowania uchodźców poinformowało:

- Po przyjeździe do Polski uchodźcy zostaną objęci programami reintegracyjnymi w ośrodkach UdSC, a po zakończeniu procedury programem integracyjnym;
 
- Osoby te zostaną objęte opieką medyczną, kursami informacyjnymi, ułatwiającymi proces adaptacji, nauką języka polskiego, a także szkoleniami zawodowymi; najmłodsi i młodzież zostanie objęci obowiązkiem szkolnym;
 
- Po uzyskaniu statusu uchodźcy cudzoziemcy będą mogli złożyć wniosek o trwający rok tzw. indywidualny program integracyjny – realizowany przez powiatowe jednostki pomocy rodzinie, który nadzoruje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.


Oznacza to, że pomoc ta w wielu przypadkach przewyższy środki podejmowane w celu pomocy polskim rodzinom.

Obejrzyj fragment programu w Sky News (w języku angielskim):


 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wczoraj w wiadomosciach kanadyjskich poswiecono temu tematowi wiele czasu i nieprawda jest, ze Kanada odmowila im przyjecia Po pierwsze - to dotyczylo rodziny jego brata, ktorym odmowiono, a oni nigdy sie nie ubiegali o emigracje do Kanady, a we wszystkich mediach mietola ze im odmowiono.Po drugie - Tragedia okropna, ale ja sie pytam, kto do jakiegos pontonu wsiada z malymi dziecmi, nawet nie mieli kamizelek, i decyduje sie na taka podroz, a potem larum na caly swiat.O tym sie w ogole nie mowi.

Rzadania tej dziczy na Wegrzech, ze im sie wszystko nalezy jest nieporozumieniem, obrazanie sie, ze dostaja paczki od czerwonego krzyza tylko swiadczy o tym, ze nie maja pojecia czym jest ta organizacja, ale widok krzyza odbiera im rozum z nienawisci i gdzie oni pchaja. Gardzeniem woda i jedzeniem, a takze zlosc i nienawisc okazywana Wegrom mowi mi tylko jedno:

WYPIER..... stad i WON wszyscy.

Ale plan jest jeden, dostac sie do Europy i wprowadzic islam wykorzystujac demokracje, bo jakosc dziwnie do bogatych krajow arabskich nie uciekaja, a nie uciekaja, bo tam juz islam ma sie dobrze.

Popieram Orbana w calosci, bo przed dzidza islamska musimy sie bronic i jest to problem szabow i francji, a to, ze szwabom sie to nie podoba co wygaduje Merkel (wszystkich przyjmujemy) to bardzo dzobrze, oni maja juz dosc tych przybyszow, ktorych w szkolach uczy sie nienawisci, kto nie wierzy w ich allacha, a inowiercow trzeba rznac i podcinac im gardla.

Obojetne jest to, dlaczego ojciec plynal z dzieckiem tym statkiem,ale wazne jest i nieobojetne,dlaczego doszlo do tej tragedii,co spowodowalo utoniecie chlopca? Wielka tragedia i dziwie sie,ze tak latwo przypisuje sie wine ojcu.

W Polsce jeżeli ktoś nie płaci składki zdrowotnej to może zdychac jak pies i nikt się jego losem nie przejmie. Nie dostanie się do lekarza ani do szpitala. A taki gość przyjdzie z Afryki i ma wszystko gratis. Wszyscy sie nad nim użalają , ale gdy Polak zostanie bez ubezpieczenia , środków do życia do wywalą go na bruk kopną w 4 litery i jest git.Jedyna reakcja na jego los to wzruszenie ramion i tekst radź sobie frajerze sam.Ci, którzy tak użalają się nad losem muzułmanów nie kiwną nawet palcem, kiedy komuś w Europie dzieje sie krzywda. Po raz kolejny widać ich fałsz. Niemcy Greków puszczają z torbami, niejeden jest bez pracy i perspektyw a wszystkim w Europie każą zajmować sie muzułmanami z Syrii. Dla Greków nie mieli cienia litości a chodziło o zwykłe srebrniki.

Powiedziała że jechali do Europy po "lepszą przyszłość" i w tym samym czasie zrobi sobie zęby.

To nie to samo co "ojciec chłopca płynął do Grecji, bo liczył, że w Unii Europejskiej wstawią mu za darmo nowe zęby..."
- niezła manipulacja.

Reszta zmarłych uchodźców też po zęby jechała?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl