niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Jak Komorowski zadbał o odprawy dla swoich

Dodano: 13.08.2015 [19:52]
Jak Komorowski zadbał o odprawy dla swoich - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
16 lipca 2015 r. Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego dokonała zmiany w swoim statucie, polegającej na zniesieniu funkcji szefa gabinetu prezydenta – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. Zmiana dotyczyła stanowiska zajmowanego przez Pawła Lisiewicza. To niejedyne zlikwidowane stanowisko, a celem takiego działania było prawdopodobnie zapewnienie wysokich odpraw zwalnianym pracownikom. Dodatkowo za rządów Komorowskiego KPRP podpisała z nim umowę wynajmu mieszkania w Warszawie na okres 12 miesięcy (docelowo nawet do 2020 r.)

Naszą uwagę przykuła informacja, która pojawiła się na stronie Rządowego Centrum Legislacji, dotycząca działań podejmowanych przez Bronisława Komorowskiego jeszcze przed przekazaniem obowiązków głowy państwa Andrzejowi Dudzie. Jak można przeczytać w zapisach RCL, „zarządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zmieniające zarządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” jest „w trakcie ustalania”.

Okazuje się, że decyzja dotyczy likwidacji jednego z najważniejszych stanowisk w KPRP – szefa gabinetu prezydenta, którym u Bronisława Komorowskiego był Paweł Lisiewicz. Jak poinformowało nas biuro prasowe Kancelarii, „powyższe zarządzenie stanowi konsekwencję jednoczesnej zmiany wprowadzonej w statucie Kancelarii Prezydenta RP”.

Tymczasem tygodnik „Do Rzeczy”, piórem Piotra Gursztyna i Piotra Goćka donosi, że takie decyzje o likwidacji stanowisk podjęto wobec większej grupy pracowników. W swojej rubryce satyrycznej dziennikarze opisują „numer [jaki] wyciął nowej ekipie prezydenckiej szef kancelarii Bronka, niejaki Michałowski Jacek”. Jak piszą Gursztyn i Gociek, Michałowski „w całej Kancelarii Prezydenta zarządził zwolnienia grupowe wobec dotychczasowych pracowników”. Co to oznacza, poza koniecznością wypłacenia dużych odpraw? „To, że przez cały następny rok ekipa PAD [prezydenta Andrzeja Dudy] nie będzie mogła zatrudnić nikogo nowego. A jeśli już, to tylko tych ze zwolnienia grupowego”relacjonują dziennikarze.

„Gazeta Polska Codziennie” z kolei ustaliła, że decyzją byłego prezydenta nowa kancelaria będzie nadal utrzymywała Bronisława Komorowskiego. W związku z tym, że w jednym z dwóch jego mieszkań (74-metrowym) mieszka jego dziecko, a drugie (wart 2 mln zł 169-metrowy apartament) Komorowski wynajmuje firmie zajmującej się doradztwem podatkowym, były prezydent otrzymał lokal tymczasowy. Jak wynika z uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji, Kancelaria Prezydenta podpisała z nim umowę wynajmu mieszkania w Warszawie na okres 12 miesięcy, a docelowo eksprezydent chciałby w nim mieszkać do 2020 r. Lokalizacja, w której mieszkać ma Komorowski, jest owiana tajemnicą.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jak to ?czegoś nie rozumiem...był bierze kasę za wynajem ale żeby on miał gdzie mieszkać to my mu sponsorujemy chałupę????czy to jest niegospodarność?????? AZ MI PRZYKRO,ZE TAK PISZĘ.....

Skoro 16 lipca 2015 r. Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego dokonała zmiany w swoim statucie, uMOżliwiając koniunkturalne i aroganckie bardzo oraz POdłe POsunięcia wg zasady "PO nas chociażby POtop"...to można by np. 17 sierpnia 2015 r. kolejny raz go zmienić i POłożyć zdecydowany kres wiadomym POsunięciom, szczególnie tym knajackim z nieuzasadnionymi odprawami, zwolnieniami gruPOwymi, awansami, odznaczeniami, nagrodami, zniesieniu funkcji szefa gabinetu prezydenta ! Jak najprędzej uNIEważnić umowę wynajmu mieszkania dla klęskowego, bardzo wzbogaconego i POsiadającego swoje mieszkania, honorowego i NIEnasyconego, przegranego Bronusia. Okres tego wynajmu / 12 miesięcy (docelowo nawet do 2020 r.)/ woła o POmstę do nieba ! Tego NIE było nawet za PRL. Materiał akurat na trwającą kampanię !
Budź się szybciej narodzie !!

Kto ustala Statut Kancelarii Prezydenta RP ?

Nie Dudy tylko moim Pana Podatnika. Nie ma kary na tych pasożytów, złodziei i morderców.

https://www.youtube.com/watch?v=8WwbqJiF1q0

mam nadzieję że kolejne 25 lat też będzie mieszkał na koszt państwa, najlepiej w jednej celi z tuskiem i kopacz.

*

Panie prezydencie Andrzeju Duda - Pański wielki poprzednik Lech Kaczyński w swej wielkoduszności popełnił tragiczny błąd i nie postawił przed sądem swoich trzech poprzedników. Nie dokonał też niezbędnej lustracji totalnej - ujawnienia całego archiwum ubecji on-line.

niech Pan bedzie twardy - miejsce kryminalistów jest w pudle!

NIK powinien przeprowadzić kontrolę i przekazać wnioski do prokuratury w sprawie popełnienia przestępastwa przez wysokiego funkcjonariusza kancelarii oraz pociągniecie do odpowiedzialności karnej i zwrotu wszystkich zdefraudowanych pieniędzy z ustawowymi odsetkami. Ci ludzie tak samo jak cała ekipa PO-PSL uważa że prawo jej nie obowiązuje. Państwo Polskie nie może być śmieszne i jestem pewny , że nowa ekipa rządząca to uporządkuje i rozliczy. Wielu ludzi w to nie wierzy - dlatego nie chodzą na wybory. Jednocześnie obecni baronowie na stołkach z PiS na wzór ekipy rządzacej też nie są święci i na zasadzie im wolno to my też - to przed wyborami MUSI być wyczyszczone!!! - to są ludzkie pieniądze!!! - naprawa będzie bolała!

Jeszcze na świecie nie było takiego żałosnego cyrku i wstydu jakim uroczył nas p. B Komorowski - otóż taki mądrala i udaje że nie ma gdzie mieszkać.Przecież tak się chwalił jakie to ma dobre dzieci, jaką są dobrą rodziną i co nikt tatusia nie chce. Teraz wiem dlaczego tak córunie angażowały się w kampanię tatusia - chodziło o mieszkania.
Uważam, że jak Komorowscy mieliby krztę honoru to wyprowadziliby się obojętnie gdzie za pieniądze z najmu własnego mieszkania. Ale go nie mają ani oni ani jego dzieci.

O żesz ty. Wynajem wypowiedzieć, bo chamsko był wyłudzony. I kurczę bez względu na konsekwencje, bo i tak to będzie taniej.
Na koniec roku wysłać do urzędu skarbowego PIT o przysporzeniu korzyści, na podateczek. Pracowników zwolnionych grupowo zostawić i przyjąć na niskie wynagrodzenie nowych. Jeśli któryś z nowych będzie chciał pracować jeszcze gdzie indziej specjalnym rozporządzeniem zezwolić im na dodatkową pracę (czasową), że względu na trudną sytuację finansową kancelarii.
Jak się zjawi któryś z grupowego zwolnienia , żeby go przyjąć, to proszę bardzo może pracować. Następnego dnia wręczyć mu wypowiedzenie warunków pracy i płacy , z propozycją pracy na 1/4 etatu i z odpowiednio niższym wynagrodzeniem, z powodu właśnie trudnej sytuacji Kancelarii. A to już nie jest zwolnienie i pod "grupówkę nie podpada". Taki ktoś ma do wyboru, żeby się do połowy okresu wypowiedzenia zdeklarował, czy chce pracować na nowych warunkach czy nie chce. Nie wszystkim trzeba dawać zezwolenia na dodatkową pracę.
Po prostu muszą siąść trzy osoby: ktoś ze służb kadrowo-płacowych, ktoś kto pracował w Państwowej Inspekcji Pracy i prawnik i muszą wypracować formułę , która pozwoli przeciwstawić się chamstwu, bezczelności i arogancji, z którą mamy tu do czynienia. No kurczę, ale mnie podrzuciło. Zawsze szukałam dobrego rozwiązania zarówno dla pracodawcy jak i pracownika, ale w tym przypadku to się nie da. To byłoby niemoralne nagradzać kogoś za draństwo.

Spoko, spoko. Zawsze znajdzie się paragraf na tych bandytów. Al Capone posiedział za podatki. Oni byli pewni, że sfałszują wybory wystarczająco, więc potem w panice kradli, co popadło. Teraz trzeba ich za to posadzić.

To jest bardzo źle. Kto płaci za to mieszkanie wynajęte gajowemu ćwokowi ? Ja nie chcę żeby to było międzi innymi z moich pieniędzy...Ćwok powinien wziąć kredyt i poszukać pracy...

Na wszystko jest sposób. Umowy najmu można rozwiązać. A pracownikom tak umilić życie, że sami zrezygnują. Np.: kazać w ramach oszczędności sprzątać toalety i teren wokół pałacu prezydenckiego. Na wszystko jest sposób tylko trzeba pomyslec a nie biadolić!!!

CO TAKIEGO ?!?!?!?!?!?!?!?!

" Polsce nic się nie da zrobić , w Polsce nic się nie udaje " , w Polsce najlepiej udaje się KRAŚĆ w żywe oczy , to jedyna rzecz która UDAJE się w POlsce .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl