niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Jak Komorowski zadbał o odprawy dla swoich

Dodano: 13.08.2015 [19:52]
Jak Komorowski zadbał o odprawy dla swoich - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
16 lipca 2015 r. Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego dokonała zmiany w swoim statucie, polegającej na zniesieniu funkcji szefa gabinetu prezydenta – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. Zmiana dotyczyła stanowiska zajmowanego przez Pawła Lisiewicza. To niejedyne zlikwidowane stanowisko, a celem takiego działania było prawdopodobnie zapewnienie wysokich odpraw zwalnianym pracownikom. Dodatkowo za rządów Komorowskiego KPRP podpisała z nim umowę wynajmu mieszkania w Warszawie na okres 12 miesięcy (docelowo nawet do 2020 r.)

Naszą uwagę przykuła informacja, która pojawiła się na stronie Rządowego Centrum Legislacji, dotycząca działań podejmowanych przez Bronisława Komorowskiego jeszcze przed przekazaniem obowiązków głowy państwa Andrzejowi Dudzie. Jak można przeczytać w zapisach RCL, „zarządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zmieniające zarządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” jest „w trakcie ustalania”.

Okazuje się, że decyzja dotyczy likwidacji jednego z najważniejszych stanowisk w KPRP – szefa gabinetu prezydenta, którym u Bronisława Komorowskiego był Paweł Lisiewicz. Jak poinformowało nas biuro prasowe Kancelarii, „powyższe zarządzenie stanowi konsekwencję jednoczesnej zmiany wprowadzonej w statucie Kancelarii Prezydenta RP”.

Tymczasem tygodnik „Do Rzeczy”, piórem Piotra Gursztyna i Piotra Goćka donosi, że takie decyzje o likwidacji stanowisk podjęto wobec większej grupy pracowników. W swojej rubryce satyrycznej dziennikarze opisują „numer [jaki] wyciął nowej ekipie prezydenckiej szef kancelarii Bronka, niejaki Michałowski Jacek”. Jak piszą Gursztyn i Gociek, Michałowski „w całej Kancelarii Prezydenta zarządził zwolnienia grupowe wobec dotychczasowych pracowników”. Co to oznacza, poza koniecznością wypłacenia dużych odpraw? „To, że przez cały następny rok ekipa PAD [prezydenta Andrzeja Dudy] nie będzie mogła zatrudnić nikogo nowego. A jeśli już, to tylko tych ze zwolnienia grupowego”relacjonują dziennikarze.

„Gazeta Polska Codziennie” z kolei ustaliła, że decyzją byłego prezydenta nowa kancelaria będzie nadal utrzymywała Bronisława Komorowskiego. W związku z tym, że w jednym z dwóch jego mieszkań (74-metrowym) mieszka jego dziecko, a drugie (wart 2 mln zł 169-metrowy apartament) Komorowski wynajmuje firmie zajmującej się doradztwem podatkowym, były prezydent otrzymał lokal tymczasowy. Jak wynika z uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji, Kancelaria Prezydenta podpisała z nim umowę wynajmu mieszkania w Warszawie na okres 12 miesięcy, a docelowo eksprezydent chciałby w nim mieszkać do 2020 r. Lokalizacja, w której mieszkać ma Komorowski, jest owiana tajemnicą.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wziąć się za dziada-paroba, wspomódz Dudę,
żeby mu ub-ckie dzieci tzw."sędziowie" nie pomogłli!

A tu najciekawsze, o notatkach, faktycznie, część z nich znalazła się w futerale na fuzje należącym do Bula porzuconym w ogrodzie, czytajcie, pospadacie z krzeseł:

http://wpolityce.pl/polityka/262296-jednak-odnalazla-sie-czesc-zapiskow-bronislawa-komorowskiego-lezala-w-porzuconym-futerale-po-fuzji-na-fuzje-nie-natrafiono

Nie sądzę, aby ten portal napisał nieprawdę gdyż za to grożą procesy sądowe. Tak więc mamy już prawie jasność dlaczego notatki Bredzisława zaginęły.
SZOK! Kto nami zarządzał przez 8 lat? MAFIA!
Jaka powinna być na to odpowiedż Narodu w praworządnym kraju? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. W żadnym innym kraju nie cackano by się ze zdrajcą.

Myśle że prokóratorzy wszystko wiedzą,
Więc zajęcie już mają,
Na co jeszcze czekają,
Niech się zajmą tą sprawą,
Batoniki niech odłożą,
Ekspres niech włączą!

Zaraz, zaraz z tekstu wynika, że Kancelaria Prezydenta wynajęła Komorowskiemu mieszkanie na 12 miesięcy, a potem napisane jest że z możliwością do 2020 r. To jak to jest naprawdę wynajęto mu na 12 miesięcy, czy do 2020 r. Nic z tego nie rozumiem.

No cóż miał na własność Polskę teraz trudno się z tym pogodzić, że mu to się wymyka.

dlaczego za wynajecie mieszkania dla takiego pozal sie Boze dziada maja placic Podatnicy? ja sie kategorycznie nie zgadzam

niemoge na nich juz patrzyc

Naród mu wypowiedział pracę, a on bez zgody i za naszymi plecami, wynajął sobie mieszkanie na nasz koszt???!!! Ty oszuście ! kanalio bez sumienia i godności! przynajmniej byś dodał do tego twojego referendum pytanie, czy chcemy to finansować !!!!!

Pan Prezydent powinien wykopac Komorowskich z mieszkania, gdyz najemca jest Kancelaria Prezydenta...Eksmisja powinna nastapic niezwlocznie,,,Innym wyjscie jest pozwanie Komora do sadu, za bezprawne przywlaszczenie prawa do uzywania pieniedzy publicznych...Jesli umowa jest na niego, to wg. mnie z dniem oplaacenia mieszkania ,w momencie w ktorym juz nie jest rpezydentem ,staje sie kryminalista. Do pierdla na 3 lata !!!

Jak to ?czegoś nie rozumiem...był bierze kasę za wynajem ale żeby on miał gdzie mieszkać to my mu sponsorujemy chałupę????czy to jest niegospodarność?????? AZ MI PRZYKRO,ZE TAK PISZĘ.....

Skoro 16 lipca 2015 r. Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego dokonała zmiany w swoim statucie, uMOżliwiając koniunkturalne i aroganckie bardzo oraz POdłe POsunięcia wg zasady "PO nas chociażby POtop"...to można by np. 17 sierpnia 2015 r. kolejny raz go zmienić i POłożyć zdecydowany kres wiadomym POsunięciom, szczególnie tym knajackim z nieuzasadnionymi odprawami, zwolnieniami gruPOwymi, awansami, odznaczeniami, nagrodami, zniesieniu funkcji szefa gabinetu prezydenta ! Jak najprędzej uNIEważnić umowę wynajmu mieszkania dla klęskowego, bardzo wzbogaconego i POsiadającego swoje mieszkania, honorowego i NIEnasyconego, przegranego Bronusia. Okres tego wynajmu / 12 miesięcy (docelowo nawet do 2020 r.)/ woła o POmstę do nieba ! Tego NIE było nawet za PRL. Materiał akurat na trwającą kampanię !
Budź się szybciej narodzie !!

Odprawa dla miernoty - zapewniona, wstąp do nas.

Kto ustala Statut Kancelarii Prezydenta RP ?

Tak właśnie wygląda działanie KACAPII

Zasadnicze pytanie. Skąd wzięła się 100% pewność Żyrandulującego, że będzie żyrandolował przez 10 lat??????????? Taka pewność musi być podparta wiedzą i doświadczeniem!!!!!!!!! Fakt, o którym mówiło się na mieście....wybory w Polsce są fałszowane, wybrzmiał w jego decyzjach dot. mieszkań !!!!!!!!!!! I co, prześmiewcy???? Nie było wymodlonego cudu w Dniu Zesłania Ducha Sw. ????

To prawda - był. Nie zapominajmy też o wielkim zaangażowaniu obywalteskim Ruchu Kontroli Wyborów. Chwała im za to !!!

Pewnie, że tak, ale to też łaska Ducha Sw., który podpowiedział i zjednoczył ludzi w tym wielkim dziele. Modliliśmy się przecież...Duchu Swięty, dodaj nam ochoty i zdolności do budowania prawej Polski.

To czyste złodziejstwo. Prezydent tak nie może działać.

Czegoś tak bazarowego,tak ćinkciarskiego nie było jeszcze
przy zmianach Prezydenta RP.Co za upadek!
PBK i jego działania powinny stać się tematem Komisji Śledczej,
której wnioski powinny trafić do Prokuratora.

Nie Dudy tylko moim Pana Podatnika. Nie ma kary na tych pasożytów, złodziei i morderców.

https://www.youtube.com/watch?v=8WwbqJiF1q0

Wszystko jest pokrętne, niezrozumiałe i nieetyczne, bo jak można za ciężką kasę wynajmować przez 10 lat swoje wielkie mieszkanie, i dalej cchcieć mieszkać na koszt państwa, w głowie się nie mieści.

Choć od 2005 roku zdecydowanie bliżej mi do PiS niż do PO - w dużej mierze przez sprytnie maskowane hejterstwo PO - to jestem

WYJĄTKOWO ZNIESMACZONY TYM TYTUŁEM i artykułem ...

Ja pamiętam, że to PO wykopało rów między Polakami, ale dziś w imię osiągnięcia krótkoterminowego celu, którym jest wygrana wyborów PiS w tym Niezależna POGŁĘBIA TEN RÓW I POSZERZA ...

Artykuł oczywiście jest potrzebny, ale nie w formie TVNowskiego hejterstwa - a rzetelnej, obiektywej informacji

Głosowałem na Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i Życzę wygranej PiS - TO JEDYNA SZANSA NA ZMIANĘ!

ALE NIE W TAKI SPOSÓB, bo za TAKI sposób uprawia POlityki będą płaciły NIENAWIŚCIĄ do siebie (czasem we Własnych domach!!! Sic!)

Co to za tytuł (na pierwszej stronie niezależnej) "Komorowski utrzymankiem Dudy. Kancelaria prezydenta wynajmuje mu mieszkanie " ?

Niezależną czytam od początku, ale widzę, że obecnie zmierza w stronę PiSowskiego TVNu...
Ze próby obiektywnego spojrzenia na Polskę (nie POlskę) - płaciłem i płacę wysoką cenę w swoim towarzystwie (głównie wspierające PO) i nie tylko ... trudno. Kiedyś w pracy (to był duży bank ok 2007/2008r) - po jednej z takich rozmów przyszedł do mnie kolega i powiedział - ja też jestem zwolennikiem PiS, ale w pracy i w rodzinie się się do tego nie przyznaję (Sic!).

A ja mu na to - A ja nie jestem zwolennikiem PiS, ale mając do wyboru PiS i PO wybieram prawdę i uczciwość i dlatego staję po stronie PiS ...

Jestem pewien, że wielu z Was miało podobnie.

NIE ESKALUJMY HEYTERSTWA !!!

Przecież ty chłopie w dużej mierze uprawiasz sprytnie maskowane hejterstwo. Nie neguj mojej ,naszej inteligencji i spadaj!!!

Do Tomek 72-O czym ty piszesz ? Już pełen tvn24 jazgotu przeróżnej maści komentatorów, którzy sieją NIENAWIŚĆ! A Kuźniar przoduje , dwoi się i troi,żeby się zasłużyć swojemu chlebodawcy zagranicznemu ? TU JUŻ TYLKO MOŻE POMÓC POSPOLITE RUSZENIE , co by to nie znaczyło?

nie badz taki swiety manipulancie

nikt kto glosowal na PO nie zaczyna swoich wypowiedzi od tego na kogo glosowal

Nie wiem na ile Opatrzność może mieć w tym udział, ale to że następcą rezydenta z ruskiej budy, jest prawnik, wspierany mądrym zapleczem, może dawać nadzieję, że wszystko zostanie przejęte, opisane i rozliczone zgodnie z prawem. Żaden roztrwoniony przez dziada grosz nie będzie zmarnowany i będzie zwrócony co do złotówki, a sam osobnik znajdzie się we właściwym dla swoich działań miejscu.
Trudno uwierzyć, że w tak bezczelny i jawny sposób można okradać swoich wyborców i odważnie (co prawda z suflerami i kartkami) wyjść na mównicę i drwić ze słuchaczy.
Przestępstwo zawsze pozostanie przestępstwem, choćby je ubrano w armię paragrafów i zwymyślanych umów..

To jakaś paranoja,dlaczego mamy płacić za tego człowieka.To on wynajął swoje mieszkanie ciągnie z tego zyski to jego decyzja.
Ma dom w Ruskiej Budzie więc o co chodzi.Dlaczego mamy utrzymywać "święte krowy"

mam nadzieję że kolejne 25 lat też będzie mieszkał na koszt państwa, najlepiej w jednej celi z tuskiem i kopacz.

*

Panie prezydencie Andrzeju Duda - Pański wielki poprzednik Lech Kaczyński w swej wielkoduszności popełnił tragiczny błąd i nie postawił przed sądem swoich trzech poprzedników. Nie dokonał też niezbędnej lustracji totalnej - ujawnienia całego archiwum ubecji on-line.

niech Pan bedzie twardy - miejsce kryminalistów jest w pudle!

NIK powinien przeprowadzić kontrolę i przekazać wnioski do prokuratury w sprawie popełnienia przestępastwa przez wysokiego funkcjonariusza kancelarii oraz pociągniecie do odpowiedzialności karnej i zwrotu wszystkich zdefraudowanych pieniędzy z ustawowymi odsetkami. Ci ludzie tak samo jak cała ekipa PO-PSL uważa że prawo jej nie obowiązuje. Państwo Polskie nie może być śmieszne i jestem pewny , że nowa ekipa rządząca to uporządkuje i rozliczy. Wielu ludzi w to nie wierzy - dlatego nie chodzą na wybory. Jednocześnie obecni baronowie na stołkach z PiS na wzór ekipy rządzacej też nie są święci i na zasadzie im wolno to my też - to przed wyborami MUSI być wyczyszczone!!! - to są ludzkie pieniądze!!! - naprawa będzie bolała!

Trzeba sie zmobilizowac, wysoko wygrac wybory w jesieni, bo inaczej ta banda bedzie nas robila w konia do konca zycia.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl