niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Ostatnie słowa Komorowskiego i... kłamstwo. Twierdzi, że zrealizował obietnice. Fakty są inne

Dodano: 05.08.2015 [20:26]
Ostatnie słowa Komorowskiego i... kłamstwo. Twierdzi, że zrealizował obietnice. Fakty są inne - niezalezna.pl
foto: TVN24; print screen
W swoim pożegnalnym wywiadzie dla TVN24, ustępujący prezydent Bronisław Komorowski w swoim stylu zaatakował swojego następcę, zarzucając Andrzejowi Dudzie składanie obietnic niemożliwych do zrealizowania. Jednocześnie Komorowski przechwalał się, że za swojej prezydentury zrealizował wszystkie składane wcześniej obietnice. Fakty są jednak zupełnie inne. Nawet odchodząc z urzędu Bronisław Komorowski dał się przyłapać na kłamstwie.

Uważam, że nie deklaracje i wysyłane listy tu decydują, tylko praktyka działalności politycznej [...] Byłoby dobrze, gdyby prezydent starał się zasypywać podziały, ale nie da się ich zasypywać wyłącznie słowami – mówił Komorowski.

Następnie ostro zaatakował Andrzeja Dudę za jego deklarację obniżenia wieku emerytalnego.

Trzeba było tego nie obiecywać. Obniżenie tego jest niemożliwe [...] Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego jest niemożliwy, również ekonomicznie – przekonywał Bronisław Komorowski.

Dalsza część rozmowy była serią przechwałek Komorowskiego, na temat realizacji obietnic wyborczych.

Uważałem, że nie można obiecywać czegoś, czego nie ma nawet najmniejszej szansy zrealizować. [...] Ja nigdy nie złożyłem obietnic, których nie dotrzymałem. Wszystkie moje obietnice zostały zrealizowane. Trzeba składać obietnice ostrożnie. [...] Platformie jest do twarzy z formułowaniem obietnic, które można spełnić – przekonywał Bronisław Komorowski.

Tymczasem jeszcze w kwietniu 2015 roku na łamach portalu niezalezna.pl wyliczaliśmy listę niezrealizowanych przez Bronisława Komorowskiego obietnic. Jak wyliczył serwis demagog.org.pl z 13 obietnic, złożonych przez Komorowskiego w 2010 r., przez pięć lat prezydentury nie spełnił sześciu. Jednocześnie, tylko w czasie tej jednej kadencji, podpisał podwyżkę, bądź wprowadzenie nowego podatku, aż 21 razy!
 
Już w czasie kampanii wyborczej, jak i po przegranej z Andrzejem Dudą, Bronisław Komorowski bez zmrużenia okiem zapewniał, że wszystko co dotąd obywatelom obiecał - spełnił.
 
Jak pisaliśmy na portalu niezalezna.pl, skala podwyżek podatków i nowych danin publicznych, jakie podpisał Komorowski jest oszałamiająca. Tylko w ciągu 5 lat urzędowania w Pałacu Prezydenckim, kandydat PO na drugą kadencję, "dał" Polakom 21 podwyżek albo nowych podatków w 13 ustawach podatkowych. Wśród nich blisko trzykrotną podwyżkę VAT na ubranka dla dzieci (z 8 do 23%), czy podwyżkę podatku od nieruchomości  
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Komorowski dba o interes podatników… w taki sposób, że zwiększa podatki – LISTA
 
Zadania sprawdzenia realizacji rzekomo wszystkich, złożonych w kampanii prezydenckiej 2010 r. obietnic, podjął się serwis "demagog".

Zespół Demagoga na podstawie materiałów archiwalnych zebrał deklaracje, jakie padły z jego ust 5 lat temu i zweryfikował stopień ich realizacji - czytamy na portalu.

Fakty nie pozostawiają złudzeń. Z 13 obietnic, Komorowski nie spełnił aż sześciu. Oto lista:
 
1. "Chcę, żebyśmy płacili mniejsze podatki."
(list do Polaków sprzed 5 lat, podobny do tego, jaki na dniach zostanie wysłany ponownie)
2. "Nie ma potrzeby podnoszenia wieku (emerytalnego), można stworzyć możliwość wyboru, na przykład łącznie z wyższą emeryturą."
(Debata prezydencka, 27 czerwca 2010r.)
3. "Jeśli zostanę wybrany na prezydenta, to chciałem zapowiedzieć powołanie Rady Zdrowia Publicznego by przyspieszyć proces modernizacji służby zdrowia" (Wizyta w Płocku, 23 czerwca 2010)
4. "Wyprowadzenie wojsk z Afganistanu do 2012 roku." (Po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, 24 czerwca 2010r.)
5. "Zmiany systemu emerytalnego mundurowych – tylko za akceptacją nowo wstępujących. Emerytury służb mundurowych. Ten system może być zmieniany ze względu na profesjonalizację sił zbrojnych, ale tylko i wyłącznie na tych zasadach, że nowo wstępujący do służby akceptują nowe reguły." (Debata prezydencka, 27 czerwca 2010r.)
6. "Od września 2010r. w ciągu 3 lat podwyżka dla nauczycieli o 30%." (debata prezydencka 2010)
 
Fragment listu Bronisława Komorowskiego jaki w 2010 r. został rozesłany do domów wyborców:
 
Lista w całości ze szczegółowym uzasadnieniem

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bardzo marny i anty-polski prezydent. Mam wrazenie ze bal sie odwiedzic polonie na calym swiecie zwlaszcza amerykanska i kanadyjska.

bul tyeraz polskka husaria zmobilizowana do granic mozliwosci TAK po prostu IDZIEMY PO WAS

I po BULU !!!! Teraz jesienią PiS musi dopilnować by sfałszowano jak najmniej głosów (bo i tak część podrobią) mieć większość do samodzielnego rządzenia i cofnac zmiany szkodliwe w konstytucji, jak np odwołanie prezydenta na wniosek marszałka... Skasować artukul o bratniej pomocy z zagranicy w razie zamieszek usunąć cała sitwę mianowanych generałów i innych kolesi. Wywalić powołanych przez sędziów TK i zdelegalizować partie po he he rozliczyć z afer mordu smoleńskiego i innych przewałów. Ujawnić akta aneksu WSI kim był bul i inni jak "bolek" "alek" "litwin" i tym samym polożyć kres mitom i legendom prl i ich bolko buli.....Panie Prezydencie prosze wyjac wnioski jak w roku 2005 zaatakowano wybranego demokratycznie Prezydenta L K i nie dać się...do tego trzeba odpolitycznić media lis michnik olejnik na złom bo to szok ze za granicą czytaje te bajki i w nie wierzą...WOLNA POLSKA !!!!!! i co dnia pisac w mediach o zdrajcach przekrętach i powiązaniach niech dotrze do lemingów komu dali sie omotać...Wielki podziękowania dla niezależnych mediów portali i dziennikarzy za odwagę pisania i przeciwstawienia się reżimowi oraz pamięc tych co pomordował seryjny samobójca jak np generał Petelicki i wielu innych wraz z pomordowanymi w Smoleńsku oby prawda wyszła na jaw a winni ponieśli karę....

zegnamy ozieble

Nieładnie, że w ostatnich słowach Komorowski nie podziękował Operatorom Ruskich Serwerów, dzięki którym wybory wygrał.

Tak mają ludzie, którzy nie posiadają samokrytyki,zakłamana rzeczywistość są pewni tego że mają racje.Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada, bul ujadał, kopał i się wykopał .

prze..bal bronek prezydencki domek az buli.

Najgorsza, najgorsza antypolska kanalia odchodzi.

Odchodzi i jak zwykle bezczelnie kłamie.

Ty byłeś prezydentem porozumienia???? Jesteś bezczelnym draniem!!!!

Byłeś prezydentem Platformy Obywatelskiej.

Gardzileś i pomiatałeś zwykłymi Polakami.

Dopiero gdy Andrzej Duda wygrał pierwsza turę przypomnialeś sobie o Polakach.

Za późno!!!

Odejdź łajdaku. Odejdź raz na zawsze.

Byłeś najgorszym prezydentem od 1989 roku. NAJGORSZYM

I jeszcze jedno : gdyby nie UB-cki TVN 24 , Polsat i TVP nigdy nie zostałbyś prezydentem!!!!!

Idź precz!!!!!

... polon topodły osobnik nawet śmiał się nad trumnami małżeństa Kaczyńskich. Czy pan tego nie widział? A tego rodzaju
zachowania cechują moralnych kretynów.Proszę sobie przypomnieć 2OO8r kiedy to wyrażał swoje śmieszki z tego,że strzal
do prezydenta Lecha Kaczyśkiego w czasie Jego wizyty w Gruzji okazał się nie celnym. Wyrażnie nd tym ubolewał,gdyż
wiedził,że gdyby wtedy padł Lchu to on by bez ogólnonarodowych wyborów stal się PREZYDENTEM. No, ale wnet się tego doczekał. A teraz z powodu przegranej szlag go tak trafia,że opamiętać się ten ćwierćgłówek nie może.Od chwili przegrania
wyboru w różny sposób starał sie poniżać dr.A.Dude.Do tego ma swoich przydupników,którzy wykonują te jego uszczypi kierowane
do Dudy.Tego drania nie powinni ludzie wpuścić na przyciegę Prezydenta Dudy!Ten myśliwy może nawet strzeliś do Prezydenta.
Przecież on okropie przeżywa przegraną stawkę o Prezydenture.Oby czasami nie doszło do tej trgedii !!!!! Nie daj Bóg!!

Jutro zaczynamy zyc w nowej Polsce,finisz Red bula nastal,chwala najwyzszemu,ze doczekalismy tego dnia.

Pan prezydent Andrzej Duda powinien z nowym rzadem obnizyc podatek na ubranka dla malych dzieci,przynajmniej sprowadzic ten podatek na rowni z pozostalymi artykulami za ktore placimy podatki,dlaczego mlodzi maja byc okelznani przez ten antyludzki nie(rzad) doctor Evy smierc.nadmieniam,ze nie mam malych dzieci a nawet wnukow,najmlodszy prawie 10 lat,upominam sie za innymi,ktorych bul I POsitwa skrzywdzila.

K. na arenie międzynarodowej był mało rozpoznawalny (chyba że z wpadek).
Nie przebił proniemieckości Sikorskiego i prorosyjskości Tuska (polskość to nienormalność). Czepił się Ukrainy jak rzep psiej skóry. Przyjaźnił się z Janukowyczem, a później na siłę z Poroszenką (żenujące wykorzystanie K. do gloryfikowania morderców z UPA).
Nie potrafił wzmocnić polskiej wschodniej blanki. Trwa wojna domowa na Ukrainie, nie powstały stałe bazy NATO w Polsce (szpica to tylko pozorowanie wzmocnienia bezpierczeństwa).

Och !!!! jaki miód na moim sercu i ulga, iż tej kanalii już nie będę musiała znosić

Ostatnie słowa WSIowego głupka.

Nie będę cię Boronek przeklinać, choć stokrotnie na to zasłuyżyłeś...więc niech ci na pożegnanie ta ruska ziemia lekką będzie...tzn miałam na myśli ruską budę, co zresztą na jedno wychodzi. Niech ci będzie lekką... G

To drobne kłamstwa ale taka jego zawiła, mroczna natura, przecież szczyciła się tytułem hrabiowskim ale kłamał i to bezczelnie bo Szynukowicz,fałszywie pomówił do władz carskich prawdziwego hrabiego a ci "pomogli" mu w nagrodę na zrealizowanie niecnego pomysłu i później u potomka to już dominował zew podłej krwi i stąd ten haniebny pseudonim Tw "LITWIN" i uwikłanie z WSI, KGB i FSB a "SZOGUN" jest definitywnym potwierdzeniem "LINII ZDRADY I KOLABORACJI". Nie wszystko było skrytą tajemnicą i na podstawie wertowania tajnych akt powstał aneks do raportu Pana Macierewicza w, którym to opisane były przeróżne akty zdrady, fakty handlu bronią, Afera Marszałkowa i offsetowa i niestety można domniemywać, że to był też powód jego nadzwyczajnej aktywności w przygotowaniu z Tw "OSCAREM zamachu na Prezydenta.
Teraz z niecierpliwością czekam na potwierdzenie, że aneks jest, że zawiera wszystkie czytelne strony i wreszcie kiedy zostanie opublikowany? aby nie było tak jak ze słynną teczką "BOLKA" w, której po wypożyczeniu przez tegoż "BOLKA" brakowało wielu istotnych dokumentów w tym pokwitowania pieniężne i kulisy jego kilku milionowych wygranych w totalizatora, konkretnie chodzi o to "jakim to systemem" zagrał "BOLEK", ze miał taki fart. Zapewne znikły tez filmy kręcone w Arłamowie, podczas pozorowanego internowania a faktycznie był przygotowywany do przejęcia władzy w taki sposób aby się tylko nazwa zmieniła, a filmy to jego popijawy i baraszkowanie z dowożonymi mu bezpruderyjnymi paniami. Są pytania dlaczego Tw "LITWIN" roztrwonił cały budżet prezydenta i przyśpieszył kiedy dowiedział się o przegranej a wyjaśnienie jest oczywiste, grozi mu za zbrodnie ( 96 ofiar smoleńskich i około 40 byłych, zamordowanych świadków jego afer) i naprawdę gigantyczne malwersacje razem z agenturą WSI i sowiecką. Chyba jednak nie wszystko jeszcze wiemy ale wydojenie pieniędzy to jawne draństwo ale w Polsce można dostać tylko jedno dożywocie. "Ch-j z nim"

Minutą milczenia żegnam bredzisława . Jest dla mnie człowiekiem który tylko przez przypadek został prezydentem. Nigdy nie dorósł do pięt Śp. Panu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. A to czy coś spełnił czy nie to już historia do której nie trzeba wracać bo jest to przykre ,tragiczne w swojej śmieszności i żenujące. To tak jakby chwalić się w rodzinie wójkiem który stracił majątek na dziwki , a gdzie się nie pojawił to robił wstyd rodzinie i sobie. Milczmy więc ,pamiętając by już nigdy więcej nie popełnić takiego wyboru.

Trzeba zebrać wszystkie dobrze udokumentowane i opisane jego kłamstwa w jednym miejscu i kiedy znowu otworzy jadaczkę, żeby kłamać, wyłożyć to mu jak kawę na ławę.

Obalanie antypolskiej mafii w Polsce na moim blogu MATRIX — przebudzanie" link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Ważne, że:
"To już jest koniec, nie ma już "bulu",
Jesteśmy wolni, możemy iść
To już jest koniec, możemy iść,
Jesteśmy wolni, bo nie ma już "bulu"

Słuchaj no Bambo !
- A dokąd to ty chcesz iść ?! Długi których narobił ,oraz miliardy które wyprowadził z banków ty zapłacisz ?!
Czy raczej należy jego konkretnie i dla przykładu rozliczyć ?! Co z tego że on odejdzie ?! Podczas gdy inni będą powielać
jego czyny bo będą mieć świadomość że za to nic nie grozi ! A dlaczego złodziej miałby nagle przestać kraść, jeśli słyszy, iż w „nowym systemie” za to, co dotychczas nakradł, nie czeka go żadne więzienie? Wprost przeciwnie
– złodziej wita „nowy system” z szeroko rozłożonymi ramionami , z uśmiechem na ustach, ba, błogosławi „nowemu porządkowi”, gdyż dopiero w tymże „nowym systemie” otworzą się przed nim niewyobrażalne wprost możliwości okradania ludzi – i to w majestacie nowego „prawa”.

I na koniec ,słynne słowa E.Stankiewicz - „Brak reakcji jest przyzwoleniem na bezprawie.”

Łże jak kopacz.

Był,jest i pozostanie zdrajcą i szmaciażem.

niech spierdala w chuj i czekam ze lzami na mojego Prezydenta...do Jutra Polacy. Pozdro z Sao Paulo

Ze też mieliście jeszcze ochotę słuchać tego blubrania :)
No...ale to w końcu ostatni raz :D

Prokuratura Okręgowa w Koninie odmówiła zajęciem się tym:
B. Komorowski (WSI) uwikłany w zamach w Smoleńsku?
https://www.youtube.com/watch?v=8uym6j0RBao
Komorowski wiedział, że wydarzy się katastrofa w Smoleńsku
https://www.youtube.com/watch?v=L89NCIqnFm4

Stale łgał. Ale najgorsze zachowanie widział prawie cały świat, gdy z Tuskiem śmiał się wśród trumien i płaczących ludzi.

Dno i bagno .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl