niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2016

7 mln zł – tyle jest warta „darmowa reklama” po słowach Kopacz i działaniach rządu

Dodano: 29.07.2015 [20:02]
7 mln zł – tyle jest warta „darmowa reklama” po słowach Kopacz i działaniach rządu - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Zamiast pomocy polskim przedsiębiorcom wypowiedzi premier Ewy Kopacz i działania rządu doprowadziły do tego, że zagraniczna sieć handlowa otrzymała niezwykle hojny prezent. Po naszych publikacjach na temat decyzji o przyznaniu państwowego odznaczenia dyrektorowi operacyjnemu grupy Jeronimo Martins w Polsce, Instytut Monitorowania Mediów oszacował wartość reklamy, jaką sieci Biedronka zapewniły działania i decyzje Rady Ministrów.

Z raportu IMM wynika, że „darmowa reklama”, którą zapewniły sieci handlowej Biedronka wypowiedzi i decyzje Ewy Kopacz oraz członków rządu, warta jest 7 mln zł. Okazuje się, że skala dyskusji w mediach społecznościowych o sieci dyskontów Jeronimo Martins jeszcze nigdy w 2015 roku nie była tak wielka, jak w lipcu.
 

"W Biedronce warzywa są super" - zapewniła na początku lipca premier Ewa Kopacz w programie publicystycznym w TVP Info. Kilka tygodni później serwis Niezależna.pl poinformował, że minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna nada dyrektorowi operacyjnemu grupy Jeronimo Martins w Polsce wyjątkowe odznaczenie - Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej – czytamy w komunikacie Instytutu Monitorowania Mediów, który podkreśla, że właśnie po tych publikacjach postanowił oszacować faktyczną wartość „darmowej reklamy”, na którą mogła liczyć Biedronka.

Analiza mediów społecznościowych i prasy wykazała, że „rządowa” dyskusja o dyskontach przełożyła się na rosnącą liczbę publikacji.
 

Jak wynika z monitoringu w IMM, o Biedronce nigdy w tym roku nie mówiło się tak dużo i tak głośno, jak w lipcu. Od 1 do 29 lipca w mediach społecznościowych, na portalach internetowych, w telewizji, radiu i prasie ukazało się blisko 30 tysięcy wzmianek na temat dyskontów tej sieci (bez uwzględnienia wpisów i komentarzy, w których słowo "biedronka" nie było związane z Jeronimo Martins) Ponad 20% publikacji na temat Biedronki zawiera także wzmianki o premier Ewie Kopacz, o szefie MSZ Grzegorzu Schetynie, oraz o przyznanym odznaczeniu państwowym– czytamy w raporcie Instytutu Monitorowania Mediów.

  Ile za taką reklamę musiałaby zapłacić sieć handlowa? Okazuje się, że oszacowana przez IMM wartość reklamy oscyluje wokół 7,2 mln zł.

Jak wynika z monitoringu, wartość ekwiwalentu reklamowego z TV, prasy, radia oraz portali internetowych wyniosła łącznie 7,2 mln zł. Dokładnie tyle sieć musiałaby zapłacić, gdyby chciała wyemitować spoty i kreacje reklamowe w TV, radiu i prasie, bądź zamieścić artykuły sponsorowane w portalach internetowych – informuje Instytut Monitorowania Mediów.

Co ciekawe sieć Jeronimo Martins na promocję w całym drugim kwartale 2015 roku przeznaczyła na promocję w sumie 28 mln zł. Oznacza to, że „ekwiwalent reklamowy wywołanej na skutek rozpoczętej przez członków rządu dyskusji” wynosi 25% kwartalnego budżetu promocyjnego marki „Biedronka”.
 
Temat szybko stał się „hitem internetu” okazuje się, że w serwisach społecznościowych Facebook, Twitter, YouTube i Instagram treści związane z wypowiedziami i decyzjami rządu w kontekście Biedronki były „lubiane” 82 tysiące razy, zamieszczono pod nimi blisko 15 tysięcy komentarzy, a udostępniono je lub podano dalej blisko 50 tysięcy razy.

 Łączna liczba fanów i obserwujących te profile w social media, które zamieściły  inormację, to blisko 25 mln. Dyskusja była najgłośniejsza zaraz po emisji programu z Ewą Kopacz w TVP Info, oraz chwilę po ujawnieniu planów odznaczenia prezesa Jeronimo Martins – czytamy w komunikacie IMM.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Polecam ośmiorniczki po 20 zł za słoik. Chociaż raz poczuj się jak ekipa z PO.

Zapewniam was i pana z Jeronimo - Jak ten pan dostanie odznaczenie i je przyjmie - do końca życia nie kupie niczego w Biedronce.

ja natomiast nawet jak pan Jeronimo odmówi przyjęcia odznaczenia nadal nie będę jak dotychczas robił
żadnych zakupów z Biedronkach czy Stonogach. Biedronki dla miłośników żywności z GMO.

Obciążyć Kopacz podatkiem od darowizny za 7 milionów, które podarowała Biedronce, niech teraz płaci, jak sponsorowała. Chyba że udowodni, że Biedronka to jest jej najbliższa rodzina to jej się trochę odliczy.

Obalanie antypolskiej mafii w Polsce na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Sieciom już podziekujemy niech zabierają dupe w troki sieci powinny być umieszczane z daleka od polskich przedsiębiorców ograniczenia demograficzne i to w kazdym biznesie absolutnie każdym konkurencją musi być zdrowa a nue chora w dupe... zabierają przedsiębiorcom absolutnie wszystko spadowa na drzewo

Również doradcy PO są bardzo kosztowni dla budżetu Państwa. Ich decyzje są bardzo szkodliwe dla gospodarki krajowej. Z ich winy opłaty podnoszone są o 100% procent, likwidowane są Polskie zakłady, rośnie bezrobocie. Najwyższy czas aby dokonać likwidacji doradców PO bo zrujnują całkowicie i tak kulejącą gospodarkę.

Kopacz po prostu szuka kasy na kampanię wyborczą. Nie bądź mi naiwni, że tak zakochała się w tych Portugalczykach :)))

Przymusowa szczepionka HPV zabija -podziękujcie posłom PO i PIS za najnowszą uchwałę. Po tej szcepionce umarła moja znajoma.
Poczytajcie w internecie o jej działaniu. Jeżeli admin nie puścisz tego komentarza będziesz współwinny ludobójstwa na Polkach.
W żadnym innym kraju nie ma przymusu jej stosowania, państwa, w których był przymus po pewnym czasie gdy zaczęło być głośno o jej skutkach ubocznych i po masowych odmowach jej przyjmowania -został przymus cofnięty.

przeczytaj uważnie artykuł,a potem pisz bzdury i nie mieszaj PiS-u w te machloje Kopaczowej i jej przy*dupasa z PSL...http://niezalezna.pl/69389-jeden-z-ostatnich-prezentow-rzadu-po-beda-zmuszac-do-kontrowersyjnej-szczepionki

Niech któryś z dziennikarzy TVN 24 się spyta czy K łamacz dostała więcej czy mniej,a tak na serio ciekaw jestem rozliczenia K łamacz roku 2015 ,miała tysiące do spłat kredytów a okaże się ze ma na plusie, podobnie jak emerytowany Anglik ,finansista z koziej dupki trąbka który załatwił nam emerytury których nie dożyjemy to raz a dwa okradzionych o nowy system wyliczeń który okrada emerytów średnio od 600 do 800 złotych w stosunku do starszego systemu rozliczenia a młodzi na dorobku to powinni PO-PSL z tych cwaniackich rozliczeń i gnębienia ludzi rozliczyć,bo przecież nie po to rządzili żeby wirtualną matematyką polepszali wskaźniki kosztem przyszłych emerytów,to jak się głębiej wejdzie w system nowych rozliczeń to bardzo przemyślana akcja od poleceń politycznych pod tytułem bez nogi bez reki do roboty,czyli zabieranie rent przez nie lekarzy tylko politycznych sprzedawczyków,zabranie renty pozwoliło już okraść przyszłych emerytów z kasy bo będą podlegać pod nowe rozliczenia emerytalne ,nami rządzą mściwi ludzie których mózgi zlasowały się od władzy ,zapomnieli ze mają służyć a nie okradać ,są inne metody pozwalające na godne emerytury i zapewnienie stanowisk pracy a nie metoda zawłaszczania własności i kasy przez grupy którą ja nazywam mafijną ,dla tego bo kasę mają dzięki władzy i ustanowionym sufitowym pensją od taki przykład rozkradanej kasy ,fikcyjne budowanie elektrowni atomowej a tych przykładów jest tysiące,można tak długo tylko Naród śpi,młodzi się bawią a co tam kosztem rodziców a po tę będzie za późno,bo zostanie tylko rykowisko, a dla tych zwolenników PO-PSL mówię krótko Grecję to my mamy od dobrych czterech lat i tylko fikcja przeliczników nas ratuje tylko pytam się ile wieków będziemy spłacać dług PO_PSL czyli bilion czterysta milionów ,gdzie one są ,przecież nie w asfalcie ani w budowaniu nowych stanowisk pracy no chyba że cwaniaczki dzielą kasę z programów pod tytułem +50,+60,lepiej było dać kasę ludziom anie oszukiwać programami które miejsc pracy nie stworzą ale paru nowym cwaniaką przyniosą miliony.

kupujmy w polskich sklepach u polskich kupcow - w miare mozliwosci finansowych i jesli oferta handlowa odpowiednia,
oni musza placic wszystkie podatki panstwu,

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl