niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

Fikcyjna dymisja. Tomasz "Pi**dolę wszystko" Tomczykiewicz doradza Kopacz ws. kopalni

Dodano: 30.06.2015 [17:12]
Fikcyjna dymisja. Tomasz "Pi**dolę wszystko" Tomczykiewicz doradza Kopacz ws. kopalni - niezalezna.pl
foto: twitter.com/ttomczykiewicz
"Kiedy zrobisz tę politykę energetyczną, bo jak dzieci we mgle, nie wiadomo, atom, łupki, nie wiadomo w co ręce włożyć. A Tomek mówi: wiesz co, jadę dzisiaj do domu. Pierdolę wszystko" - cytował rozmowę z Tomaszem Tomczykiewiczem na taśmach z restauracji "Sowa i przyjaciele" Włodzimierz Karpiński. 10 czerwca oboje zostali odwołani ze stanowiska, ale dzisiaj przed zaprezentowaniem "programu dla Śląska" Ewie Kopacz osobiście doradzał... Tomczykiewicz.

Dzisiaj rano Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało spot, w którym przypomina słowa Elżbiety Bieńkowskiej z czerwca 2014 r. (wówczas wicepremier) z szefem CBA, Pawłem Wojtunkiem.

"Tam normalnie siedzą i piją w ogóle wódkę (śmiech) cztery osoby i skończyłam z nimi ten dzień świąteczny… Mówię ci, żenada z tym całym górnictwem i z tą gospodarką, po prostu takie zaniedbania… Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat"

- opowiadała Wojtunikowi Bieńkowska. W dalszej rozmowie pojawiał się Tomasz Tomczykiewicz - do 10 czerwca wiceminister gospodarki:

Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło. A ja to słyszałam naprawdę od roku, to na pewno. Tylko to nie jest moja kompetencja… Jest Tomek, który ma się tym zajmować, Tomczykiewicz. Tak zaczęli do mnie z tą kompanią chodzić, no to jest kwestia wszystkich spółek, nie tylko kompanii, która jest w sytuacji tak tragicznej…Rola Tomczykiewicza w tworzeniu polityki energetycznej rządu PO-PSL pojawia się również na innej taśmie, w rozmowie z Włodzimierza Karpińskiego (do niedawna minister skarbu państwa) z prezesem Orlenu, Jackiem Krawcem:

Włodzimierz Karpiński:

Dzisiaj przyszedł Tumek Tumczykiewicz. Tumek, co tam u ciebie, kurwa, kiedy zrobisz tę politykę energetyczną, bo jak dzieci we mgle, nie wiadomo, atom, łupki, nie wiadomo w co ręce włożyć. A Tumek mówi: wiesz co, jadę dzisiaj do domu. Pierdolę wszystko (śmiech) 

Jacek Krawiec:

Polityka energetyczna... (śmiech). 

Karpiński:

Nic – mówi - dzisiaj się dowiedziałem. Bo jeszcze do tej pory, mówi, to miałem sprawy europejskie. Dzisiaj – mówi - jest kierownictwo. A - mówi – kurwa, o jakichś sprawach proszę ciebie dyrektywy, rozporządzenia parlamentu co mam je implementować albo coś tam robić - mówi. Kurwa, Pietrewicz referuje przynosi kwity, nie. Mówię politycznie, jedź, kurwa, na weekend, ja się też zastanowię. Bo wiesz ja mam sytuację taką, że chcę się dla zielonego otworzyć. Dla dobra kraju. Żeby tu nie było żadnych napięć. Ale mogę się nie otwierać i tak samo mieć w dupie 

Krawiec:

Ale on tam od początku zesrany w tym ministerstwie, on tam nie ma nic do roboty. Ja tam do niego jeżdżę od czasu do czasu i on czasami chce tak dwie godziny siedzieć. Widzę, że ma tyle czasu chłop. 

  
O górnictwie i roli Niemców w polityce unijnej wobec Polski mówi też Bieńkowska, w trakcie tej samej rozmowy z Wojtunkiem. Fragment ten nie jest powszechnie znany, a jest nie mniej ciekawy od słów "generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat". Tak Bieńkowska podsumowuje działania zarządców kopalń:

Z tego żyją świetnie, to są w ogóle pijawki, no pijawki, nie pijawki. To są zwykle ludzie, którzy gdzieś pracowali w tych kopalniach, jakąś firmę otworzyli jakiś czas temu i po prostu świadczą usługi. (...) To jest banda na bandzie. Tam - nie powiem, że to złodziejstwo (...) Przez jeden weekend słuchałam energetyków, no i energetycy mówią, że co byśmy nie zrobili w górnictwie, to jeżeli nie będziemy mieli takich naprawdę z jajem służb zagranicznych, które będą jakby rozczytywać po słowie te unijne rzeczy związane z energetyką - to nikt nam nie pomoże, ponieważ komisje absolutnie idą w cięcie węgla. (...)


Pojawia się też wątek międzynarodowy:

Pokazali mi wyraźnie, taką prezentację  zrobił mi jeden z dyrektorów energetyki, nie z zarządu, tylko średni poziom. Mówi mi, że jak robił tę prezentację, to przyszło mu do głowy, że mógłby jej dać tytuł "teoria spisku". Znaczy wiesz, regularnie, głównie Niemcy. Wychodzenie z węgla, wychodzenie z węgla, wychodzenie z węgla. (...) To jest druga, znacznie bardziej dalekosiężna noga. To też trzeba robić, bo za rok będzie znowu to samo. Nas koszą, jeśli chodzi o węgiel strasznie, a Niemcy brunatny u siebie budują cały czas kopalnie nowe.

.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Śląskość w rozumieniu PEŁO to ślązakowość, a ta ostatnia z pewnością jest opcją proniemiecką. Nie trzeba nam na Śląsku - w Polsce - sztucznie ożywionych zombi - Kożdoniów, Golyschnych, Cichych i Waniów. Nie chcemy nowego Schlesischer Volksverband "Unsere Heimat".

Tomczykiewicz - śląski łobuz.

NFZ wpadł na genialny pomysł jak zmniejszyć wydatki - będzie po prostu płacił mniej szpitalom wykonującym operacje usunięcia zaćmy. Do tej pory zabieg taki był wyceniany na 3,2 tys. zł (w przypadku braku powikłań). Od stycznia będzie to kwota ok. 2,3 tys. zł. Środowisko chirurgów okulistów podkreśla, że cięcia te są robione kosztem pacjentów.

Nic nowego. Sprawy mają się podobnie z Rostkowskim.. No cóż trudno im oderwać się od cycka . Ssali długo i namiętnie 8 lat...

"Nas koszą, jeśli chodzi o węgiel strasznie, a Niemcy brunatny u siebie budują cały czas kopalnie nowe."

trybunal stanu dla tuska!!! TO ZDRAJCA JEST!!!

Brak kadr...

Widac, ze nie tylko - zlodzieje stawiaja na swoich ludzi sprawdzonych.

...Przy takich okazjach doskonale widac, ze System sie dusi w swej hermetycznosci...I jak w Sytemie nie bedzie rewolucji, a majacej na celu wzmocnienie Systemu...To system sie udusci we wlasnej niemocy wynikajacej z Prawa Natury (szkoda, ze nie Polakow)...Nawet jak ta rewolucje przeprowadzi...Bo Praw Natury nie da sie oszukac ( szkoda, ze tak latwo System oszukuje Polakow)...Jedyny mankament to taki, ze Natura potrzebuje czasu, czasu na ktory nie stac Polakow.

No cóż powiedzieć tym głupcom siedzącym przy stołach przystrojonych falbanami niczym na weselu.
Chyba tylko to, że ich zachowanie, stosunek do spraw ważnych i język z pogranicza patologii, w jakim toczą między sobą rozmowy, bardziej przypomina zgraję pijaczków, gotowych wyprzedać wszystko, na co nie zapracowali, by tylko dobrze się bawić, niż polityków rządzącej parrtii.

Och głupcy, prostaczkowie, z was się śmieję, choć nie czas na śmiech, ale najwyższe oburzenie !
Do końca będziecie bronić systemu, który wprowadził was, dyplomowanych (?) prostaków na wojłokowe salony !

„Co Komorowski powiedział do Rymanowskiego po zakończeniu programu” - spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

sporo Stonodze...

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6949

Wszystkie zobowiązania PO są fikcją. Nie ludzie na dadzą się nabrać na kolejne obiecanki.

Cała ta zgraja cwaniaczkó z PO powinna siedzieć już od dawna siedzieć w więzieniach. Trzeba być pozbawionym rozumu, żeby głosować na PO. A oni jeszcze mają chęć i zamar do sejmu się dostać sprzedawczyki.
W sejmie powinno być tylko PiS i ugrupowanie Kukiza. I tak cały Naród powinien głosować.

System Platformy oparty jest na kłamstwie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl