niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Zmieniają prawo, żeby zamieść aferę taśmową? Wąsik: Ciężko oprzeć się takiemu wrażeniu

Dodano: 19.06.2015 [16:54]
Zmieniają prawo, żeby zamieść aferę taśmową? Wąsik: Ciężko oprzeć się takiemu wrażeniu - niezalezna.pl
foto: twitter.com/Blackened72
Zwolnienie Pawła Wojtunika po upublicznieniu nagrań z afery taśmowej powinno być czymś oczywistym. Jest skompromitowany, dał się nagrać (…) taki szef służby specjalnych to nie jest szef, który będzie kontrolował rząd – mówił Maciej Wąsik były szef CBA w Telewizji Republika. Jego zdaniem "prokuratura nie jest zainteresowana wyjaśnieniem spraw ujawnionych w nagraniach, tylko ukaraniem tych osób odpowiedzialnych za nagrywanie".

Przypomnijmy, że od 1 lipca tego roku zmienią się przepisy i sąd nie będzie mógł stosować w procesie karnym dowodu zdobytego z naruszeniem prawa. Podsłuchy z warszawskich restauracji, które są dowodami w aferze taśmowej, zostaną więc zdyskwalifikowane jako dowody. Maciej Wąsik mówi, że nie jest przeciwnikiem tych przepisów, ale wątpliwości wzbudza jednak moment wprowadzenia ich w życie.

Były szef CBA podkreśla, że "główne dowody zdobyte w sposób nielegalny, to są dowody z restauracji Sowa i Przyjaciele". – Ciężko jest oprzeć się wrażeniu, że te przepisy zostały wprowadzone nie po to, aby usprawnić polski system prawny, uczynić go bardziej przejrzystym, tylko po to, aby odpowiedzialności karnej nie ponieśli ci, którzy zostali nagrani w tych dwóch restauracjach – mówił Wąsik.

Jego zdaniem Paweł Wojtunik po upublicznieniu nagrań z afery taśmowej "na pewno powinien opuścić swoje stanowisko, chyba nikt nie ma do tego żadnych wątpliwości, nawet premier Kopacz". Wąsik zwrócił też uwagę na nieudolne działanie prokuratury oraz ABW i CBA, w związku z wyjaśnianiem afery taśmowej, gdzie "prokuratura nie jest w zasadzie zainteresowana wyjaśnieniem spraw ujawnionych w tych nagraniach, tylko ukaraniem tych osób odpowiedzialnych za nagrywanie", więc warto byłoby powołać komisję śledczą, żeby sprawdzić udział służb w tej aferze – dodał.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Poco ten alarm! Tzw. Polska podobno jest krajem prawa, więc, "lex retro non agit", czyli i tak powinni odpowiadać. Chyba, że tzw. organy ścigania i tzw. organy wymiaru niesprawiedliwości, w tzw. Polsce, zastosują tzw. prawo "bananowej republiki" - tak jak to zrobili już w kilku przypadkach. W stylu "ustawa niezgodna z Konstytucją, ale będzie obowiązywać do końca roku". Taki styl "uprawiania" tzw. sprawiedliwości świadczy, że albo sędziowie są tak mocno skorumpowani, albo aż tak głupi. Stawiam na korupcję.

Co to jest naruszenie prawa,kiedy panuje dzisiaj zasada w PO-PSL kłamstwo prawdy,przykład wyrok o przekroczenie uprawnień dotyczący pana Kamińskiego jak mi wiadomo wszelkie dokumenty o podsłuchach były oficjalnie zatwierdzane przez organy upoważnione do tych podsłuchów a pomimo to skazano co prawda jeszcze nie prawomocnym wyrokiem człowieka,a takich niusów jest masa jeden z głównych sprawa smoleńska ,jak wynika z analiz czarnych skrzynek interpretować można głosy i sytuacje w różny sposób ,gdzie specjalistyczne oceny i stenografy są podważane przez amatorskie,a z kolei utworzenie precedensu pod tytułem nie legalne nie będą uwzględniane do spraw sądowych podejrzewam dotyczyć będą tylko prominentnych przedstawiciel bo dla dołów wystarczy, na przykład sprawa jednego z kibiców -nie pamiętam imienia chyba Maciek-który odsiaduje trzy lata już w areszcie tylko dla tego ze świadek koronny stwierdził o jego nie udokumentowanej działalności jako diler narkotyków a to nie potwierdzone oficjalnym podsłuchem w trakcie ewentualnych kontaktów świadka koronnego z kibicem jest bez prawne,a tym bardziej słowne oskarżenia bez świadków trzecich.

Prawo działa wstecz??? Ustawa, która wejdzie od lipca "unieważni" nagrania powstałe przed wejściem w życie ustawy??? Halooooo!!!!

Ktoś tu chyba nie doczytał. Sąd nie będzie mógł stosować w procesie karnym dowodu zdobytego z naruszeniem prawa w trakcie postępowania!( ktoś nagrywa jak już sprawa w toku ) Jeżeli ktoś nagra "nielegalnie" przed rozpoczęciem postępowania to jak najbardziej nagranie to może by użyte jako dowód w sprawie

Co za brednie o celowości zmiany przepisów, nowelizacja KPK jest z 2013 roku, przepisy mają dwuletnie vacatio legis.

Taki sam przekręt zastosowali w Kulczykiem , zmienili prawo i Kulczyk nie był już przestępca i niezwłocznie powrócił do Polski, przedtem uciekł bo postawione miał już zarzuty jak dobrze pamiętam. POlszewicka szkoła jak naszych bija to łobuzy, natychmiast trzeba ich skazać. Według sitwy oni mogą więcej wszystko bo jak nie to zmieni prawo.

od 1 lipca zmieniaja się przepisy
ale przeciez prawo nigdy nie powinno działać wstecz
nagrania juz stały sie dowodem przed 1 lipca
Tylko problem w tym , ze teraz jak rządzacym jak prokuraturze i sedziom nie chodzi o karanie uczestników nagrań
oni tylko chetni do ukarania nagrywajacych

Czy nowe przepisy będą stosowały się do takich spraw? Przecież policja i służby zdobyły informację o nagraniach i ich treści legalnie, w ramach swoich uprawnień śledczych. To podsłuchujący nie mogą wykorzystać legalnie swoich nagrań, bo wykonali nieprawnie. Jeśli policjant podczas działań w sprawie X, natknie się na przestępstwo Y, to chyba musi podjąć działania? Może ktoś wyjaśni dlaczego prokuratorzy nie chcą/nie mogą rozpatrywać treści nagrań skoro uzyskali materiały śledcze legalnie?

Jezeli przepisy uwierzytalniaja w czasie przeszlym to moze zaplaca za te zmiany, Bo to jednak droog kosztuje na poziomie ministerialnym, kto ma poniesc tego koszty?

Dla przypomnienia troche historii

Testament Stalina

45 PRZYKAZAN NISZCZENIA POLSKI

Tajna instrukcja NKWD i KGB z 1947 roku, znaleziona w archiwum kancelarii Bolesława Bieruta, agenta NKWD już w latach międzywojennych. Z tekstu wynika, że jest to instrukcja przeznaczona dla placówki NKWD i KGB, rezydującej w ambasadzie Związku Sowieckiego w Warszawie, wg której instruowane były służby specjalne w najwyższych władzach Polski Ludowej nie wspominając o biurze politycznym PPR, a później PZPR, która była najwierniejszą wykonawczynią poleceń płynących z Kremla. Instrukcja ta nakazuje totalne podporządkowanie Polski interesom Związku Sowieckiego, w tym zniszczenie gospodarki narodowej, spauperyzowanie społeczeństwa, zduszenie w zarodku wszelkiej inicjatywy jednostek opornych wobec nowej władzy… Wielu z posłusznych wykonawców takich Instrukcji do dzisiaj żyje wśród nas, piastując nadal różne odpowiedzialne stanowiska w administracji państwowej. Pełny tekst instrukcji drukowany był na łamach prasy polonijnej w USA i Kanadzie: Opracował Janusz Pałgan.

ściśle tajne, Moskwa 2.VI.1947r. K.AA/OC 113; ściśle tajne, Warszawa NK/003/47

1. W gmachu ambasady nie należy przyjmować żadnych informatorów terenowych rekrutujących się z krajowców. Spotkania z tymi ludźmi organizują nasze służby specjalne w miejscach publicznych. Informacje przyjmuje ambasada za pośrednictwem służb specjalnych.

2. Należy szczególnie zadbać o to, aby nie było żadnych kontaktów pomiędzy naszym wojskiem a ludnością cywilną kraju. Niedopuszczalne jest składanie wizyt w domach krajowców przez naszą kadrę oficerską ani nawiązywania kontaktów, naszych żołnierzy szeregowych z miejscowymi kobietami, ludnością lub żołnierzami krajowców.

3. Przyśpieszyć likwidację krajowców związanych z KPP, PPS, Walterowców, KZMP, AK, BCH, i innych ugrupowań, które powstały bez naszej inspiracji. Wykorzystać w tym celu fakt istnienia zbrojnej opozycji.

4. Dopilnować aby do wszystkich akcji bojowych w pierwszej kolejności kierowano żołnierzy, którzy przed wstąpieniem do Armii Kościuszkowskiej przebywali na naszym terytorium. Doprowadzić do ich całkowitej likwidacji.

5. Przyspieszyć zjednoczenie wszystkich partii w jedną organizację i dopilnować, aby wszystkie kluczowe stanowiska obsadzone były przez nasze służby specjalne.

6. Doprowadzić do połączenia całego ruchu młodzieżowego w jedną organizację, a stanowiska od szczebla powiatowego wzwyż obsadzić przez nasze służby specjalne. Do czasu zjednoczenia zlikwidować znanych przywódców harcerstwa.

CDN.

7. Spowodować i dopilnować, aby delegaci wyznaczeni na zjazdy partyjne nie zachowali mandatów na okres kadencji wybranych przez siebie władz partyjnych. W żadnym wypadku delegaci nie mogą zwoływać posiedzeń międzyzakładowych. W razie konieczności zwołania takiego posiedzenia należy wyeliminować ludzi, którzy wykazali się agresywnością w wysuwaniu koncepcji i postulatów. Na każdy następny zjazd wybierać nowych kandydatów (ruchowo), tylko wytypowanych przez nasze służby specjalne.

8. Należy zwrócić baczną uwagę na ludzi wyróżniających się zmysłem organizacyjnym, umiejących nadać sobie popularność. Ludzi takich należy pozyskać, a w razie odmowy nie dopuszczać do wyższych stanowisk.

9. Doprowadzić do tego, aby pracownicy na stanowiskach państwowych (z wyjątkiem służb ścigania i pracowników przemysłu wydobywczego) otrzymali niskie pobory. Dotyczy to w szczególności służby zdrowia, oświaty i kierowników różnych szczebli.

10. Do wszystkich organów władzy i większości zakładów pracy wprowadzić ludzi współpracujących z naszymi służbami specjalnymi (bez wiedzy władz krajowych).

11. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby prasa krajowców nie podawała sumarycznych ilości rodzai towarów wysyłanych do naszego kraju. Nie można również nazywać tego handlem. Należy dopilnować, aby prasa krajowa podkreślała ilość towarów wysyłanych przez nas do krajowców, ale wspominała, że to w ramach wymiany handlowej.

12. Wpłynąć na władzę krajowców, aby nabywcy ziemi, parceli i gruntów nie otrzymywali aktów własności, a jedynie akty nadania.

13. Ukierunkować politykę w stosunku do rolnictwa indywidualnego, tak aby prowadzenie gospodarstw stało się nieopłacalne, a wydajność jak najmniejsza. W następnej kolejności przystąpić do kolektywizacji wsi. W razie wystąpienia silniejszej opozycji należy zmniejszyć dostawy środków produkcji dla wsi i zwiększyć powinności wobec państwa. Jeżeli to nie pomoże, spowodować aby rolnictwo nie dawało pełnego pokrycia potrzeb żywnościowych kraju i oprzeć wyżywienie na imporcie.

14. Spowodować aby wszystkie zarządzenia i akty prawne, gospodarcze, organizacyjne (z wyjątkiem wojskowych) nie były precyzyjne.

15. Spowodować, aby dla każdej sprawy powoływano kilka komisji, urzędów, instytucji społecznych, ale żadne z nich nie powinny mieć prawa podejmowania ostatecznej decyzji bez konsultacji z pozostałymi. (Nie dotyczy przemysłu wydobywczego).

16. Samorządy w zakładach pracy nie mogą mieć żadnego wpływu na kierunek działania przedsiębiorstw. Mogą się zajmować jedynie sposobem wykonywania zleconych zadań.

CDN.

CD.

17. Związki zawodowe nie mogą mieć możliwości sprzeciwu wobec dyrekcji. Obciążyć związki inną pracą, jak organizowanie wczasów, zaopatrzenia, działalności rozrywkowej i oświaty, wycieczek oraz rozprowadzanie atrakcyjnych towarów, potwierdzanie opinii i decyzji władz politycznych.

18. Należy spowodować, aby awansowano tylko tych pracowników, którzy wzorowo wykonują przydzielone zadania i nie wykazują skłonności do analizowania spraw wychodzących poza te działania.

19. Krajowcom na stanowiskach partyjnych, państwowych i gospodarczych należy stworzyć warunki do działań, które będą kompromitować ich w oczach podwładnych i zamykać im powrót do środowisk, z których pochodzą.

20. Kadrze oficerskiej rekrutującej się z krajowców można powierzyć odpowiednie stanowiska pod warunkiem, że są tam już nasze służby specjalne.

21. Otoczyć szczególnym nadzorem ilość amunicji do wszystkich rodzai broni z każdego arsenału akcyjnego i ćwiczeń w częstym strzelaniu. Prowadzić swoiste rozliczenia.

22. Objąć szczególnym nadzorem wszystkie laboratoria i instytucje naukowo-badawcze.

23. Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch racjonalistów i wynalazców, rozwijać go i popierać, ale wszystkie odkrycia dokładnie rejestrować i zapisem przekazywać do centrali. Dopuszczać do realizacji tylko te wynalazki, które przydatne są w przemyśle wydobywczym, wstępnej obróbce i określone w specjalnej instrukcji. Nie mogą być realizowane te odkrycia, które mogłyby doprowadzić do wzrostu produkcji kosztem ograniczenia wydobycia surowców lub zaniechania zaleconych działań. W wypadku głośnych odkryć spowodować ich sprzedanie za granicę. Nie dopuszczać do publikacji zawierających wartości opisów wynalazczych.

24. Spowodować zakłócenie w punktualności transportów (z wyjątkiem transportu określonego w instrukcji NK 552-46).

25. Inspirować zwoływanie narad środowiskowych i problemowych, zbierać stawiane tam wnioski i propozycje, rejestrować wnioskodawców, ale realizować linię określoną w instrukcjach specjalnych.

26. Spopularyzować wywiady z ludźmi pracy na aktualne tematy produkcyjne, w których zawarta jest krytyka przeszłości lub lokalnego bałaganu, ale nie doprowadzić do likwidacji przyczyn krytykowanych zjawisk.

27. Wystąpienia publiczne władz krajowców mogą zawierać akcenty narodowe i historyczne, ale nie mogą prowadzić do zjednoczenia ducha.

CDN.

Jak zmieni się rząd trzeba uchwalić nowe prawo , że przekręty rządowe nie podlegają przedawnieniom!!!! Czytałam w internecie jak chce rządzić rząd światowy .Otóż chce kontrolować wszystkich i tak uchwali prawo ,że nie można trzymać w domu pieniędzy , tylko w bankach, no to ludzie zaczną kupować złoto i chować w domach , to oni uchwalą prawo ,że złota nie można w OGÓLE POSIADAĆ I ZABIORĄ WSZYSTKIE ZŁOTO , POTEM UCHWALĄ ,ŻE ZIEMIA JEST ICH i t d, itd...Widzę ,że PO robi tak samo z PRAWEM. Prawo zaczyna się zmieniać co drugi dzień, a jak będzie trzeba ,to się będzie zmieniać ,co godzinę?

Do cholery , przecież to było oczywiste od początku,że będą majdrować przy przepisach aby ukręcić łeb całej aferze!
Pozostaje pytanie, czy to się da odkręcić,czy da się powołać komisję śledczą, czy nowy prezydent (oby Opatrzność nad nim czuwała )będzie miał jakąś moc sprawczą?
Czy ktoś może mi na te pytania odpowiedzieć?

S.....Y SPIESZĄ SIĘ DOKŁADNIE TAK JAK 10 .04.2010 GDY PRZEJMOWALI POLSKĘ!
CZY TEGO NIKT NAPRAWDĘ NIE WIDZI ????
CO MOŻEMY ZROBIĆ ?

Wszystkie ustawy, rozporządzenia i inne buble prawne, które godzą w Polską Rację Stanu będą anulowane !!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl