niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Krzysztof Wyszkowski o nocnej zmianie: 4 czerwca 1992 roku elity obroniły postkomunizm

Dodano: 04.06.2015 [21:17]
Krzysztof Wyszkowski o nocnej zmianie: 4 czerwca 1992 roku elity obroniły postkomunizm - niezalezna.pl
foto: wyszkowski.com
– Ta akcja spowodowała zwarcie szeregów funkcjonariuszy komunistycznych służb specjalnych. Oni wtedy zobaczyli, że albo będzie wolność i demokracja, albo – oni. Wiedzieli, że wolność i demokracja jest dla nich zagrożeniem, bo doprowadzi do zakończenia ich politycznych karier. Cały ten obóz współpracujący kiedyś tajnie z komunistami zaczął działać jawnie nad umocnieniem fundamentów okrągłego stołu. W efekcie Kwaśniewski został prezydentem na 10 lat i te interesy zostały zabezpieczone – mówi portalowi niezalezna.pl o wydarzeniach w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku Krzysztof Wyszkowski.

23 lata temu doszło do tzw. nocnej zmiany. Był pan doradcą premiera Jana Olszewskiego. 4 czerwca 1992 roku chcieliście zrobić w Sejmie lustrację, mówiąc wprost – zerwać z komunizmem. Jednak to rząd Olszewskiego upadł, a nie komuna…

Nie udało się, bo nie doceniliśmy agentury. Obliczałem ich ilość w Sejmie na około 60 i tylu wówczas ujawniono. Dziś wiadomo, że było ich dużo więcej. Wydawało nam się wówczas, że część archiwów została zniszczona i bardzo wielu ludzi, którzy wtedy odgrywali decydującą rolę w Polsce, zostało pominiętych, a inni zostali nastraszeni, że rząd Jana Olszewskiego zamierza przeprowadzić lustrację i nastąpił bunt. Tam była szeroka koalicja począwszy od Mazowieckiego, Tuska…

Dlaczego tamta lustracja, choć była tak potrzebna wolnej Polsce – nie udała się?
Dotknęła wielu ludzi i wielu interesów – nie tylko tych z Sejmu i Senatu, ale ludzi mediów, ludzi związanych z komunizmem. „Wyborcza” straszyła. Mówiono więc o wyrzuceniach z pracy, nadchodzącej zemście, czy mającej nadejść fali samobójstw. Rozpętano histerię tylko po to, aby tamtą lustrację zatrzymać. IPN do teraz nie opracował listy agentów, którzy decydowali przy okrągłym stole o kształcie III RP. Generał Kiszczak wiedział, kogo bierze do rozmów z kręgów tzw. opozycji konstruktywnej. On miał ich papiery, ich teczki. Dawna SB zadbała o bezpieczeństwo swojej agentury. Tzw. „lista Macierewicza” zawierała nazwiska mniej niż połowy stanu agentury, która wówczas funkcjonowała w Sejmie.

Jakie przyniosło to skutki dla późniejszego funkcjonowania naszego kraju?
Ta akcja spowodowała zwarcie szeregów funkcjonariuszy komunistycznych służb specjalnych. Oni wtedy zobaczyli, że albo będzie wolność i demokracja, albo – oni. Wiedzieli, że wolność i demokracja jest dla nich zagrożeniem, bo doprowadzi do zakończenia ich politycznych karier. Cały ten obóz współpracujący kiedyś tajnie z komunistami zaczął działać jawnie nad umocnieniem fundamentów okrągłego stołu. W efekcie Kwaśniewski został prezydentem na 10 lat i te interesy zostały zabezpieczone. To był czas, kiedy jeszcze częściowo można było uratować majątek narodowy, ale agentura i ludzie związani z mediami stanowili siłę oporu w celu utrwalenia systemu postkomunistycznego.

Jak działa dziś ten system?
Nadal ogranicza naszą wolność. Trzyma wielu ludzi w szachu. Polacy w 1989 roku wzięli udział w wyborach, bo chcieli zarwać z komunizmem, ale okazało się, że 4 czerwca 1992 roku elity obroniły postkomunizm.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Zdrajcy naszego Narodu czują się bardzo bezpieczni. Większość z nich ma już obce obywatelstwa krajów zachodnich i pieniądze, emerytury na luksusowe ,,,,,,,,,,,,życie. Ironią losu jest to, że Zachód broniący praw człowieka udzielił takim ludziom azylu a teraz już powiązał ich finansowo, gospodarczo i politycznie. Tylko jakiś kataklizm dziejowy może zmienić układy i doprowadzić do czystki. Póki co objawia się odwrotny trend wskazujący na to, że w postaci nowych tworów umacniają swoją kontrolę nad Narodem i z wielką bezczelnością obrzucają patriotów Polaków kłamstwem. Rok 1989 i układ powielają zdradę jałtańską z 1943 roku. Jedynie globalna katastrofa może zmienić tak ustanowiony system-może to być uderzenie komety, lub na taką skalę wydarzenie. Osobiście radzę się modlić!!!

Red. Wyszkowski nie ma Polski, nie ma III RP, nie ma Rzeczypospolitej jest PRL bis i to tłumaczy dlaczego: TW Bolek, TW Alek,TW Zegarek, TW Stokrotka, etc to elita! Polskę trzeba zbudować!

Trzeba mimo wszystko przyznac, ze DZIALANIA PATRIOTOW WOBEC "BOLKOWCOW" & CO. itp. - byly nawiasem mowiac bardzo naiwne jesli chodzi przedewszystkim o sposob, jakiego uzyto aby ujawnic komunistycznych agentow ... Nalezy przedewszystkim zadac pytanie, czy nalezalo to wogole ujawniac ? Takie sprawy zalatwia sie inaczej - a wladze mial Olszewski - dlaczego nie dokonano akcji zatrzyman i w pewnych przypadkach aresztowan bez rozglosu - ja tu widze niedopelnienie obowiazku tamtejszej wladzy i chyba bardzo duzo amatorszczyzny i naiwnosci .... Cene wysoka zaplacila za to owczesna wladza - bo ja POstkomuna natychmiast obalila i spoleczenstwo, ktore placi bieda, upokorzeniami za bandytyzm rezimu !!!!!!!!!!!!!

Proszę mi powiedzieć: kto zadecydował aby lista Macierewicza została upubliczniona ?

TAKIE SAME ELITY JAK I OBECNE . POCZEKAMY ZOBACZYMY.

Już mnie atakują te najemnki, kłamliwej kopaczki !

I TO ZA NASZE! PIENIĄDZE !

Już czas wysłać tego paroba/parob to CHARAKTER! nie zajęcie !/
NA TE SRACZE WIEJSKIE !

A nie na te w Kuwejcie ,
którymi się CACHWYCAŁ i fotografował !

To faktyczny awans dla takiego tumańskiego , mędrca europki !

4 czerwca 1992 - NOCNA ZMIANA.
10 kwietnia 2010 - "MOCNA" ZMIANA.

4 czerwca 1989 - ŻADNA ZMIANA, terror nad Narodem trwa.
Tyle, że w barwach ochronnych dla sitwy trzymającej władze.

Nocna zmiana była dziełem tych samych środowisk co Smoleńsk.Służby działają zawsze wczyimś interesie a przy okazji same biorą udział w tej grze.Widać strach o własny tyłek potrafi pchnąć takiego do wszelkiego czynu.

Zawsze byłem, jestem i będę zdania, że warto poświęcić tysiące - DLA MILIONÓW !!!

OD 1992 roku nic sie nie zmieniko,PO,PSL,SLD=Bolszewiki,SBeki,dalej rzadza Polska,Wygrana Andrzeja Dudy to bardzo duzo,PiS musi wygrac na jeseni wybory.Czerwone bydlo=agenci tak latwo nie oddadza wladzy,zrobia wszystko aby pozbyc sie Andrzeja Dudy i Jaroslawa Kaczynskiego.

Dziś jest okrągła rocznica 4 czerwca 1992 r . Bezprawnie obalono rząd p. J. Olszewskiego czy ktoś to pamięta ?? " Nocna zmiana " TŁusek liczył głosy " "ZDRAJCA " lUDZIE uczmy się historii ,...

Połączyć tego"Bolka-Mędrca" ze SRULEM europki,
żótym śmieciem .

I do kryminału za /na raziie !/za obalenie Rządu
mec. Olszewskiego !/Zamach Stanu/ !

Teraz to nie jest odkrywcze, było odkrywcze gdy Adaś grzmiał by odpieprzyć się od generała. Wtedy niewielu zrozumiało co się święci. Byli w mniejszości tzw. radykałów dążących do wojny domowej. Więc wybudowano wolność w zakresie i jakości jaka się jawi obecnie. Jak wtedy śmierdziało tak śmierdzi i dzisiaj. Zmieniają się dekoracje mordy z pierwszego planu trwają, wprawdzie biologia robi swoje, lecz w zbyt małym zakresie i zbyt wolnym tempie. Co gorsza stare facjaty zastępowane są nowymi z bardziej zjadliwym pryncypium ‘’demokratycznej’’ konieczności przeciw oszołomom.

Wtedy wszyscy szarzy ludzie nie wiedzieli,że prezydent,to agent bolek.Dzisiaj w jednym z programów bolek dawał rady dla przyszłych rządzących(już wie,że na jesieni PiS obejmie władzę?).
Wtedy nie wiedziałem,czemu wałęsa tak nienawidzi Kaczyńskich.Teraz wiem.

jestem w totalnym szoku
nigdy w to nie wierzylem
ale teraz....
widze ze specjalne sluzby manipulowaly spoleczenstwem teraz to widze
mialem 25 lat kiedy to sie stalo
pamietam jak w wojsku chcieli mnie zgnoic kiedy powiedzialem NIE na ksiazeczke partyjna PZPR
ci ludzie sa dalej u wladzy !!
myslalem ze Macierewicz to szaleniec
a oni ZROBILI z niego wariata
chociaz dalej nie moge sie pogodzic z wieloma faktami
moj umysl nie moze tego przyjac???
Bylismy oszukiwani przez SB!?
teraz widze ze to prawda
a ja myslalem ze Ci wszyscy tzw "oszolomy z PIS-u" sa naprawde wlnieci
mylilem sie
przepraszam ze czasami sie smialem z ich "ulomnosci" na forach internetowych
teraz widze ze oni wykrzykiwali po prostu prawde a ja zmamiony wiadomosciami w mediach
o jednym wielkim sukcesie Polski i Polakow myslalem co oni bredza skad im takie bzdury przyszly do glowy co ini pili lub palili
a ja bylem zaslepiony jak za komuny
nie to nieprawda za komuny widzialem ze jestesmy niewolnkami ZSRR
Kaczynscy spalili kukle Walesy a ja myslalem to dopiero swiry

a oni .....byli madrzy a ja bylem zaslepionym glupcem
wybaczcie mi za wszystkie moje nasmiewanie sie z ludzi ktorzy mowili mi to od dawna
Przepraszam
ps teraz musze sie przejsc i podzwonic i jeszcze sto razy powiedziec przepraszam

Teraz te elity to PO

Prezydent Bronisław Komorowski nie podpisał nowelizacji ustawy o sądach i skierował ją w poniedziałek do Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem posłowie na tyle ją zmienili, że stała się niekonstytucyjna.
Za sprzeczne z konstytucją prezydent uznał rozwiązania, dzięki którym administracja i urzędnicy mogliby uzyskać wgląd w dokumenty o przebiegu procesu sądowego, „a więc także – jak tłumaczył – w informacje dotyczące kwestii niesłychanie osobistych”.

Według szefowej prezydenckiego biura prasowego Joanny Trzaski-Wieczorek poważne zastrzeżenia budzi zakres uprawnień przyznanych ministrowi sprawiedliwości. Wymieniła m.in. zbyt daleko idący wgląd ministra w akta spraw i zawarte w nich dane osobowe wszystkich uczestników postępowań sądowych oraz zbyt daleko idący nadzór administracyjny ministra sprawiedliwości nad sądownictwem w zakresie objętym niezawisłością sędziowską. Dodała, że możliwość wglądu w akta spraw w toku przez ministra sprawiedliwości może mieć wpływ na niezawisłe orzekanie.

Za sprzeczne z konstytucją prezydent uznał rozwiązania, dzięki którym administracja i urzędnicy mogliby uzyskać wgląd w dokumenty o przebiegu procesu sądowego, „a więc także – jak tłumaczył – w informacje dotyczące kwestii niesłychanie osobistych”.

Według szefowej prezydenckiego biura prasowego Joanny Trzaski-Wieczorek poważne zastrzeżenia budzi zakres uprawnień przyznanych ministrowi sprawiedliwości. Wymieniła m.in. zbyt daleko idący wgląd ministra w akta spraw i zawarte w nich dane osobowe wszystkich uczestników postępowań sądowych oraz zbyt daleko idący nadzór administracyjny ministra sprawiedliwości nad sądownictwem w zakresie objętym niezawisłością sędziowską. Dodała, że możliwość wglądu w akta spraw w toku przez ministra sprawiedliwości może mieć wpływ na niezawisłe orzekanie.

To jedno a drugie sławna firmy Signity weźmie w łapę i zinformatyzuje sąd za 2,5 miliarda złotych.

Ów miecz ma dwa ostrza. Pałac i pewni osobnicy z zausznym bagażem z rządowej kamaryli mają tego pełną świadomość. Szykowanie ostrza przeciw opozycji może się niespodziewanie obrócić przeciw tym co miecz ostrzą.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl