niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

MSZ likwiduje komisje wyborcze za granicą! "Polonia będzie miała problem"

Dodano: 09.04.2015 [12:16]
MSZ likwiduje komisje wyborcze za granicą! "Polonia będzie miała problem" - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Polonia będzie miała problem podczas wyborów prezydenckich 2015 r. Komisje wyborcze nie są powoływane w miejscach, gdzie mieszka większość Polaków. Punkty są nieprzystosowane do przyjmowania dużej liczby osób. - Mamy do czynienia z sytuacją, w której wydaje się, że nie będzie niczym nieuzasadnionym powiedzenie, że MSZ gra komisjami wyborczymi i utrudnia Polonii dostęp do spełnienia ich konstytucyjnego prawa, do głosowania - powiedział w rozmowie z niezalezna.pl poseł PiS Adam Kwiatkowski.

- Istotne jest, gdzie zostały powołane komisje, bo w wielu miejscach komisje nie zostały powołane. Ta sytuacja bulwersuje Polaków za granicą. Mam w tej chwili informację z kilkunastu miejsc na świecie, że bez jakichkolwiek informacji, zapytania czy konsultacji zlikwidowano punkty wyborcze, które istniały w trakcie poprzednich wyborów prezydenckich, bądź je przeniesiono. Ludzie są oburzeni - mówi nam poseł.

Tak zrobiono w Detroit - tam nie będzie żadnego punktu wyborczego. Nie będzie żadnego punktu w aglomeracji bostońskiej. To są miejsca, gdzie mieszka bardzo wielu Polaków. Nie będzie komisji wyborczej w Limerick w Irlandii, w Dortmund, Zagłębiu Ruhry (w Kolonii około 100 km dalej będą cztery komisje). W New Jersey były dwie komisje, będzie jedna.

Melbourne w Australii jest przykładem miejsca, gdzie była komisja wyborcza, ludzie byli do tego punktu przyzwyczajeni, a mimo to został on przeniesiony. Zmienione zostały również punkty do głosowania w Paryżu. - Ta akcja jest szeroko prowadzona i można powiedzieć, że z jakiś niezrozumiałych dla nas powodów, przy tak ważnych wyborach, jakimi są wybory prezydenckie, ktoś ewidentnie przy tym manipuluje - twierdzi poseł Kwiatkowski.

Drugą sprawą jest przeniesienie komisji z miejsc, do których ludzie byli przyzwyczajeni, do okolic nieznanych, które dodatkowo są mniejsze i nieprzystosowane.

- W Chicago będzie mniej komisji niż było w poprzednich wyborach prezydenckich (było 9, będzie 6). Te, które są, zostają przenoszone do miejsc niedostosowanych, do miejsc, gdzie nie ma parkingów, gdzie nie można się schronić przed deszczem, do miejsc, które są bardzo małe. Komisja została przeniesiona z parafii Św. Ferdynanda, gdzie głosowało kilka tysięcy osób. Dziś pan minister powiedział, że „komisje są przenoszone z tych miejsc, gdzie ludzie nie głosowali”. Jeśli kilka tysięcy osób to jest miejsce, gdzie „nikt nie głosuje”, to gratuluję dobrego samopoczucia ministrowi spraw zagranicznych - mówi nam Adam Kwiatkowski.

- Otrzymałem kilka protestów ze strony organizacji polonijnych. Protestują przeciwko likwidacji, lub niekorzystnym przenosinom punktów wyborczych. Mamy do czynienia z sytuacją, w której wydaje się, że nie będzie niczym nieuzasadnionym powiedzenie, że MSZ gra komisjami wyborczymi i utrudnia Polonii dostęp do spełnienia ich konstytucyjnego prawa, czyli głosowania - dodaje poseł.

Ministerstwo uzasadnia swoją decyzję kosztami i rzekomą zmianą miejsca zamieszkania Polaków. - MSZ mówi, że to komisje migrują za Polakami, co jest sprzeczne z rzeczywistością. Komisje są przenoszone do miejsc, gdzie nie ma Polonii, później się mówi, że Polonia nie zagłosowała, więc nie jest zainteresowana. Trzeba temu przeciwdziałać - mówi Adam Kwiatkowski. Poseł ma nadzieję, że te przeciwności nie zniechęcą Polonii do udziału w wyborach.

- Mam nadzieję, że pomimo trudności Polonia pokaże, że chce aktywnie brać udział w głosowaniach, że działania MSZ nie odniosą skutku – zaznacza poseł PiS.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kto nie mieszka w Polsce niech nie decyduje o sprawach polskich. Amen.

Debil.

Do tych, którzy planują głosować za granicą.

Jak zakończycie rejestrację on-line do głosowania (tę na stronie MSZ) najlepiej sprawdzajcie jej status - jest tam do tego opcja.
I u mnie i u małżonki wyskakuje, status:
'Wniosek zawiera błędy - w celu wyjaśnienia proszę o kontakt z konsulem’
Jestem pewien, że wnioski były wypełnione prawidłowo, więc jak zwykle sprawność systemu śmierdzi lipą.
Przy poprzednich wyborach było jeszcze gorzej - zatwierdzić wniosku online nie dało się w ogóle i musiałem pisać maile do konsulatu i wisieć na telefonie 15minut, żeby mnie zarejestrowali telefonicznie - ciekawe ilu z nas na emigracji ma na tyle czasu i determinacji, żeby się dopominać o swoje obywatelskie prawo do głosowania.
Zapewne MSZ liczy, że wielu z nas da sobie spokój i odpuści sobie wybory, bo przecież, im mniejsza frekwencja tym łatwiej wyniki zmanipulować.

Naskrobałem im już maila więc zobaczymy co odpowiedzą.

Dajcie znać jak Wam się powiodło z rejestracją on-line i nie dajcie się wykiwać!!!
Piszcie do konsulatu maile, choćby mieli je czytać do nocy!

Do zobaczenia przy urnach - zwyciężymy!!! :)

Witam,
Ja tez sie zglosilam do glosowania i nie mialam zadnych problemow...dostalam natychmiast potwierdzenie bez zadnych bledow.
Pozdrawiam wszystkich wyborcow.

Widać obecnej władzy bardzo zależy na tym by Prezydentem był nadal pan Komorowski. Prezydent ma dostęp ważnych dokumentów państwowych i ktoś inny mógłby nieźle namieszać w obecnym układzie.

osoby chcące glosować i nie wychodzic z domu niech rejestruja sie tutaj, nic nie kosztuje a mozemy pomoc Polsce

https://ewybory.msz.gov.pl/

nie wiem o co tyle piany prezydent w Polsce to marionetka sterowana przez liderów partyjnych .... takim był Kaczyński takim jest Komorowski i takim będzie Duda jak by wygrał ............. tak na prawdę to zbędny urząd który generuje tylko koszty a my Polacy jak zwykle skaczemy sobie do gardeł zamiast olać tych wszystkich darmozjadów

W Akranes w Islandii tez nie będzie ! hańba!

Mieszkam od 10 lat w centralnej Anglii (East Midlands). Do dzisiaj nie ma informacji na stronach konsulatu jak i gdzie głosować. Na moje emaile konsulat nie odpowiada. Ksiądz z polskiej parafii (kościół był do tej pory miejscem gdzie można było głosować) również nie otrzymał od konsulatu żadnej informacji dotyczącej Komisji Wyborczej.

Jest działająca strona gdzie możesz się zarejestrować do głosowania z zagranicy: https://ewybory.msz.gov.pl

Stworzyli obwody - dwa dni temu pojawiła się informacja, ale mało ich i nie ma informacji jak online zgłosić chęć uczestnictwa w wyborach przed 27 kwietnia. Sprawdź na stronie konsulatu w Manchesterze lub Londynie.

Do tej pory ,punkty byly przystosowane i nie bylo "balaganu" ,teraz kolesie z WSI,Komorowskiego i sam prezydent ,tak bardzo bojacy sie ze przegra wybory , znalezli wymowke aby utrudnic Polakom mieszkajacym poza granicami kraju glosowanie.
Polacy odwiedzaja Polske regularnie ,pomagaja finansowo najblizszym a takie bagno ,bo inaczej tego nie mozna nazwac ,zabrania glosowania.
Pytam czy Polska juz jest pod zaborem ruskim? Co to jest za bajzel ,to zlikwidowac placowki konsularne ,bo w takim razie po co one sa ? Zeby szpiegow tylko trzymac w nich?

Skandal nad skandalami ! To juz jest taki zamordeks ?,to co bedzie jak wszyscy ci co pracuja dla ruskich ,niemcow czy Izraela dojda do wladzy? To znaczy ze beda wiekszosc wieszac , lub wywozic na Sybir?
Ludzie ,toz to sie w glowie nie miesci co ta "SITWA" robi.

Dlatego cały czas uważam że zostaje nam już tylko rozstrzygnięcie wyborów na ulicy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że ta władza zrobi każdy przekręt by tylko zostać u władzy. Nie łudźcie się że będzie inaczej

Mieszkam w Niemczech i nie znam ani nie slyszalem aby jakis emigrant z Polski mowil ,ze zaglosuje na PO-ZSL.Wlasnie zagranica POpaprance i przydupasy Jaruzelskiego czyli ZSL nie dostana glosow.

Z daleka lepiej widać buractwo PO i Komorowskiego, nie jest tajemnicą że Polonia głosuje tradycyjnie na prawicę w konsekwencji na Dudę więc trzeba skutecznie zniechęcić Polaków do oddania głosu lub tak utrudnić aby sami zrezygnowali,ale to w ramach zgody i bezpieczeństwa jak głosi Komorowski.Jak nie można wygrać normalnie to trzeba mu pomóc.

Jak i kiedy zarejestrować się do wyborów zagranicą
http://www.londyn.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/aktualnosci/informacja_o_wyborach_prezydenta_rp_

Kiedy zlikwidujemy ten rząd cwaniaków i oszustów?
To nie jest polski rząd, to rząd POlszewicki..
Nieważne kto jak głosuje.. W myśl tow. Stalina.

Polacy za granicami naszego kraju!!! Nie dajcie się, zróbcie wszystko by iść na wybory i zagłosować! To co robi ten (nie)rząd to kpina z wyborców, ich praw i WIELKI,OGROMNY strach trzeszczący i piszczący u kresu tego buraczanego gajowego razem z jego świtą. To ich początek końca. Dołóżmy się do tego i POgnajmy ich w kosmos

Czuję ,że zaraz będzie lincz na mnie , mieszkam w Niemczech i obserwuję rodaków tutaj mieszkających, oni mają to po prostu gdzieś kto rządzi w Polsce i jak się zwykłym szaraczkom żyje. Oni tu mieszkają, a do swojej ,,ojczyzny'' jadą żeby się pokazać i jaką brykę się ma a inne sprawy ich konkretnie nie interesują. W 1993 roku jak wygrywali komuniści w kraju naszym, to prawie wszyscy byli za nimi, więc nie liczmy za bardzo na ich rozsądne głosowanie, to byłoby na tyle.

Z A P A M I E T A J C I E !!!!!!! Ddyby nie b a r a n y przy urnach nie byłoby swiń przy korycie !!!!!!!!!!!!

Cytuję ... "Ta akcja jest szeroko prowadzona i można powiedzieć, że z jakiś niezrozumiałych dla nas powodów, przy tak ważnych wyborach, jakimi są wybory prezydenckie, ktoś ewidentnie przy tym manipuluje - twierdzi poseł Kwiatkowski." No Panie Kwiatkowski, panie Kowalski a z jakich to niezrozumiałych powodów? Dla mnie powody są jasne jak słońce i czyste jak łza...jakoś o tym numerze już przewidywałem w momencie, kiedy to tylko jak się okazało, że A. Duda miażdżąco wygrywa za oceanem i europie i stąd ten MSZetowski szacher macher. Panie Kwiatkowski, Panie Kowalski na ten temat należy ryczeć na cały świat.

Taaaa, w końcu pozostawią komisje wyborcze tylko w więzieniach i aresztach, wtedy to już w ogóle będą mieć absolutne 100% głosów POparcia.

Kiedy się wreszcie pozbędziemy tych ruskich lumpów z PO-PSL-SLD-TR???
Jak tak oszukują w wyborach, to jaki jest inny sposób na tych zdrajców???

Ciesze sie ze niezalezna.pl poruszyla ten temat.
Sam chcialem do was o tym napisac.
Poza tym ze zmniejszona ilosc komisji obwodowych za granica to dochodzi jeszcze inny problem.
By moc wziac udzial w wyborach trzeba sie najpierw zarejestrowac. Niestety nigdzie na stronach konsulatu nie ma wzmianki koedy i bedzie to dostepne. W rozporzadzeniu jest ze konsul powinien podac ta informacje nie pozniej niz 3 dni przed wyborami. Graja na zwloke zeby jak najmniej ludzi sie zarejestrowalo. Napisalem maila w tej sprawie do konsulatu w chicago. Oczywiscie bez odzewu.

Bajki o tym ze redukcja lokali wyborczych spowodowana jest niska frekwencja mozna sobie wsadzic.
Lokal wyborczy do ktorego uczeszczarlem przy parafii sw. Konstancji w Chicago. Kolejki ponad godzinne by moc oddac glos. Ludzie cierpliwie stali i czekali i czlonkow komisji jest znacznie wiecej niz w Polsce. Dodajmy do tego fakt ze wybory odbywaja sie w sobote gdzie ponad 60% polonii pracuje w ten dzien i mamy obraz jakie zainteresowanie jest tutaj.

Redukcja lokali wyborczych wraz z brakiem jakichkolwiek informacji gdzie i kiedy mozna sie rejestrowac ma tylko jeden cel. By jak najmniejsza ilosc Polakow za granica mogla glosowac.

Bardzo prosze naglasniajcie ta sprawe gdzie sie tylko da.

to dość zrozumiałe - Polonia chce głosować na Dudy. jednak to podły chwyt poniżej pasa ze strony PO, mam nadzieję że będzie odpowiedź Polonii na takie standardy władzy.

Zapraszamy do lajkowania strony Pana posła, który zamuje sę sprawami Polonii: https://www.facebook.com/pages/Adam-Kwiatkowski/267579499982000?fref=ts

Ci POpaprańcy czują, że przegrają i dlatego kombinują. Teraz wpadli na pomysł, żeby ograniczyć dostęp do wyborów, Polakom za granicą. Tym samym obniżając frekwencję w wyborach i swoją przegraną w procentach. POdłość tych ludzi nie zna granic. Kombinatorstwo jest ich domeną.

Panie Lipiński zaśpiewaj pan teraz "Jescze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie..."

PROSIMY WAS POLONIO!!!! POŚWIĘĆCIE SIĘ DLA DOBRA SWOJEJ OJCZYZNY I MIMO PRZESZKÓD POSTARAJCIE SIĘ GŁOSOWAĆ! TRZEBA POKAZAĆ TYM SPRZEDAWCZYKOM PO -WSKIM GDZIE ICH MIEJSCE!
BŁAGAMY WAS O TO!!!!

3 lata bezzwglednego wiezienia

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl