Warszawskie SDP o tzw. nowych stenogramach z RMF FM: "niedopuszczalne"

Dawid Skalec

  

"Niedopuszczalnym jest nieliczenie się z uczuciami rodzin ofiar katastrofy i brak szacunku dla ofiar, który zaprezentowali autorzy w/w publikacji, ujawniając materiały niewiadomego pochodzenia, których autoryzacji odmówiła Naczelna Prokuratura Wojskowa" - czytamy w oświadczeniu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, dotyczącym ujawnienia przez RMF FM tzw. nowych stenogramów z Tu-154. 

Zarząd Oddziału Warszawskiego SDP - w związku z opublikowaniem przez dziennikarzy radia RMF FM tzw. stenogramów nagrań z kokpitu samolotu rządowego TU-154M - wydał następujące oświadczenie:

1. Kategorycznie sprzeciwiamy się udziałowi dziennikarzy w politycznym rozgrywaniu katastrofy smoleńskiej w przededniu jej 5 rocznicy.

2. Niedopuszczalnym jest nieliczenie się z uczuciami rodzin ofiar katastrofy i brak szacunku dla ofiar, który zaprezentowali autorzy w/w publikacji, ujawniając materiały niewiadomego pochodzenia, których autoryzacji odmówiła Naczelna Prokuratura Wojskowa.

3. Sprzeciwiamy się udziałowi dziennikarzy w grach katastrofą smoleńską mających na celu eskalowanie konfliktu polsko-polskiego.

Jednocześnie zarząd OW SDP apeluje do władz Rzeczypospolitej Polskiej o uruchomienie międzynarodowego śledztwa ws. przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 r., w której zginął prezydent RP i 95 osób.


Publikacja RMF FM została skrytykowana przez prokuraturę wojskową jako zawierająca poważne nieścisłości. Dziś "Nasz Dziennik" ujawnił z kolei, że dla prokuratury wojskowej przygotowano dwa różne stenogramy z kokpitu Tu-154 (o czym w RMF FM nie wspomniano), przy czym ten opublikowany przez radiostację został przez samych biegłych określony jako niefachowy.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Chciała zabić męża, podając mu insulinę

/ Clker-Free-Vector-Images

  

Sąd aresztował 53-letnią mieszkankę Lewina Brzeskiego, która wstrzyknęła śpiącemu mężowi insulinę. Jak poinformowała Patrycja Kaszuba, rzecznik prasowy Komendy Policji w Brzegu, kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

Według wstępnych ustaleń policji, podejrzana, wykorzystując sen swojego męża, wstrzyknęła mu insulinę. Mężczyzna nie chorował na cukrzycę. Wezwana w sobotę rano do nieprzytomnej ofiary karetka pogotowia przewiozła 55-letniego mężczyznę w ciężkim stanie do szpitala.

Jak informuje Kaszuba, podczas badania alkomatem u podejrzanej stwierdzono 2 promile alkoholu. Policja nie podaje motywów, jakimi kierowała się kobieta. Podejrzanej przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzaną na trzy miesiące.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl