niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 lipca 2016

Dowódca armii USA w Europie nie ma wątpliwości: Rosja szykuje się do wojny

Dodano: 19.02.2015 [22:45]
Dowódca armii USA w Europie nie ma wątpliwości: Rosja szykuje się do wojny - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Generał Ben Hodges, dowódca wojsk lądowych USA w Europie, w rozmowie z „The Wall Street Journal” przyznaje, że coraz bardziej pokutuje lansowane na Zachodzie podejście „nie prowokujmy Rosji”. Jego zdaniem, obawa przed prowokowaniem Rosjan kompletnie mija się z celem. „Ich nie można sprowokować. Oni teraz robią dokładnie to, czego tylko chcą”. Wojskowy prognozuje, że działania Kremla ukierunkowane są na mobilizację sił i przygotowanie do wojny.

- Wierzę, że Rosjanie mobilizują się teraz do wojny, która w moim przekonaniu wybuchnie w przeciągu najbliższych pięciu-sześciu lat. Nie chodzi o to, że Rosja zacznie wojnę w ciągu tych pięciu czy sześciu lat, ale myślę, że oni właśnie teraz przewidują, że sprawy mają się tak, iż Rosja będzie uczestniczyła w wojnie – w jakimś stopniu, w jakiejś skali, z jakimś jeszcze bliżej nieokreślonym wrogiem w przeciągu tych pięciu czy sześciu lat – prognozuje dowódca wojsk lądowych USA w Europie.

Ponadto w rozmowie z „The Wall Street Journal” gen. Ben Hodges zwraca uwagę, że „to, co dzieje się teraz na wschodzie Ukrainy jest bardzo poważnym problemem”

- Kiedy ostrzelali Mariupol, to przykuło moją uwagę. Mariupol jest niezwykle istotnym miejscem w tym konflikcie. Miasto z 500 tys. mieszkańców w rejonie Morza Czarnego. Rosja musi teraz zaopatrywać Krym z morza lub powietrza i jest to bardzo kosztowne. Dlatego jest oczywiste, że będzie teraz dążyć do przejęcia szlaków transportowych na drodze lądowej. Mariupol jest dokładnie na tym szlaku (...) Mówi się, że to, co prezydent Rosji Władimir Putin zrobił na Ukrainie jest manifestacją jego strategicznego spojrzenia na świat. Więc jeśli weźmiemy pod uwagę zaawansowany sprzęt wojskowy przerzucony tam w ostatnim czasie do... nazwijmy to „pełnomocników” Putina... to staje się jasne, że oni raczej nie zamierzają się stamtąd nigdzie ruszać – tłumaczy generał Ben Hodges.

Wojskowy wyjaśnia, że w skład nowej broni dostarczonej do tych „pełnomocników” wchodzi m.in. część najnowszego systemu obrony przeciwlotniczej oraz nowoczesnych systemów elektronicznych wykorzystywanych na polu bitwy. W ocenie dowódcy wojsk lądowych USA w Europie ten poziom wsparcia powinien sugerować Ukrainie, że to już nie jest wojna podjazdowa, ani zwykła demonstracja.

- Oni tam osiągnęli poziom gotowości bojowej dalece wykraczający poza jakiekolwiek możliwości, które mogłaby kiedykolwiek osiągnąć organizacja paramilitarna czy grupa rebeliantów – zauważa gen. Hodges.

Amerykański wojskowy w rozmowie z „The Wall Street Journal” przyznaje, że coraz bardziej pokutuje lansowane na Zachodzie podejście „nie prowokujmy Rosji”. Jego zdaniem, obawa przed prowokowaniem Rosjan kompletnie mija się z celem.

- Ich nie można sprowokować. Oni teraz robią dokładnie to, czego tylko chcą – tłumaczy gen. Ben Hodges.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie straszcie ludzi
Kto chce pokoju, ten zawsze szykuje się do wojny.

Więc my też się szykujmy!!!

Uczmy się też historii !!!

Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny.
Si vis pacem, para bellum (łac.)

https://pl.wikiquote.org/wiki/Je%C5%9Bli_chcesz_pokoju,_gotuj_si%C4%99_do_wojny

Dowódca armii USA w Europie nie ma wątpliwości: Rosja szykuje się do wojny...

tak , tak ! a żydo -m,asońxcy satanisci z New Age , będą nas " bronić " wprowadzaniem zboczonym ustaw i prawidel zgodnych z linia lucyfera : ideologię " gender " łaczenie par zboczonych , eutanazje , in -vitro , rozwalanie rodzion i tp ........

Jest to niezwykłe zważywszy, że ukraińscy lekarze z oficjalnej Feofaniya Szpitala Klinicznego były na 18 lutego odmówił zgody na zbadanie Sawczenko.

Zachodnie rządy i urzędnicy PACE wszyscy wielokrotnie wyrażał "poważne zaniepokojenie" nad strajk głodowy i przetrzymywania nadiya Sawczenko jest. Zostały one niestety milczy w ostatnich dniach na pierwszym rażące naruszenie przez Rosję zobowiązań podjętych w umowie Mińsk II.

Gdy ta cisza zawiera informacje o krytycznym znaczeniu w zakresie zdrowia Sawczenko, w Niemczech nacisk na "rozwiązań dyplomatycznych" wygląda bardzo puste i podejrzany w najlepsze.

Adwokat obrony Nikołaj Polozov poinformował w czwartek, że Sawczenko odmówił jeszcze jakieś zastrzyki z glukozy. Powiedział Radio Svoboda, że ​​ doprowadziły do ​​zapalenia żył, co niemożliwe, aby wstawić więcej. Personel więzienia zaproponować dając jej pewnego rodzaju "napoju białkowego". Ona odmawia przyjęcia jakiejkolwiek żywności na wszystkich, i stwierdził wyraźnie, że będzie zobaczyć każdą próbę wymuszenia-karmić ją jako formę tortur.

Międzynarodowy zespół lekarzy jest potrzebny natyhcmiast, a także jasne i jednoznaczne reakcja na niepowodzenie przestrzegania umowy Mińsk II.

Naucz się polskiego jak chcesz tu trollować

Nadia Sewczenko jest w zlym stanie po 69 dniach glodowki. putin nie dopuszcza zagranicznych lekarzy.
Dlaczego Niemcy współpracy przy zatrzymaniu Nadiya Sawczenko?

20.02.15 | Halya Coynas

Choć ukraińskim lekarzom odmówiono zgody na zbadanie Nadi Sawczenko, Rosji Służby Więzienne nadal cytując anonimowe "wydaje", których niemieccy lekarze Anonimowość być częścią tajnego porozumienia między prezydentem Rosji Władimirem Putinem i ministrem spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Ponieważ te "niemieccy lekarze" są zgłaszane zgodziły całości z zawarciem porozumienia Służby Więziennej i stwierdzono stan nadiya Sawczenko za zdrowia za "zadowalające", to tajemnica rodzi bardzo poważne pytania na temat roli Niemiec w trwającej zatrzymania ukraińskiej MP i delegatem do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Nadiya Sawczenko, teraz prowadzi strajk głodowy 69 dni. Jej prawnicy twierdzą, ze jest potrzebny międzynarodowy zespół lekarzy specjalistów, w tym kardiologa, by ją zbadać. Nie jest zaskakujące, że nie ma zaufania do wniosków wyciągniętych przez lekarzy, Służby Więziennej i anonimowych "niemieckich lekarzy" świadczących te, trzymając ją w areszcie z "poufnych" informacji o stanie Sawczenko w dobrej formie.

Wielokrotne próby w czwartek po południu, aby zyskać potwierdzenie lub zaprzeczenie od niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych twierdzeniom rosyjskiej Służby Deutsche Welle były niestety nieudane. DW stwierdza, że ​​"niemieccy lekarze" zostały przeanalizowane w ramach umowy za kulisami w Mińsku między Steinmeier i Putina. Nie podano szczegółów, ponieważ strona rosyjska zażądała "całkowitą ciszę", jednak ministerstwo spraw zagranicznych nie potwierdził informacji wydanych wcześniej o zdrowie Sawczenko jest.

Pozostaje jednak milczy na temat wizyty, która jest tylko badanie przez nie-rosyjskich lekarzy Nadiya których stan po Sawczenko ponad dwóch miesiącach strajku głodowego musi budzić poważne zaniepokojenie.

6.Ethniczne konflikty nasilają się w rosyjskich sił zbrojnych z dowódców i prokuratorów zmuszeni do podjęcia obywatelstwo tych pod ich dowództwem pod uwagę, gdy nakładają kary i pewnie w wielu innych przypadkach.
Rosyjski resort łączności 7.The wzywa publikacji wyciąć honoraria dla freelancerów, krok, który mówi, odzwierciedla pogorszenie sytuacji ekonomicznej tych placówek, ale jeden, który daje Moskwie kolejny bat rękę w kontrolowaniu mediów.
8.GONGOs, "rząd-Organizowany organizacji pozarządowych," są powraca i jest używany jako broń politycznych rządu przeciwko opozycji i partii politycznych.
9.Despite problemy gospodarcze, wiele regionów robią więcej w celu promowania tożsamości regionalnej oraz branding. Najnowszym przykładem: ciężko Syberia ogłosiła plany nowej encyklopedii historycznej syberyjskiej ponad 50 tomów.
10.And choć otrzymali mało uwagi w ostatnich miesiącach, problem miast firmy nadal na niskim wrzenia, tworzenie problemów dla Moskwy do tego stopnia, że ​​jeden autor mówi, że jest teraz "Rosyjski miasto, że nawet Moskwa obawia się", bo z tego, co Problemy nie może oznaczać dla całego kraju.

zrodlo euromaidan press

10 problemów Putina które mogą zmienic bieg wydarzeń

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6445

Moi drodzy.
Ostatnio myślę, że niestety ale na wnioski jest już za późno. Nie zatrzymamy tego co musi się stać.
Przy sitwie, która sprawuje władzę ( i jej nie odda, nie liczcie na wybory) i utracie instynktu samozachowawczego przez dużą część społeczeństwa (wszak długo nad tym pracowano) pozostaniemy bezwolni aż do momentu agresji na Polskę. Elity zwyczajnie zwieją (już mają przygotowany ten wariant) a my zostaniemy w nowej rzeczywistości, najprawdopodobniej podzieleni między Rosję i Niemcy. (czyli klasyka)
To dramat ale....
Naszym zadaniem będzie przetrwać (nie umrzeć z głodu, nie dać się głupio zabić, chronić dzieci, szkolić się i przygotowywać w konspiracji)
Wojna, która przed nami będzie konfliktem globalnym w której upadną potęgi (zniszczą się wzajemnie lub znacząco osłabią). Istnieje szansa, że ocalejemy. To będzie taka I wojna światowa tylko, że w max skali.
Wtedy może nadejść nasz czas. Wykorzystajmy przykład jaki dał nam Piłsudski!
Musimy zrobić wszystko aby przetrwać Armagedon.
Potem jeśli Bóg pozwoli odrodzi się Polska. Wtedy odtworzymy Imperium!

SURSUM CORDA!

USA zdają sobie sprawę, że Niemcy i Francja działają w porozumieniu z Rosją przeciw Amerykanom. Niemcy i Francja od zawsze były wrogiem obecności USA w Europie (rok 1968). Niemcy, Francja i Putin rozbijają NATO. Dokonuje się na naszych oczach oddawanie pod wpływy Rosji tej strefy Europy, w której znajduje się Ukraina i Polska. USA rozważa prawdopodobnie przesunięcie granicy NATO z linii Odry na północno wschodnią ścianę granicy Polski z Rosją oraz Białorusią i Ukrainą. Francja i Niemcy w zasadzie wyszły z sojuszu. Inwazja Rosji na Ukrainę to tylko preludium, zasadniczy atak ruskich nastąpi na terytorium Polski. Przygotowaniem do tego jest dogadywanie się przez Niemcy z Putinem.

Aż zbiera dziwo ilu tu jest tzw naiwnych patriotów.
Nie to, żebym sam nie życzył Polsce i w ogóle - światu; "Miru - Mir!" ;)

Tylko Kochani Patrioci i tzw Dobro-Chcieje,
1.USA nie będzie nigdzie wchodzić ani samo, ani pierwsze, bo to kosxtuje bardzo dużo finansowo i politycznie.
2.Jeśli ponad połowa Polaków mając wojne u granic - jest przeciwna wyslaniu wojsk na pomoc Ukrainie, to tymbardziej CZEMU USA MIAŁOBY to robić?
3.Gdyby tylko Ukraina miała chociaż ropę, gaz, złoto i hgw i etc - to jeszcze byłaby jakaś szansa, ale o ile wiem jest tam cuemniej i zimniej niż w Polsce więc "o co kaman"?
4. Polityka - polityką, ale poza naprężaniem grzbietu i stroszeniem sierści - inwazji NIE BĘDZIE, tak jak odwetu za Smoleńsk NIE BYŁO i NIE BĘDZIĘ, gdyż USA oficjalnie uznaje demokracje, a Polusy - wybrały ponownie MO, czy PO i nawet na ulicę nie wychodzą, bo to "obciach". A wszystko zaczęło się po wybraniu Kwacha na prezydenta i od tamtej pory: sorry - sam bym za Polusów NIE PORĘCZYŁ.

Niemcy mają swój duży egxamin - ot taka matura: czy potrafimy utrzymać pokój w strefach naszych podbitych latyfundiów...?
Jeśli nie zdadzą - trudno, będzie poprawka, ale przynajmniej od 10.04.2010 - NIKT im już w ogródku nie... przeszkadza. [*]

W sumie - sam przerażam siebie samego tym co piszę, ale sorry - taki mamy klimat a u sterów nadal pani Sracz, Rozpacz czy jakiś tam Kołpak.
Poza tym nie wiem kto będxie walczył w Polsce i o Polskę, bo osobiście takich osób jeszcze nie spotkałem. Nie wiem, może zbyt robotą zajęty byłem, albo inni byli w pracy kiedy ja o to rozpytywałem. Niestety, obawiam się, że trzoda putina jest ze 100razy od mojego pokolenia liczniejsza, lepiej przygotowana, doświadczona, uzbrojona... i ch wie co jeszcze.

Naprawdę, nie chcę nikogo ani martwić, ani straszyć ale ludzie - spójrzcie w lustro, a potem wolół siebie... Widzicie kogoś gotowego do walki?
Mamy doświadczenie z1939/1945 i z 2013/2014 w Ukrainie...
No i co z tego wynika?
Czy ktoś NAM KIEDYŚ POMÓGŁ? Nie! To Nasi Wielcy Przodkowie - KOMUŚ POMAGALI.
Czy ktoś im za to podziękował? Nie! Zostali ZDRADZENI I SPRZEDANI CCCePom w jasyr.

Więc PO CH... OLERĘ oglądacie się na ZACHÓD?
Chcecie walczyć - SAMI SIĘ ORGANIZUJMY BO I TAK NIKT NAM NIE POMOŻE. A z takim uzbrojeniem to jeszcze tylko pójść do tesco po walkie-talkie, jakiś plastikowy karabin i do lasów.. Póki jeszcze drutem kolczastym NIEOGRODZONE przez "nowych właścicieli".

Szkoda bitów na to "naprężanie"; co to my im nie zrobimy i jak to amerykanie nam pomogą. Ch... D... I kamieni kupa! I dobrze że jeszcze to, zanim je ukradną.

Pozdrawiam.
CUL8R

Jestem gotów stanąć w obronie ojczyzny

Krótko!!!!
Takich zakłamanych polityków szkodzących Polskiej Racji Stanu,powtarzam Polskiej racji stanu!!!! i do tego jeszcze posłów jak poseł Tadeusz Iwiński z SLD,Doradca prezydenta prof./prof.Tomasz Nałęcz,Roman Kużniar,gen.Stanisław Koziej,poseł Janusz Palikot,poseł Leszek Miller oczywiście poseł Paweł Zalewski i Mec.Roman Giertych i wielu jeszcze innych pseudo-polityków na czele z byłymi Prezydentami Rzeczpospolitej Polskiej jak Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski i wielu jeszce innych polityków działających obecnie to naród powinien szybko usunąć i rozliczyć dokladnie za to działania na zasadzie-"piatej kolumny"!!!!
Dlaczego tak piszę i tego oczekuję jako Polak!!
-Ponieważ tego wymaga SPRAWIEDLIWOŚĆ i Oddanie Szacunku tym co w przeszłości przez wieki,przez lata swojego życia oddawali Swoje Życie dla Ojczyzny Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej)))))Nie wolno nam o tym nigdy zapomniec i nawet na chwilę też ne wolno zapominać.Nasz Polski naród ma Wszelkie Swoje prawa do swojego Polskiego Samostanbowienia a nie przyklaskiwac poczynaniom Federacji Rosyjskiej jak to własnie Polscy politycy robią.Dlaczego tak robia?Mysle że dlatego że to jest jedyny ich ratunek na politykowanie i wogóle istnienie w Zyciu bo inaczej to tylko-############# i Tyle w temacie.Poizdrawiam Wszystkich Polskich-Patriotów tak w Kraju jak i za Granicą.*****Boże Skrusz Ten Miecz Co Siecze Nasz Umiłowany Kraj,Naszą Ojczyznę**** co przez lata była i jest rozdrapywana a wlaściwie rozszarpywana przez wrogów w Kraju i zza Granicy))))))

Janosik....
Hak pod żebro to dobre rozwiązanie dla tego towarzystwa...

W Polsce od dawna są już ZIELONE LUDZIKI.
I głosują na PO-PSL-SLD-KORWIN etc.

Po co ta cała pow PiSanina?

Właśnie to był sukces 2WŚ; Polską Inteligentną Elitę Patriotyczną WYMORDOWALI NIEMCY, a ZASTĄPILI JĄ SKUNDLENIEM RUSKIE.

I tyle.

A jakie jest PKB Polski ? Kim są ci co masowo szturmują kontenery na smieci ?Kto zasiadał przy stole wigilijnym dla biedoty 2 razy dłuzszym niz w 2013 r? POLSKA Najjasniejsza ? Gdzie to kur...a jest na globusie ?

Polak mądry po szkodzie, tak było przed wybuchem drugiej wojny światowej. Rusek i Niemiec umówili się co do rozbioru Polski, wtedy też armia nasza była uboga. Warto teraz uzbroić armię, przeprowadzić ćwiczenia żołnierzy. Bo kto pójdzie na wojnę, NATO? wątpię.

nie srajcie w gacie tylko szykujcie kwiaty żeby powitać kacapa :)

.....stwirdziło stronnictwo amerykańsko-żydowskie!

Rosja to kraj terotystyczny,zyjacy z tego co zlupia u inny,rzady sprawuja bolszewickie mafioso z kgb,gru,nkwd,poki mieli kolonie ktore dojili latami mogli swobodnie chlac na umor,wszedzie mieli kapusiow i konfidentow,wiec na biezaco korektowali wszelkie ruchy wyzwolencze w swoich republikach wcielonych silowo,ba nawet rzady im wybierali a wszelka opozycje niszczyli miedzy innymi za pomoca sluzb specjalnych,to imperium zla z ktorym wolny swiat musi sie uporac zeby na swiecie bylo dobrze,nie ma innego wyjscia tylko trzeba im stawic czola militarnie,dlatego Europa jest najbardziej zagrozona,ale jednoczesnie bezbronna,bo bron ktora produkowali sprzedali putinowi zeby ich dorznol ich wlasna bronia,przyklad Francji i hamdlu okretami z putinem jasno pokazuje ilu nieodpowiedzialnych sprawuje rzady w krajach Europy,czyzby nie wiedzieli ile broni bandyta putin kupuje?i jak sie zbroi?,liczyla sie tylko mamona,a teraz dupskami trzepia gdy widza co putin robi na Ukrainie,i co ich czeka w niedalekiej przyszlosci,bo kacapy chyla sie ku bankructwie,wiec musza kogos zlupic na szybkiego,niepokojacym jest fakt ze MOSAD cichutko siedzi,tak jakby wogole nie istnieli???,znowu beda oczekiwania ze USA ich obroni?

Mossad, to nie tyle siedzi cichutko, tylko w imieniu Francji (o ile taki kraj jeszcze istnieje) - WŁAŚNIE SPRZEDAJE BROŃ KACCCaPOM.
A jak coś, kiedyś, to chwila moment i siup za ocean.
Tak jak w 1939 zrobili z ubogą częścią "żydowskiej rodziny", a teraz ŁAPY PO MAJĄTEK WYCIĄGAJĄ.

NIE BÓJ NIC - na ŻYDKÓW NIE MA MOCNYCH!
Oni łapki zacierają, bo jeśli będzie wojna, to więcej gojów padnie, a oni wtedy będą mogli wrócić i na swoje jak po swoje.. i to jako OFIARY!

Nie to żebym był na ich punkcie jakiś szczególnie "oszolomiony", tylko że zawsze w historii tak wychodziło po czasie, że oni jednak stratni nie byli. A jeśli cierpieli - TO NIE ZA FRAJER jak Polacy etc.

Ponadto rozejrzyj się po znanych, bogatych CCCePach na świecie; przecież byle rusek do fortuny nie doszedł, tylko tyra, jak i my tyramy.
Mossad jak nic nie mówi, tzn że wszstko jest już powiedziane, tylko ludzie nie dosłyszeli.
Szxzerze, to nie wiem co tu robić - ziemiankę kopać, czy jak?

Pozdrawiam.

No to jak ten General uwaza ze trzeba sie bic z Rosja o Ukraine no to niewiem na co czekaja ?, Irak najechali dwa razy i wszystko na nic bo powstalo z tych wojen jeszcze wieksze zlo niz Husejn ISIS ,ktory teraz nawet nie tylko Syrii ale i w Libii co raz wiecej zdobywa terenu ,a to tylko dzieki temu ze poprzedni USA Prezydent zgladzil Kadafiego ,wiec cos w tej amerykanskiej polityce smierdzi ,bo gdy Obama obejmowal prezydenture to nawet Pokojowa Nagrode Nobla mu dali a jak bedzie odchodzil to swiat bedzie stal w przededniu 3 wojny swiatowej ! Wiec co jest grane ?

Jazda z ruskimi zaczęła się już w Smoleńsku - już wtedy wyszło z kim mamy do czynienia.
Niestety, scenariusze widzę w czarnych barwach. Nie pytajmy czy będzie wojna, pytajmy - ile jeszcze mamy czasu. Czekają nas straszne dni......

Aby wywołać wojnę należy wpierw przekonać rodaków do poparcia jej.
.
Władimir Gelendjik Putinny tak przekona swój lud:
.
Rodacy, ludu ruski, ruszamy do boju.
Wrogom zaniesiemy naszą pijacka kulturę picia wódki, zagryzaną "ogórkiem", zgrabnym ogórkiem.
Nie będziemy musieli budować, wszystko będziemy burzyć, aż kurz pójdzie.
Naszym celem - życie na powrót namiotowe.
Każdy mieć będzie swój namiot, ja też, i każdy będzie mógł w nocy spoglądać bez przeszkód w niebo,
i każdego dopadnie ta piękna myśl Immanuela Kanta:
Są dwa najpiękniejsze byty we wszechświecie: niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie.
Więcej nam nie potrzeba. A więc do boju ! Uraaa !

Panie generale Ben Hodges ja zwykły szarak tej wątpliwości nie miałem gdy pański prezydent, najpierw George Bush junior ogłosił ocieplenie i reset z kagiebistą a następnie kolejny nominat w Białym Domu 17 września ogłosił rezygnację z tarczy antyrakietowej. Obecnie mamy inaugurację doniecką odżynania kontynentu kawałek po kawałku. W czasie zimnej wojny posunięcie sowietów takie jak na Ukrainie spotkałoby się ze zdecydowaną reakcją USA. Zakładając przypadek kryzysów berlińskich czy naruszenia granic NATO reakcja byłaby natychmiastowa, z postawieniem sił atomowych w gotowość bojową. Sowiety wiedziały, że żartów nie będzie i jego agresja zostanie odparta kontruderzeniem atomowym. Obecnie siły i dowództwo NATO z szefostwem USA takiej woli i determinacji nie mają, zwłaszcza gdy chodzi nie o Europę cywilizacji a peryferie Europy środkowej i wschodniej. Wiedziałem o powstającym zagrożeniu i wystawianiu nas pod paszczę Władimira przez kanclerza Schroedera. Obecna sytuacja z Rosją jest efektem polityki Berlina i przyzwoleniem USA na tę politykę w Europie. Tylko patrzeć jak terroryści z ISIS przenikną do Europy rewoltując ją i destabilizując od wewnątrz. Gdy państwa europejskie będą zajęte sytuacją wewnątrz, Rosja przejdzie do aktywnego działania biorąc bez większych problemów co jej się zachce.

Zgadzam się, wiadomo, że chodzi o kase!
Europa powoli znowu uzależnia się od Rosji, szwaby już dawno się z nimi układają pewnie przez wybryk hitlera który chciał za dużo. Niestety my Polacy mimo,że jesteśmy najwaleczniejszym narodem nie mamy czym walczyć, dziś świat nie bije się na szable i szybkie wojenne decyzje, brak militaryzacji narodu, wojsko w opłakanym stanie (więcej generałów niż w chińskiej armii) każdy ma swoje myślenie, nie ma centralizacji. Rząd to kupa gów*a, UE nas rozbraja, sprzedaje, wyzyskuje i jeszcze zadłuża. Wszystko idzie w złym kierunku czego k***a na wiejskiej nie widzą (albo widzą i mają już przygotowany plan B czyli uciekamy do Tuśka eh)
Po za tym słusznie zauważyłeś, że Ci poje*** dzihadysci zaczną się jeszcze bardziej panoszyć po Starym Kontynencie i wiele rządów i krajów będzie miało z tym bardzo duży problem co w zupełności zaabsorbuje ich w konflikt wewnętrzno-społeczny i to nie na ustawy, mandaty, zakazy i skarbówki. Niestety czarno to widzę, Putin widząc jak Europe zjadają wewnętrze konflikty, EU, ich długi i pożyczki nie do spłacenia, multikulti i inne rozpanoszył się jak pijany bokser na imprezie.
Osobiście chętnie wyjdę na ulice ale co sam!? Z górnikami? których media i układy stłamsiły, tak samo rolnicy którym mydlą oczy? Niechce, żeby tak było ale dziś każdy dba o siebie. Chu* Du*A i kamieni kupa :(
Chce walczyć! Tylko czym!?
Pozostaje wiara w demokracje i nadchodzące wybory

Jakiś natinteligentny ten amerykaniec. To, że Rosja przygotowuje się do wojny można było stwierdzić już pięć lat temu, gdy wydatki na zbrojenie wzrosły 10 krotnie a w ostatnich dwóch latach 50 krotnie. Dzisiaj to rosja jest gotowa na wojnę!
Wojna o europę środkową pomiędzy wschodem a zachodem trwa od 25 lat. Niestety nadchodzi apogeum. Dla Rosji jest to ostatni dzwonek by osiągnąć cel, oczywiście jak zawsze sposobem siłowym . Natomiast zachód dokonał już rozbioru państw byłego bloku wsch poprzez wojnę ekonomiczną. Celowe zadłużenie Polaków, oraz odebranie możliwości spłaty zadłużenia poprzez zmienne przepisy unijne pozbawiło a w najbliższym czasie pozbawi miliony rodakôw swoich majątków.

A co na to BUL Komorowski! Czy po wczorajszym dniu zmieni zdanie?

Profesor Szeremietiew PRZESTRZEGA. Bredzisław krytykuje i mówi, że to nie prawda.

Średnio rozgarnięty szympans orientuję się w sytuacji. Preludium była Czeczenia. Wówczas cały "cywilizowany" świat stał tyłem. Dziś nie pozostaje nic innego jak szykować się do wojny, która nie za 5 lat lecz za 5 miesięcy może się rozpocząć.
A pan gen. powinien opowiadać bajki gawiedzi w NY.

Generał Ben Hodges pojmuje jaka strategię objął car i do czego dąży
a Merkel z całą UNIĄ nie moze pojąć , cały czas liczą na ugłaskanie rosji
Z takimi nie ma umów , dogadywania , bo on i tak zrobi to co zechce
tu trzeba twardych warunków , inaczej Europa zostanie zawładnieta

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl