niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Premier ​Ewa Kopacz rozdała 95 mln zł nagród. Zobacz kto dostał najwięcej!

Dodano: 16.02.2015 [11:52]
Premier ​Ewa Kopacz rozdała 95 mln zł nagród. Zobacz kto dostał najwięcej! - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Zarabiają dużo ponad średnią krajową, mają premie, „trzynastki”, dostają bony na święta i do tego dostają jeszcze nie byle jakie nagrody. Tak o swoich pracowników dba Ewa Kopacz. Lekką ręką rozdała nagrody za 2014 rok, a było to ponad 95 mln zł.

Pensja minimalna w Polsce w 2014 roku wynosiła 1237 zł netto. Urzędnicy jednak nie muszą – jak większość Polaków – martwic się, czy starczy do „pierwszego”. Nie dość, że zarabiają niemało, to jeszcze mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci nagrody. Rekordzistami okazali się urzędnicy Grzegorza Schetyny. W Ministerstwie Spraw Zagranicznych w ubiegłym roku rozdano około 26 mln zł.

W MSZ pracuje około 4500 urzędników. Średnia miesięczna nagroda przypadająca na jednego pracownika tego resortu to 483,81 zł. W tym ministerstwie zarabia się najlepiej. Średnia pensja to  ponad 7700 brutto miesięcznie.

Ministerstwo Finansów na nagrody przeznaczono 17 mln zł. W resorcie kierowanym przez Mateusza Szczurka średnia pensja – niewiele niższa niż w MSZ – wynosi 7200 zł brutto.

W ministerstwach pracy, obrony narodowej i spraw wewnętrznych rozdano po ponad 7 mln zł nagród. Ministerstwo gospodarki dla swoich urzędników przeznaczyło 6,5 mln zł.

Wydane z publicznych pieniędzy 95 mln zł bynajmniej nie zamyka wydatków rządu na nagrody i premie dla resortowych urzędników. Niektóre z 17 ministerstw wciąż nie ujawniły, ile środków z pieniędzy podatników, rozdały swoim pracownikom. A przecież obok pieniędzy z premii, nagród i „trzynastek”, ministerialni urzędnicy dostają bardzo często także bony na święta, różnego rodzaju karnety i miejsca na opłaconych kursach języków obcych” – czytamy na fakt.pl.

Nagrody w poszczególnych ministerstwach:

Ministerstwo Pracy
Nagrody 7 721 502 zł
Premie 1 175 081 zł

Ministerstwo Środowiska
Nagrody 3 631 200 zł

Ministerstwo Obrony Narodowej
Nagrody 7 565 872 zł
Premie 330 762 zł

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nagrody 869 000 zł
Premie 50 000 zł

Ministerstwo Gospodarki
Nagrody 6 485 862 zł
Premie 1 170 566 zł

Ministerstwo Kultury
Nagrody 150 000 zł
Premie 100 000 zł

Ministerstwo Rolnictwa
Nagrody 3 981 399 zł
Premie 903 118 zł

Ministerstwo Zdrowia
Nagrody 1 230 767 zł
Premie 483 836 zł

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
Nagrody 7 115 936 zł

Ministerstwo Finansów
Nagrody 17 285 187 zł

Ministerstwo Administracji
Nagrody 1 508 000 zł
Premie 338 000 zł

Ministerstwo Sportu
Nagrody 857 000 zł

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Nagrody ok. 26 000 000 zł

Ministerstwo Infrastruktury
Nagrody 1 855 000 zł

Ministerstwo Sprawiedliwości
Nagrody 1 551 716 zł
Premie 770 837 zł
 
Ministerstwo Nauki
Nagrody 1 546 700 zł
Premie 665 440 zł
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jestem całym sercem za Kaczyńskim i za PiS, ale może ktoś mi wyjaśni dlaczego Pani Kępa, obsadza na stanowisku dyrektora generalnego KPRM byłego współpracownika pana Arabskiego, w stosunku co do którego zostały skierowane do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w okresie kiedy pełnił on funkcje dyrektora CUW za rządów PO-PSL

A kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja? Zgadnijcie.

Cóż. Będzie trzeba napadać na urzędników, by odzyskać niesłusznie zagrabione pieniądze.

Od wielu lat jest tendencja do tego że biedni stają się coraz bardziej biedni ,a bogaci się bogacą. Kto należy do tych bogatych? nie trzeba pisać. Jeszcze troche i klasy średniozarabiającej nie będzie, i co wtedy? A no będzie jakiś przewrót, bo społeczeństwo nie wytrzyma! Pewne jest to że musi wydażyć się coś nie dobrego. Biada wtedy bogaczą, no bo gdzie biedni będą szukać pieniążków i jedzenia?

Darmozjady i złodzieje.

nie wiecie co piszecie... i chyba ktos nie rozumie pojec... bo mylicie politykow z urzednikami... i wybaczcie ale urzednicy wcale nie zarabiaja duzo ;/ zwlaszcza ci na najnizszych szczeblach ;/... poza tym widac z emacie bardzo wiarygodne zrodłą xD... pozdrawiam

Źródła do tych liczb i nieujawnienia? (Nie krytykuję, pytam coby wiedzieć)

na konferencji prasowej kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy funkcjonariusze mediów ogólnego ścieku najedli się szaleju.
Atakowali jak wściekłe psy !
Mam uwagę do posła Mastalerka.
Nie może być tak,że tylko szczujnie zadają pytania Dudzie, musi pan udzielać głosu na przemian.
Raz WSI-24 a raz np.Gazeta Polska albo Gazeta Warszawska.
Ro że CEBOS podaje wyniki z sufitu widać było 17 listopada 2014.
Tego dnia należało tą rządową sondażownię zamknąć.
a propos,nerwowość dziennikarzy FAKTOW na tej konferencji była spowodowana artykułem WPROST o Durczoku?

Bezczelna złodziejka (jak kto woli "macherka"), zwyczajowo już rozdaje swojej mafii to co nam ukradła. Lasy sprzedadzą, byle było co ukraść. Taki właśnie gatunek człowieka sowieckiego rządzi między Odrą a Bugiem.

To jest hańba.

Każdy kto płaci podatki, opłaca MAFIĘ POstPRLu I ICH SŁUGUSÓW!DLACZEGO?Bo Polacy dali sobie wmówić,że na nic nie mają wpływu,a to g.. prawda!POLAKU,MASZ WPŁYW NA WSZYTKO!WEŹ SIĘ W GARŚĆ I GOŃ POlszewika!

Pytanie czy PiS po dojściu do władzy miało by na tyle odwagi żeby ukrócić to szaleństwo. Platfusy rozbudowali aparat urzędniczy no ogromnych rozmiarów. Dzięki temu urzędnicy i ich rodziny wiedzą na kogo mają głosować. Obawiam się że nawet jeśli by PiS doszedł do władzy to cała ta zgraja urzędników będzie robić działania sabotujące żeby pokazać jak to dziadowsko rządzi PiS.

Ciekawe czy też ubezpieczają się z NASZYCH od podjęcia błędnych decyzji--Prezes JSW ubezpiecza się na 1MLD PLN--składka 150tys. miesięczne.

Taki cytat z Haska..."Bezczelne te ku.wy i zuchwałe"

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl