niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

​Zamieszki przed siedzibą JSW. Policja strzelała do górników

Dodano: 03.02.2015 [21:04]
​Zamieszki przed siedzibą JSW. Policja strzelała do górników - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Policja użyła broni gładkolufowej i gazu łzawiącego podczas tłumienia górniczej demonstracji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju. Według policji, podczas zajść jedna osoba została ranna, a dziesięciu demonstrantów zatrzymano. – W sytuacji, gdy strzela się do protestujących przed siedzibą JSW, mamy do czynienia z totalną kompromitacją rządu – mówił na antenie TVP Info Jan Dziedziczak z PiS.

We wtorek wieczorem w siedzibie JSW miały zostać wznowione negocjacje między zarządem spółki i związkowcami. Ludzie zaczęli zbierać się przed siedzibą spółki około godz. 18.00 – w sumie było kilkaset osób. Demonstrujący krzyczeli „złodzieje, złodzieje” i domagali się odejścia władz spółki – poinformowała TVP Info.

Po pewnym czasie część demonstrujących próbowała dostać się do budynku, rzucano petardy i świece dymne. Dostępu do siedziby JSW broniła policja; użyto broni gładkolufowej i gazu łzawiącego. Jak podało RMF FM, policjanci zatrzymali kilku manifestantów.

Zobacz wideo sprzed JSW:


Sytuacja szybko się zaostrzała. Reporter TVP Info przekazywał, że zamieszki rozlały się na całe miasto. Miało brać w nich udział nawet kilka tysięcy osób. Według jego relacji, sytuacja wymknęła się spod kontroli, a policja cały czas interweniowała. Jak dodawał, są ranni. Informację o rannych po stronie demonstrantów przekazał też portal solidarnosckatowice.pl. Natomiast z informacji policji wynika, że ranna została tylko jedna osoba, a dziesięciu demonstrantów zatrzymano.

W sytuacji, gdy strzela się do protestujących przed siedzibą JSW, mamy do czynienia z totalną kompromitacją rządu – powiedział na antenie TVP Info Jan Dziedziczak z PiS. – Minister Piotrowska nie panuje nad służbami. „Państwo polskie nie istnieje” – cytując jej poprzednika dodał poseł.

W kontekście wydarzeń w Jastrzębiu-Zdroju warto przytoczyć słowa premier Ewy Kopacz, która na popołudniowej konferencji zapowiadała, że „jeśli będzie łamane prawo, będę musiała zareagować, bo chcę działać zgodnie z obowiązującym prawem”. Co prawda wypowiedź dotyczyła blokowania dróg przez rolników, ale jej wydźwięk jest oczywisty i może dotyczyć wszystkich, którzy o swoje prawa zechcą upominać się na ulicach.We wtorek przed wszystkimi kopalniami JSW odbyły się manifestacje poparcia dla strajkujących górników. Wzięło w nich udział kilka tysięcy osób.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się pikieta przed bramą kopalni Budryk. W proteście wzięli udział górnicy z innych spółek węglowych oraz m.in. kolejarze, pracownicy służby zdrowia, handlu, ciepłownictwa. Przed bramę kopalni przyszły też rodziny pracowników kopalni Budryk oraz mieszkańcy Ornontowic.

Z kolei o godzinie 13.00 akcje poparcia dla górników z JSW rozpoczęły się przed pozostałymi kopalniami spółki.

Uczestnicy manifestacji, zorganizowanej przed kopalnią Jas-Mos przeszli przed siedzibę zarządu spółki, gdzie również przeprowadzona została pikieta. Natomiast po zakończeniu wiecu przed kopalnią Zofiówka, jego demonstranci na ponad pół godziny zablokowali rondo przy ul. Rybnickiej, a następnie przemaszerowali przez centrum miasta.

Pikietom i manifestacjom towarzyszyły blokady dróg.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Słysząc dosłownie przed chwilą wypowiedź "dziennikarza" sprzed siedziby JSW (TVP Info, godz.14.40) mogę powiedzieć tylko jedno: a spiker wolno cedził słowa od których nagła wzbierała złość...Takiego oczerniania demonstrujących już dawno nie widziałem!

Nie wiem czy to prawda. Podobno 01.02. w trakcie rozmowy dziennikarzy nie wiem w której stacji bo usłyszałam informacje od sąsiadki jeden z dziennikarzy powiedział, że prezes JSW jest synem pozamałżeńskim P. Niesiołowskiego z dziennikarką. Od tamtej pory nic na ten temat nie słychać. Cisza na morzu.Nie wiem czy to jest jakaś wrzuta, czy prawda?

To straszne, mam wrazenie ze zbrodniarz jaruzelski zmartwychwstal, by dalej Polakow zabijac.Tegoz zbrodniarza nie osadzono, i zrownano z wielkimi Polakami, nawet po smierci . To polska hanba narodowa.Obecnie w Jastrzebiu-Z, powtarza sie historia zbrodni jaruzelskiego, i to w rzekomo demokrytycznej polsce. Hanba polskiemu rzadowi.

Duch Jaruzelskiego WRON z grobu wstał i nawiedził kopaczkę botoksową na 1 metr. Niedługo ze strachu zakopie się na 600 metrów i to będzie koniec tego straszydła.

PRL-bis, czyli POlicja znowu strzela do górników! Czym to się POwinno skończyć?!

Realny sondaz przedwyborczy: Na jakiego kandydata zaglosujesz w wyborach na Prezydenta RP ?
Zainwestuj w Wolna Polske , kup babci sasiadce lub dziadkowi sasiadowi jakas uczciwa gazete gdyz telewizja publiczna mowi tylko swoja prawde a "cinka renta" wierzy w te klamliwe sondaze...

Górnict tak trzymać, mam nadzieję, ze demostracje rozleją się na cały kraj, bo innego wyjścia nie ma by PO odeszło od władzy!!!

https://www.youtube.com/watch?v=9dvfXQEOvko "Jedna wspólna wartość europejska,to korzenie chrześcijańskie"-dr Andrzej Duda.

Kopara to tchórz, zdrajca Polski i ciemnogród. Jak każdy tchórz i przestępca używa broni.

Na ostatnim filmie wyrażnie widać, że te ZOMO-owskie psy boją się zmasowanego ataku tłumi i wyrywają ile sił w nogach. Gestapowcy na usługach czerwonych karaluchów za miche zupy. Wstyd, hańba, oto jaką mamy Polskę, kompletny rozkład naszego kraju.
No cóż, nie pozostało nam nic innego jak zbroić się .... i usunąć z Polski to ryże ścierwo od koryt.
Podczas hymnu państwowego te bolszewickie ścierwa nie mają prawa pacyfikować ludzi, i tak jest w każdym demokratycznym kraju, tylko nie w Polsce.
Kupować zielone maseczki w aptekach, nawilżać i zakładać przy takich akcjach na usta, na oczy okulary google.
Nie oglądaliście Majdanu na Ukrainie?
Widać, czerwona banda naprawdę boi się narodu, i ma za co.
Jak ruszą na Warszawę, my z nimi, czekamy na hasło !!! Ci okupanci Polski muszą wylądować w gnoju na taczkach, i w pierdlach!
Dość okradania Polaków!

K.....wa mać jaka policja ??? Piszecie policja to, policja tamto, Zapamiętajcie raz na zawsze w Polsce od 1945r. nie było i nie ma policji, a jest za to M I L I C J A. Widzieliście w telewizorni jak jeden z milicjantów schowany za tarczami kolegów milicjantów ochoczo celował i strzelał do ludzi. Jak się swołocz milicyjna starała aby Pan był z niego zadowolony. I tym się różni Policjant od milicjanta, że milicjant służy temu, który mu nasypie do michy i nie wymaga od niego myślenia, a od czasu do czasu wypuści ze smyczy i da bezkarnie poszarpać innych po nogawkach.

"DO WAS MÓWIĘ, WSPÓŁCZEŚNI PANOWIE.ZA WASZĄ POLSKĘ BIĆ NIKT SIĘ NIE CHCE!BO PRAWO MACIE PISANE DLA SIEBIE,A I SPRAWIEDLIWOŚĆ ZAWSZE PO WASZEJ STRONIE.BRNIJCIE DALEJ,A WKRÓTCE"PAŃSZCZYŹNIANI CHŁOPI"BĘDĄ BIĆ SIĘ O POLSKĘ.Z WAMI!"

Przepraszam was ciężko pracujący górnicy za premier i jej rząd, którzy nie potrafią rozwiązać problemu okradania spółek węglowych przez ich zarządy tylko wydają zgodę na siłowe działania i strzelanie do Polaków - pytam poco pani premier była w Paryżu na marszu przeciw przemocy jak sama jej UŻYŁA??? A może odradzają się czasy Kiszczaka? Jednak te TAŚMY PRAWDY mówią o realiach w naszej Ojczyźnie - o BRUTALNEJ PRAWDZIE- na razie posprzątanej pod dywan, ale której już nie da się ukryć

pozamykać ZOMO-wców strzelających do ludzi............!!!!!!!!!!!!!!

chopy górnicy nie myjta na tych prezesów taczek,a sobie pojezdzą i nic im siię nie stanie.Odechce się 100 tys miesięcznie jak będą pośmiewiskiem.

To są skutki nieukarania komunistycznych zbrodni na Wybrzeżu, w kopalni "Wujek"

oraz podczas jaruzelowego Stanu Wojennego. Broń gładkolufowa to to pierwszy

krok w kierunku takich zbrodni, bo przecież z broni gładkolufowej można zabić !

i ten kto wydaje rozkaz strzelania z niej do ludzi ma taką świadomość ! Ta wariatka

obłudnie radzi Polakom zamykać się przed kacapskimi terrorystami w domach razem z

dziećmi, ale sama rozkazuje strzelać do Polskich Górników z broni gładkolufowej !

POdobnie zaczynali bierut, gomuła, jaruzel czy kiszczakov ! Pytanie - kto tę komuni-

styczną idiotkę Kłamacz tak POdpuścił ? - Bul ? Matoł ? Szmatyna ? Zdradek ? Miś ?

no bo przecież nie któraś kawiarniana ministra-psiapisółka ! ani ten nowy zębaty

rzecznik Kijdawaj-Błonka ! A jeżeli sprężyną jest tutaj kacap Bul i jego sovieccy

WSIorni doradcy to gnicie w wieloletnim-pierdlu w Wolnej Polsce oni wszyscy (razem

z Kłamaczem) mają w już kieszeni !

Rodacy nie ma innego wyjscia tylko ulica,ale wszyscy komu jest na sercu.jest DOBRO NASZEJ OJCZYZNY.POWy....alac tych
POsranych POlszobolszewikow

A może ci zadymiarze to zielone ludziki Kopacz żeby zdyskredytować górników,jak na marszu niepodległości?

Ta uzurpatorska wladza tak zwana ,,ludowa" cwiczy strzelanie do ludu pracujacego miast i wsi... Czyli komuna o ,,gembie" nkwd, stalina, bieruta i baumana dalej panoszy sie na polskiej ziemi. Konieczny masowy strajk, ktory otoczy i zniszczy tych lumpow baumanowskich zamieszkujacych palac prezydencki.

Kiedy w koncu ta koparkowa > BLIJACZ < to sama ze wstydu zakopie sie METR pod ziemie ??

ENDE

KIEDY POLACY POKAZA, ze slowo "solidarnosc" nie jest pustoslowiem?
kiedy cala polska wyjdzie na ulice?

Policja zwieziona z całego województwa nie bardzo wiedziała gdzie się znajduje, rozpoczyna atak na główne wejście Szpitala Wojewódzkiego znajdującego się naprzeciwko siedziby Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Osoby znajdujące się przy głównym wejściu(uczestnicy manifestacji jak i ludzie którzy po prostu udali się do szpitala) zostali zaatakowani gazem oraz bronią gładkolufową.

https://www.youtube.com/watch?v=LuIO27jdMiU

Ten rzad i prezydent to rosyjska agentura zamordowali Lecha Kaczynskiego i pasazerow tupolewa teraz strzelaja do gornikow. Kopacz to ordynarna krowa przejela bande po Tusku. To nie sa Polacy jak strzelaja do protestujacych.

TO nie oni strzelali do ludzi to Policjanci !!!! (zdrajców urzędujących nie bronię)
Gdyby w policji byli normalni ludzie to mimo rozkazu nie strzelali by do swoich rodaków !!!
Trzeba być ostatnim sku...... i zwyrodnialcem żeby strzelać do innych !!! zamiast stanąć po właściwej stronie wolą kogoś pobić,stłamsić lub zabić.
Polacy zbudźcie się nim będzie za późno!!! Jeśli już nie jest !!

A ja cały czas uważam, że strajki górników to tylko mała cząstka, która nie poprawi stanu rzeczy w Polsce. Oni walczą tylko o swoje sprawy a potrzeba jest aby wyszły wszystkie grupy zawodowe i zamanifestowały totalną niechęć dla rządu. A tak to coś koparka ustąpi i górnicy się zwijają do chałup. Tak się nie zmieni nic.

Strategia PO jest następująca: maj to wybory prezydenckie, musimy wybrać Komorowskiego, ale w ofierze poświęcimy Kopacz. Ona musi odejść w marcu, najpóżniej w kwietniu. Wtedy Prez.Komorowski będzie bardzo aktywny, będzie bardzo kadził wszystkim obecnie protestującym, media rządowe rozpisują się wychwalając p.Komorowskiego i on musi przejść na następną kadencję. To wszystko PO wyreżyserowała.

A ciemny naród i głupi - To wszystko niestety kupi !

Dla platformy i psl już 8 rok problemem jest polski przemysł, górnictwo. Równo łżą i likwidują po kolei co polskie. Podstępem, a nawet siłą wysługując się służbami, które mają przecież bronić i ochraniać obywateli-społeczeństwo. To nie obywatele są problemem, ale ten podły, zakłamany rząd przynoszący same straty w każdej sferze życia. Ile jeszcze tragedii i nieszczęść nas czeka? Czy tak trudno policji i tym poprzebieranym zomolom zrozumieć, że dla własnego dobra mają stanąć po stronie tych co pracują na chleb, na budżet państwa, a nie osłaniać tych co zwą się rządem, a rządzić kompletnie nie potrafią? Do dymisji nigdy się nie podadzą. Dlatego fałszują wybory i z policji robią swoich najemników. Kieruje nimi zdrada i prywata. Ta broń gładkolufowa jest skierowana nie w tę stronę co powinna. Pora przerwać ten "chocholi taniec" na rządowych parkietach, żeby nie powiększać ofiar w ludziach i zapobiec masowym tragediom w Polsce. Z górnictwa żyją również inne branże i struktury państwa, które jak nie poprą górniczej braci to padną kompletnie. Emerytury błyskawicznie się skończą. I co wtedy?!

nie po to wybuchły trzy powstania śląskie, aby władzę przejęli samozwańczy komuniści

Ja tam bede za pare godzin z Mieciem Wachowski.WSI=KGB.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl