niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

​Zamieszki przed siedzibą JSW. Policja strzelała do górników

Dodano: 03.02.2015 [21:04]
​Zamieszki przed siedzibą JSW. Policja strzelała do górników - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Policja użyła broni gładkolufowej i gazu łzawiącego podczas tłumienia górniczej demonstracji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju. Według policji, podczas zajść jedna osoba została ranna, a dziesięciu demonstrantów zatrzymano. – W sytuacji, gdy strzela się do protestujących przed siedzibą JSW, mamy do czynienia z totalną kompromitacją rządu – mówił na antenie TVP Info Jan Dziedziczak z PiS.

We wtorek wieczorem w siedzibie JSW miały zostać wznowione negocjacje między zarządem spółki i związkowcami. Ludzie zaczęli zbierać się przed siedzibą spółki około godz. 18.00 – w sumie było kilkaset osób. Demonstrujący krzyczeli „złodzieje, złodzieje” i domagali się odejścia władz spółki – poinformowała TVP Info.

Po pewnym czasie część demonstrujących próbowała dostać się do budynku, rzucano petardy i świece dymne. Dostępu do siedziby JSW broniła policja; użyto broni gładkolufowej i gazu łzawiącego. Jak podało RMF FM, policjanci zatrzymali kilku manifestantów.

Zobacz wideo sprzed JSW:


Sytuacja szybko się zaostrzała. Reporter TVP Info przekazywał, że zamieszki rozlały się na całe miasto. Miało brać w nich udział nawet kilka tysięcy osób. Według jego relacji, sytuacja wymknęła się spod kontroli, a policja cały czas interweniowała. Jak dodawał, są ranni. Informację o rannych po stronie demonstrantów przekazał też portal solidarnosckatowice.pl. Natomiast z informacji policji wynika, że ranna została tylko jedna osoba, a dziesięciu demonstrantów zatrzymano.

W sytuacji, gdy strzela się do protestujących przed siedzibą JSW, mamy do czynienia z totalną kompromitacją rządu – powiedział na antenie TVP Info Jan Dziedziczak z PiS. – Minister Piotrowska nie panuje nad służbami. „Państwo polskie nie istnieje” – cytując jej poprzednika dodał poseł.

W kontekście wydarzeń w Jastrzębiu-Zdroju warto przytoczyć słowa premier Ewy Kopacz, która na popołudniowej konferencji zapowiadała, że „jeśli będzie łamane prawo, będę musiała zareagować, bo chcę działać zgodnie z obowiązującym prawem”. Co prawda wypowiedź dotyczyła blokowania dróg przez rolników, ale jej wydźwięk jest oczywisty i może dotyczyć wszystkich, którzy o swoje prawa zechcą upominać się na ulicach.We wtorek przed wszystkimi kopalniami JSW odbyły się manifestacje poparcia dla strajkujących górników. Wzięło w nich udział kilka tysięcy osób.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się pikieta przed bramą kopalni Budryk. W proteście wzięli udział górnicy z innych spółek węglowych oraz m.in. kolejarze, pracownicy służby zdrowia, handlu, ciepłownictwa. Przed bramę kopalni przyszły też rodziny pracowników kopalni Budryk oraz mieszkańcy Ornontowic.

Z kolei o godzinie 13.00 akcje poparcia dla górników z JSW rozpoczęły się przed pozostałymi kopalniami spółki.

Uczestnicy manifestacji, zorganizowanej przed kopalnią Jas-Mos przeszli przed siedzibę zarządu spółki, gdzie również przeprowadzona została pikieta. Natomiast po zakończeniu wiecu przed kopalnią Zofiówka, jego demonstranci na ponad pół godziny zablokowali rondo przy ul. Rybnickiej, a następnie przemaszerowali przez centrum miasta.

Pikietom i manifestacjom towarzyszyły blokady dróg.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Słysząc dosłownie przed chwilą wypowiedź "dziennikarza" sprzed siedziby JSW (TVP Info, godz.14.40) mogę powiedzieć tylko jedno: a spiker wolno cedził słowa od których nagła wzbierała złość...Takiego oczerniania demonstrujących już dawno nie widziałem!

https://www.youtube.com/watch?v=9dvfXQEOvko "Jedna wspólna wartość europejska,to korzenie chrześcijańskie"-dr Andrzej Duda.

Na ostatnim filmie wyrażnie widać, że te ZOMO-owskie psy boją się zmasowanego ataku tłumi i wyrywają ile sił w nogach. Gestapowcy na usługach czerwonych karaluchów za miche zupy. Wstyd, hańba, oto jaką mamy Polskę, kompletny rozkład naszego kraju.
No cóż, nie pozostało nam nic innego jak zbroić się .... i usunąć z Polski to ryże ścierwo od koryt.
Podczas hymnu państwowego te bolszewickie ścierwa nie mają prawa pacyfikować ludzi, i tak jest w każdym demokratycznym kraju, tylko nie w Polsce.
Kupować zielone maseczki w aptekach, nawilżać i zakładać przy takich akcjach na usta, na oczy okulary google.
Nie oglądaliście Majdanu na Ukrainie?
Widać, czerwona banda naprawdę boi się narodu, i ma za co.
Jak ruszą na Warszawę, my z nimi, czekamy na hasło !!! Ci okupanci Polski muszą wylądować w gnoju na taczkach, i w pierdlach!
Dość okradania Polaków!

A może ci zadymiarze to zielone ludziki Kopacz żeby zdyskredytować górników,jak na marszu niepodległości?

Ta uzurpatorska wladza tak zwana ,,ludowa" cwiczy strzelanie do ludu pracujacego miast i wsi... Czyli komuna o ,,gembie" nkwd, stalina, bieruta i baumana dalej panoszy sie na polskiej ziemi. Konieczny masowy strajk, ktory otoczy i zniszczy tych lumpow baumanowskich zamieszkujacych palac prezydencki.

KIEDY POLACY POKAZA, ze slowo "solidarnosc" nie jest pustoslowiem?
kiedy cala polska wyjdzie na ulice?

Strategia PO jest następująca: maj to wybory prezydenckie, musimy wybrać Komorowskiego, ale w ofierze poświęcimy Kopacz. Ona musi odejść w marcu, najpóżniej w kwietniu. Wtedy Prez.Komorowski będzie bardzo aktywny, będzie bardzo kadził wszystkim obecnie protestującym, media rządowe rozpisują się wychwalając p.Komorowskiego i on musi przejść na następną kadencję. To wszystko PO wyreżyserowała.

A ciemny naród i głupi - To wszystko niestety kupi !

Poszczególne grupy zawodowe podnoszą raban bo im się sypie grunt pod nogami i chcą zmiany rządu, A gdzie są podczas wyborów, wy górnicy, kolejarze, rolnicy?..50% ludzi nie głosuje. Wy pilnujecie koryta od święta a PO przez długie lata na co dzień pilnuje koryta i chwała im za wytrwałość, bo oni wiedzą po co są wybory.

Janek Wiśniewski padł...
Błagam nie róbcie
okrągłego stołu
Niech wreszcie będzie wolna

Kiedy zrozumiecie ,że tylko latarnie dla BYDłA

Strajk Gorników JSW W Jastrzębiu Zdroju 30.01.2015 + trochę faktów o zarządzaniu polskim górnictwem - WARTO obejrzeć:

http://youtu.be/JNruhJF6ans

Strona niemiecka przymierza się do przejęcia polskiego górnictwa - na spotkaniu jeden z posłów mówi o utajnionym spotkaniu Komisji sejmowej - posłuchajcie tego nagrania!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5210

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl