niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

Święta w areszcie za Marsz Niepodległości

Dodano: 23.12.2014 [08:30]
Święta w areszcie za Marsz Niepodległości - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
21-letni Damian Lecyk spod Lubina (Dolnośląskie) nie spędzi świąt Bożego Narodzenia razem z rodziną. Na podstawie zeznań dwóch policjantów Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał go na trzymiesięczny areszt zapobiegawczy za czynną napaść na policjanta. – Nie ufam zeznaniom funkcjonariuszy, szczególnie jeżeli chodzi o ich zachowanie na marszach 11 listopada – mówi poseł Stanisław Pięta, który wczoraj interweniował w tej sprawie.

Świadkowie wydarzeń 11 listopada: przyjaciele, organizatorzy marszu i kierowca autokaru, z którego policja wyciągała osoby, przybyłe do stolicy uczcić Narodowe Święto Niepodległości, są przekonani, że Damian jest niewinny. – Mamy nagrania i zdjęcia, na których widać, że Damian szedł cały czas z nami przy banerze, gdy wybuchły zamieszki, czekał pod autokarem – podkreśla w rozmowie z „Codzienną” brat Damiana Wojciech Lecyk, który także był na marszu.

„Policjanci zaatakowali nasz autobus, kiedy już chuligani i prowokatorzy się wycofywali. Służby niszczyły i wgniatały pałkami karoserię. Zatrzymali autokar, w kierowcę wycelowali pistolet. Wybuchła panika” – relacjonował serwisowi wDolnymŚląsku.pl Wojciech Syjud, członek Narodowego Bolesławca. „Ty samym ryjem straszysz, dlatego się nadajesz” – tak według Marcina Puka z Bolesławca mieli się zwracać do nich antyterroryści pytani o powody zatrzymania.

To właśnie w wyniku zeznań policjantów Damian pozostanie w areszcie do lutego. Prokurator Tomasz Kuziak z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga-Południe odmówił Damianowi widzenia z najbliższą rodziną. – Prokurator nie wziął pod uwagę tego, że Damian jest poważnie chory i musi przestrzegać restrykcyjnej diety, na luty ma wyznaczony termin operacji – mówi nam Bogusława Lecyk, mama zatrzymanego chłopaka. – Damian trzymał się z daleka od zamieszek, nigdy by nikogo nie skrzywdził – podkreśla w rozmowie z „Codzienną”.

Przyjaciele zorganizowali akcję wysyłania pocztówek świątecznych do aresztu na Grochowie w Warszawie. Nie mają pewności jednak, czy dotrą one do Damiana. Taką kartkę wysłał też poseł Stanisław Pięta, który wczoraj wystosował zapytanie do minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej.

– Będę za wszelką cenę próbował wyjaśnić tę sprawę – mówi „Codziennej” poseł Pięta. Jak do tej pory oskarżonemu  pomagał jedynie mecenas Maciej Wojciech Morawiec ze sztabu prawnego Marszu Niepodległości. Koledzy Damiana boją się, że policjanci będą próbowali w nielegalny sposób wymusić na nim zeznania.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Mamy takiego Prezydęta,
Co na zeznaniach stęka,
Teścia słucha,
Telefony z Izraela dostaje
I Putina chwali,
Samolot mu oddaje,
Zwrotu nie żąda,
Jagby nic się nie stało,
Bo przcież awansowałem
I zato Putinowi chwała,
Tak zwykłe podziękowanie.

Nie czarujmy się obecna PO-licja to przedłużone ramię MO, wszak w czasach PRL-u po 1945 roku do MO szły największe głąby, potomkowie szabrowników, tych z AL, GL, tych z rodowodem SDKPiL, PPR, KBW i również znani rozwalacze Polski od wewnątrz i często zakamuflowani pod polskie nazwiska łajdacy sprzed 1939 roku na rzecz ZSRR, czyli długie ramię NKWD jak np.ojciec Aarona Szechtera towarzysz Ozjasz Szechter, tego łajdaka i jak ojciec prowokatora, czyli naczelnego GW! Obecnie w policji większość z nich to synowie, lub wnukowie tych bandytów!

Na niezalezna.pl powinniśmy robić kartotekę (sic!). Tak, wkłaśnie kartotekę sprzedajnych policjantów i sędziów, którzy gnębią patriotów. Jeśli znamy ich nazwiska - powinniśmy podawać ich do wiadomości publicznej. Wszyscy powinniśmy wiedzieć kim są. Niech nie czują się anonimowi!

Kiedys to sie odbijalo wiezniwow z lap gestapo czy bolszewi...W tym przypadku milicji.

...Dzis akcja pcztowka...A wielu zapewne glowkuje jak jada sie beze...lyzeczka czy widelcem?

Pytacie się co robi exkatechetka Tercia Piotrowska z Bydgoszcza ? Ona i Jewcia wypróbywują nowy expres do parzenia kawy w URM i ustalają , kto będzie nowym pełnonocnikiem Jewci , w MSW.

UB-ckie metody, zastraszyć Naród. Kres zaprzaństwa bliski, a nadgorliwym "policjantom" kiedyś wytoczyMy procesy. Oni anonimowi nie są.

To zeznania dwóch policjantow Policji POlitycznej{zawsze biedni i pobici]której szczerość jest watpliwa przyczynila się do upokorzenia uczestnika marszu.Jest to tez forma zastraszenia nas wszystkich którzy zdecydują się na udział w pokojowych manifestacjach.Nie możemy dac się zastraszyć tej władzy która swoje afery kryje pod dywan a o nieuczciwych wyborach mowi ze wszystko było okey.Nie możemy zgodzić się na to aby prezydent jeszcze przed zakończeniem wyborow razem z najważniejszymi sędziami po bardzo dyskusyjnym spotkaniu ogłaszali "waznosc"tych wyborow.Musimy być solidarni i zjednoczeni bo w jedności sila..Niemcy,Belgowie i inne narodowości umia się upomnieć władzy o swoje prawa -mysle ze my także.

Zobaczcie kto pracuje w policji i wszystko jasne Oi Oi

Ja nie wiem... wszyscy u was chorzy. Po PKW też wypuścili waszych zaraz, bo są bardzo delikatni. Nie możecie zdrowych wysyłać na zadymy?

ks - a nie mozecie wy zdrowych na umyśle wysyłać do pisania komentarzy?

Bandytow i zboczencow roznego kalibru w sluzbach porzadkowych nigdy nie brakowalo i nie bedzie brakowalo.
Wszystko jest pod kontrola gdy dowodcy sa rozsadni, ale nawet CI rozsadni nic nie maja do powiedzenia jak im przykazania powydaja koledzy imbecyla z palacyku z zyrandolem.

Dobrze, że jest znane nazwisko niegodziwego prokuratora. Szkoda, że nie ma nazwisk niegodziwych policjantów.

Przy tej władzy pookrągłostołowych spiskowców nadal będzie dochodziło do dezawuowania święta 11.XI bo uczestnicy spisku tacy jak Frasyniuk,Michnik, Wałęsa i cała reszta bandy z Komoruskim na czele pragną zlikwidować je a wprowadzić spiskowe święto 4.IV.Jest niepojętą sytuacją,że olbrzymi marsz z 13.XII odbył się bez żadnych prowokacji i burd pomimo tego,że wyjątkowo tej szemranej elicie nie był on na rękę a za rok 11.XI w 100% będą burdy i prowokacje policyjne o ile jeszcze ta dzicz jeszcze będzie u władzy.Od dłuższego czasu obserwuję dzikie zachowania policji, prowokacje w dn 11.XI czy wspomaganie burd przez niemieckich bandytów z antify i wszystko wskazuje na to,że to święto spiskowcom bardzo przeszkadza i chcą mieć swoje święto 4.IV tak jak komuniści 22.VII.

Byłem, uczestniczyłem, widziałem. Najważniejsze że nie wpuszczono zamaskowanych w kominiarkach funkcjonariuszy w marsz Polskich Patriotów.Odf razu byli eliminowani przez Polaków z Marszu 13.12.2014.

Należy natychmiast powiadomić organizacje kontrolujące przestrzeganie praw człowieka. Tylko zdekonspirowanie działań polskiej policji w oczach Europy i świata przyniesie rezultaty. Dowody w postaci zdjęć i nagrań oraz zaświadczenia lekarskie niech ujrzą światło dzienne. Zamiast kartek złóżcie się na adwokata, który energicznie podejmie czynności w sprawie. Mafijne struktury władzy pozwalają sobie na łamanie prawa, bo chcą nadal tłumić prawa obywateli do wolności i swobodnego wyboru. Obcy prokuratorzy ścigają polskich przestępców korupcyjnych, a tzw. wymiar sprawiedliwości ściga chłopców i dziewczynki noszące flagi narodowe i dziennikarzy filmujących protesty w sprawie naruszeń prawa do wolnych wyborów.

Czyż nie miał racji J. Kaczyński, mówiąc: "Oni stoją dziś tam, gdzie kiedyś stało ZOMO". Wypisz, wymaluj oto dzisiejsza rzeczywistość.

Berkut znowu w akcji. Milicyjni bandyci wyzywaja sie na spoleczenstwie. Bo na kim maja? sa antyterrorysci ale terroryzmu nie ma wiec trzeba sie wyzyc na zwyklym Polaku.
Stworzeni do walki z przestepczoscia zorganizowana i mafia ,ale okazalo sie ze od dobrych kilku lat ta im placi ,wiec zmienili priorytety.
Wogole jak mozna wypuszczac uzbrojonych antyterrorystów na nie uzbrojonych cywili.
Kto za to odpowiada?
Za wypuszczanie naszpikowanych sterydami goryli na spoleczenstwo powinien byc dlugoletni kryminał!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl