niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Mówią, że obserwatorzy OBWE w Polsce to „szaleństwo” - zapomnieli, że zapraszał ich sam Komorowski

Dodano: 25.11.2014 [09:50]
Mówią, że obserwatorzy OBWE w Polsce to „szaleństwo” - zapomnieli, że zapraszał ich sam Komorowski - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Prezes Trybunału Konstytucyjnego przekonuje, że „szaleństwem” jest pomysł zaproszenia na kolejne wybory obserwatorów OBWE. Co ciekawe jeszcze w 2007 roku o ściągnięcie do Polski obserwatorów OBWE apelował sam Bronisław Komorowski. Jak wiele zmieniło się od tamtego czasu?

– To jest szaleństwo, ale szaleństwo nie jest zabronione przez prawo, więc nie mam nic przeciwko. Nie ma żadnej potrzeby zapraszania obserwatorów. Polska jest przygotowana do tego, by przeprowadzać wybory we własnym zakresie – przekonywał na antenie Telewizji Republika prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Dlaczego pomysł zaproszenia na kolejne wybory obserwatorów OBWE spotkał się z tak ostrą krytyką? Choć dziś nie jest to już może takie oczywiste, jeszcze w 2007 roku o zaproszenie obserwatorów OBWE na wybory zabiegał ówczesny wiceszef Platformy Obywatelskiej Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski przekonywał wówczas, że jakakolwiek krytyka pomysłu zaproszenia do Polski obserwatorów OBWE w ogóle nie powinna mieć miejsca, ponieważ Polska, jak każdy kraj członkowski OBWE na mocy dokumentu kopenhaskiego z 1990 roku zobowiązała się do wyrażenia zgody na przyjęcie obserwatorów w czasie wyborów.

- Zamiast robić wrażenie, że chcemy się bronić przed najazdem obcych Hunów z OBWE, należało czym prędzej zaprosić. A OBWE by przyjechało, albo nie – przekonywał Komorowski.

Co ciekawe, dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej i zgłaszany przez opozycję pomysł zaproszenia na wybory obserwatorów OBWE natychmiast torpedowany jest przez przedstawicieli partii rządzącej.

To doprawdy zdumiewające, ponieważ jeszcze w 2007 roku Bronisław Komorowski był zdania, że odmowa wyrażenia zgody na przyjazd obserwatorów OBWE do Polski będzie skutkowała tym, że „każdy dyktator, albo każdy nie respektujący mechanizmów demokratycznych”, będzie mógł od tej pory powoływać się na ten precedens i również odmawiać przyjęcia obserwatorów OBWE w swoim kraju.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kto może zaprosić OBWE? Rząd, Parlament czy zwykły obywatel? Zaprośmy je jeśli mozemy i zobaczymy czy władza odmówi jej przyjecia. W 2007 nikt nie zaprosił i nikt nie odmówił z tego co pamiętam. Czy OBWE może sama się wprosić? jeśli tak to trzeba ich pytać co zrobią.

Mimo wszystko nie jestem za tym, aby idiotów poddawać przymusowej eutanazji. Jednakże należy zamykać im drogę do karier w administracji państwowej, aby eksperyment pod nazwą: Bronisław Komorowski Prezydentem Polski" był ostatnim tego typu eksperymentem na ludziach.

DURNIA MAMY ZA PREZYDENTA !!!!!!!!!

Bloger: " Komorowski odmawia wydania prokuraturze aneksu, bo wie,że aneks kończy sie KONKLUZJĄ obecny prezydent powinien stanąć przed Trybunałem Stanu". Jak widać wszyscy w prokuraturze, TS, TK boją sie Komorowskiego, czyli wiedzą co on potrafi,że jest bardzo bardzo niebezpieczny dla ludzi". No tak każdy boi sie o swoje życie i rodziny - dodał Bloger. "Komorowski to ogromny szkodnik dla państwa polskiego, jest prowadzony przez NKWDzistów z WSI". Pan Macierewicz miał rację gdy mówił,że WSI to przestępcza organizacja antypolska. Jej szef bryluje u swoich w TVNie.

O i wyczytałam: Bul, Bul . Juz parę lat temu A.Ścios otwierał Polakom oczy..../nie wszystkim otworzył/. On dobrze wiedział,że ten Szczun to nie taki cieć od pilnowania żyrandoli". "KOmorowski to niebezpieczny człowieka dla Polski i Polaków".

Komorowski - posiadacz wielu tytułów: jaśnie hrabia ze WSI; ochoczy strażnik żyrandola; naczelny gajowy z Budy Ruskiej; niestrudzony wielbiciel Unii Wolności; najszybszy magister wśród prezydentów; słynny hydrolog III RP ; jowialny baca ze Spały; japoński mistrz ortografii; światowy mistrz etykiety; błyskotliwy znawca pożycia małżeńskiego i duńskich kobiet; najlepszy kiper cudzych kieliszków; wielki odkrywca zgody - nowego materiału budowlanego; namiętny smakosz jajek na surowo; futbolowy kibic piłkarzy siatkowych; arcyboleśny śledczy smoleński; wielki konstruktor czekoladowego możeła; naczelny projektant kotylioników; pilny czytelnik wikipedii; genialny specjalista od lewatywy; dogłębny ekplorator odmętów (lub badacz od mentów, a może od mendów – do ustalenia); czołowy przeprzęgacz koni; gorliwy obrońca miru domowego; największy szaleniec polskiej demokracji.

RUSKI FILCOK KACAPSKI ONUCEL.jakie matoly taki prezydent ,matolom wszystko wcisnie matol.zlodziej idzie krasc bierze ze soba zlodzieja,kkkkwa jak idzie do burdelu bierze kkkwe.

PiS w tych wyborach brał prawie wszystko tak z 70-80% i wtedy reżim wystraszył się niesamowicie i......... ogłosił awarię systemu, wprowadził chaos. To była takie widoczne,że tylko kosy tego nie widział. Tą władzę Polacy nazywają reżimową, terrorem, zamordyzmem i jest to słuszne, a z nami Polakami wcale nie jest tak żle. Są pomazańcy że jeszcze głosuja na swoich oprawców, niektórzy na Korwina - Matko Boska, ja sie wystraszyłam, i to młodzi Polacy. Korwin pokrzyczał, ponarzekał na PO i.......... zaczął powoli kumać sie z PO, a to już kolejne niebezpieczeństwo dla nas. POlacy nie głosujcie na Korwina, to taki sam kanciarz jak ci z POtworni.

Dokładnie tak !

Dlatego zgłupieli i zrobili chaos. Brzoza przeciwpancerna. Lasek Smoleński zrobili z tych wyborów.

To jest rak ta komuna, zabije ten kraj, jak się nie zrobi chemioterapii, jak się tej zrakowaciałej
tkanki nie wytnie.

"szefowa MSZ Anna Fotyga. "To jest sprawa PKW" - mówiła. "Ja, jak państwo wiecie, wpuściłam obserwatorów OBWE, więc będziemy mieli relację w tej sprawie" - dodała."

źródło:
http://www.wprost.pl/ar/116179/Triumf-Platformy-Obywatelskiej-Sejm-bez-Leppera-i-Giertycha/

Wszystko potwierdza, że wybory zostały sfałszowane, a oszuści trzęsą się za strachu, żeby dodatkowych kontroli nie było, bo plany oszustw mają na wybory prezydenckie i parlamentarne.

Dlaczego szaleństwo????

A cóż takiego by się stało gdyby obserwatorzy OBWE przyglądali się wyborom w Polsce??

Co w tym tak strasznego ???? Co złego by się stało ????

Zupełnie nie rozumie tych obaw .

Przecież obserwatorzy OBWE wyborów nie będą fałszować.

Czego boi się władza ???

Najwyrażniej widać że ten 'Bul' Komorowski ma sklerozę i nie pamięta co mówi, a może nie chce pamiętać bo tak jest wygodnie.

Platforma OBYWATELSKA traktuje Polaków nie jak OBYWATELI, a jak poddanych swej władzy

Czego obawia,się obca agentura sowiet-jude????
-Czy to że tracą grunt POd nogami???
-Czy to że wreszcie Polacy zauważyli że rezydent ,POmyj,,PSL,SLD,TR to POsPOlite ścierwa antypolski???
-Czy te ścierwa POsuną się na nas Polakach do mordów POlitycznych jak ich ojcowie z NKWD,SS,UB,SB????
-Co musimy zrobić,żeby te wszystkie przybłędy sowiet-jude zrozumieli ,że są najgorszymi nikczemnikami!!!!!

Obecnie w Polsce obserwatorzy są potrzebni koniecznie, a nawet przydałoby się całe obserwatorium astronomiczne. Nie ma co ukrywać , walka o władzę wkroczyła w ostatnią fazę. Tak prostackiego fałszowania wyborów nie było w historii,w najgorszych latach.

Bul ma krotka pamiec Sam chcial OBWE teraz nie

Dla kogo tańczy Arnold ?
http://www.youtube.com/watch?v=_4qWVZ7e-Ag#t=25

Zmienny stosunek pana Komorowskiego do obserwatorów OBWE w Polsce, wyraźnie wskazuje na krótką pamięć, lub chorą pamięć prezydenta.
Nie wnikając w inne niezbyt zdrowe szczegóły, którymi szermuje w swoich wystąpieniach prezydent, bardziej zbliża nas do standardów wschodnich, niż zachodnich.

Zatem z całą odpowiedzialnością rzec można, że tak, jak mówił były szef MSW, że Polska istnieje tylko w teorii, tak i to co mówi prezydent nie tylko na temat wyborów, fakt ten jedynie potwierdza.

Jakkolwiek by nie patrzeć na zajęte stanowisko przez prezydenta Polski i to w szerszym kontekście, nie tylko wyborczym, nie wróży to nic dobrego dla przyszłości Polski.
Nie pozostaje zatem nic innego, jak sprawy przyszłości Polski i Narodu wziąć w swoje ręce, nie pozostawiając go w rękach ludzi chorych na polskość.

Hitler nie zawahał się napaść na Polskę 1 września 1939 r. bo wiedział, że "zachodni" sojusznicy Polski udzielą jej wsparcia co najwyżej teoretycznego. I tak też się stało.
Podobnie się dzieje obecnie w Polsce. Rządzący Polską od 1989 r. okrągłostołowo-grubokreskowy estabilishment nie waha się w stosowaniu przeróżnych antydemokratycznych arogancji wobec polskich obywateli, z fałszowaniem wyborów włącznie, bo wie z góry, że "zachód" i UE nie upomni się dla Polaków o prawdziwą demokrację.
"Zachód" i UE będzie tak długo przymykać oczy na drastyczne gwałcenie demokracji w Polsce, jak długo PO-lski reżim będzie ślepo posłuszny wszelkim rozkazom brukselskim i będzie dostarczał dla UE niewolniczo-tanią siłę roboczą i będzie stanowił blisko 40-milionowy rynek zbytu dla zachodnich produktów.

Szaleństwem są takie osoby o macherskich ciągotkach i mściwi jak komorowski kopacz tusk i cała post pezetperowska Patologia Obywatelska, to szemrane towarzystwo Patologi Obywatelskiej z zeteselopeeselem .

POpaprany Oszust .....
A do tego nieuk czyli pacan

Mnie ciekawi jeszcze jedna sprawa, mianowicie dlaczego gdy "oni" mówią o głosach oddanych jakoby specjalnie jako nieważne sugerując jakiś masowy odruch społeczeństwa, nie tłumaczą jednocześnie dlaczego nie wykazał tego oddawania głosów nieważnych sondaż exit poll-u?

Szaleniec mówi, że szaleństwo.

Komorowski próbuje usprawiedliwić kant wyborczy. Gdyby był człowiekiem uczciwym najpierw by doprowadził do zbadania czy doszło do kantu. Takie zachowanie wskazuje, że kant był z jego udziałem a co najmiej z przyzwoleniem.

Zauważmy, że żaden celebryta (ostatnio Frasyniuk na onecie) nie potrafi przyznać że nieprawidłowości były tylko twierdzą że takie gadanie jest na rękę Kaczyńskiemu - mimo że nieprawidłowości niewątpliwie były !!! Nikt z nich nie skupia się jak to poprawić ustawowo (PiS złożył już dawno projekt zmian kodeksu wyborczego) tylko wściekają się, że ludzie to widzą i widzą, że diagnoza PiS jest słuszna. Żaden z nich nie potrafi stwierdzić "mieliście rację zwracam honor" tylko się wściekają, że Kaczyński może wygrać kolejne wybory - a wtedy takie oszukiwanie społeczeństwa na wszystkich płaszczyznach będzie ukrócone i to zaczyna uwierać dlatego larum grają !!!

Jaki Bul Komorowski jest każdy widzi. Prawdziwy monsz stanu.

to może przypomnijmy w jaki sposób został PRezydętem Komorowski.

23.00 Prowadzi ponad 3 pkt procentowymi Jarosław Kaczyński
A rano budzimy się z informacją o tym że nieznacznie wygrywa KOmorowski!!!
TO NIE JEST UCZCIWIE WYBRANY PREZYDENT. TO JEST PREZYDĘT!!

Chaos wyborczy był kontrolowany - uczestniczyłeś w wyborach? Masz wątpliwości co do nieprawidłowości przeprowadzonych wyborów? Jesteś szaleńcem według niego !!!

"Osip Szczynukowicz vel Komoruski"

Spójrz w lustro hrabio z sierpem i młotem a zobaczysz największego z szaleńców...
Także Urban w spódnicy przekopał ziemię na jeden metr i to jest zafałszowane szaleństwo!!!

a kto jest prezesem TK? Zoll? To on z Balcerowiczem pochwalił się "Jak zmanipulowalismy wybory w Polsce". Proszę zajrzeć na Google. Autentyk.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl