niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

"Wyborcza" organizuje publikę Dutkiewiczowi. W redakcji rozdają wejściówki na debatę

Dodano: 23.11.2014 [18:40]
"Wyborcza" organizuje publikę Dutkiewiczowi. W redakcji rozdają wejściówki na debatę - niezalezna.pl
foto: Nie głosuję na Dutkiewicza / Facebook
W poniedziałek, w jednym z wrocławskich kin, odbyć się ma debata między kandydatami na prezydenta Wrocławia; Mirosławą Stachowiak-Różecką (PiS) a Rafałem Dutkiewiczem (popieranym przez PO). Żeby wziąć w niej udział należy wcześniej udać się na plac Solny do... redakcji "Gazety Wyborczej"! - To po to, żeby Ciebie nie wpuścić - ironizuje na twitterze redaktor GW Jacek Harłukowicz w odpowiedzi na zastrzeżenia innego wrocławskiego dziennikarza Pawła Mitera.

Jeżeli do jutra nic się nie zmieni na wrocławską debatę prezydencką, trzeba będzie zdobywać wejściówki w siedzibie gazety nie ukrywającej swoją niechęć wobec wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób podważają układ rządzący w Polsce.

„Chcemy dyskusji, nie zadymy” - tłumaczy działania sztabu Dutkiewicza, Jacek Harłukowicz z GW, ten sam, który kilkanaście dni temu opublikował artykuł opisujący powiązania prezydenta Wrocławia z przedstawicielami firmy Inter System, regularnie wygrywającej przetargi na największe, wielomilionowe inwestycje w mieście.


(screen twitter)

- Widać Dutkiewicz boi się spontanicznych ludzi. Moja noga tej zakłamanej redakcji nie przekroczy, by dostać wejściówkę na "dobro luksusowe" jakim jest udział w debacie. To absurd - komentuje dziennikarz Gazety Warszawskiej Paweł Miter, autor słynnej prowokacji kompromitującej sędziego Milewskiego przy okazji afery Amber Gold.

W "Wyborczej" niby obawiają się zadym, a na poprzedniej, otwartej dla wszystkich debacie, organizowanej przez TOK FM przed I turą wyborów, wypowiedzi kandydatki PiS próbowała zakłócić jedynie radna wspierająca Dutkiewicza.

- Po Wrocławiu krąży wieść, że większość sali na debacie mają stanowić urzędnicy miejscy - dodaje Miter.


(screen twitter)
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl