niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Plaga głosów nieważnych. W Wejherowie 40 proc.! Jak robiono przekręty

Dodano: 19.11.2014 [15:00]
Plaga głosów nieważnych. W Wejherowie 40 proc.! Jak robiono przekręty - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz
Opinia publiczna skupia się na niedziałającym systemie informatycznym PKW. Jednak o wiele poważniejsze rzeczy działy się w obwodowych komisjach wyborczych podczas liczenia głosów Polaków. Plagą stają się głosy nieważne. W powiecie wejherowskim zanotowano około 40 proc. głosów nieważnych. Przedstawiamy jak mógł wyglądać mechanizm manipulowania wyborami.
 
- Mieliśmy swoich mężów zaufania w każdej komisji wyborczej w Redzie – mówi niezalezna.pl Violetta Sasiak, przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej w Wejherowie. – Jednym z powodów dużej liczby nieważnych głosów na kartach do sejmików były błędy ludzkie. Głosującym mówiono, żeby stawiać jeden krzyżyk na liście i mieszkańcy Redy wstawiali na każdej stronie krzyżyk. Oprócz tego zauważyliśmy sporo pustych kart – mówi Sasiak.

Wersję z Redy potwierdza Maria Wilczańska, mąż zaufania w ramienia PiS w jednej z komisji w Lublinie. - Starszym osobom mówiono „jeden krzyżyk na liście”. Co było bardzo mylące. Osoby te bardzo często na każdej stronie w „zeszycie” do sejmiku oddawały głos na każdej stronie – mówi Wilczańska. Następnie opisała portalowi niezalezna.pl mechanizm manipulacji, który mógł funkcjonować w wielu komisjach w Polsce.

Podczas liczenia głosów działy się rzeczy karygodne. Członkowie komisji najpierw wysypali karty na podłogę. Następnie podzielono karty z głosami. Na poszczególne kupki odkładano karty niebieskie, białe i różowe. Kolejną czynnością było podzielenie głosów na ważne i nieważne. Tam gdzie członkowie komisji zauważyli jeden krzyżyk, karta była odkładana na stół. Pod stołem lądowały głosy nieważne - relacjonuje. To co opisuje dalej jest niepokojące.

- W pewnym momencie podniosłam jedną z kart z kupki, gdzie leżały głosy nieważne. Widzę pierwszy krzyżyk, szukam dalej i nie widzę drugiego krzyżyka. Zwróciłam uwagę przewodniczącemu. Ten na to „uratowała pani głos”. Sięgam po kolejną zszywkę i znajduje kolejny ważny głos w kupce głosów nieważnych. Ta praktyka mogła funkcjonować w całej Polsce – stwierdziła Maria Wilczańska.

Wyjątkowa liczba głosów nieważnych pojawiła się również w Gorzowie. - W wyborach prezydenckich w Gorzowie oddano w sumie 421 nieważnych głosów a frekwencja wyniosła ponad 44 procent. Teoretycznie można było pomyśleć, że nic w tym szczególnie nadzwyczajnego. Ale w głosowaniu do Rady Miasta ta liczba głosów nieważnych rażąco odbiega od prezydenckiej elekcji. W sumie w pięciu okręgach 5255 głosów było nieprawidłowych. - pisze portal gorzów24.pl
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie żebym się chwalić chciał, ale podniosłem ten problem już w niedzielę, w dniu wyborów. Te "książeczki" to był właśnie plan manipulacyjny szajki z Platformy O. To czym mnie zaskoczyli, to zagrywka z pieczeniarzami z PSL-u. Tak wierzę w uczciwość losowania numerów na listach wyborczych, jak z wyniki niedzielnej farsy, zwanej infantylnie wyborami samorządowymi państwa prawa. Należy sprawdzić, kto wpadł na pomysł na pomysł owych "książeczek" zamiast arkuszy wyborczych, a będziemy wiele więcej wiedzieli, o tej manipulacji.

Przyjdź w czwartek na godz. 17.00 pod siedzibę PKW przy ul. Wiejskiej 10 i zaprotestuj przeciwko temu co dzieje się z państwem polskim!!
Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych!

**** W środę po południu do organizacji manifestacji dołączyły środowiska Solidarni 2010, KNP, Republikanie, DB, i Koliber *****

Wybory samorządowe 2014 to skandal, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Zła konstrukcja list do głosowania, absolutna klęska systemu informatycznego PKW, miliony nieważnych głosów do sejmików wojewódzkich i szerokie możliwości manipulowania wynikami wyborów.

NIE BĄDŹ BIERNY!!

Przyjdź i zamanifestuj swój sprzeciw wobec tych, którzy zmienili nasze państwo w "bananową republikę". Będziemy domagali się transparentnego procesu wyborczego i wyciągnięcia odpowiedzialności wobec tych, którzy za to odpowiadają.

Zabierzcie transparenty i polskie flagi!

Manifestacja w środę została zgłoszona do Urzędu Miejskiego.

i bardzo dobrze , niech banda TUSKOW zobaczy co narobili . JAK ZAWSZE I WSZĘDZIE I W SWOICH USTAWACH TEŻ . E.K

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6090#.VGynZDSG_Co

Ale przecież 4 lata temu też było to samo! Po 20% nieważnych głosów, a nie było aż tylu na raz kartek. Czemu nikt z opozycji już wtedy nie cisnął na ten temat w Sejmie? Przecież, jeżeli coś statystycznie i logicznie wskazuje na przekręt, to nie trzeba złapać za rękę z długopisem! Pisałem o tym już wtedy, zresztą nie tylko ja, ale nikt specjalnie nie drążył tematu. http://xiezyc.blogspot.com/2010/11/jak-sie-faszuje-wybory.html
No, to mamy dziś poprawkę i chamówę na całego!

"Kwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa”- Prezydent - Bul Komorowski.

Jako obywatel RP i wyborca nie proszę a żądam powtórzenia wyborów i misji obserwacyjnej OBWE!
_______________________________

Popieram.

Jutro manifestacja pod PKW.
http://ewastankiewicz.wordpress.com/
Trzeba wszystkie wybory powtórzyć za miesiąc.!!
PKW wydała nam książki jako listy i kazano na każdej stronie postawić krzyżyk.
Leśne dziadki z PKW do wymiany.

Może ktoś podpowie jak odsunąć kremlowskich emisariuszy od władzy, bo jak widać w wyniku fałszerstw w demokratycznych wyborach jest to niemożliwe...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl