niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Uzasadnienie wyroku miażdży Owsiaka. Sąd potwierdza fakty podane przez blogera

Dodano: 06.11.2014 [10:30]
Uzasadnienie wyroku miażdży Owsiaka. Sąd potwierdza fakty podane przez blogera - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
MatkaKurka przedstawił pełne, 28-stronicowe uzasadnienie wyroku ogłoszonego w procesie jaki wytoczył mu Jerzy Owsiak. Bloger podkreśla, że treść dokumentu jest miażdżąca dla Jerzego Owsiaka, fundacji WOŚP oraz księgowej Doroty Pilarskiej i rzecznika WOŚP Krzysztofa Dobiesa. Ponadto sąd wykazał szereg nieścisłości w zeznaniach Owsiaka. Prezes WOŚP w jednym zdaniu zaprzeczał czemuś, a w następnym potwierdzał to - czytamy na kontrowersje.net.
 
Piotr Wielgucki (piszący jako bloger Matka Kurka) podaje, że „prywatny akt oskarżenia Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP był motywowany strachem przed ujawnieniem mechanizmu finansowania prywatnej kieszeni małżeństwa Owsiak z publicznej kasy i ofiar donatorów”.
 
Sąd w uzasadnieniu napisał na jakiej podstawie bloger sformułował zarzuty oraz, że były prawdziwe. Matka Kurka przedstawił je na stronie kontrowersje.net
 
Zawarte w tych artykułach twierdzenia, dotyczące wpływów: fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, źródeł i wysokości tych wpływów, wysokości wydatków i ich przeznaczenia, posiadanych przez fundację nieruchomości i kosztów ich zakupu, zacytowanych czy przytoczonych słów Jerzego Owsiaka bądź innych osób publicznych (…) struktury własnościowej i personalnej takich podmiotów, jak „Złoty Melon” spółka z o.o. czy „Mrówka Cała”(jednoosobową działalność gospodarcza prowadzona przez Lidię Niedźwiedzką-Owsiak), charakterystyki fundacji WOŚP, zatrudnienia Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak w „Złotym Melonie” lub fundacji WOŚP, przepływy finansowe pomiędzy fundacją WOŚP, „Złotym Melonem”, „Mrówka Całą”, Piotr Wielgucki oparł o: brzmienie statutu fundacji WOŚP, rzeczywiste wypowiedzi Jerzego Owsiaka i innych osób publicznych, opublikowane w mediach, sprawozdania finansowe fundacji WOŚP. (…)
 
Niektóre zawarte w artykułach twierdzenia, dotyczące: kosztów organizacji tzw. finałów WOŚP, sposobu przeprowadzania zbiórki publicznej, Piotr Wielgucki oparł o fakty powszechnie znane, które w szczegółach wykazywał w toku procesu. Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe" - napisał sąd w uzasadnieniu.


Sędzia też zaznaczył, że zachowania oskarżonego - za wyjątkiem określenia ,,hiena cmentarna” - zarzucane mu aktem oskarżenia, nie wypełniły znamion ustawowych czynu zabronionego. Nie było przekłamań w tekstach blogera!
 
Sąd nie dopatrzył się w wyjaśnieniach oskarżonego, w tych punktach gdzie mówił o faktach, przekłamań. Gdy Piotr Wielgucki powoływał się na konkretne kwoty bazował przede wszystkim na sprawozdaniach finansowych i rozliczeniach przedstawionych przez WOŚP” – czytamy w uzasadnieniu.
 
Co do Jurka Owsiaka sąd napisał, że w wyjaśnieniach i tłumaczeniach prezesa WOŚP było mnóstwo nieścisłości.

Nie kwestionując, co do zasady, wiarygodności zeznań Jerzego Owsiaka, podkreślić trzeba, że sąd dostrzegł w tych zeznaniach szereg nieścisłości. Część tych nieścisłości nie miała charakteru pierwszorzędnego, dotyczyło to takich kwestii, jak wskazywanie, iż od początku istnienia spółki ,,Złoty Melon” pełnił on w niej funkcję prezesa zarządu, a następnie wskazywanie, iż nie wie kto jest prezesem tego podmiotu, czy też wskazywanie, że czternaście godzin dziennie poświęca pracy w fundacji, a następnie, iż całą swoją siłę wkłada w pracę dyrektora graficznego w spółce ,,Złoty Melon”. Pewne nieścisłości dotyczyły jednak zagadnień istotnych z punktu przedmiotu procesu.

Świadek Jerzy Owsiak z jednej strony przedstawiał, iż doskonale wie co i do kogo mówi, a następnie podawał, że nie pamięta słów wypowiadanych pod adresem Piotra Wielguckiego (przy czym w pytaniach oskarżonego treść tych słów była przytaczana) w sytuacji, gdy słowa te oskarżony w sposób bezsprzeczny wykazał. Jerzy Owsiak w jednym zdaniu zaprzeczał, aby fundacja organizowała szkolenia dla ratowników medycznych, po czym w kolejnym zdaniu to potwierdzał
” – czytamy.
 
A jak sąd ocenił wiarygodność księgowej WOŚP i „Złotego Melona” Doroty Pilarskiej?
 
Do zeznań tego świadka sąd podszedł jednak ostrożnie, gdyż świadek był osobą, która sporządzała wykazy operacji finansowych, o które zwracał się sąd, a które wzbudziły szereg wątpliwości. Ponadto, co jest dla sądu zadziwiające, świadek nie potrafiła wytłumaczyć wielu kwestii związanych z działaniem programu księgowego, na którym na co dzień pracuje. (…) Z zeznań samej Doroty Pilarskiej wynikał szereg wątpliwości co do możliwości „odczytania” zawartych w nadesłanej dokumentacji danych (do szeregu kwestii sama główna księgowa nie była w stanie się jednoznacznie odnieść)”- czytamy.

Matka Kurka wykazał, że odsetki z kapitału, pochodzącego ze zbiórki publicznej (tzw. ,,puszki”) były przeznaczane na organizację przystanku Woodstock.
 
Nawet świadek Dorota Pilarska wskazała natomiast, iż na delegacje pracowników fundacji, wysyłanych na Przystanek Woodstock, środki pochodziły z takiego źródła” – napisał sąd.
 
I najlepsze na koniec. Czy Piotr Wielgucki udowodnił, że istnieje mechanizm przepływu pieniędzy w trójkącie fundacja WOŚP, spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”? Warto przypomnieć, że Jerzy Owsiak mimo próśb ze strony wymiary sprawiedliwości nie upublicznił ksiąg rachunkowych.
 
Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono” – napisał sędzia.
 
W uzasadnieniu podkreślono również, że „Piotr Wielgucki, składając wyjaśnienia, na uzasadnienie swoich twierdzeń, tez i ocen praktycznie zawsze przedstawiał dowody, przeważnie w formie wydruków z Internetu”.

Pełna treść uzasadnienia do pobrania tutaj (link znajduje się pod tekstem).
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To mi przypomina komentarz sportowy: przegraliśmy wysoko , ale sędzia zmiażdzył przeciwnika dając mu żółtą kartkę.

tak czy owak matka-kurka skazana

ale nie za to, że zarzucił Owsiakowi przywłaszczenie pieniędzy, marnotrastwo

A może by tak zrobić zestawienie przychodów i wydatków kościoła i Caritas co ? Byłby znacznie ciekawszy

To proszę to zrobić, przedstawiając rzetelne dowody.

To na co czekasz do roboty .... sprawa jest pilna

Zrób. Chętnie poczytamy. Ale zdaje się, że tylko hejtujesz.

czytam te niektore wypociny i rece opadaja! powiem krotko - odwalcie sie od tego chlopa, ktory odwala kawal dobrej roboty i to takiej, ktora nalezy do ministra zdrowia, nfz-tu i innych, ktorych zasranym obowiazkiem jest dbac o zdrowie Polakow!
kazda fundacja robi " przekrety "! mniejsze lub wieksze! przeswietlajac inne / a jest ich sporo i prowadzone przez znane persony / zapewne wlos stanalby na glowie, przeczytawszy raporcik pokontrolny! Owsiaka zawsze sie czepiali i stal im oscia w gardle, bo zwyczajnie osmieszal nasz system! i o to w tym wszystkim chodzi!!!!!!!!! Jurek - nie daj sie chlopie i graj! ratuj zycia tak, jak dotad to robiles!

Gdybyś człowieku miał choć trochę rozumu to byś zainteresował się ile procent idzier na zakup sprzętu a ile na utrzymanie darmozjadów,chyba,że należysz do tej sitwy i głupoty wypisójesz!dL7Sd

robi tyle dobrego, a że przy tym dla siebie bierze z tego mioliony (przez te lata tyle się uzbierało) to nic... to dobry człowiek jest hahaha

Drodzy Rodacy pan Owsiak "kreci lody " przy pomocy charytatywnej akcji a Wy mowicie ,ze dobrze ,ze jest ,ze robi to co robi itp. Macie moze jakies zasady ,ktorymi sie kierujecie w zyciu w kazdej sytuacji? Czy moze w zaleznosci od "zagrozenia swietego spokoju" naciagacie je w kazda strone byleby tylko usprawiedliwic sie przed samym soba z bycia osoba bierna wobec dranstwa. To tlumaczenie pana Owsiaka ,to syndrom zachowan niewolnika ,ktory nie umie bezstronnie i realnie oceniac sytuacji i w efekcie cos ,co w deklaracji zyciowej (w co ja wierze...)uznaje za swoje zasady a w rzeczywistosci neguje.np; krasc jest brzydko i zle ale jak potrafisz byc cwany (kreatywna ksiegowosc)to jestes wporzadku.

zanim zaczniesz rozpowiadać jaki to pan Owsiak jest zły i ile kradnie przejdź się po kilku szpitalach i zobacz ile sprzętu medycznego znajduje się tam dzięki jego działalności, w szczególności jeśli chodzi o szpitale dziecięce.

Czy jesteście zatrutym narodem? - tow. acr59.

Sprawdźmy. Człowiek, któremu nie przeszkadza:

- cham i prostak pełniący funkcję autorytetu dla młodzieży
- złodziej pełniący społeczne stanowisko
- oszust udający kogoś innego niż jest w rzeczywistości
- wzbogacanie się na wirtualnej księgowości (np.: sławetne przeznaczone 3% kwoty nawiązek na działalność statutową Helpa, gdy OBOWIĄZEK mówił o 100%)

rzeczywiście musi mieć zatruty umysł.

Gdyby acr59 był z mojego narodu, to domagałby się natychmiastowego czasowego wyłączenia się osoby publicznej PODEJRZANEJ o malwersacje oraz domagał się natychmiastowego przedstawienia dowodów obalających takie oskarżenie.

Wpłacajmy na lux veritatis

Na miejsce Pana Owsiaka bym zrezygnowala z tej akcji charytatywnej skoro tyle ludzi jest przeciwko niemu. Ciekawa jestem ile osob cokolwiek robilo aby pomoc komukolwiek.Nie bedzie sprzetu, wiecej dzieci zacznie umierac I niech sie wszyscy ciesza .Niestety nasz narod potrafi tylko narzekac a sam w zadnym kierunku nie chce pomoc. Liczcie na rzad on wam pomoze.Politycy sie oplawaja w bogactwie I nikt nie mruczy ,okradaja kraj, sprzedaja kraj I kazdy patrzy z otwarta geba. Bedac w Polsce Po 12 latach bylam przerazona jak szpitale wygladaly:(Wszedzie musialam w lape dac zeby sie zaopiekowali chora mama ale jak mnie nie bylo to zero opieki .Sciany obrapane , brudny stolik a na nim stare kakao z plesnia :(.Niestety nasi rodzice czy dziadkowie nie maja szansy na dobra opieke.Pacjent ktory nie rokuje nie jest warty leczenia i straty czasu tak mi powiedzial szczery ordynator szpitala.Oto Polska wlasnie.Nawet jakby pan Owsiak sie wzbogacil na tyc h celach to co z tego.Poswieca swoj czas I pomaga tam gdzie najwiecej jest potrzeb. Jakis powalony bloger bedzie pisal dziadostwo a co on do tej pory robil chyba Po kiszce sie drapal. Jesli nasz narod sie nie zmieni nie sadze ze jakas koegzystencja bedzie. Nie badzmy zawzieci , nie stawiajmy murow miedzy soba , pomogajmy sobie I innym nawet niewiele majac. Zycie jest zbyt krotkie. Zycze wszystkim wszystkiego naj I duzo zdrowia bo sie przyda.Wesolych swiat I udanego nowego roku :)

Może zapytacie o zdanie dzieci/ młodzież(nie wspominając nawet o rodzicach!), którym sprzęt WOŚP uratował życie? Jestem jedną z takich rodzin.
Siema!

A ile jeszcze dzieci mogło skorzystać z pomocy,gdyby nie szwindel?

Owsik ... to jak na razie to odbiera laury od namiestnika Moskwy na Rzeczpospolita .... specjaliste od zyrandoli i czekoladowych "orluf" !!!!

Smutne to - ale prawdziwe !!

ENDE

Pan Jerzy "Róbta Co Chceta" Owsiak zna się na wszystkim. Przemocy w domu, orkiestrze, pompach infuzyjnych, pedofilii, rachunkowości, słoniu, przystankach, ratownictwie medycznym, siatkówce, telewizji... Po prostu na wszystkim! Tak od niechcenia! Tylko wybitne jednostki tak mają. Więc będąc wybitną jednostką, jest również uznanym ekspertem, zapraszanym gęsto do mediów w celu wydalenia z siebie. Oczywiście myśli doniosłych! Dla dobra ludności Rzeczypospolitej, co zrozumiałe jest! I tak też było, gdy zgrzytało w czasie MŚ w siatkówce...
W którejś z tv tak ocenił kwestię kodowania meczów a potem doradził jak sytuację ulepszyć (ja w każdym razie tak myśli doniosłe zrozumiałem):
>To nie może być tak, żeby było tak! To ma być tak, żeby było tak!<
I pognał przed siebie Pstrusiem Pędziwiatrem albowiem każdy człowiek czynu musi być szybki, chyży a nawet rączy! Niczym jeleń poza rykowiskiem.
Dlatego zdumiewa mnie inercja Pana Tuska a teraz Pani Kopacz...
Czemu Pana Jerzego "Róbta Co Chceta" Owsiaka nie rzuca się na odcinek ulepszania sądów powszechnych w naszym kraju? Ze szczególnym uwzględnieniem tego w Złotoryi.

No to teraz kolej na kontrlolę skarbówki !

Owsik to kolega władzy obecnej, a obecna władza tak samo nas okrada i drwi z nas. Władza jest nietykalna i Owsik nietykalny.

A jak tam z tymi obrazami pedofila bandyty Trynkiewicza,kupował je Owsik kilka razy i nie wiedział od kogo ??? Pieniążki poszły na woodstock albo do prywatnej kiejdy !!!

Owsiak to zwykły złodziej powinien siedzieć w pudle tam się nim zaopiekują odpowiedni ludzie będzie szukał puszki tak długo aż znajdzie ścierwo pedalskie .

Zacni Rodzice i Kochane Dzieciaki, proszę Was nie dajcie się ponownie wciągnąć w tą machinę prania pieniędzy. Wasza szczerość i dobro serca jest wykorzystywana w promowaniu osoby mającej - jak widać - brudne ręce. Najbardziej boli, że można pod pięknymi hasłami sponiewierać czyjeś zaufanie i oddanie sprawie pomocy innym. Odmówcie pomocy krętaczowi.

A ty panie Jurku - jeśli - co się okazało, wydałeś chociaż grosz na cele niezwiązane i tym czego masz pełną gębę to jesteś pan nikczemnikiem posługującym się innymi dla własnego interesu. Stracił pan całkowity szacunek w moich i mam nadzieję nie tylko moich oczach. Skoro sąd dopatrzył się nieczystych zapisów księgowych i braku sensownego i związanego z celem działalności fundacji ich wydatkowania, to chyba już gorszym być nie można. Pieniądze dawane z serce i tak coraz uboższych ludzi pan przekręca na swoje zachcianki, deprawację młodzieży i podprogową kampanią swoich popleczników. Wstyd stary chłopie, WSTYD.
Mam nadzieję, że to nie koniec i będziesz miał kolejny proces gdzie ksiąg już nie ukryjesz i obyś nie zdążył ich sfałszować.

i na taką skandaliczną zbiórkę były prezydent i jego żona dawali swoje gratisy ......poseł Hofman dawał pieniądze .....i wielu wielu innych ........kocham ten kraj

A jak nazywa się sędzia, który prosił o księgi podatkowe a Owsik pokazał fuckera? Dlaczego bał się nalegać? A co ze skarbówką? Wątpliwe zeznania nie interesują ich?

Czy prokuratura juz jest u Owsiaka ? Czy zabezpiecza dowody przestepstwa ? Patrzac jak dziala prokuratura III RP na pewno nie ! Teraz tylko zostaje robic akcje NI GROSZA WIECEJ NA OWSIAKOWE WESOLE SWIETA !!! I NI GROSZA NA PEDALSKIE ZABAWY W KOSTRZYNIU !

Przyklad idzie z gory od sitwy Tuska i Komoruska,ten pierwszy POjechal do Brukseli i za 120 tys miesiecznie,drugi tym niezadowolonym POradzil brac lewatywe.Owsik wyciera sobie dupsko recznikami PO 2,5tyz zl,jak widzielsmy na zdjeciach,a Polskie dzieci na mrozie zbieraja pieniadze i co polaczki"macie takie gadanie z dupy,to dam z bani i bede targal miliony do konca swiata i jeszcze jeden dzien dluzej"-Owsiak resortowe dziecko????

Tak należy trzymać i nie dać oddechu przestępcom i naciągaczom finansowym

Nie ma sie co dziwić ,że ten przydupas Komoruskiego jest nietykalny, przecież owsik robił kampanie Komoruskiemu, wdzięczność od najwyższych władz III RP dla owsika musi byc i basta.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl