niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

​Putin zostanie bez ropy? Potężne awarie w kolejnych rosyjskich rafineriach

Dodano: 20.10.2014 [14:20]
​Putin zostanie bez ropy? Potężne awarie w kolejnych rosyjskich rafineriach - niezalezna.pl
foto: twitter.com/Vesti_Krsk
W Rosji ceny benzyny rosną w astronomicznym tempie. Powodem są liczne awarie dotykające tamtejsze rafinerie. Na Syberii już jest paliwowy paraliż. Szereg stacji Obwodu Irkuckiego i Nowosybirskiego wstrzymało sprzedaż paliwa – podają kresy24.pl za Sibirinfo. Dostawy wstrzymały koncerny Rosnieft i Gazpromnieft.
 
Kierowcy w długich kolejkach oczekują na pojawienie się paliwa. „Przejechaliśmy przez całe miasto. Wszędzie przed stacjami kolejki. Na niektórych sprzedają benzynę tylko firmom” – napisał bloger z irkucka.
 
Powołany został sztab kryzysowy. O przywrócenie dostaw apelował w Rosniefcie gubernator, bowiem puste już są magazyny głównego dystrybutora KrajsNieft. - Paliwo zostało opłacone, mimo to rafinerie go nie dostarczają – mówi szef KrajsNieft.
 
Minister przemysłu w obwodzie Irkuckim Kiriłł Toporow uspokaja, podając, że „Rosnieft ma jeszcze zapasy na 10-14 dni. Paliwo zostanie dostarczone, tylko trzeba będzie postać w kolejkach”. W pierwszej kolejności obsłużone będą zakłady komunikacji miejskiej – dodaje.
 
Rosyjskie władze nie ukryją prawdziwej przyczyny przerwania dostaw benzyny. Szereg rafinerii dotknęły groźne katastrofy. Potwierdza to dyrektor ds. rozwoju agencji  Analityka Rynków Towarowych Michaił Turukałow. - Deficyt paliwa to skutek szeregu groźnych awarii w rosyjskich rafineriach – tłumaczy.
 
W lutym tego roku – wybuchł pożar rafinerii w Riazaniu, a w marcu – w zakładach Taif-NK w Niżniekamsku, które musiały z tego powodu wstrzymać produkcję. Z kolei 15 czerwca nastąpiła eksplozja i pożar w należącej do Rosniefti Rafinerii Aczyńskiej w Krasnojarskim Kraju. W wyniku katastrofy całkowicie zniszczone zostały niezwykle drogie urządzenia – potwierdza ówczesny tamtejszy gubernator Wiktor Tołokonski” – pisze kresy24.pl.
 
To właśnie czerwcowa awaria najpoważniej zachwiała rynkiem paliw w Rosji. Mimo to Moskwa podpisuje kolejne kontrakty na eksport surowca. W związku z tym rynek krajowy zaopatrywany jest z rezerw.

W październiku szereg kolejnych rafinerii, m.in. w Omsku i Angarsku, wyłączono z powodu nagłych, nieplanowanych wcześniej remontów i rynek ostatecznie się załamał” – mówi cytowany przez kresy24.pl Turukałow.
 
Na światowych rynkach cena ropy spada, a w Rosji odwrotnie. Od początku roku cena benzyny-92 wzrosła o 35. proc., a benzyny-95 o 41. proc. Eksperci zaznaczają, że w ciągu ostatnich tygodni ceny nastąpił znaczny wzrost cen.
 
To nie wszystko. Rosyjskie rafinerie od nowego roku są zobowiązane do podwyższenia standardu produkowanego paliwa do Euro-4. „Obawiam się, że część z nich nie zdąży do tego czasu przestawić produkcji, przez co dostawy spadną jeszcze bardziej” – przyznaje Turukałanow.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wygląda na to, że autor ciągle myli ropę naftową (surowiec) z paliwami silnikowymi (produkty rafinerii). Oczywiste, że gdy rafinerie zużywają mniej ropy naftowej, jest jej więcej do sprzedaży na zewnątrz. Ropa naftowa to nie jest olej napędowy!

Naogół, jak znam ten Kraj/Raj, wszelkie enuncjacje prasowe ruskich Władz, to klamstwa. Oni prawdy sie boja i dla nich kłamstwo jest zawsze lepsze niż prawda, bo zawsze mozna je zastąpić następnym kłamstwem.

Co to jest "enuncjacje"? Po jakiemu to? Może po rusku...

Rafinerie są nie doinwestowane , pieniądze z handlu paliwami idą , bądź do prywatnej kiesy , bądź na zbrojenie .
Pewnie część tych awarii nie jest przypadkowa , Rosja ma wielu wrogów .

Podobnie jak niektorzy przedmowcy nie wierze w przypadki...kuso z kasa wiec wysadzaja, zeby uzasadnic horrendalne podwyzki...inaczej zaczna sie ruchawki...a tak sie wszystko zwali na nieszczesliwe przypadki a moze i z czasem na sabotaz, co to trudno podrzucic jakis telefon zarejestrowany na Ukrainie...?

Niech sobie zbuduja jeszce kilka wyrzutni albo samolocikow a wnet wroca do czasow, kiedy to wodka i agurcy a wyplaty w ziemniakach...jak widac tylko taki jezyk rozumieja...

Kacapskoje Bolszewickoje Respublik, naczelnyj kacap, bandit wladimir putin

Hmm.... Drony?

Raczej przestarzałe instalacje.

oligarchowie go zjedzą!

tam wszyscy czerpią zyski z ropy, ludzie z otoczenia Putina a z przeszłoscią w KGB!

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5716

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl