niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

TYLKO U NAS: Macierewicz o szpiegach Rosji: Istnieje zagrożenie, że reszta siatki została ostrzeżona

Dodano: 16.10.2014 [16:30]
TYLKO U NAS: Macierewicz o szpiegach Rosji: Istnieje zagrożenie, że reszta siatki została ostrzeżona - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
– Spośród naprawdę wielkiej siatki, która grozi Polsce, złapano tylko jedną osobę, po dwumiesięcznym rozpracowaniu – podkreśla w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Antoni Macierewicz. Dodaje, że „prawdziwym, większym zagrożeniem, są ci szpiedzy, którzy nie zostali złapani, a o których organy państwa dowiedziały się i to lekceważą”.
 
W środę zatrzymano dwie osoby, które szpiegowały na rzecz Rosji. Jeden z mężczyzn jest pułkownikiem Wojska Polskiego, drugi prawnikiem pracującym w Warszawie. Śledczy na razie odmawiają podania kim są agenci. Według medialnych przypuszczeń, jeden z zatrzymanych pracował dla GRU, czyli wywiadu wojskowego Federacji Rosyjskiej.
 
Według Antoniego Macierewicza, odpowiedzialność za tę sytuacje ponoszą te siły polityczne, ta część służb i te media, które wytwarzały w ciągu ostatnich lat atmosferę przyzwolenia na działanie obcych służb specjalnych w Polsce.
 
Szczególnie rosyjskich, które prowadziły akcję rehabilitacji GRU, które prowadziły nagonkę na ludzi ujawniających zakres penetracji rosyjskiej. To jest również kwestia odpowiedzialności kolejnych premierów, w tym premiera Donalda Tuska i premier Kopacz, którzy tolerowali współpracę Służby Kontrwywiadu Wojskowego z Federalną Służbą Bezpieczeństwa, zarówno w jej fazie nielegalnej – od kwietnia 2010 roku do grudnia 2011 roku – jak i legalną, która trwa po dzień dzisiejszy – podkreśla Macierewicz w rozmowie z portalem niezalezna.pl.
 
Jak dodaje, to również odpowiedzialność „tych wszystkich, którzy nie chcieli widzieć zagrożenia rosyjskiego, a dzisiaj, po dwóch miesiącach rozpracowywania, łapią szpiega”.
 
To jest także odpowiedzialność tych wszystkich, którzy koncentrują uwagę opinii publicznej na czymś, co się już dokonało i co jest teraz zadaniem dla prokuratorów, dla śledczych, dla sądu, a lekceważą, czy przechodzą do porządku dziennego nad zagrożeniem ukazanym przez media, ukazanym także przez opozycję, wynikającym ze stałej penetracji całego polskiego systemu bezpieczeństwa informatycznego przez firmy konsula honorowego Federacji Rosyjskiej – zwraca uwagę polityk PiS.
 
O sprawie, którą poruszył Antoni Macierewicz, informowała „Gazeta Polska”.

Przecież mamy do czynienia z gigantycznym zagrożeniem bezpieczeństwa państwa, które jest tolerowane, akceptowane, bagatelizowane, w sytuacji, kiedy trzeba tutaj skierować cały wysiłek służb specjalnych i cały wysiłek państwa polskiego, a także opinii publicznej. Przecież to jest także kwestia całego systemu wyborczego. Jak się okazuje, komisje wyborcze tez korzystały z działania tych spółek. Miał rację profesor Urbanowicz (Jerzy – przyp. red.), szef informatycznego wydziału SKW, niestety już nieżyjący, który w raporcie tajnym mówił, że serwery są rosyjskie – mówi Antoni Macierewicz.
 
Według niego, stało się dobrze, że szpiegów złapano, ale jednocześnie zaznacza, że szkoda, iż „spośród naprawdę wielkiej siatki, która grozi Polsce, złapano tylko jedną osobę, po dwumiesięcznym rozpracowaniu”.
 
To może grozić tym, że cała reszta siatki została ostrzeżona, no ale miejmy nadzieję, że to zrobiono profesjonalnie. Jednak prawdziwym, większym zagrożeniem dla Polski, są ci szpiedzy, którzy nie zostali złapani, a o których organy państwa dowiedziały się i to lekceważą. Mówię tutaj o problemie związanym z konsulem honorowym. Ja oczywiście nie wiem, czy on pracował w sposób tajny na rzecz Rosji, czy nie, ale to jest sytuacja niedopuszczalna, kiedy człowiek o jednoznacznej afiliacji rosyjskiej, jednoznacznym związku z Federacją Rosyjską, ma w garści cały system informatycznego bezpieczeństwa Polski – tłumaczy poseł.  
 
Polityk podkreśla, że to „olbrzymie, rzeczywiste zagrożenie”. – Apeluję do polityków, apeluję do mediów, aby nie odwracały uwagi od rzeczywistego zagrożenia, zwłaszcza, że są to te media i ci politycy, którzy przez ubiegłe miesiące i lata lansowali GRU i współpracę z GRU i służby dla GRU, jako najlepszy sposób kształtowania polskich służb specjalnych. I broniły ludzi z GRU i doprowadziły do tego, że człowiek z GRU był w komisji ds. służb specjalnych. To jest ich odpowiedzialność, atmosfera przyzwolenia, pobłażliwości, akceptacji dla szpiegostwa Rosji przeciwko Polsce. Ci ludzie, którzy tak robili, powinni skoncentrować swoja uwagę na sprawie przejęcia polskiego systemu informatycznego przez spółki będące w rękach konsula honorowego Rosji. To jest dzisiaj dla nas największe zagrożenie – mówi niezaleznej.pl Antoni Macierewicz. 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Boze jak bardzo jest nam potrzebny Antoni...Blogoslaw jego zdrowiem by sluzyl swym wspolbraciom polakom, dawal swiadectwo Prawdzie.

Panie Antoni, żądamy w końcu stanowczych i radykalnych działań.
Dosyć słów.
Tak niczego nie osiągniemy.

Dzialanie jednych rak napewno mozna zuawazyc w tej calej hecy. Dzialanie jeszcze wciaz tuskowych PR-owskich hien.To heca nakrecona dla Efki Koparki. Za tydzien beda nowe sondaze opinii publicznej zaczynajace sie od slow: gdyby wybory odbyly sie dzisiaj to na PO glosowaloby 500% wyborcow a na PiS -%5.oo wyborcow.

Efka została nagrana. Nagrania są kompromitujące. Nie tylko audio ale i video. Sceny seksualne. Pamiętacie ją nawaloną w Berlinie? Dali jej też coś takiego na wieczorku panieńskim jednej z córek koleżanek.
Oj, działo się.
Byli striptizerzy...
Teraz Efka się słuchać musi.

Z opinią pana Macierewicza , trudno się nie zgodzić. Ale i tak WSI-owe sobaki oszczekują go zajadle, a echo słychać z głównego rynsztoka.

Panie Macierewicz,ilu agentów zatrzymaliście przez dwa lata swoich rządów?Tylko nie mówcie że tyle czasu to za mało na wykrycie szpiega...

Czy to znaczy, że PO jest rozgrzeszony i usprawiedliwiony bo PiS coś tam zrobił albo nie zrobił przez 2 lata? Weź no się kolego puknij w swój łeb.

Antonio, o logice i sztuce argumentowania to ty juz slyszales , tylko jeszcze nie wiesz o co w tym chodzi,
takie jakies dla ciebie zagmatwane, nieprawdaz?

Antonio.Ruski zboku,ciebie napewno znajdziemy.

Gdzie zapowiadany audyt 7 lat rządu Tuska?
Panie Macierewicz - może o tym Pan cokolwiek napisze?
Miało to już być dawno temu, a nie ma tego nadal.
Miało być rozliczenie, a jest pompowanie nierządu Kopacz ze strony PiS!!!

O seryjnym samobójcy, komunikacie NPW i współpracy prof. Kieżunia z SB - wywiad z min. Antonim Macierewiczem

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5928

Panie Antoni - po wczorajszych doniesieniach -jedno jest pewne -rozp....nie WSI było zbawiennym krokiem !

Jak to było z Kimem Philby? Rosjanie poświęcali swoich szpiegów drobniejszego płazu żeby uchronić tych najważniejszych, działających u szczytów władzy. Szykuje nam się chyba gruuuuuuba afera szpiegowska.

"Przecież to jest także kwestia całego systemu wyborczego. Jak się okazuje, komisje wyborcze tez korzystały z działania tych spółek. Miał racje profesor Urbanowicz (Jerzy – przyp. red.), szef informatycznego wydziału SKW, niestety już nieżyjący, który w raporcie tajnym mówił, że serwery są rosyjskie". W moim przekonaniu to automatycznie unieważnia wybory przeprowadzane od czasu, od kiedy ten człowiek stał się właścicielem naszych danych. To jest sprawa dla trybunału stanu i dla prawników! To jest dla nas świetna informacja, bo oznacza to podstawę do unieważnienia wszelkich niekorzystnych umów zawartych w ostatnich latach, a o to właśnie chodzi.

Właśnie rozpoczęła się kampania reklamowa nowego rządu i Platformy Obywatelskiej. Grono specjalistów, w tym moja skromna osoba, zarzucało polskim służbom od lat, że są w stanie kompletnego rozkładu, że brak im profesjonalizmu, że nie radzą sobie z zagrożeniem rosyjskim. Wybrano więc losowo spośród tysięcy rosyjskich szpiegów, którzy jawnie działają w Polsce, dwie osoby i teraz się to nagłaśnia i zamienia w kampanię PRową. To nic innego niż PR nowego rządu.". "W polskich służbach na najwyższych piętrach władzy znajdują się rosyjskie krety. Jeśli rosyjskie krety łapią rosyjskich szpiegów to sądzę, że mamy do czynienia z działaniem za cichym porozumieniem z Moskwą.". "Jedną akcję polskich służb specjalnych mogę uznać za udaną. Chodzi o ujęcie płk. Monicza, który był rosyjskim szpiegiem, choć występował jako agent białoruskiego KGB. To była świetna akcja, znakomicie przeprowadzona przez młodych polskich oficerów, służby czeskie i litewskie. Dziś wszyscy oni zostali powyrzucani z polskich służb. To świadczy o tym, jak polskie służby działają. Dowódca tamtej akcji został zwolniony... Wiedział zbyt dużo. I umiał wskazać kretów rosyjskich w swojej firmie.

Tylko PiS przywróci nam prawo, sprawiedliwość i normalność! I pamiętajmy, że ratowanie Polski to nie jest tylko i wyłącznie problem PiSu! TO NASZ WSPÓLNY OBOWIĄZEK! Tylko wtedy, kiedy damy PiSowi miażdżące poparcie w każdych następnych wyborach, tylko wtedy odwrócimy koleje losu i wyzwolimy siebie i nasz dom rodzinny, naszą Ojczyznę, ze złodziejskich łap POstPRLu! Wtedy wyłapiemy wszystkich ruskich szpiclów, którzy niszczą nam życie i państwo! No bo ile można dawać się tak czołgać w tym czerwonym, śmierdzącym, POstPRLowskim BŁOCIE!?
Z jakiej racji i dlaczego ciągle pozwalamy OBCYM I WROGIM NAM PAṄSTWOM na dyktowanie nam jak mamy żyć!?
Dlaczego siedzimy na d....., kiedy agenci obcych państw i złodzieje wdarli się do naszego domu rodzinnego i nas bezczelnie oszukują, okradają i niszczą nas i nasze państwo!? Czy nam już zupełnie odebrało rozum?!
Tylko wtedy, kiedy wszyscy porządni ludzie pójdą do urn i dadzą miażdżące poparcie dla PiSu, tylko tak możemy się sami wyzwolić z tego POstPRLowskiego PIEKŁA, gdzie łajdacy, złodzieje i zdrajcy żyją jak lordy za ukradzione nam pieniądze, a my, porzędni ludzie, żyjemy w upodleniu!
Nie pozwalajmy na to, żeby bandyci niszczyli nam życie!
Ruszmy zadki i DO URN! DO URN!

Niestety, jak na spotkaniu powiedział Witold Gadowski „Większość sztabu generalnego była tajnymi współpracownikami”

kiedyś musiało to pęknąć

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5852

a czy komorowski nie powinien zostac przeslychany ??? I czy nie powinien zlozyc deklaracji z kim wspolpracowal pod przysiega

niestety pelo samo wpycha nas w paszcze bestii z obydwu stron, jedyna szansa dla Polski to ODSUNAC PELO OD WLADZY W POLSCE JAK NAJSZYBCIEJ I LICZYC KAZDY GLOS W WYBORACH

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl