niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

​Ta książka była niezwykle potrzebna. Tomasz Sakiewicz napisał o Lechu Kaczyńskim

Dodano: 06.10.2014 [19:40]
​Ta książka była niezwykle potrzebna. Tomasz Sakiewicz napisał o Lechu Kaczyńskim - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
W poniedziałek w Warszawie, przy wypełnionej po brzegi sali Domu Pielgrzyma Amicus, odbyła się promocja najnowszej książki Tomasza Sakiewicza „Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego”. Na spotkaniu obecny był, przyjęty gromkimi brawami, brat śp. prezydenta – Jarosław Kaczyński.
 
Tomasz Sakiewicz nosił długo w sobie tę książkę. Echa tych zdań my, jego współpracownicy redakcyjni, słyszeliśmy przez lata na spotkaniach redakcyjnych. To niezwykle potrzebny głos w debacie publicznej – mówiła o książce publicystka Joanna Lichocka, która prowadziła spotkanie.
 
Książka redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” ukazuje ideę niezależnego od Rosji Państwa Polskiego, którą chciał wprowadzić w życie zmarły tragicznie w 2010 r. śp. prezydent Lech Kaczyński. Autor przedstawia go jako kontynuatora tradycji I i II Rzeczypospolitej. Na kartach książki opisane są kulisy śmierci prezydenta. Aby je poznać, cofamy się w czasie. Poznajemy metody działania czerwonej Rosji, autor udowadnia też, że strategia współczesnej Moskwy zaczerpnięta jest wprost z praw, którymi rządził się Związek Sowiecki. Praw, według których Polska miała być wasalna. Sakiewicz analizuje też sytuację geopolityczną naszego kontynentu. Snuje wizję umocnienia naszego znaczenia na forum międzynarodowym i taktykę obrony przed Rosją.
 
Stawiam w książce tezę, dlaczego musiał zginać prezydent Lech Kaczyński. Przecież on nie zawiózł dywizji pancernej ani armii żołnierzy do Tbilisi. On zawiózł pomysł polityczny, którego Rosja panicznie się bała. Pomysł współpracy politycznej Europy Środkowo-Wschodniej. Pokazanie, że można tę współpracę podjąć, było dla Rosjan najwyższym ostrzeżeniem. Czekiści myślą prosto. Jeśli zbiera się armia, ma flagę i chorążego, trzeba zabić chorążego. Dlatego Lech Kaczyński musiał zginąć – mówił o swojej książce Tomasz Sakiewicz.

Głos zabrał również brat śp. Lecha Kaczyńskiego.

Operacja Tbilisi była uzgodniona z prezydentem USA. Umowa była taka, że Bush miał złożyć oświadczenie, że dalsza akcja Rosjan będzie miała brutalne konsekwencje. To enigmatyczne określenie, ale jak widać, podziałało. To była operacja racjonalna i dobrze przemyślana. Kawaleryjska, ale skuteczne. Można się zgodzić, że to był moment na wydanie wyroku śmierci na mojego brata. Choć procesowych dowodów nie mamy – powiedział podczas spotkania Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ RELACJE WIDEOFunkcjonuje w przestrzeni publicznej myślenie, że na wschodzie są Ukraińcy, którzy nas mordowali, a dalej Rosja, w której ludzie żyją w dyktaturze i jest im z tym dobrze. Natomiast na zachodzie Niemcy, przed którymi musimy stawać na baczność, bo taki jest świat i trzeba się wpisywać w tę niemiecką strefę, rewidując tym samym naszą historię w sposób bulwersujący. Historię również dotyczącą II wojny światowej. Trzeba przestrzec Polaków przed takim myśleniem. Jestem wdzięczny redaktorowi Tomaszowi Sakiewiczowi i „Gazecie Polskiej” że takiemu myśleniu nie ulegają. Jak widać niektórzy są słabsi moralnie – powiedział Kaczyński.
 
Na promocji książki obecna była m.in. aktorka Katarzyna Łaniewska, Olga Johann, wiceprzewodnicząca warszawskiej rady miasta, a także Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego Klubu Gazety Polskiej. W trakcie spotkania pieśni patriotyczne grał i śpiewał Paweł Piekarczyk.


fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska


fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ta książka to chyba znajdzie się na półkach pod hasłem "fantastyka". Coś z rodzaju political fiction...
Nooo... ewentualnie w dziale "kulinaria", tuż obok powieści pewnego "profesora" o wybuchających parówkach....

Polska się odrodzi, ale musimy wspierać Gazetę Wyborczą i TVN, bo tylko one służą Polsce.

Wspierac Gazetę Wyborczą i TVN?
ZA CO? Za antypolskie działania? Za faworyzowanie lewactwa? A może za 7-letni parasol ochronny dla rządu Tuska? A może za krytykę Jarosława Kaczyńskiego? Za codzienne ataki na rząd PiS-Samoobrona-LPR w latach 2005-2007? Kiedyś w 2006 r. wziąłem Wyborczą do ręki i tam na 6 stronach działu "kraj" dosłownie każdy artykuł to była krytyka rządu. A może powinniśmy wspierac te media za ich niekonsekwencję? - Giertych, gdy był ministrem, był bardzo mocno krytykowany w Wyborczej i TVN, a dziś uchodzi w tych mediach za autorytet.

Jestem małym żuczkiem i teza pana Sakiewicza jest jasna od początku. Wojna polsko-rosu
Yjska trwa od 1920 roku i ma tylko inne odsłony. Katyń, Smoleńsk, Komorowski, 17 września, wojna energetyczna itd

My wszystko wiemy o Smolensku,bic bolszewikow.

Serdeczne pozdrowienia dla pana Tomasza Sakiewicza wspaniala robota.Wiekszosc Polakow musi wiedziec kto przyczynil sie do smierci prof. Lecha Kaczynskiego i 95 osob podczas lotu do Smolenska. Prawda zawsze zostaje ujawniona i tego sprawcy boja sie bardzo.

Państwa Europy Środkowo-Wschodniej potrzebują współpracy, a nawet unii. Jednak taka idea przeszkadza Rosji i Niemcom, dlatego robią i będą robić wszystko, by do takiej unii nie doszło. Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby złośliwe i chamskie komentarze o Ukrainie, czy Litwie były pisane z zewnątrz, po to by wzbudzić niechęć Polaków do tych państw. Zresztą sytuacja mniejszości polskiej może być wywołana wpływami rosyjskimi, a także niemieckimi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl