niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Odprawa minister Wasiak - 510 tys. zł. Platforma była szczodra też dla innych. Oni brali miliony

Dodano: 04.10.2014 [16:15]
Odprawa minister Wasiak - 510 tys. zł. Platforma była szczodra też dla innych. Oni brali miliony - niezalezna.pl
foto: fot. Krzysztof Sitkowski
Ponad pół miliona złotych, które miała dostać Ewa Wasiak w ramach odprawy, wydają się być drobnymi przy wypłatach dla innych. Naprawdę gigantyczne pieniądze wzięli dobrzy znajomi obecnej władzy, którzy nierzadko inkasowali miliony.

Kiedy media zainteresowały się odprawą dla nowej minister infrastruktury, ta postanowiła ją przekazać na cele charytatywne. Chodziło o 510 tys. zł, które Wasiak miała otrzymać od PKP. Dziennik „Fakt” postanowił w tym kontekście przypomnieć, jaki odprawy otrzymywały wcześniej osoby zasiadające w zarządach państwowych spółek.

Największe pieniądze dają w PGE. Część z 6,9 mln zł otrzymał Krzysztof Kilian. To dobry kolega Donalda Tuska. W nagraniach z afery taśmowej plotkowano, że poszedł do PGE tylko po to, by wziąć odprawę. Nie wiadomo, ile konkretnie trafiło do jego kieszeni – bo prawie 7 mln zł to odprawa dla całego zarządu PGE.

Ogromną odprawę – w wysokości 1,2 mln zł – otrzymał Ludwik Sobolewski, kiedy rozstawał się z Giełdą Papierów Wartościowych. Jak przypomina „Fakt”, Sobolewski odszedł w atmosferze skandalu, bo nakłaniał firmy giełdowe do sponsorowania filmu, w którym główną rolę grała jego nowa partnerka życiowa.

Niemałe pieniądze dostał też Krzysztof Grendowicz z Polskich Inwestycji Rozwojowych. Jego niedawną odprawę utajniono, ale prezes spółki nazwanej przez Bartłomieja Sienkiewicza „ch.., d... i kamieni kupa” zarabiał 60 tys. zł miesięcznie. Na odchodne dostał przynajmniej równowartość swojej rocznej pensji, czyli 720 tys. zł.

Problemem skandalicznych odpraw miał się zająć minister skarbu Włodzimierz Karpiński . „Fakt” przypomina, że ten ogłosił nawet, iż już to zmienił.

Dziennik postanowiła to sprawdzić. „Karpiński wydał jedynie rekomendację, by w nowych kontraktach podpisywanych z członkami zarządów spółek Skarbu Państwa nie były zapisów o wielkich odprawach. Prace nad projektem stosownej ustawy dopiero trwają. Ma się w nie włączyć sama premier” – ustalił „Fakt”.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A Matkom dzieci niepełnosprawnyc zabraniał Tusk 200 zł podnieść "bo nie ma". Na koleżków z sitwy PO ma? Ostachowiczów, Wasiak, Nowaków i innych Kilianów?

Re Rudy Maniek - nic ująć, nic dodać do twej propozycji tworzenia takiego Ruchu Narodowego,a inaczej zrywu,
bo faktycznie Polskę nam dobiją do reszty, różowi i czerwoni zdrajcy i złodzieje.Osobiście deklaruję swój
organizacyjny udział w tworzeniu tego Ruchu w moim miejscu zamieszkania.

Wasiak oddała odprawę do swojego okręgu wyborczego: http://zolwiki.blog.pl/2014/10/03/ksiazka/

Ale mordy z "polskim touch'em"
Babska przyglupie na stolkach.
Te z podniesionym kolnierzykiem to by puscili na zachodzie w mediach jako polska Business woman od siedmiu bolesci.
Ale kase lyka za darmo.

I to wszystko dzieki...glupiemu polactwu.

Jeśli nawet oficjalnie zrzekną się tych gigantycznych >> odpraw<< to znajdą sposób , by nas po cichu WYDUTKAĆ.

Tej Wasiak to się wystraszyłam, a ta reszta tzw. polskiego sądu to jedna wielka żenada. Żadna osoba nie jest kompetentna aby zajmować takie stanowiska. Nasz Kraj z Tuskiem szedł na dno, teraz już będziemy na dnie szamba a z syfu juz sie nie odbijemy.

Pani Ewa Wasiak odebrała odprawę z PKP w wysokości 510tyś złotych, taka jest prawda. Inaczej nie mogłaby przekazać w/w kwoty na cele charytatywne. Pani Ewa Wasiak nie oddała pieniędzy PKP skąd je pobrała. Innymi słowy Ewa Wasiak odebrała pół miliona i niech nie maci w głowach.
PS. Tak się bawi platformerska sitwa kosztem narodu Polskiego. Tylko zmiana władz w najbliższych wyborach może odspawać platformerskie kanalie od koryta.

za zaborow i za okupacji kradli mniej

a gornicy nie mają co do garnka włożyć!!!

Protest górników pod Sejmem - http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5867

Polska to dobra kraj! Złote melony sypią się na zawołanie!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl