niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

​„Zły bloger – dobry Owsiak” czyli mistrzowie interpretacji wyroków

Dodano: 29.09.2014 [15:24]
​„Zły bloger – dobry Owsiak” czyli mistrzowie interpretacji wyroków - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Sąd w Złotoryi (Dolnośląskie) uniewinnił dziś blogera „MatkaKurka” – Piotra Wielguckiego - z dwóch z trzech zarzutów, stawianych mu przez Jerzego Owsiaka. Ponadto sąd uznał, że autor oparł swoje publikacje na temat WOŚP i Owsiaka na faktach. TVN, „Gazeta Wyborcza” oraz portal natemat.pl, widzą to inaczej. „Winny obrazy Owsiaka” - twierdzą media.

W styczniu 2013 r. bloger „MatkaKurka” opublikował na swoim blogu kilka wpisów o WOŚP i Owsiaku pt. „Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP”, „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” oraz „Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł - hiena cmentarna”.

Jak podaje Polskie Radio, sąd uznał dziś, że choć opinie blogera są jednostronne, jednak „nie przekroczyły one granicy prawdy” i są dozwolone ze względu na wolność słowa. Z kolei oceny krytyczne takiego zjawiska jakim jest WOŚP są dopuszczalne - stwierdził sędzia.

Natomiast „MatkaKurka” został skazany za użycie wobec Owsiaka stwierdzenia „hiena cmentarna”. Jednak sąd odstąpił od wymierzenia kary ponieważ Owsiak odpowiedział Piotrowi Wielguckiemu w mediach „zniewagą wzajemną”.

Nawet stronnik Owsiaka był oburzony po wyroku. - Ten wyrok to przyzwolenie na obrażanie ludzi i Fundacji WOŚP. To źle wróży na przyszłość – narzekał Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

Tymczasem media mainstreamowe w tym samym wyroku zobaczyły co innego. Tytuły ich notek na temat de facto korzystnego dla blogera wyroku są rażąco podobne. „Nazwał Owsiaka "cmentarną hieną". Sąd: obraził, ale kary nie będzie” - czytamy na portalu TVN. „Bloger winny znieważenia Owsiaka, ale kary nie będzie” - wtóruje „Gazeta Wyborcza”. „Bloger "MatkaKurka" winny obrazy Owsiaka, ale nie zostanie ukarany. Szef WOŚP nie odpuszcza” - powtarza bloger portalu natemat.pl Łukasz Trybulski.Jakby tego było mało na portalu Agory gazeta.pl, na stronie głównej napisano, że Owsiak... wygrał proces:

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szanowna Redakcjo, nie jest prawdą, że "Natomiast „MatkaKurka” został skazany za użycie wobec Owsiaka stwierdzenia „hiena cmentarna”. Został UZNANY WINNYM - ale nie został skazany. To bardzo istotna różnica z punktu widzenia prawa.

Bo to cala szajka "prominentow " za melonem stoi,to nie takie sobie hop... i winny. Oni siebie wybielaja.
Tam sie i pan doktor jeden podczepial,dzieciaki zebrzace na mrozie,nie jednego notabla wspomogly.

Czyli wg. szanownych forumowiczów jeśli matka kurka została oczyszczona z dwóch na trzy stawiane zarzuty to wygrała? A co z trzecim? Jest przecież napisane jak byk ze winny. Zarzut Owsiaka uznany.

Co ciekawe pod artykułem na stronie "gazety" zablokowano dodawanie komentarzy! ;D

Czyli tak pobieżnie, w skali makro, analizując wyrok można uznać, że OWSIK całą Polską manipuluje i przez tyle lat będąc hochsztaplerem, zamiast być obiektem dochodzenia prokuratury to on KURIOZALNIE dostaje jeszcze odznaczenia.
Czyli "Wysoki Sąd" mógł spokojnie na podstawie zebranych faktów, że PAN OWSIK jest oszustem, no może mniej niż 100% bo musi też podtrzymywać LEGENDĘ "DOBROCZYŃCY" a dla podtrzymania tego wizerunku, trzeba było przekazać CZĘŚĆ "ŁUPU" zgodnie ze statusem, ale zakup tak drogiego sprzętu, też nagradzany był PODSTOŁOWĄ prowizją, bo przecież "tajemnicą poliszynela" jest granie na korupcyjnych (często) zamiłowaniach zamawiających sprzęt medyczny.
Trzeba go tego OWSIKA odbierać jako zdolnego "członka" PO, tz. potrafiącego CZERPAĆ i to nie "łyżeczką" a nawet nie chochlą ale "czerpadłem hektolitrowym", czyli mimo prostackiego zachowania i odrażającego wyglądu do tej pory pozostawał, w skali kraju, "WIRTUOZEM" naciągaczem. Ale widać chmury i smród i mam nadzieją, że wreszcie ktoś JAKIŚ SĄD zażąda, już realizacji dostarczenia dokumentów finansowych i być może część sprzeniewierzonych łupów też będzie przekazana, po licytacji, dla Służby Zdrowia..

Tak wygląda "niezawisłość sądów". Owsiak dostaje dwa razy nakaz przedstawienia rzetelnej dokumentacj, która być może ukazałaby "przekręty" lub prywatne zarabianie na miliony, a sąd udaje głupa i jakgdyby nic kończy sprawę. Jak mógł sąd stwierdzić, że opinie nie przekroczyły granicy prawdy. Jakby przeprowadzono rzetelnie postępowanie, sprawdzono dowody, których jurek dla lemingów odmówił dostarczenia, to pewnie musiałby proces skończyć się zarzutami z kk. A tak to po sprawie, ręka rękę myje. Standardy białoruskie. Komuna nadal istnieje.

Dopóki ten osobnik z WOŚP nie pokaże swojej księgowości nie wpłacać nań żadnych pieniędzy. I przypomnieć o wyroku przed styczniem 2015. Mnie od lat nawet na myśl nie przyszło cokolwiek wpłacić na "orkiestrę" Owsiaka. Niech płaci PO i jej frajerzy. Sprawę przegranej sprawy przez WOŚP koniecznie nagłaśniać przed kolejną zbiórką (na Owsiaka i rodzinę).

W sądzie padł remis. Nikt nie wygrał nikt nie przegrał.

Typowa socjotechnika medialna. To jest wzorcowy przykład jak się manipuluje opinią publiczną od niespełna 70 lat. Który naród by nie zgłupiał po takiej dawce indoktrynacji ? Jesteśmy i tak godni szacunku, mimo, że skutki tej propagandy są aż nadto widoczne, czego najlepszym dowodem jest poparcie dla PO rzędu 40%. Po takiej ilości afer, która zniosłaby z powierzchni ziemi każdą władzę, jest to wynik skłaniający do płaczu.

Jedno jest pewne, Owsiakowi nie udało się zyskać tego, czego oczekiwał tytułem wniesionego pozwu przeciwko blogerowi.
A to, że GW i inni widzą inaczej, to nic nowego. Potwierdzają jedynie stare porzekadło, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Sprawa ma i będzie miała charakter rozwojowy, bowiem sąd wydając w tej sprawie wyrok, nie ustosunkował się do zarzutów blogera, związanych z niejasną rachunkowością prowadzoną przez Owsiaka na użytek, a bardziej na pożytek WOŚP, a co więcej, nie skorzystał z przysługujących sądowi narzędzi prawnych, wobec uporczywego uchylania się Owsiaka od zarządzeń sądu.

Nie rozstrzygnięty zarzut blogera dot. finansów WOŚP i Złotego Melona, stanowi konkretną podstawę do wniesienia odwołania od niniejszego wyroku.

Biorąc pod uwagę powyższe , Owsiak razem ze swoim pełnomocnikiem nawet nie przypuszczał, że trafił na trudnego dla siebie przeciwnika, bowiem pozwany Pan Piotr (Matka Kurka), to łebski i uzdolniony facet. Innymi słowy - dla Owsiaka i jego towarzystwa, to za twardy orzech do zgryzienia.

Z tego nie do końca rozstrzygniętego sporu w zakresie finansów WOŚP, choć tego w wyroku nie ujęto, ale wskazanym byłoby wstrzymanie się z ewentualnymi darowiznami, bo jak z wyroku wynika, pan Owsiak nie chce ujawnić dobroczynnych dochodów słoikowych, które napełnił i schował.

Dla dobra Owsiaka, nie należy do słoików dokładać, bo będzie miał z nimi jeszcze większy problem.
Oj będzie się działo. Sprawa odbije się dalekim echem, a Owsiak i około-Owsiakowe towarzystwo może zapomnieć o kolorowych snach.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl