niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

NATO wystawia Polskę do wiatru. W razie rosyjskiej agresji znów zostaniemy sami?

Dodano: 28.09.2014 [21:37]
NATO wystawia Polskę do wiatru. W razie rosyjskiej agresji znów zostaniemy sami? - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Na początku września głośno było o utworzeniu tzw. natowskiej szpicy, która miała być gwarancją bezpieczeństwa dla krajów bałtyckich i Polski w razie rosyjskiej agresji. Wystarczyło jednak kilka tygodni, żeby pojawiły się wątpliwości, co do sensu jej powstania. Jak podał niemiecki tygodnik „Der Spiegel”, z tego powodu doszło nawet do słownej utarczki między generałami NATO. Jednocześnie resort obrony Niemiec oświadczył, że nie ma wystarczającej ilości sprzętu, żeby program realizować.
 
Uzyskanie gotowości bojowej tzw. szpicy NATO w ciągu 48 godzin jest nierealne – miał, według tygodnika „Der Spiegel”, powiedzieć podczas spotkania 28 państw NATO, które odbyło się w połowie września w Wilnie, najwyższy rangą wojskowy USA generał Martin Dempsey. W opinii wojskowego, aby spełnić te warunki, żołnierze „będą musieli praktycznie spać w mundurach”. Swój sceptycyzm ws. szpicy mieli wyrazić również szefowie innych sztabów.
 
Według niemieckiego tygodnika, następnie doszło do ostrej wymiany zdań między Dempseyem a głównodowodzącym NATO w Europie – Philipem Breedloveem. Ostatni miał stwierdzić, że swoją krytykę Dempsey powinien przedstawić raczej sekretarzowi stanu USA Johnowi Kerryemu i ministrowi obrony Chuckowi Hagelowi. Bowiem to oni zaakceptowali ten plan podczas szczytu NATO W Walii.
 
Chodzi o spotkanie z początku września, które odbywało się w warunkach rosyjskiej agresji na Ukrainę. Aby wzmocnić bezpieczeństwo członków Sojuszu Północnoatlantyckiego w Europie Środkowej i Wschodniej, postanowiono utworzyć wtedy tzw. szpicę. Siły szybkiego reagowania, liczące od 3 do 5 tys. żołnierzy. Mieliby oni w ciągu od dwóch do pięciu dni stawić się w jakimkolwiek z krajów NATO.
 
Jednocześnie ministerstwo obrony Niemiec zakomunikowało, że nie jest w stanie w całości spełnić zobowiązań związanych z obroną krajów bałtyckich. Jak powiedziała w wywiadzie dla „Bild am Sonntag” szefowa resortu Ursula von der Leyen, Bundeswehra ma problemy ze sprzętem. Zgodnie z ustaleniami, w razie potrzeby Berlin miałby w ciągu 180 dni dostarczyć m.in. 60 myśliwców Eurofighter Typhoon.
 
Po inspekcji, wyniki której opublikowano 25 września, okazało się, że z 406 bojowych wozów piechoty Marder, sprawnie działa obecnie 280. Z 180 transporterów opancerzonych – tylko 70 pojazdów. Z 31 helikopterów Tiger natychmiast startować może tylko 10. Z 109 myśliwców Eurofighter – tylko 42.
 
Minister von der Leyen tłumaczyła, że głównym problemem jest brak części zamiennych dla samolotów i śmigłowców lotnictwa marynarki wojennej.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kolejni Judasze

Krótki opis stosunków NATO z Rosją 1991-2014 http://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_50090.htm w zakładce "kamienie milowe"-czyli jak naiwnie rozwijano "strefę zaufania" do CCCPbis; ostatnio Zeman(Czechy) wsparł reżim Putina,opowiadając się przeciw sankcjom za agresję na Ukrainę. Tymczasem prez.Obama wzywa świat do zjednoczenia się przeciw rosyjskim najeźdźcom http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2014/09/28/19540.shtml ,'Der Spiegel'/'Bild' tłumaczą niemiecką "niemoc militarną",a 'DW' jednak pomija opis roli Niemiec we współfinansowaniu reżimu rosyjskiego http://www.dw.de/putinizacja-europy-wschodniej-wyzwaniem-dla-ue/a-17958485; oceniając Węgry,Bułgarię Rumunię 'DW' pomija też opis proputinowskich działań rządów partii ich brukselskiego faworyta-choćby "małego ruchu granicznego" i programu 2020',kontynuowanych ostatnio warszawską wystawą propagandy sowieckiej http://www.wiadomosci.onet.pl/warszawa/ukraina-za-czerwona-linia-propagandowa-wystawa-na-konferencji-obwe-w-warszawie/.Niemal w tym samym czasie grupa polskich patriotów protestuje podczas amerykańskiej wizyty Komorowskiego http://www.niezalezna.pl/59847-nie-zapomnij-o-smolensku-pikieta-podczas-wizyty-komorowskiego-w-usa ,protestują też polscy górnicy,oszukiwani od czasów osławionych pseudoreform Buzka/Balcerowicza.Wychodzą też wreszcie zapowiadane książki W.Sumlińskiego 'Lobotomia 3.0' i A.Ściosa 'Zbrodnia założycielska III RP.Zabójstwo Ks.Jerzego Popiełuszki' oraz ma miejsce celna udokumentowana riposta w obronie prawdy http://www.niezalezna.pl/59857-akta-tw-tamiza-ujawnione-do-rzeczy-publikuje-dziesiatki-dokumentow; lustracja to także sprzeciw wobec sowieckich wpływów.Przeciw sowieckim wpływom protestują też mnisi z góry Athos,postrzegając "gazprommnichów" jako swego rodzaju "ramię Moskwy na Athosie" http://www.niedziela.pl/artykul/11596/Mnisi-rzucili-klatwe-na-Putina; oby zamiar klątwy wywołał w Rosji bunt przeciw reżimowi Putina.

Jest cichy układ Niemiecko - Rosyjski o zniszczeniu Polski. Sikorski może coś powiedzieć Rosjanin to jego przyjaciel. Na " szpicę " tylko zgodziła się Makrela, lecz i to się rozwiało. Tusk zwiał z zagrożonej Polski. Jesteśmy SAMI i słabi. Ta elita koalicyjna wykończyła armię.

Czy kiedykolwiek w historii Polski Zachód nam pomógł? Przypomnijcie mi.

no cóż... czy moze to dziwić?! powtórka z 1939 !!! znowu nas Zachód zostawia

o tajnych agentach w Sztabie Generalnym opowiada Witold Gadowski:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5852

Nie wierzę Niemcom, że mają aż tak dużo sprzętu bez części zamiennych. To bajeczka dla ciemnego ludu! Widać ten dobry sprzęt przygotowali przeciwko Polsce a uszkodzony przeciw Rosji. Znów zawarli pakt z Rosją ponad naszymi głowami, bo "polskie państwo nie istnieje" jak powiedział Minister Spraw Wewnętrznych - Sienkiewicz. Dziś nam potrzeba konsolidacji między Polakami a nie ustawicznej walki nawet między prawicowcami. Jeśli Polacy nie odpowiedzą na to wezwanie, to po prostu zginą, bo nam już nikt nie pomoże. Polacy byli i są potrzebni NATO, żeby przelali krew za innych. Nie możemy liczyć na nikogo!

P0-PSL-SLD-TR-WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI- PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA-TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY-to SITWA ,która zabija Polskę , Polaków i zabija przyszłość naszych dzieci . To SITWA zniszczyła Wojsko Polskie dodając do tego fakt że od 25 lat cały czas rządzi nami uklad sowiecko - niemiecki z wyjątkiem rządu PiS. Jedyne co pozostaje dla nas to jak najpredzej odstawić SITWĘ od wladzt i oby nie było za pózno

kacapy i fryce maja wspolne interesy i juz dawno dogadali sie ponad glowami wszystkich, a przede wszystkim Polakow. W sprawie Smolenska tez kwitla ich wspolpraca? Moze kiedys sie dowiemy - to dwa falszywe narody.

SZKOPY, WYSTAWILI JUŻ RUSKIM UKRAINĘ,TERAZ CHCĄ WYSTAWIĆ POLSKĘ!!!!! NIE MA SPRAWY, RAZEM Z RUSKIMI KACAPAMI,POLECIMY NA BERLIN,PO II WOJNIE,NIEMIECKIE PAŃSTWO NIE MIAŁO PRAWA ISTNIEĆ,PO AGRESJI,JAKA ŚWIATU ZGOTOWALI!!!!!!!

Co to rosja? To Imperium Zła jak powiedział Prezydent USA Ronald Reagan.

Wprowadzić szkolenie wojskowe na studiach i szkołach średnich + ćwiczenia / w ramach zajęć. Zwiększyć liczebnośc armii. Zacząc płacić lepiej szeregowym żołnierzom a nie wydawać miliony na premie dla jakiś prezesów, managerów spółek i polityków. Ci ostatni nic nie robią tylko przejadają podatki tych, którzy pracują. Opowiadanie o tym że NATO uratuje Polskę jest śmieszne. Tak, uratuje ale po kilku latach okupacji, gdy będą musiali ratować siebie. Tak jak było w czasie II wojny. Osobiście nie chcę aby mnie Niemcy ratowali. Polska powinna brać przykład z Izraela. My mamy kilkanaście F-16 oni mają kilka tysięcy. Ponadto, Polska powinna produkować broń (łącznie z czołgami i rakietami) a nie kupować od innych. Dosyć inwestowania w jakieś orliki i stadiony. Dosyć igrzysk ! Czas na dobrego gospodarza.

rozmowy u Sowy jednak nabieraja ksztaltow na miare epoki, kupa kamieni ani jednej procy.......

Jeśli Niemcy mają takie kłopoty ze sprzętem, to jakie musi mieć POlanda?

Stanowisko Niemiec upoważnia Polskę do tego, by zwróciła się do Prezydenta i Kongresu USA o przeniesienie swojego "zdezolowanego uzbrojenia" i swoich jednostek z Niemiec do Polski. Niemcy zrzekają się dalszego pełnienia roli żandarma Europy, poza tym nie graniczą bezpośrednio z teatrem rozgrywającej się wojny.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl