niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

NATO wystawia Polskę do wiatru. W razie rosyjskiej agresji znów zostaniemy sami?

Dodano: 28.09.2014 [21:37]
NATO wystawia Polskę do wiatru. W razie rosyjskiej agresji znów zostaniemy sami? - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Na początku września głośno było o utworzeniu tzw. natowskiej szpicy, która miała być gwarancją bezpieczeństwa dla krajów bałtyckich i Polski w razie rosyjskiej agresji. Wystarczyło jednak kilka tygodni, żeby pojawiły się wątpliwości, co do sensu jej powstania. Jak podał niemiecki tygodnik „Der Spiegel”, z tego powodu doszło nawet do słownej utarczki między generałami NATO. Jednocześnie resort obrony Niemiec oświadczył, że nie ma wystarczającej ilości sprzętu, żeby program realizować.
 
Uzyskanie gotowości bojowej tzw. szpicy NATO w ciągu 48 godzin jest nierealne – miał, według tygodnika „Der Spiegel”, powiedzieć podczas spotkania 28 państw NATO, które odbyło się w połowie września w Wilnie, najwyższy rangą wojskowy USA generał Martin Dempsey. W opinii wojskowego, aby spełnić te warunki, żołnierze „będą musieli praktycznie spać w mundurach”. Swój sceptycyzm ws. szpicy mieli wyrazić również szefowie innych sztabów.
 
Według niemieckiego tygodnika, następnie doszło do ostrej wymiany zdań między Dempseyem a głównodowodzącym NATO w Europie – Philipem Breedloveem. Ostatni miał stwierdzić, że swoją krytykę Dempsey powinien przedstawić raczej sekretarzowi stanu USA Johnowi Kerryemu i ministrowi obrony Chuckowi Hagelowi. Bowiem to oni zaakceptowali ten plan podczas szczytu NATO W Walii.
 
Chodzi o spotkanie z początku września, które odbywało się w warunkach rosyjskiej agresji na Ukrainę. Aby wzmocnić bezpieczeństwo członków Sojuszu Północnoatlantyckiego w Europie Środkowej i Wschodniej, postanowiono utworzyć wtedy tzw. szpicę. Siły szybkiego reagowania, liczące od 3 do 5 tys. żołnierzy. Mieliby oni w ciągu od dwóch do pięciu dni stawić się w jakimkolwiek z krajów NATO.
 
Jednocześnie ministerstwo obrony Niemiec zakomunikowało, że nie jest w stanie w całości spełnić zobowiązań związanych z obroną krajów bałtyckich. Jak powiedziała w wywiadzie dla „Bild am Sonntag” szefowa resortu Ursula von der Leyen, Bundeswehra ma problemy ze sprzętem. Zgodnie z ustaleniami, w razie potrzeby Berlin miałby w ciągu 180 dni dostarczyć m.in. 60 myśliwców Eurofighter Typhoon.
 
Po inspekcji, wyniki której opublikowano 25 września, okazało się, że z 406 bojowych wozów piechoty Marder, sprawnie działa obecnie 280. Z 180 transporterów opancerzonych – tylko 70 pojazdów. Z 31 helikopterów Tiger natychmiast startować może tylko 10. Z 109 myśliwców Eurofighter – tylko 42.
 
Minister von der Leyen tłumaczyła, że głównym problemem jest brak części zamiennych dla samolotów i śmigłowców lotnictwa marynarki wojennej.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kolejni Judasze

Krótki opis stosunków NATO z Rosją 1991-2014 http://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_50090.htm w zakładce "kamienie milowe"-czyli jak naiwnie rozwijano "strefę zaufania" do CCCPbis; ostatnio Zeman(Czechy) wsparł reżim Putina,opowiadając się przeciw sankcjom za agresję na Ukrainę. Tymczasem prez.Obama wzywa świat do zjednoczenia się przeciw rosyjskim najeźdźcom http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2014/09/28/19540.shtml ,'Der Spiegel'/'Bild' tłumaczą niemiecką "niemoc militarną",a 'DW' jednak pomija opis roli Niemiec we współfinansowaniu reżimu rosyjskiego http://www.dw.de/putinizacja-europy-wschodniej-wyzwaniem-dla-ue/a-17958485; oceniając Węgry,Bułgarię Rumunię 'DW' pomija też opis proputinowskich działań rządów partii ich brukselskiego faworyta-choćby "małego ruchu granicznego" i programu 2020',kontynuowanych ostatnio warszawską wystawą propagandy sowieckiej http://www.wiadomosci.onet.pl/warszawa/ukraina-za-czerwona-linia-propagandowa-wystawa-na-konferencji-obwe-w-warszawie/.Niemal w tym samym czasie grupa polskich patriotów protestuje podczas amerykańskiej wizyty Komorowskiego http://www.niezalezna.pl/59847-nie-zapomnij-o-smolensku-pikieta-podczas-wizyty-komorowskiego-w-usa ,protestują też polscy górnicy,oszukiwani od czasów osławionych pseudoreform Buzka/Balcerowicza.Wychodzą też wreszcie zapowiadane książki W.Sumlińskiego 'Lobotomia 3.0' i A.Ściosa 'Zbrodnia założycielska III RP.Zabójstwo Ks.Jerzego Popiełuszki' oraz ma miejsce celna udokumentowana riposta w obronie prawdy http://www.niezalezna.pl/59857-akta-tw-tamiza-ujawnione-do-rzeczy-publikuje-dziesiatki-dokumentow; lustracja to także sprzeciw wobec sowieckich wpływów.Przeciw sowieckim wpływom protestują też mnisi z góry Athos,postrzegając "gazprommnichów" jako swego rodzaju "ramię Moskwy na Athosie" http://www.niedziela.pl/artykul/11596/Mnisi-rzucili-klatwe-na-Putina; oby zamiar klątwy wywołał w Rosji bunt przeciw reżimowi Putina.

Jest cichy układ Niemiecko - Rosyjski o zniszczeniu Polski. Sikorski może coś powiedzieć Rosjanin to jego przyjaciel. Na " szpicę " tylko zgodziła się Makrela, lecz i to się rozwiało. Tusk zwiał z zagrożonej Polski. Jesteśmy SAMI i słabi. Ta elita koalicyjna wykończyła armię.

Czy kiedykolwiek w historii Polski Zachód nam pomógł? Przypomnijcie mi.

no cóż... czy moze to dziwić?! powtórka z 1939 !!! znowu nas Zachód zostawia

o tajnych agentach w Sztabie Generalnym opowiada Witold Gadowski:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5852

Nie wierzę Niemcom, że mają aż tak dużo sprzętu bez części zamiennych. To bajeczka dla ciemnego ludu! Widać ten dobry sprzęt przygotowali przeciwko Polsce a uszkodzony przeciw Rosji. Znów zawarli pakt z Rosją ponad naszymi głowami, bo "polskie państwo nie istnieje" jak powiedział Minister Spraw Wewnętrznych - Sienkiewicz. Dziś nam potrzeba konsolidacji między Polakami a nie ustawicznej walki nawet między prawicowcami. Jeśli Polacy nie odpowiedzą na to wezwanie, to po prostu zginą, bo nam już nikt nie pomoże. Polacy byli i są potrzebni NATO, żeby przelali krew za innych. Nie możemy liczyć na nikogo!

P0-PSL-SLD-TR-WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI- PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA-TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY-to SITWA ,która zabija Polskę , Polaków i zabija przyszłość naszych dzieci . To SITWA zniszczyła Wojsko Polskie dodając do tego fakt że od 25 lat cały czas rządzi nami uklad sowiecko - niemiecki z wyjątkiem rządu PiS. Jedyne co pozostaje dla nas to jak najpredzej odstawić SITWĘ od wladzt i oby nie było za pózno

kacapy i fryce maja wspolne interesy i juz dawno dogadali sie ponad glowami wszystkich, a przede wszystkim Polakow. W sprawie Smolenska tez kwitla ich wspolpraca? Moze kiedys sie dowiemy - to dwa falszywe narody.

SZKOPY, WYSTAWILI JUŻ RUSKIM UKRAINĘ,TERAZ CHCĄ WYSTAWIĆ POLSKĘ!!!!! NIE MA SPRAWY, RAZEM Z RUSKIMI KACAPAMI,POLECIMY NA BERLIN,PO II WOJNIE,NIEMIECKIE PAŃSTWO NIE MIAŁO PRAWA ISTNIEĆ,PO AGRESJI,JAKA ŚWIATU ZGOTOWALI!!!!!!!

Co to rosja? To Imperium Zła jak powiedział Prezydent USA Ronald Reagan.

Niemcy w letargu ? całkowite uśpienie
Bogaty kraj i militarnie niezdolny ,nawet do obrony ?
wyniki które opublikowano 25 września, okazało się, że z 406 bojowych wozów piechoty Marder, sprawnie działa obecnie 280. Z 180 transporterów opancerzonych – tylko 70 pojazdów. Z 31 helikopterów Tiger natychmiast startować może tylko 10. Z 109 myśliwców Eurofighter – tylko 42.
Czekają na cud , liczą na rzetelność ukladu zawartego z Rosją , oby sie nie przeliczyli.
Czyli ani NATO ani UNIA nie przygotowani na wypadek wojny, dlatego Putin moze sobie pozwolic na wszystko

Tylko naiwny czlowiek uwierzy w slabosc niemieckiej armii!

Wprowadzić szkolenie wojskowe na studiach i szkołach średnich + ćwiczenia / w ramach zajęć. Zwiększyć liczebnośc armii. Zacząc płacić lepiej szeregowym żołnierzom a nie wydawać miliony na premie dla jakiś prezesów, managerów spółek i polityków. Ci ostatni nic nie robią tylko przejadają podatki tych, którzy pracują. Opowiadanie o tym że NATO uratuje Polskę jest śmieszne. Tak, uratuje ale po kilku latach okupacji, gdy będą musiali ratować siebie. Tak jak było w czasie II wojny. Osobiście nie chcę aby mnie Niemcy ratowali. Polska powinna brać przykład z Izraela. My mamy kilkanaście F-16 oni mają kilka tysięcy. Ponadto, Polska powinna produkować broń (łącznie z czołgami i rakietami) a nie kupować od innych. Dosyć inwestowania w jakieś orliki i stadiony. Dosyć igrzysk ! Czas na dobrego gospodarza.

rozmowy u Sowy jednak nabieraja ksztaltow na miare epoki, kupa kamieni ani jednej procy.......

Boże czy my kiedykolwiek nabierzemy POLSKIEGO rozumu!?Ja myślę (tragiczne) że w tym "kształcie' to jest POprostu po NAS i to na pokolenia!Niby my mamy tan spryt,ale okazało sie że jednak niemce maja go więcej od NAS.I co to nie jest wstyd?Cacuni jest?Mołotow chichra się z tego parszywego miejsca pochówku!A Może "diada" gruzin kazał łajzę rozpuścić w czymś skutecznym?A teraz to działa tak skutecznie że i NAS rozpuściło?

Od poczatku twierdzilem że ,,szpica" to jest kit, i to rzadki. Merkel osobiście jest przeciwna bazom NATO na wschodzie, niemcy nie maja sprzętu, ruscy ćwicza atak nuklearny na Warszawę. Sygnał do Berlina powinien być taki: w razie eskalacji konfliktu zbrojnego nie stawiamy zadnego oporu i otwieramy granice na przejście Czerwonoarmiejcow w głab Europy. Nie mamy zamiaru poświęcać się po raz kolejny i umierać za Berlin. Pojda, zrobia co chca ( szczególnie z młodymi niemkami), a my może oszczędzimy parę zabytków, których Putin nie przerobi na koszary. Czas nareszcie uświadomić Europie - tak jak ona nam, ze jesteśmy ll kategorii - że nie mamy zamiaru slużyć za bufor! Niech rusza tyłki i zaczna się martwić a nie tylko cichcem, mimo sankcji, robić swoje geszefty.

Jeśli Niemcy mają takie kłopoty ze sprzętem, to jakie musi mieć POlanda?

czyli można z tego wnioskować że NATO to słomiany związek, nic nie warty sojusz, który tak samo zadziała jak przedwojenne sojusze z Anglią i Francja.
To po co w tym uczestniczyć, wysyłać naszych żołnierzy do innych krajów, jeżeli to nie warte zapiski na papierze ?
Czy pamiętacie co było warunkiem przyjęcie do NATO naszego kraju?
Pamiętacie co z wyrokiem na płk. Kuklińskiego ?
Po co nam to NATO ? A może Niemcy się już jakoś z kimś "dogadały" ?

Stanowisko Niemiec upoważnia Polskę do tego, by zwróciła się do Prezydenta i Kongresu USA o przeniesienie swojego "zdezolowanego uzbrojenia" i swoich jednostek z Niemiec do Polski. Niemcy zrzekają się dalszego pełnienia roli żandarma Europy, poza tym nie graniczą bezpośrednio z teatrem rozgrywającej się wojny.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl