niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Ks. Małkowski z zakazem odprawiania mszy świętej. Bohater Solidarności szykanowany w Londynie

Dodano: 13.09.2014 [08:08]
Ks. Małkowski z zakazem odprawiania mszy świętej. Bohater Solidarności szykanowany w Londynie - niezalezna.pl
foto: Małgorzata Armo/Gazeta Polska
Zakaz wygłaszania homilii, przewodniczenia mszy św., a nawet wygłoszenia referatu w parafialnej salce. Takie restrykcje dotknęły ks. Stanisława Małkowskiego, którego w najbliższą sobotę do Londynu zaprosiła tamtejsza Polonia - informuje "Gazeta Polska Codziennie". – Okazało się, że dla przyjaciela bł. ks. Jerzego Popiełuszki nie ma miejsca w polskim Kościele – nie kryją oburzenia wierni.

„Codzienna” dotarła do treści listu ks. prałata Stefana Wylężka. To rektor Polskiej Misji Katolickiej na Wyspach Brytyjskich. W piśmie informuje on Koło Członków Indywidualnych Zjednoczenia Polskiego, że mogą „zaprosić” ks. Małkowskiego do Anglii, ale może on jedynie „wygłosić referat”. Co zaskakujące, nie może to się odbyć w sali parafialnej przy polskim kościele. Duchowny ma także zakaz odprawiania mszy świętej oraz wygłoszenia kazania. Rektor Polskiej Misji powołuje się tu na rozmowę z kanclerzem kurii archidiecezjalnej w Warszawie. Ten miał stwierdzić, że legendarny duchowny może wygłaszać kazania tylko w miejscu „kanonicznej rezydencji”.

„Ksiądz Stanisław Małkowski może koncelebrować Mszę Świętą, [...] ale przewodniczyć musi ksiądz proboszcz i to on głosi homilię. Nie może ksiądz Małkowski wygłosić konferencji w Sali Parafialnej przy Kościele” czytamy w liście.

"Gazeta Polska Codziennie" spytała o sprawę warszawską archidiecezję. – Ks. Stanisława Małkowskiego obowiązuje rozporządzenie archidiecezji warszawskiej jeszcze z okresu kard. Józefa Glempa. Jest w nim mowa o tym, że proboszczowie zostali poproszeni, by ks. Małkowski pełnił posługę jedynie w miejscu kanonicznej rezydencji – mówi "GPC" ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy warszawskiej archidiecezji. – To rozporządzenie obejmuje jedynie archidiecezję warszawską, a rozszerzenie go na terytorium Londynu to prawdopodobnie decyzja rektora polskiej misji katolickiej w Anglii i Walii – przyznaje ks. rzecznik.

Duchowny tłumaczy, że decyzja kard. Glempa pochodzi z lat 80. i była poprzedzona kilkoma upomnieniami. Żaden biskup, w którego diecezji posługiwał ks. Małkowski – chodzi o biskupów warszawskich i warszawsko-praskich – nie znalazł przesłanek, by zmienić tamtą decyzję – tłumaczy ks. Śliwiński. „Zakaz” obowiązuje tylko w archidiecezji warszawskiej. 

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kto prześladuje tego wspaniałego ksiadza i kapelana NSZZS S. Małkowskiego to przecież
muszą być "Bolki" w koloratkach. Należy wynotować ich nazwiska i ruszyć z tym do IPN.
To powinni zrobić dziennikarze! Przecież nasaz kościół nie jest oczyszczonych z krasnych
szpicló i to się mści na takich jakim był zniszczony kapelan NSZZS - już śp. H.Jankowski,
kapelan NSZZS T.Isakiewicz Zalewski,Kapelan S. Małkowski. A ilu takich kaplanów cierpi za
służbę Solidarności w parafiach na polskiej prowincji. Oni są dosłownie zaszczuci prze
starych księży,co poszli na lep czerwonego czarta.Pamiętam,że kś.kardynał Głódż,co teraz
choruje,gdy urzędował w Warsdzawie prześladował kś.kapelana NSZZS właśnie Stanisława
Małkowskiego. I tak sobie przekazują pałeczki ci hierarchowie. Oj! OJ! Pan BÓG jest
cierpliwy,ale sprawiedliwy.

Dziwi fakt,ze kardynał Nycz nie cofnął tego zakazu ! Dla przypomnienia podaję ,że prymas Glemp taki zakaz nałożył na ks. Małkowskiego/przyjaciela błogosławionego ks. Popiełuszki/ tylko dlatego,że chciał Go chronić przed bandą ubowców,którzy księży mordowali! Przypomnę,że to ksiądz Małkowski był pierwszy na ubowskiej liście do likwidacji! Kardynał Nycz albo celowo tego nakazu nie cofa,albo z braku czasu.Ma jednak czas na wizyty w pałacu prezydenckim ! Gros wiernych katolików murem stać będzie za szykanowanym księdzem !!!!!Dodam jeszcze,że ks. Małkowski wygłaszając swoje kazania nigdy nie posługuje się karteluszkami,bo wygłasza je z głowy,czego nie można powiedzieć o wysoko postawionych hierarchach !!!!!!

Źle się dzieje w naszym Kościele. Trzeba wyższą hierarchię poszczuć Palikotem. To dobre panaceum na sakralną korupcję. Nasz episkopat milczy.

Otoz zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego Rektor Misji Polskiej w jakimkolwiek kraju nie ma uprawnien ani Ordynariusza miesca ani Ordynariausza Pralatury personalnej bo Misja Polska takowa nie jest.

W zwiazku z tym nie on zadnego tytulu prawnego aby zabraniac jakiemukolwiek ksiedzu spoza Misji Polskiej glosic kazan ani tym bardziej przewodniczyc Mszy sw.

Natomiast co do gloszenia kazania i przewodniczenia Mszy sw. to dla ksiedza poza "wlasna" parafia lub poza "wlasna" misja kaniczna (np. w przypadku kapelanow etc.) zawsze i wszedzie potrzebna jest zgoda rektora miejscowego kosciola - czyli w tym wypadku proboszcza parafii.
Kanon 764 Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zupelnie jasny: "prezbiterzy i diakoni posiadają wszędzie władzę przepowiadania, za domyślną przynajmniej zgodą rektora kościoła, chyba że ta władza została ograniczona lub odwołana przez kompetentnego ordynariusza, albo na podstawie prawa partykularnego jest wymagane wyraźne zezwolenie."

W zwiazku z tym zakaz wydany przez Rektora jest bezprawny a przez to kaanonicznie nieskuteczny.
A dla mnie osobiscie jest dodatkowo gorszacy, bo podejrzewam w nim podtekst polityczny!

Purpuraci w Polsce są nadal na PO-stronkach i uważają że polscy katolicy muszą być takimi ciołkami - które wiecznie nadstawiają drugi policzek. Ponadto wszystko -nie wiedzą że: Kościół Kat. polski właśnie - swój autorytet zawdzięcza takim męczennikom księżom jak Ks. Zych-Suchowolec -Kij-_ Palimąka -Kowalczyk-Niedzielak-Popiełuszko itp.
Wiem że ks. Małkowski miał też "dołączyć" ale "coś" czerwonym nie wyszło więc teraz takiemu księdzu -patriocie szkodzą -smrodzą i posługują się purpurowymi, swoimi pajacami jak psami. Uważam że obecnie polscy, patrioci,katolicy, powinni naszemu Kościołowi postawić kilka moralnych wymagań i konsekwentnie je egzekwować, albowiem to hierarchowie powinni być dla księży i ludu przykładem a jest odwrotnie (często hańbiąco) ich autorytet umarł wraz z Prymasem Wyszyńskim.
Sądzę że bez zlustrowanego Kościoła - Polski nie odzyskamy a na prośby nasze mają kapusie łby od-PO-rne. Zachęcam do rozmyślań i dyskusji wokół tych tematów.

Czy warszawscy biskupi kiedyś zrozumieją, że działają na szkodę Kościoła, utrzymując w mocy zakazy będące efektem dealu z komuną?

Należałoby wyjaśnić pod czyją presją ,czyli z jakiego powodu kardynał Glemp podjął decyzją w stosunku do ks. Stanisława Małkowskiego, zezwalając tylko na koncelebrę Mszy św, z zakazem jej przewodniczenia. Cóż takiego niewygodnego głosił ks. Małkowski.
Dopóty nie zostaną ujawnione osoby duchowne współpracujące z bezpieką,dopóty we własnej obronie interesów będą hierarchowie grali znaczonymi( przez kogo ?), kartami.
Cóż tam za uszami mają ,mieli,takiego, ci niektórzy z hierarchów i pomniejszych złotoustych(TW) celebrytów tej nowocześnie politycznie - rzymskich katolików - społeczności,chodzi mi o tych jeszcze żyjących i tamtych, nie żyjących, którzy z czyśćca mogą się nie wygrzebać na czas Ostateczny !?

To jest znane. Kardynał Glemp dał taki zakaz ks. Małkowskiemu gdyż był on przyjacielem ks. Popiełuszki, głosił kazania patriotyczne i jemu również groził zamach SB tak jak ks. Popiełuszce. Dlatego dostał taki zakaz żeby nie doszło do zamachu na niego. A to że dziś tak jak za komuny nie wolno głosić kazań patriotycznych dowodzi tylko jednego: Bezpieka trwa i ma się dobrze. Zresztą potwierdza to też wstrzymanie ekshumacji żołnierzy niezłomnych zamordowanych na Rakowieckiej i spoczywających pod grobami komunistów na Służewiu.

Serdecznie pozdrawiam ks. Małkowskiego! To właśnie takich duchownych jak ks. Małkowski potrzebuję ja i wszyscy katolicy, natomiast strzeżmy się tych duchownych, którzy prześladują porządnych duchownych i nas, katolików. Ks. Małkowski walczy o prawdę, a niektórzy duchowni nie chcą, żebyśmy poznali prawdę o tym jak np. Koścół układał się z jaruzelskim!
Moją uwagę zwrócił artykuł z www.wpolityce „Kwaśniewski o Mazowieckim: „Jaruzelski go kupił od razu. I był wobec niego lojalny”, a szczególnie ten fragment:
„Dla Jaruzelskiego kluczowy był Kościół. Uważał, że z nim trzeba rozmawiać, a nie z opozycją. A Tadeusz Mazowiecki był człowiekiem Kościoła. Dlatego Jaruzelski zaakceptował go od razu” – mówi b. prezydent i b. szef komitetu społecznego-politycznego w ostatnim rządzie PRL Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.
Jak to rozumieć? Jakie mamy wyciągnąć wniski z tego FAKTU?
Ano takie, że przedstawiciele Kościoła DOGADALI SIĘ Z REŻYMEM jaruzelskiego ZA NASZYMI PLECAMI! Dlatego, to właśnie dlatego najbliższy przyjaciel bł.ks. Jerzego Popiełuszki ma milczeć i być w cieniu. Ci wysoko postawieni duchowni PILNUJĄ, żeby prawda o tym jak się dogadywali ze zbrodniarzem PRLu jaruzelskim nie wyszła na jaw! To, że Koścół dogadał się ze zbrodniarzem jaruzleskim JEST PRZYCZYNĄ tego, że nie mogliśmy ich ROZLICZYĆ i dlatego ci zbrodniarze, ich dzieci i wnuki DO DZISIAJ NISZCZĄ nam życie i państwo, żyją i żrą za naszą krwawicę! To właśnie takie układanie się z tymi, którzy powinni byli stanąć przez zrepolonizowanym TRYBUNAŁEM doprowadziło nas do katastrofy. Ofiary ich zbrodni żyją w biedzie a oni jak lordy! Ci duchowni pomylili wymiar sprawiedliwości z Sądem Bożym!
Tak jak w PRLu tak i dzisiaj Kościół pomaga reżymowi w trzymaniu nas pod kontrolą! Ale wszystko na nic, nie damy sie spacyfikować! Nigdy!
Matka Boska w klapie AGENTA WAŁĘSY ma przypominać poszczególnym dychownym, którzy KOLABOROWALI z katem Polaków, jaruzleskim, że również ci duchowni PONOSZĄ WINĘ za to co sie stało po 1989 i że do dzisiaj, przez to, że przedstawiciele Kościoła pertraktowali z katami Polaków , do dzisiaj nie możemy się wyzwolić z łap zmutowanego PRLu! Agent Wałęsa mówi im: jak ja pójdę na dno, to nie pójdę sam!I to są przyczyny tego, że ludzie zaczęli się odsuwać od Kościoła, bo ci, którym najbardziej ufali – zdradzili ich, zdradzili ich w nikczemny sposób.

To właśnie takich duchownych jak szanowny ks.Małkowski potrzebujemy my i Polska.
Księże Małkowski, Szczęść Boże!

To jest kara inspirowana przez namiestnika
ruskiego za odprawianie modlitw i egzorcyzmów
pod jego pałacem !

Dla mnie jest to oczywiste !

Te pasibrzuchy to ohydne mendy pełne
hipokryzji udające że siedem grzechów
głównych ich nie dotyczy !

Ja poznałem kiedyś ks.Małkowskiego ( jakieś 25 lat temu )
i odniosłem bardzo pozytywne wrażenie.
To człowiek szalenie skromny, kulturalny
i dobry który nikomu siłą nie narzuca żadnych
prawd ale sam ( i słusznie ) korzysta z wolności
wypowiadania własnych opinii przy czym nie robi
tego w sposób agresywny.
Ja nie ze wszystkim co robi sie zgadzam ( np. odprawianie
egzorcyzmu przed pałacem ) ale będę go bronił bo
nie widzę aby robił cos co miałoby szkodzić
państwu czyli dobru ogólnospołecznemu.
Niektórzy uważaja że państwo to oni tj. ich
urzędnicze pozycje które służa ich koteriom
a nie dobru ogólnospołecznemu a to jest
zdrada wobec państwa którego podstawą są jego obywatele
i to oni powinni w pełni mieć prawo do korzystania
z dobrodziejstw państwa jak również chronic to państwo
i je budować !
Ks. Małkowski demaskuje to "państwo" i przypomina
czym ono powinno byc a nie jest !

Świniom i zdrajcom to przeszkadza i to jest oczywiste !

Ludzie wam tego nie darują !

Kochana Polonio,
To zły duch, działa na szkodę Polski, panicznie boi się publicznego egzorcyzmu, niestety ale w swoim zasięgu ma również i niektórych duchownych, tu nie chodzi o patriotyczne kazania księdza Małkowskiego, ale o jego wpływ na poskromienie zła. Bądźmy razem z charyzmatycznym księdzem Stanisławem Małkowskim, zwróćmy uwagę: homilę ma odprawić inny kapłan, zły duch obawia się egzorcyzmu!

Kiedyś w kościołach było dużo ludzi i stał on wiarą Polaków. Dzisiaj ktoś się boi , o co? Jeśli nie oprzemy oporu na kościele to nas załatwią. Kościół nie może ograniczać wypowiedzi, które podtrzymują na duchu wiernych, że przyjdzie czas, ten czas. To jak wiara ma być silna w narodzie. Brakuje zdecydowanych w kościele, albo z narodem albo z...?

nie ma żadnej formalnej kary! o tym jaki jest stan prawny i jakie "sankcje" zastosowała kuria warszawska opowiedział sam ks. Małkowski!!!

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5042

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl