niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Rosjanie wycinają drzewa przy granicy z Polską. Powstają korytarze prowadzące na terytorium RP

Dodano: 09.09.2014 [19:20]
Rosjanie wycinają drzewa przy granicy z Polską. Powstają korytarze prowadzące na terytorium RP - niezalezna.pl
foto: cemcneal21 (freeimages.com)
Rosjanie prowadzą wycinkę drzew w obwodzie kaliningradzkim, m.in. na wysokości Gołdapi - dowiedziała się nieoficjalnie wtorkowa „Gazeta Polska Codziennie”. Powstają w ten sposób prostopadłe do granicy korytarze, mogące służyć celom wojskowym. Sprawą zainteresowały się polskie służby specjalne, gdyż takie działania ułatwiają rosyjskim wojskom dostęp do granicy z Polską. 

Funkcjonariusze Agencji Wywiadu rozpytują przy granicy z obwodem kaliningradzkim, m.in. w nadleśnictwach, o drzewa, jakie po rosyjskiej stronie granicy wycinają Rosjanie - wynika z naszych informacji. Prostopadle do granicy mają powstawać szerokie korytarze leśne, których wcześniej nie było. Co to może oznaczać? 

- Trudno to skomentować, bo za mało mamy informacji. Sama wycinka drzew jest wstępem do czegoś. Do czego – nie wiemy. Można wnioskować wszystko: to może być początek budowy drogi dojazdowej ułatwiającej przerzut wojsk w kierunku granicy polskiej, a może to tylko linia wysokiego napięcia. Dlatego trudno powiedzieć, czy może być to groźne, czy zupełnie neutralne. Niewątpliwie Polska powinna się tym interesować, jednak komentarze dramatyzujące są przedwczesne - komentuje w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog, specjalista w zakresie tematyki międzynarodowej.

Według naszych informacji wycinki drzew szczególnie intensywnie prowadzone są na wysokości Gołdapi.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A PiS w Puszczy Białowieskiej drzew nie wycina? Za żubry będą się przebierać i na Białoruś?

Wszystko pięknie naród rosyjski taki duży a POLSKI taki mały ale jak waleczny z czego powinniśmy być tak dumni!!

kiedyś kolega zadał mi pytanie a mianowicie jeśli by już doszło do wojny to gdzie my POLACY będziemy ich chować na swej małej Ojczyźnie

Rosjo. Wyzbądz się bandytyzmu państwowego. Oddaj ukradzione: Krym, Kaukaz, Kazachstan, Karelię, Kurylskie wyspy, Królewiecki obwód. Zaprzestań agresji. Zaniechaj mordów, a sąsiedzi nie będą musieli się zbroić. Zapłać za ziemie skradzione I RP. Zapłać za wymordowanie w XX w. ponad 10 mln Ukraińców i ponad 1,5 mln Polaków. Rosjanie. Zrobicie, jak zechcecie, ale miejcie pretensje do siebie samych. Ponad trzysta lat żyjecie, jako okupanci, dzieci okupantów i wnukowie okupantów. Wezcie się za jakąś sensowną pracę. Wystarczy grabieży, bandytyzmu i mordów.

Otwarcie polsko-rosyjskiej granicy na żądanie niemiec stało się
obecnie gigantycznym zagrożeniem dla Polski i Polaków.

To agenci niemiec i rosji Matoł, Bul i Zdradek otworzyli tę zabójczą
ruską puszkę Pandorry, przez która obecnie przenikają do Polski szpiedzy,
dywersanci, a wkrótce "zielone ludziki" z bombami i kałachami.

"Ten region jest jedną wielką katastrofą. Zatrucie środowiska i
przestępczość są najwyższe w całej Rosji, władza jest w kieszeni mafii,
liczba zarażonych gruźlicą i HIV - najwyższa w Europie." – mówił w roku
2003 o Kaliningradzie Elmar Brok, szef Komisji Zagranicznej Parlamentu

Europejskiego, podczas debaty w Strasburgu. "Tam występuje prawie każdy
problem, jaki można sobie wyobrazić, z odpadami atomowymi włącznie" –
komentował swego czasu premier Szwecji Persson.

Przed kilku laty Aleksander Kulikow podsumował w regionalnej Dumie:
"Przestępcy kontrolują 60 proc. państwowych instytucji, 80 proc. banków
i większość prywatnych przedsiębiorstw, a obroty tych firm wzrosły w ciągu
pięciu lat aż siedemnastokrotnie".

Jak szacują zachodni eksperci w obwodzie może znajdować się ok. 100 tys.
rosyjskich żołnierzy, niektóre polskie publikacje podają liczbę nawet
200 tys. Ta olbrzymia koncentracja ludzi i sprzętu - stanowi dla Polski
i Państw Bałtyckich gigantyczne zagrożenie.

Projekt otwarcia granicy z Kaliningradem jest dla Polski gigantycznym
zagrożeniem. Jest oprócz likwidacji Armii Polskiej, sprzedaniem rosji
strategicznych obiektów energetycznych i wpuszczeniem rosjan do polskich
służb wywiadowczych najgroźniejszym ze wszystkich dotychczasowych
pomysłów żerującej na Polsce sitwy PO-PSL.

Nie trzeba przypominać, że podobne koncepcje polityczne umacniające sojusz
na osi Moskwa-Berlin, kończyły się tragicznie dla Polski. Dlatego zreali-
zowanie niemieckiego pomysłu otwarcia tej granicy jest szaleństwem z punktu
widzenia polskiego bezpieczeństwa i może się skończyć wykreśleniem Polski
z mapy Europy. I o to pewnie chodzi tej matolsko-bulowej żerującej na Polsce
rosyjsko-szwabskiej agenturze.

Ciekawe. Ale też ciekawe jest to czy można tymi przecinkami dywizje np: Pigmejów z Konga ruszyły i osiągnęły po kilku godzinach KRÓLEWIEC????

Jeżeli wycinają na wysokości Gołdapi, to znaczy że chodzi im o przygotowania do korytarza z Królewca do Grodna na Białorusi. Jeżeli zaczną to samo robić w okolicach przejścia granicznego Bezledy k/Bartoszyc, to będą przygotowywać natarcie na Olsztyn, Nidzicę, Płońsk, Warszawę! A jeżeli to samo w okolicach Braniewa, to uderzenie pójdzie na Elbląg > Gdańsk - na największy polski port.

Będą budować drogi dofrontowe, tak zawsze się robi gdy przygotowuje się atak. A że akurat w tym miejscu, to znaczy że chcą stworzyć korytarz o którym kiedyś mówili - łączący Białoruś z Obwodem Królewieckim. W dodatku patrząc na mapę, ten korytarz ma być jak najwęższy i omijać jak najwięcej polskich miast (chyba tyko Suwałki się załapią z tych większych).
Możliwe że jest to tylko przygotowanie na wypadek, gdy Polska zacznie udzielać pomocy wojskowej państwom Bałtyckim (zgodnie z planem NATO, ten ciężar w początkowym okresie wojny spadnie na nas). Wtedy z tych korytarzy zostanie wyprowadzony atak na nasze konwoje zmierzające w kierunku Litwy. Jest to swego rodzaju zaszachowanie nas, pokazanie że jeśli udzielimy pomocy Bałtom, to sami zostaniemy zaatakowani.

Granica na tej wysokosci powinna byc umocniona. A i samoloty powinny latac tamtedy czesciej i robic zdjecia. A u Amerykanow nie moznaby zamowic cyklu zdjec?

Polacy zajma tkzw.obwod kaliningradzki w 24 h bez uzycia wojska,a potem to juz Moskwa!

Jak sobie baseballa kupisz i tam pojedziesz, chyba, durniu z pianą na ustach.

Jak długo wytrzymamy czyli polski potencjał militarny
Kluczowym, strategicznym obszarem dla Rosji w wojnie z Polską będzie obwód kaliningradzki, to z tej strony nastąpi desant na polskie plaże, tak jak to ćwiczyli żołnierze rosyjscy dwukrotnie w 2008 i 2013 roku. Możliwe że zaatakowali by nas dodatkowo jeszcze z terenu Białorusi, która jest w strukturach sojuszniczych z Rosją.

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5767

Putin straszy przed wyborami samorządowymi ? Po wczorajszej wpadce wyborczej z Kotnowskim i problemach z serwerami Putin straszy wojną ?

Zbierają drewno na opał w zimie. Hi, hi.

Jestem z Olsztyna i zaczynam się już bać tego co Rosja robi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl