niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

To byłaby podłość. Za stołek w Brukseli, Tusk oddał przywileje imigrantów, także z Polski?!

Dodano: 03.09.2014 [13:32]
To byłaby podłość. Za stołek w Brukseli, Tusk oddał przywileje imigrantów, także z Polski?! - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski
W zamian za poparcie Brytyjczyków, Donald Tusk zgodził się na ograniczenie praw imigrantów, także tych z Polski - twierdzą media z Wysp. Gdyby to była prawda, to...

Do dealu pomiędzy polskim premierem a Davidem Cameronem miało dojść podczas telefonicznej rozmowy przeprowadzonej 26 sierpnia - pisze "Rzeczpospolita" w tekście "Imigranci zapłacą za Tuska".

Cameron od dawna nie ukrywał, że zamierza ograniczyć przywileje imigrantów, m.in. do zasiłku dla bezrobotnych i dopłat do mieszkań socjalnych. I nie jest tajemnicą - te restrykcje w dużej mierze uderzyłyby w Polaków, którzy są bardzo liczbą grupą imigrantów na Wyspach (od 700 do 900 tysięcy osób). Po wyborze na szefa Rady Europejskiej, Tusk powiedział, że "nie wyobraża sobie UE bez Wielkiej Brytanii" i mówił o postulatach Camerona, które uznał za istotne.

- Jestem zachwycony słowami Donalda Tuska podkreślającymi ważność reform w Unii i zwracających uwagę na obawy, jakie ma Wielka Brytania. Nie mogę się doczekać pracy z nowym szefem RE w nadchodzących miesiącach i latach - komentował szef brytyjskiego rządu.

Konserwatywny "The Daily Telegraph" pisze o Tusku jako "zwolenniku reform", ale najważniejsze podkreśla, że "zdobył poparcie Camerona dzięki rozmowie telefonicznej, w której obiecał powrót do dyskusji nad reformą Unii. Zdaniem dziennikarzy polski premier "jest gotów poprzeć starania Camerona dot. ograniczeń w zasiłkach dla imigrantów w Wielkiej Brytanii" - czytamy w artykule. Inna gazeta, "The Sunday Telegraph" także informuje, że "polski premier jest gotów poprzeć plany Camerona zakładające wprowadzenie nowych limitów na świadczenia socjalne dla imigrantów z UE".

Tusk zdobył posadę wartą ponad milion złotych rocznie w zamian za zabranie świadczeń dla imigrantów, także z Polski? Jeśli prawdziwe są doniesienia brytyjskich dziennikarzy, byłaby to wyjątkowa podłość.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Donald Tusk handluje Polakami jak bydłem i słusznie. Niech ten cwaniak nakopie Polakom do d... . Niech ponoszą odpowiedzialność za swoje wybory.

A szanowna Niezalezna Traktat Lizbonski czytala? No chyba nie... inaczej byscie nie napisali slowa "imigranci z EU". Niestety, problem Polski to nie problem lewa czy prawa. Problem Ojczyzny to smutny fakt wyrzniecia CALEJ inteligencji i stan po tym zastany. Czyli nie ma znaczenia czy stoisz po lewej czy prawej stronie sceny politycznej jezeli jestes czlowiekiem bez dumy i wlasnej wartosci na dodatek odpornym na wiedze i z zamknietymi klapkami na oczach. Bo doprawdy nie wiem o jakich imigrantach polskich w UK piszecie. Jak dalece jestem poinformowany (warto czytac traktaty unijne nie tylko na nie szczac i pluc) EU to kraj zwiazkowy tak jak USA czy FR. Stolica jest w Brukseli a prezia to chyba sami widzimy i kochamy miloscia niezmienna. Takze pozdrowienia z brytyjskiej prowincji kraju Unia Europejska, dokladnie ze stolicy prowincji brytyjskiej - Londynu. Ja jestem u siebie! Tak jak Greek w Hiszpanii czy Anglik we Wloszech. I przestancie dezinformowac ludzi z tymi imigrantami jednoczesnie sami wpisujac sie w obrzydliwe proby kategoryzowania tych czy innych unijnych obywatelstw. Samo bycie przeciw PO nie wystarczy. Trzeba miec jeszcze troche dumy w sobie. Nos do gory Niezalezna, tego da sje nauczyc!:-) I blagam, czytajcie traktaty zanim znowu przyjmiecie brytyjska nowomowe o imigrantach z Eastern Europe. Semantyka i nazewnictwo znacza tyle samo co zbroja i miecz.

No to mamy odpowiedź za co pinokio dostał koryto. Niczego więcej nie pragnę jak dopaść tego kłamcę aby sprawiedliwie osądzić. Oby tak się kiedyś stało.

To jest podłość w stosunku do emigrantów ale ile podłości toto zrobiło w stosunku do nas gdy było premierem to świat nie widział.Tusk jest najzwyklejszym trójmiejskim żulem,który dla własnej kariery poświęcić gotów jest wszystko i wszystkich dlatego mnie to nie dziwi.

Sprzedalby swoja matke za stolek w Brukseli.Poza tym dlaczego nie można wyslac tego artykulu dalej? wyskakuje info , ze strona nie istnieje , naprawcie blad !

Tusk NIGDY nie zrobił i NIE zrobi NIC dobrego dla Polski! Bezkarnie za "Istnienie Polski TYLKO TEORTYCZNIE"...

Właściwie, to czemu się ludzie dziwią, że Cameron chce ograniczyć zasiłki dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Ja to rozumiem. Też bym nie chciała, żeby Polacy utrzymywali jakichś Ukraińców albo Cyganów. Jaki to ma sens? Polacy powinni mieć możliwość godnego życia w Polsce, a nie za granicą. I to wina rządu polskiego, że tak nie jest, a nie brytyjskiego.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl