niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Upadek polskiej edukacji

Dodano: 02.09.2014 [21:49]
Upadek polskiej edukacji - niezalezna.pl
foto: shho \ sxc.hu
856 podstawówek i 88 gimnazjów zostało zlikwidowanych w latach 2008–2012 – podała wczoraj Najwyższa Izba Kontroli. Według kontrolerów główną przyczyną likwidacji placówek oświatowych są oszczędności – Polska edukacja pogrążona jest w głębokim kryzysie – mówi „Codziennej” Marzena Machałek, posłanka PiS-u zasiadająca w sejmowej komisji edukacji.

Mimo że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego premier Tusk straszył Polaków, że z powodu wojny rok szkolny może się nie rozpocząć, to jednak wczoraj prawie 4,8 mln uczniów w całym kraju usłyszało pierwszy dzwonek. W tym dniu politycy PO nie zmarnowali okazji, aby wspomóc swoich kandydatów w zbliżających się przedterminowych wyborach do Senatu. Donald Tusk odwiedził uczniów w Ostrowcu Świętokrzyskim, a minister Kluzik-Rostkowska agitowała na Śląsku. Oboje chwalili się pomysłem wprowadzenia darmowych podręczników. Zapowiedzieli, że od 2017 r. wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów będą mieli bezpłatne książki. Ani słowem politycy PO nie odnieśli się jednak do danych zaprezentowanych przez NIK.

Jak czytamy w raporcie, w latach 2008–2012 gminy zamknęły blisko 1000 podstawówek i gimnazjów. „Zdaniem Izby, decydując się na likwidację szkół, gminy kierowały się przede wszystkim względami ekonomicznymi, a w mniejszym stopniu troską o poprawę warunków kształcenia. […] Kryzys ekonomiczny i związany z niżem demograficznym spadek liczby uczniów sprawia, że gminy, chcąc zaoszczędzić, likwidują prowadzone przez siebie szkoły” – czytamy we wnioskach z raportu.

Na stanie polskiej edukacji suchej nitki nie zostawiają posłowie opozycji. – Masowe zamykanie szkół i zwalnianie tysięcy nauczycieli to jedynie element upadku polskiej edukacji w czasie rządów koalicji PO-PSL – mówi nam posłanka Marzena Machałek. – Demontaż liceów, w których według NIK-u edukacyjna wartość dodana, czyli przyrost wiedzy i kompetencji, jest na poziomie ujemnym. To samo jest w gimnazjach. Te dane jasno pokazują, jaki jest tak naprawdę poziom nauczania w polskich szkołach. Ponadto w placówkach coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem przemocy mówi posłanka Machałek.

Cały tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie”
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niszczenie szkolnictwa to tylko jeden z elementów układanki pod tytułem: PRZEWRÓT IDEOLIGICZNY, czyli jak zniszczyś państwo bez jednego strzału.
Polecam wykład byłego propagandzisty KGB, który wyjaśnia mechanizmy i etapy niszczenia ludzi i kraju.
Po tym wykładzie wszystko staje się jasne.
Znalezione w sieci: https://www.youtube.com/watch?v=ZMEtzlbpELA

Podobnie jest na uczelniach o czym niewiele się pisze a opozycja nie ma programu aby wyjść z tego dna !

Polakom wystarczy umiejętność rozumienia instrukcji w języku angielskim lub niemieckim i posługiwania się kalkulatorem z czterema działaniami. W dalszym etapie reform zapoczątkowanych przez naszego premiera Tuska likwidowane będą szkoły muzyczne jako zbędne obciążenie budżetu. Ograniczenia w zakresie umiejętności posługiwania się bronią zostały zrealizowane przez naszego ministra zgodnie z wytycznymi.

Nasz Naród, Naród Panów kształci ustawicznie swoje dzieci w renomowanych uczelniach. My, jako ludzie wrażliwi potrzebujemy kontaktu ze sztuką, z muzyką. Nasza armia jest najlepsza i najskuteczniejsza ( na jednego zabitego naszego żołnierza wypadło statystycznie 40 ukatrupionych arabskich terrorystów przebranych za kobiety i dzieci)
Nasz Naród potrafi sowicie wynagradzać wszytkich, którzy nam służą.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl