niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Kłamstwa, manipulacja, przeróbka zdjęć. Tak rosyjska propaganda pokazuje wojnę na Ukrainie

Dodano: 07.08.2014 [17:18]
Kłamstwa, manipulacja, przeróbka zdjęć. Tak rosyjska propaganda pokazuje wojnę na Ukrainie - niezalezna.pl
foto: kresy24.pl
Rosjanie manipulują opinią publiczną pokazując wojnę na Ukrainie za pomocą kłamstw. Podmieniają zdjęcia i ich przekaz, chcąc uwiarygodnić swoje działania i kompromitować stronę przeciwną. Ale z informacją ma to niewiele wspólnego.

Porównania oryginalnych informacji i rosyjskich "kopii" przeprowadził portal kresy24.pl. Jednoznacznie wynika z nich jak prymitywną propagandę stosują prokremlowskie media.


Zdjęcia ciał meksykańskich handlarzy narkotyków opisane jako ciała ukraińskich żołnierzy.


Zdjęcia, rzekomo wykonane w Tarnopolu podczas „wiecu poparcia za przyłączeniem miasta do Polski”. Tymczasem wykonano je podczas antyrządowych demonstracji w Warszawie na placu Trzech Krzyży.


Rozpowszechniana jest informacja, jakoby słynny Kozak z Euromajdanu Michaił Hawryluk został separatystą i walczy teraz w Donbasie.


Zdjęcia z Bośni mające dowodzić bestialstwa ukraińskiej armii.


Zdjęcie małej dziewczynki obok zamordowanej kobiety, opisują je jako dowód wydarzeń z Donbasu. Tymczasem jest to kadr z rosyjsko-białoruskiego filmu z 2010 roku „Twierdza Brzeska”.


Zdjęcia wykonane w 2009 roku w Czeczenii, podpisane jako opis działań ukraińskiej armii.


Znany rosyjski aktor Iwan Achłabyscin publikuje zdjęcie z parady gejowskiej w San Francisco, podpisując je jako zdjęcia z parady równości zorganizowanej na cześć wyboru nowego mera Kijowa.


Z pomocą programu do obróbki zdjęć, nawet kosmonauci wspierają powstanie Donieckiej Republiki Ludowej.

Więcej zdjęć na stronie: kresy24.pl
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

TO PRAWDA , DALEJ PRZERABIAĆ ZDJĘCIA putina oligarchów tak jak oni to robią , rozsyłać ,mamy zdolnych grafików i dać zajęcie nudzącym się urzednikom

Czyli wszystko w normie.Ruskie onuce idą jak zwykle w bezczela.Tam trwa wojna,a u nas,w "dzikim kraju" czyli 3RP,proszę bardzo jaki dobrobyt-ośmiorniczki,cygarka,wyroczki dla nieposłusznych,seksik w drogich kanjpkach.Dodatkowo jeszcze dojdzie nam,czyli plebsowi,płacącemu z ochotą za to wszystko,obowiązek postawienia przed każdą chałupą tęczy,powieszenia w domu obrazu z ulubieńcem niektórych członków episkopatu-Bronisławem I Śpiącym.Nad jego czerepem aureola a w dłoni atrybut-lewatywa.Ponadto każdy posiadacz dodatkowego pokoju będzie zobowiązany wynająć go Rafalali i jej towarzyszom.Bo jak nie-to w ryj...Tfu!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl