niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Grzegorz Braun jest traktowany w areszcie jak bandyta. Przebywa w fatalnych warunkach

Dodano: 04.08.2014 [19:05]
Grzegorz Braun jest traktowany w areszcie jak bandyta. Przebywa w fatalnych warunkach - niezalezna.pl
foto: Robert Krauz
We wtorek, między godz. 8 a godz. 12, Grzegorz Braun ma opuścić wrocławski areszt przy ul. Świebodzkiej. Według relacji jego partnerki, reżyserki Joanny Czarneckiej, znany dokumentalista jest przetrzymywany w fatalnych warunkach i traktowany jak groźny bandyta.

Grzegorz przebywa sam w celi monitorowanej przez dwie kamery. Podczas ciszy nocnej, pomiędzy godz. 22 a 6, jest budzony co godzinę przez zapalane w celi światło. Odmówił podnoszenia się na każde otwarcie wizjera, za co został ukarany odłączeniem radiowęzła. Problemem jest brak dostępu do wody pitnej, poza dostępną i niezachęcającą „kranówką”. Jest w więzieniu i jest traktowany jak przestępca – relacjonuje Czarnecka, która rozmawiała z Braunem.

Grzegorz Braun został ukarany tygodniowym aresztem przez sędzię Dorotę Kropiewnicką z wrocławskiego sądu apelacyjnego. Sędzia skazała go za to, że wyszedł przed końcem rozprawy i trzasnął drzwiami. Zdenerwowany reżyser opuścił salę po tym, jak sędzia odrzuciła jego zażalenie na grzywnę, którą ukarał go z kolei sędzia Krzysztof Korzeniewski. Karę wymierzono za to, że Braun nazwał jednego ze świadków „łobuzem” i rzekomo „złodziejem”. Sędzia nie pozwolił Braunowi przesłuchać świadka. Tym świadkiem był ekspolicjant Grzegorz Balcerzak – szef grupy operacyjnej, która według relacji samego Brauna doprowadzała go na komisariat siedem lat temu. To w związku z tamtymi wydarzeniami dokumentalista jest oskarżony o pobicie sześciu policjantów. Obecny proces Grzegorza Brauna jest kolejnym w sprawie, która ciągnie się od sześciu lat.

W sobotę we Wrocławiu odbyła się manifestacja w obronie reżysera. Prowadziła ją Solidarność Walcząca z Kornelem Morawieckim na czele. Byli również członkowie wrocławskiego oddziału stowarzyszenia Solidarni 2010 i kibice Śląska Wrocław – w sumie kilkaset osób.

W obronie Grzegorza Brauna stanęło również Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. „Apelujemy o natychmiastowe uwolnienie go i prowadzenie sprawy zgodnie z zachowaniem standardów cywilizacji łacińskiej” – napisał Zarząd Główny SDP.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ktoś pytał co zrobić z tymi krzywdzicielami Polaków i tymi co niszczą wszystko co cenne i wartoścoiwe w naszym kraju, realizując swoje plany eksterminacji nas, bo nie potrafię tego inaczej nazwać. Odpowiem:

Utworzyć w każdym możliwym miejscu w internecie, na każdym portalu należącym do przyszłych sprawiedliwych u władzy, w każdym dzienniku papierowym, specjalną podstronę- dodatek stale aktualizowany ze spisem nazwisk sprawców tego co mamy, krzywdy Polaków i usłużnych kłamców w mediach. Znajdzie się wielu chętnych by to finansować, to nie jest duży koszt - sam chętnie dołożę, nie pożałuję na taką inicjatywę pieniędzy.

Bo tylko dotknięcie ich dupy może zatrzymać proces i ich okrutne postępowanie i wyroki a ich rodzinom dałoby dożywotnią "nagrodę" za ich czyny.
Wszystkie instytucje, sklepy, szpitale, firmy powinny w przyszłości uwzględniać w obsłudze i kontaktach tą listę nazwisk i tych ludzi by im zrewanżować się tym co nam aplikują i traktować ich tak jak traktowali społeczeństwo, z maksymalną pogardą i niesprawiedliwością co widać po wyrokach jak Pana Brauna i innych patriotów.

Powinni także mieć ustanowione emerytury na najniższym prawnym poziomie by odczuli co milionom obywateli zafundowali - jaką nędzę, brak leczenia, często doprowadzając do praktycznej śmierci psychicznej człowieka z niesprawiedliwości i skrajnej biedy.

Weźcie władzę i zróbcie wreszcie czystkę. Pamiętajcie, to nie są prawi obywatele. To śmiertelni wrogowie polskiej demokracji i samej Polski. Im dłużej będziemy się z tym cackali, tym dłużej sama Polska będzie hamowana i dołowana na wszelkie sposoby.

Pan Braun jest na dobrej drodze prosto do Miedzynarodowego Trybunalu.Kamery i budzenie noca,ma cechy nekania albo tortur.

To juz Brejwik ma o niebo lepsze warunki odsiadki....coraz lepiej rozumiem kulisy podpisania przez rzunt ustawy o POmocy obcych sluzb przy pacyfikacji tlumu. Jak ktos stosuje POdobne metody to czego moze sie spodziewac w ramach "wyplaty"..?

"Podczas ciszy nocnej, pomiędzy godz. 22 a 6, jest budzony co godzinę przez zapalane w celi światło. Odmówił podnoszenia się na każde otwarcie wizjer..."
No to mamy taki nasz lokalny Archipelag Gułag.

Środowisko uznało, że tydzień więzienia to za mało. W ramach zemsty zafundowali panu Grzegorzowi jeszcze tortury. Nie mam wątpliwości, ze w wyrok i takie traktowanie odbywa się za wiedzą wysokich funkcjonariuszy mediów reżimowych. Jeśli chodzi o tą kranówę i zakaz dostepu do innej wody pitnej, może chodzić o to, że do takiej wody mogą dodawać pewne substancje wpływające na więznia, powodując u niego np. sennośś, znużenie, depresję albo jak będą potrzebowali to agresję.

trzeba tą komunistyczną zarazę wreszcie rozpędzić na cztery wiatry albo my albo oni

A jak ma być traktowany? Jak gość Mariota?

Ma takie same warunki jak każdy inny osadzony. Chyba dobrze, że ma swoją celę, a nie siedzi z przestępcami?

Cele monitorowana jest w prostym celu, w razie gdyby po wyjściu pan Braun postanowił podkoloryzować to co działo się w areszcie będzie można to łatwo sprawdzić na nagraniach.

GWno prawda! Nie kłam pieprzony klawiszu, zwyrodnialcu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl