niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Uwolnić Grzegorza Brauna! - manifestacja we Wrocławiu. NASZA RELACJA

Dodano: 02.08.2014 [18:41]
Uwolnić Grzegorza Brauna! - manifestacja we Wrocławiu. NASZA RELACJA - niezalezna.pl
foto: Robert Krauz
„Sędzio Korzeniewski twoją aplikację zweryfikuje IV RP”, „Precz z komuną w sądownictwie”, „Dzisiaj Braun jutro Ty” – to niektóre z transparentów jakie przynieśli mieszkańcy Wrocławia przed areszt przy ul. Świebockiej, w którym przebywa znany reżyser Grzegorz Braun. Został ukarany za to, że bez zgody sędziego opuścił salę rozpraw podczas procesu.

Reżyser wyszedł z sali po tym, jak sędzia Krzysztof Korzeniewski uniemożliwił przesłuchanie jednego z kluczowych świadków. Był nim policjant, którego sąd zwolnił z zeznawania, bo funkcjonariusz stwierdził, że... „musi właśnie podpisać ważną umowę opiewającą na 2 mln złotych”.

Manifestacja, prowadzona przez Solidarność Walczącą z Kornelem Morawieckim na czele, zgromadziła kilkaset osób.
- To kolejna, po skazaniu kibiców za protest na wykładzie Zygmunta Baumana, decyzja wrocławskiego sądu kompromitująca sądownictwo – mówił Kornel Morawiecki. – Ten wyrok to hucpa, areszt to nie jest miejsce dla tego odważnego reżysera - dodał legendarny przywódca Solidarności Walczącej.


(fot. Robert Krauz)

Organizatorzy manifestacji ustawili przed sądem przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu metalowe, szare drzwi w drewnianym stojaku – zgromadzeni ludzie na znak solidarności z artystą, przechodzili przez nie.


(fot. Robert Krauz)

Manifestacje wspierało także Stowarzyszenie Solidarni 2010 z Wrocławia.
– Hasło "precz z komuną" staje się na nowo bardzo aktualne. Precz z komuną w sądach! – skandował lider wrocławskich Solidarnych Tomasz Małek.

Podczas pikiety przemawiali m.in. prof. Tadeusz Marczak, były wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk oraz niezależny dziennikarz Paweł Miter.
- To jest sądowa hucpa (...) Kara, jaką wymierzono Grzegorzowi Braunowi, to coś w rodzaju „grożenia palcem” przez sąd. Kolejny raz sędziowie stają w obronie władzy, a nie sprawiedliwości – mówił Miter. – Tutaj powinno być więcej młodych ludzi, to po części z ich powodu Grzegorz ma ten proces, to za nimi, podczas organizowanej przez młodych manifestacji, 6 lat temu wstawił się Grzegorz w momencie kiedy spotykały ich nieprzyjemności ze strony policjantów. Dlaczego nie ma tu więcej młodych ludzi - pytał Miter.


(fot. Robert Krauz)

Na manifestacji obecni byli również kibice Śląska Wrocław wraz z Romanem Zielińskim. Narodowcy przynieśli plakat przypominający bulwersującą decyzję sędziego Pawła Chodkowskiego w głośnym procesie dotyczącym protestu na wykładzie Zygmunta Baumana. Pojawili się także członkowie Klubów Gazety Polskiej (wrocławskiego oraz z Essen), organizacje narodowe, Prawica Rzeczpospolitej, Klub Demokracji USA.

Obecny proces Grzegorza Brauna jest kolejnym w sprawie, która ciągnie się od 6 lat. Reżyser jest oskarżony o pobicie sześciu policjantów. Twierdzi, że to on został poturbowany przez mundurowych.

– Sprawa Grzegorza Brauna to szczególny przypadek. Podczas jego procesu sąd co najmniej trzykrotnie złamał konstytucję oraz Europejską Konwencję Praw Człowieka (...) Gdyby Grzegorz Braun zwrócił się do Strasburga, Polska musiałaby zapłacić mu wysokie odszkodowanie, ponieważ kilkakrotnie zostały złamane jego podstawowe prawa - powiedział niezależna.pl Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

OBEJRZYJ PRZEBIEG MANIFESTACJI!


 


W sprawie uwięzienia Grzegorz Braun oświadczenie wydał Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski

Drastyczne i zupełnie niezrozumiałe nagłe aresztowanie Grzegorza Brauna w czasie ciągnącego się już przez lata postępowania budzi zdecydowany protest. Jako Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich czujemy się w tej sytuacji solidarni z wybitnym twórcą filmowcem - publicystą, człowiekiem sfery kultury.

Apelujemy o natychmiastowe uwolnienie go i prowadzenie sprawy zgodnie z zachowaniem standardów cywilizacji łacińskiej.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

tfusk szykuje się do wyborów.... na WP ponad dobrą godzinę nie puszczają żadnych opinii bo wszystkie negatywne , ale jak będzie więcej POzytywnych to zrobią już POrządek

16
5.08% nie
299
94.92%

Przecież p.prezydent Komorowski głosił, że 'dziś w Polsce fajnie jest". Mniej wiećej tak sie on wyrażał. I co wy na to? Nie mozecie narzekać. Wsadzaja ludzi do więzień,do szpitali psychiatrycznych i....fajnie jest.

no właśnie to jest tylko sąd, a nie wymiar sprawiedliwości ma on jak wiadomo - ten sąd - tyle wspólnego ze sprawiedliwością co krzeslo z krzesłem elektrycznym.
za tej tzw. władzy wszystko jest na sprzedaż więc dlaczego co gorsze łapserdaki bez czci i honoru miałyby z tego nie skorzystać, aby ustawić się w doczesności, która wydaje im się wiecznością.
A tutaj niespodzianka jak mówi Pismo Święte - głupcze jeszcze tej nocy mogą zarządać twojej duszy - zatem czy warto robic z siebie szmataławca.

Robić listy osób prześladujących. Przydadzą się wkrótce.

Pan Grzegorz Braun jest - bez wätpienia - bardzo inteligentnym czlowiekiem.
Smiem powiedziec, ze bardzo rozwaznym w tym, co robi i - niestety - jako rezyser, zostal zmuszony przes Säd ( traumatycznie ), zapoznac sie z profesjä stosowania Kodeksu Postepowania Karnego, co jako normalny obywatel kazdego panstwa na swiecie, choc by i dla Ludozercow, nie jest przymuszony do zapoznawania sie KpK. Od tego sa mecenasi i ect.

1. Nie wierze, by jako pojedyncza osoba rzucila sie na 6 osob!

2. Nie wierze, by jako jednostka intelektualna, zajmujäca sie na codzien tworzeniem sztuki, z okrzykiem "Banzai", rzucila sie jak "Samuraj", na ludzi, ktorzy reprezentuja Prawo i chroniä - z racji wykonywania zawodu i powiedzmy z powolania -, obywatel!

3. Nie wierze, by rezyser Grzegorz Braun mial jakis Dan w Karate, czy inne wytrenowane style samoobrony, ktore pozwolily by, na Taki akt desperacji.

Idäc tym tokiem rozumowania, a wiec niewiary, w powyzsze punkty, pozostaje jedynie opcja, ktora pozwala wysnuc z doswiadczenia zyciowego teze, iz rezyser Grzegorz Braun, w nieszczesnej chwili - 6 lat temu -, w trakcie interwencji 6 Policjantow, proby zatrzymania, lub innych powodow a znanych Policjantom, zostal zgwalcony na psychice i pojmowaniu Prawa w akademicki sposob.

Ow gwalt na osobie, poskutkowal skandalem w umysle rezysera, ktory odpychajäc napastnikow w akcie obrony, zmusil Ich, do nastepnego naduzycia wladzy, w postyci, wniesienia sprawy do Prokuratury za czynnä napasc na funkcjonariuszy panstwowych.

1. Nie wierze, by prowadzäcy przewod Sädowy Sedzia, byl iditä!
2. Nie wierze, by doswiadczenie zyciowe Sedziego ( w koncu nie zyje 2 dni na swiecie, studia, aplikacja i wiek wykonywania zawodu to dlugi proces zyciowy), podpowiadalo, chytry plan, celem zakrycia swoich negatywnych emocji i brak kompetencji!
3. Nie wierze, by ow Sedzia, byl gluchy i slepy!

Sumujäc: postrzegam temat tak.
Rezyser Grzegorz Braun swym wyjsciem z lawy oskarzonych, przymusil Sedziego do osmieszenia systemu sädowego, wydajäc nakaz aresztu!
Przymusil swym wyjsciem z lawy oskarzonych do osmieszenia Policji, Prokuratury.
Osmieszyl Sedziego w tym rozumowaniu, ze wg, doswiadczenia zyciowego Sedziego, nigdy do tego procesu sädowego nie powinno doisc!

1. A skoro Sedzia w swym zyciu doszedl do tak wysokiego awansu spolecznego, to bez wätpienia nie jest idiotä.
2. A jesli nim nie jest, to nie pracuje dla dobra stosowania sprawiedliwosci, a dla sluzalczosci...
3. A skoro lamie podstawowe prawa oskarzonego, to jest juz przez ten fakt stronniczy, co wyklucza Go ze sprawy ale i dyskfalifikuje jako czlowieka!!!

Jak dla mnie. Rezyser Grzegorz Braun to intelektualny Kozak, majäcy wysokä intuicje prawniczä, ktora cechuje geniuszy prawniczych, a Jego, jako normalnego obywatela stawia na Piedestal zachowan patriotycznych.

Szacun !

Na takie duże miasto, jak Wrocław przybyło na protest niewielu! A to o czym świadczy?
O naszej s ł a b o ś ć i. To czerwoni widzą i po prostu olewają takie mizerne protesty.
A to z kolei świadczy,że wielki czas,by nas było miliony,bo inaczej czerwoni dobiją nam
Polskę do reszty i zwieją do Moskwy, pod skrzydła Putina itp.Do Izraela nie polecą,bo tam
trzeba bronić kraju, przed arabskimi nawałnicami.A jest w Polsce sporo po Stalinie takich
Szechterów,Stoldzmanów,Baumanów,Millerów itp. To sa głazy u nóg utrapionej Polski.

To jest nadal POST-komusze sadownictwo & sk_rwysynstwo !!!!

ENDE

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl