niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

NASZ NEWS: organizatorzy akcji "Wszystkich nas nie zamkniecie" wezwani do sądu

Dodano: 30.07.2014 [17:29]
NASZ NEWS: organizatorzy akcji "Wszystkich nas nie zamkniecie" wezwani do sądu - niezalezna.pl
foto: Magdalena Piejko
Organizatorzy manifestacji "Wszystkich nas nie zamkniecie", która odbyła się w czerwcu we Wrocławiu jako protest przeciw surowym karom za zakłócenie wykładu stalinowca Zygmunta Baumana, zostali wezwani na policję - dowiedział się portal niezalezna.pl.

Ponad 2 tysiące ludzi przeszło na początku czerwca w marszu „Wszystkich nas nie zamkniecie” organizowanym przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Koliber i kilkanaście innych organizacji. Uczestnicy akcji chcieli wyrazić swój sprzeciw przeciwko skandalicznemu wyrokowi, który zapadł 19 maja przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu. Sędzia Paweł Chodkowski skazał pięciu kibiców na 30-dniowy areszt, jednego na 20 dni aresztu oraz wysokie kary pieniężne. Wszystko za zakłócenie wykładu byłego stalinowca Zygmunta Baumana (obecnie socjologa).

Teraz - jak się okazuje - kłopoty mogą mieć sami organizatorzy akcji "Wszystkich nas nie zamkniecie". Portal niezalezna.pl dowiedział się, że 13 sierpnia będą oni przesłuchiwani przez policję (na razie w charakterze świadków) na okoliczność popełnienia przestępstwa z kodeksu karnego art. 232 ("Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe sądu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5").

Do tej pory dało nam się ustalić, że przesłuchiwani na policji będą Michał Wlazło ze Stowarzyszenia Koliber (główny organizator pikiety), Mikołaj Kamiński (Młodzież Wszechpolska) oraz Bożena Zielińska (WKS Śląsk).

- To skandal. Manifestacja była w pełni legalna. Okazuje się, że temat, który starał się załagodzić nawet prezydent Wrocławia (który apelował o zmniejszenie kar dla kibiców - przyp. red.), znowu powraca - mówią członkowie wrocławskiego Kolibra w rozmowie z portalem niezalezna.pl.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niewiem, bo nie byłem, czy uczestnicy demonstracji używali grózb lub przemocy w stosunku do sadu. Wiem natomiast, że wielokrotnie wyroki odzwierciedlaja nie punkt widzenia prawodawcy, a tylko solidarność zawodowa. Dlatego też, w pełni swiadomy, oczekuję ze kazdy koniunkturalny, stronniczy czy lapówkarski sędzia pocałuje mnie w dupę. A teraz niech ktorys z nich przyzna że to dotyczylo jego - i posadzi mnie na ławie oskarżonych za obrazę.

Myślę że należy oswoić się z myślą, nie będzie dobrowolnego przekazania władzy po przegranych wyborach. Pozytywny skutek z tego może być taki. Naród bardziej się zdenerwuje, i będzie mniej skłonny do litości.

JAK WYGLĄDA PRAWO W POLSCE DLA PRZECIĘTNEGO OBYWATELA? Korupcja jest jak ośmiornica mająca wiele macek, które należy obciąć! Kto w tak skorumpowanym kraju to zrobi? PRZECIEŻ NIE NASZA NAJLICZNIEJSZA W EUROPIE ARMIA PROKURATORÓW! Weźmy tylko przykłady: •- sprawa Palikot zapomniał o samolocie i dwóch autach
Z dokumentów CBA wynika, że Palikot miał nakłamać w sześciu oświadczeniach majątkowych z lat 2007 – 2010. CBA znalazło aż kilkadziesiąt nieprawdziwych informacji (ok.100 milionów zł). Jednak, zdaniem prokuratury, jako absolwent filozofii mógł sobie pozwolić na nonszalancję w podejściu do dokumentów skarbowych. Najwidoczniej prokurator Joanna Chojnowska z PO w Warszawie nie słyszała ona o Konstytucji III RP. -cytat: Art. 32. 1.Wszyscy są wobec prawa równi. Sprawa Amber Gold; - http://vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie-afery
- .... Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która przez 3 miesiące nie zajmowała się skargą zgłoszoną jej przez KNF ws. AG ,dyrektor w Prokuraturze Krajowej-Piotr Wesołowski (6 miesięcy trzymał w swoim biurku, sprawę skargi KNF na AG). Wg "Rzeczpospolitej" 31.08.2012 r., ...dokument utknął u Piotra Wesołowskiego - prokuratora z Gdańska i wicedyrektora Biura Prokuratora Generalnego, Odnosi uzasadnione wrażenie, że w tych instytucjach muszą zatrudniać jakieś osoby: ociężale umysłowo, o małym ilorazie inteligencji, ( mało mobilne intelektualnie). Trudno to sobie wytłumaczyć (całkowicie bezradne sądy , bezradna gdańska policja - efekt umorzono mu aż 14 grzywien i nie odsiedział we więzieniu ani jednego dnia (miał przecież aż 9 wyroków i ok. 7,5 roku "zarobionego" więzienia. Marcin P. był menelem, przestępcą bez wyuczonego zawodu, (złodziejem i oszustem), bez stałego adresu zamieszkania, latami ścigany przez pomorskie sądy oraz policję. Nikt z setek osób: z sądu , prokuratury, policji, ABW, sąsiadów, firmy AG, nie rozpoznał, że ten ścigany przestępca to Marcin P. Polecam:http://vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie-afery
Dla milionów Obywateli, obraz (karanej z całą surowością prawa przez wymiar sprawiedliwości) schorowanej staruszki sprzedającej pietruszkę, czy niedorozwiniętego chłopca, który zjadł w sklepie batonik za 90 gr.(skazany na areszt, skazana kobieta, która nie wydrukowała paragonu fiskalnego za -2 grosze, ponad 80 letnia rencistka, staruszka spod Wrocławia, która zimą nie chcąc zamarznąć, zebrała w lesie chrust i również przykładnie przez sąd ukarana, jest tym prawdziwym, nie retuszowanym obrazem Realu czyli Rzeczywistości III RP "demokratycznego, obywatelskiego państwa prawa"

Jak Tusku masz potrzebę prześladowania kogoś proponuję moją osobę.

Musimy być w sądzie z nimi i przed sądem będziemy ich bronić pikiety i manifestacje.

nic tylko czekac biernie - tym razem nie na cuda tuska, a na obecnym rozwoju totalitarnego systemu - na cuda jaroslawa, a zamkna was wszystkich, tych ktorzy rozumiecie i organizujecie protesty, natomiast cala reszta sie rozbiegnie.

w systemie totalitarnym zydobolszewickim, nie ma pojecia - zmiluj sie.

WNIOSEK jest jeden OPCJA ZEROWA w WYMIARZE NIESPRAWIEDLIWOŚCI ! MIEJMY nadzieję, że jak PiS wygra WYBORY ów SĘDZIA straci pracę z DOŻYWOTNIM zakazem WYKONYWANIA zawodu !

No to sędzia Milewski nie czuje się osamotniony.
Pytanie tylko brzmi, skąd były teraz te telefony, z Moskwy, z NY, czy z Jerozolimy?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl