niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Świat i Ukraina nie ufa rosyjskim "ratownikom"? Komorowski po Smoleńsku obwiesił ich orderami

Dodano: 19.07.2014 [09:51]
Świat i Ukraina nie ufa rosyjskim "ratownikom"? Komorowski po Smoleńsku obwiesił ich orderami - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Unia Europejska, Stany Zjednoczone i organizacje międzynarodowe apelują, by Rosjanie umożliwili Ukraińcom i OBWE dostęp do miejsca upadku Boeinga 777. Czyżby nikt nie ufał rosyjskim specjalistom od zabezpieczania miejsc "katastrof lotniczych"? Bronisław Komorowski nie tylko zaufał, ale i ich nagrodził.

Miejsce upadku malezyjskiego Boeinga 777 sprawia przygnębiające wrażenie. Stosy ciał i resztki wraku leżą pod gołym niebem, a czarne skrzynki są w nieznanych rękach. Rosjanie, którzy kontrolują miejsce tragedii, kradną przedmioty należące do ofiar i blokują dostęp do wraku niezależnym ekspertom.

Bardzo podobnie cztery lata temu wyglądała sytuacja na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj. Już dwie godziny po katastrofie smoleńskiej ze skradzionej Andrzejowi Przewoźnikowi karty kredytowej wypłacono w Smoleńsku parę tysięcy złotych. Także rodziny Janusza Kochanowskiego i Aleksandra Szczygły stwierdziły brak przy ciałach tych osób cennych przedmiotów (telefon komórkowy, zegarek). 

Z ekspertyzy ABW (z 13 lipca 2010 r.) znajdującej się w aktach śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej wynika, że aparaty fotograficzne i kamery wideo należące do ofiar noszą ślady ingerencji. Na przekazanych do badań nośnikach ujawniono m.in. pochodzące już z okresu po tragedii ślady celowego niszczenia danych. Zawartość kart pamięci aparatów modyfikowano tuż po katastrofie (11 i 12 kwietnia), a także tydzień po rozbiciu się samolotu (między 16 a 19 kwietnia).

Jeszcze pół roku po katastrofie na jej miejscu leżały rzeczy osobiste i szczątki ofiar. Dzień po tragedii niszczono wrak, wybijając m.in. szyby, a zapis wideo obrazujący pracę kontrolerów w wieży lotów w Smoleńsku "zniknął".

Mimo to 6 maja 2010 r. marszałek Komorowski - wówczas pełniący obowiązki prezydenta - ani razu nie zaapelował do Rosjan o "swobodny dostęp do wraku" lub zaprzestanie niszczenia dowodów. Wręcz przeciwnie: odznaczył 20 Rosjan za „wybitne zasługi” w działaniach po katastrofie. Przypominamy oficjalny komunikat Kancelarii Prezydenta dotyczący tego wydarzenia:

6 maja 2010 r. Marszałek Sejmu RP wykonujący obowiązki Prezydenta RP, na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, nadał obywatelom Federacji Rosyjskiej, za wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem odznaczenia państwowe.

Odznaczeni zostali :
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
1. mjr Balakin Vitaliy
2. Chernolikhova Irina
3. Chizhova Elena
4. mjr Gaenkov Sergey
5. Khizhniak Andrey
6. mjr Kremen Pavel
7. Kryukov Roman
8. Leonov Sergey
9. Lyanenko Vladimir
10. Makarova Olga
11. Momot Dmitriy
12. Moshenskaya Svetlana
13. por. Naryshkin Andrey
14. Nazarov Igor
15. Nikonov Dmitriy
16. Reshetun-Belikov Aleksey
17. Reunov Denis
18. kpt. Spravceva Olga
19. Utenkova Rogneda
20. Yakovlev Aleksandr

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Polak patriota nigdy by ich nie odznaczył. Do dziś nie zwrócono nam samolotu oraz czarnych skrzynek. Co Rosjanie zrobili ze zwłokami, a Kopacz kłamała jak z nut siedząc obok Putina na konferencji prasowej w Moskwie.

Komorowski i raszta mu podobnych powinni sprawowac wladze na KREMLU!

On NIGDY nie powinien byc Prezydentem Polski!!!

Jaki pretydęt, tacy jego odznaczeni bohaterowie.

Jak można być takim śmieciem jak Komor to ma być prezydent naszego Kraju ,duszę się patrząc na Tych ZDRAJCÓW Ludzie Polacy pogońmy tych obcych z naszej OJCZYZNY

Sami dajemy pieniądze Putinowi na działania terrorystyczne. Proszę zobaczyć jaki ruch jest na Lukoil, rosyjskich stacjach paliw w Polsce. Zobaczcie też ile tych stacji jest w naszym kraju. http://www.lukoil.pl/cmspages/map.aspx?culture=pl-PL Miliony z Polski płyną do kieszeni Rosjan.

Prezydent Rosji przyznał się do winy za tragedię smoleńską z 10.04.2010 r.!

O!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5526

Polskie SOPRANOS?... Skoro mowa o zaufaniu .... to musimy sobie zadać podstawowe pytanie: kto ufa temu „prezydentowi” i temu „rzadowi”? Kto i z jakich powodów oddał na nich głos?! I jakie teraz ponosimy konsekwencje tego, że mamy – zamiast rządu i prezydenta – SOPRANOS, bo oni są takim SOPRANOS!!! Niby rządzą, niby żyje się jak w normalnych kraju, bo jeszcze ciągle rodzi się parę dzieciaków i są jeszcze jacyś mieszkańcy, którzy jeszcze nie zdołali uciec do innego kraju - tyle że rząd i prezydent uprawiają KRWAWY MORD na naszych rodzinach i na Ojczyźnie! Dlatego jeszcze raz pytam: kto wierzy Bronkowi Analfabecie i PO-pieraczu WSI??? I dlaczego oni jeszcze nie dostali KOPA!?
Jakież to wszystko smutne i żałosne! Ale najbardziej żałośni jesteśmy my sami, bo pozwalamy sobą szargać, bo dokonujemy samoupodlenia, zamiast walnąć pięścią w ten przeklęty okrągły stół!

Napompujcie koła o 0,5 bara ponad zalecenia producenta. Nie szkodzi to oponom i silnikowi. Odrobinę spada tylko komfort. A terroryści będą mieli od każdego z nas śr. o 3 $/m-c mniej. Pokażmy terrorystom i ich trollom faka!:)) Po kieszeni dziadów!

Uważaj, żeby ktoś ciebie ( jakieś Żydy i Masony ) po kieszeni nie uderzył, dziadu. A faka to już ci dawno pokazano i nawet o tym nie wiesz.

co to za k...a za kraj

On odznacza hojnie . Odznaczył już aktorów z PRL -- Szarika i Cywila , artistkę Ramonę Jackowską itd

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl