niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

NASZ NEWS: Represje po manifestacji we Wrocławiu. Tajniacy wyłapywali ludzi z tłumu

Dodano: 04.06.2014 [22:02]
NASZ NEWS: Represje po manifestacji we Wrocławiu. Tajniacy wyłapywali ludzi z tłumu - niezalezna.pl
foto: Michał Kołyga/Gazeta Polska
Tajniacy usiłowali zatrzymać po manifestacji „Wszystkich nas nie zamkniecie” Annę Kołakowską, najmłodszego więźnia stanu wojennego. Powodem był trzymany przez nią transparent z cytatem z wiersza Mariana Hemara „Dla najemnych judaszów bolszewickiej bestii nie będzie przebaczenia, nie będzie amnestii” i podobiznami Zygmunta Baumana i sędziego Pawła Chodkowskiego.

Uczestnicy środowego  marszu przyszli wyrazić swój sprzeciw przeciwko skandalicznemu wyrokowi, który zapadał 19 maja przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu. Sędzia Paweł Chodkowski skazał pięciu kibiców na 30 dniowy areszt,  jednego na 20 dni aresztu oraz wysokie kary pieniężne. Czterech z oskarżonych uniewinniono. 
Kibice zostali skazani za protest, który odbył się rok temu na Uniwersytecie Wrocławskim podczas wykładu  byłego mjr. KBW Zygmunta Baumana ( obecnie socjologa), którego zaprosił prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Protestujących z sali usunęła policja.

W srodę podczas marszu do akcji wkoroczyli policjanci ubrani po cywilnemu.

- Tajniacy otoczyli mnie, kiedy oddaliłam się na chwilę od manifestacji. Na szczęście udało mi się dodzwonić do kolegów i gdy na miejsce przybiegło około 30 osób, tajniacy wymiękli – opowiada Anna Kołakowska portalowi niezalezna.pl.

Policjanci nie potrafili jej powiedzieć, jaki paragraf miała złamać. W końcu stwierdzili, że mieli zawiadomienie, iż idzie ulicą poza legalnym zgromadzeniem i wznosi okrzyki.

Na miejsce przyjechały cztery radiowozy. Policjanci spisali także Bożenę Zielińską, która wraz z  Kołakowską trzymała transparent.

– Usłyszałam, że bezprawnie rozpowszechniam wizerunek sędziego Chodkowskiego. Ponadto policjant poinformował mnie, że normalni ludzie siedzą o tej porze w pubach albo robią interesy – relacjonuje Zielińska.

W czasie manifestacji przemawiał salezjanin ks. Jarosław Wąsowicz SDB.

– Gdy zszedłem z podestu, usłyszałem od policjantów, że sieję nienawiść – mówi nam ks. Jarosław, organizator pielgrzymek kibiców na Jasną Górę.

Anna Kołakowska jako 17-latka była w stanie wojennym najmłodszym więźniem politycznym w PRL. 22 IV 1982 wyrokiem Sądu Marynarki Wojennej w Gdyni skazana za działalność opozycyjną na 3 lata więzienia i 1 rok pozbawienia praw publicznych i osadzona w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie. Przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczona została Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Komuna wrocila i baluje na 25 rocznicy jej POzostawienia w strukturach panstwa

Ta nasza policja to wnuki ORMOwców, eSBeków, UBeków, czyli maja w genach nienawiść. POodradzali się POd rządmi Tuska i Komorowskiego, podobnie jak Baumany. Wolna Polska? hahahahaha

Nie wiem czy wiecie, ale każdemu Policjantowi władza zapeniła przywilej w postaci "bezzwrotnej pożyczki" na zakup mieszkania, bądź budowę domu. Obecnie wynosi ona 70 tysięcy złotych.
Czy jest w POlsce pracownik, któremu podatnik funduje połowę mieszkania lub połowę domu?!

I wy się dziwicie, że to tałatajstwo gotowe jest do takich "poświęceń" dla władzy, która rozdaje im nasze pieniądze?
Kochani, jest to co za I PRL - kiedy MON i MSW budowało całe osiedla dla "ochroniarzy" władzy.

Ten kraj skona w patologii jaka ma miejsce. Nikt nad tą patologią już nie panuje! Ostatnio Koolczykowi sprzedali za miliard zł pakiet większościowy akcji zakładów chemicznych Ciech SA - tylko kwestią czasu jest jak sprzeda to komu z zachodu za 2 albo 3 mld zł. Zyskiem oczywiście podzieli się z "kim trzeba".

ten kraj już kona!

Trzeba im wszystkim, powtarzam wszystkim robić zdjęcia i nagrywać ich akcje. Zobaczycie, że już nie długo się przydadzą.

Pierwsze co PiS po dojściu do władzy powinien zrobić to zabrać się za gnidy w szeregach służb. Zaostrzyć dyscyplinę i przesiać z elementu patologicznego.
Oraz - uwaga - ograniczyć przywileje tylko do osób o nieposzlakowanej opinii. Nie może być tak, że policjant wysługuje się postkomunie, a kiedy zmienia się władza, udaje ministranta albo kościelnego. Dla judaszy nie powinno być miejsca w służbach... innymi słowy co drugi do cywila! Niech poznają co to prawdziwa praca, za 4zł/h bez płatnych nadgodzin i prawa do chorobowego, bo im się z dobrobytu w d...ch przewraca!

Podobno część osób jest nadal przetrzymywana w komisariatach i katowana . Mój boże co za kraj ? Mój boże znów okupacja . Nic tylko na klęczki i modlić się do panienki abyśmy mieli siłę stawić czoła okupantowi .

Krótko na temat: http://fanatik.ogicom.pl/?p=2533

Osoby z marginesu społecznego okazywały współczucie i oburzone z surowości wyroku sądu wojskowego i nie były w stanie zrozumieć, tego, że za morderstwo, rozbój i gwałt otrzymały mniejsze wyroki więzienia niż współwięźniarki, za działalność wydawniczą. W związku z tym w więzieniu miały miejsce głośne protesty (walenie w ścianę i krzyki) domagające się złagodzenia warunków odbywania kary, oraz uwolnienia „koleżanek” - więźniów politycznych..
Jak widać na ww. przykładzie, dla polskiego niezawisłego sądu, oraz Prokuratury Marynarki Wojennej z Gdyni (m.in. sędziego Andrzeja Grzybowskiego oraz prokuratorzy: Stanek i Wojcieszek, którzy znali werdykt Trybunału w Norymberdze) ciężar gatunkowy sprawy tzn. kolportażu ulotek, był tożsamy ze zbrodniami wojennymi dokonanymi przez adm. Karla Dönitza. Nie pozostaje nic innego, jak tylko pogratulować ówczesnemu wymiarowi sprawiedliwości dobrego samopoczucia i „podziękować” mu za dokonane z pełną premedytacją zbrodnie komunistyczne, Historia udowodniła, że właśnie rację mieli tacy ludzie jak pani Ewa Kubasiewicz,[wg „Amnesty International) była „Więźniem Roku 1982”], jej syn Marek oraz Anna Kołakowska i inni. Czy ze strony oprawców ich ofiarom za koszmar więzienia, przesłuchań, nieodwracalnej rozłąki z bliskimi, nierzadko pobicia, nie należy się w ramach zadośćuczynienia zwyczajne słowo - przepraszam? O ile wiadomo, to takich słów z ich strony nie było.
Czy ww. sędzia i prokurator i prowadzący śledztwo zostali w III RP zweryfikowani? Czy chociaż „spadł im włos z głowy”? Paradoksem tej historii jest to, że obecnie okres spędzony przez byłych więźniów politycznych, w komunistycznych reżimowych więzieniach nie jest zaliczany do tzw. kapitału początkowego niezbędnego do naliczenia wysokości emerytury. Kolejnym paradoksem jest wysokość przyznanych esbekom emerytur. Zdarza się, że część esbeków ( będąc oprawcami) posiadała kilkakrotnie wyższe emerytury od swoich ofiar! (Jaruzelski i Kiszczak po 8,5 tys. zl.)
Większość Obywateli uważa, że bez rozliczenia się z aparatem represji państwa totalitarnego, nie da się budować wolnego samorządnego, demokratycznego, Państwa Prawa. Jedną z form tego rozliczenia jest ograniczenie wysokości emerytur pobieranych przez byłych esbeków, prokuratorów i sędziów, w tym z PRL-kich sądów wojskowych. Osobiście, jako inżynier konstruktor uważam, że nie można budować nic trwałego na zgniłych fundamentach.
Jak widać Ci oprawcy mają godnych następców w całej Polsce w tym we Wrocławiu.

Tak wygląda "święto wolności" w wykonaniu "miłującej wszystko i wszystkich" partii rządzącej.

koniecznie trzba demokratycznie wladze w Polsce przejac:
nalezy glosowac na PiS,
(zadne SPZZ, PRJG, KNP czy RN)
nalezy pilnowac procesu glosowania i liczenia glosow,

przed nami wybory samorzadowe, a w przyszlym roku parlamentarne (NAJWAZNIEJSZE) i prezydenckie,

Najważniejszą rzeczą jest organizacja. Musimy robić zdjęcia tajniakom, mundurowym. Trzeba powołać jednostki społecznej samoobrony które będą ustalać gdzie mieszkają mundurowi i tajniacy. To jest najważniejsza rzecz. Najlepiej by było powołać komórki na osiedlach mieszkaniowych.Tam ludzie wiedzą wszystko o wszystkich. Tak jak oni Nas śledzą musimy tak samo śledzić ich. Niech czują Nas wzrok, niech czują że są obserwowani , że obserwowane są ich rodziny, tak jak oni śledzą Nas i Nasze rodziny. Trzeba na portalach społecznościowych umieszczać ich zdjęcia. Robić galerie, niech ludzie ich rozpoznają, opowiedzą o nich, o ich dzieciństwie , rodzicach , rodzinie , żonach , dzieciach. Jawność to najważniejsza rzecz broniąca Nas przed nadużywaniem władzy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl