niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Kolejny cud Platformy. Poseł PO przegrał wybory, a dzięki Tuskowi rządzi już trzy lata

Dodano: 05.05.2014 [14:07]
Kolejny cud Platformy. Poseł PO przegrał wybory, a dzięki Tuskowi rządzi już trzy lata - niezalezna.pl
foto: youtube.com
W Oświęcimiu, w 2010 roku wyborcy odrzucili kandydaturę Janusza Chwieruta na prezydenta. Mimo to, z nadania Donalda Tuska, ten polityk Platformy Obywatelskiej rządzić będzie miastem do najbliższych wyborów samorządowych.

Janusz Chwierut już od 3,5 lat pełni funkcję prezydenta Oświęcimia i to mimo że przegrał wybory. Taki cud wyborczy zapewnił mu sam premier. Jak to możliwe? Dzięki zmianom wprowadzonym przez partię Chwieruta.

Zwycięzca w wyborach z 2010 roku Jacek Grosser dostał zawału odrazu po elekcji i niezdążył nie złożył ślubowania. Po wypadku na fotelu nowowybranego prezydneta zasiadłjego  poprzednik - Janusz Marszałek. Nie spodobało się to PO, więc jej posłowie wystąpili z inicjatywą ustawodawczą. Zmieniono prawo nowelizując ustawę o samorządzie gminnym, dzięki temu możliwe było obsadzenie tej funkcji przez kandydata wskazanego przez szefa polskiego rządu. Po przegłosowaniu projektu premier Donald Tusk powierzył pełnienie funkcji prezydenta Oświęcimia Januszowi Chwierutowi. Antydemokratyczność tej decyzji przypomina lokalny portal oswiecimskie24.pl.

- Wielu wówczas podkreślało, że sytuacja, gdy miastem rządzi człowiek, którego wyborcy odprawili z kwitkiem, a zatem bez mandatu społecznego, narusza elementarne zasady demokracji. Mówiono o „casusie oświęcimskim” i luce prawnej - pisze portal oświęcimski.

Chwierut w założeniu miał rządzić miastem do czasu powrotu do zdrowia Jacka Grossera, a konkretnie orzeczenia ZUS ws. zdrowia wygranego kandydata. - Rada Miasta Oświęcim otrzymała ostatnio orzeczenie lekarza orzecznika ZUS dotyczące stanu zdrowia Jacka Grossera. Z orzeczenia wynika, iż Jacek Grosser jest trwale, całkowicie niezdolny do pracy oraz niezdolny do samodzielnej egzystencji do 2016 roku - poinformował kilka dni temu portal oświecimskie24.pl. W związku z tym Rada Miasta Oświęcim po ponad trzech latach formalnie wygasiła mandat prezydenta Jacka Grossera. Funkcję prezydenta miasta nadal pełni Janusz Chwierut i do jesiennych wyborów samorządowych to kandydat Tuska nadal będzie sprawował władzę w Oświęcimiu.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jaśniepaństwo, służbę sobie z nas robią, my to jaśniepaństwo finansujemy! proszę jak obrósł w piórka, szasta pieniędzmi w ministerstwie, chłoptaś urządził się dobrze, co? A, miał służyć Rzeczpospolitej, po co te przysięgi składane w czasie ślubowanie, przecież oni zapomnieli! Rzeczniczka jest obłędna, ma to coś pokrętnego w sobie!

Pinokio firmuje działania Przestępczej Organizacji. W jakimkolwiek praworządnym kraju ustalanie reguł działających wstecz (szczególnie, gdy mamy do czynienia z działaniami siłowo wspierającymi zawłaszczanie Państwa przez partię rządzącą) byłoby niemożliwe. Takie wstecznie działające uchwały raczej w ogóle nie doszłoby do skutku, a jeśli już zdarzyłby się taki wypadek, pierwsza instancja sądowa unieważniłaby takie uregulowania. W Polsce rządzi obca agentura i mafie. Najwyższy czas przywrócić Państwo polskie Polakom, czyli przestępców ze stanowisk wyrzucić i odesłać ich tam, gdzie ich miejsce. Obawiam się, że użycie siły może okazać się niezbędne. Na marginesie, niekonstytucyjne będzie wszelka aktywność tzw. organów Państwa uniemożliwiająca lub przeciwdziałająca działaniom suwerena (czyli Narodu) na rzecz przywrócenia kontroli nad instytucjami Państwa.

TUSK idzie na całość . Afery , kręcenie lodów, obsadzanie kolesi na stanowiskach, sędziowie na telefon i z dawnych lat pożyczka Berlińska dla KLD nie rozliczona. Wszystko kłamstwo , pic, afery brak perspektyw dla zwykłych patriotycznych ludzi w Polsce.

Bez strzału z broni tego bandytyzmu nikt nie zmieni

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl