niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Napisał do premiera – wyrzucili go z pracy. Nieprawidłowości w państwowej spółce

Dodano: 09.04.2014 [07:13]
Napisał do premiera – wyrzucili go z pracy. Nieprawidłowości w państwowej spółce - niezalezna.pl
foto: Radek Pietruszka/PAP
Krzysztof Rybak pracował w Elektrowni Bełchatów przez prawie 30 lat. Był znany z tego, że jest rzetelnym fachowcem i sumiennym pracownikiem, który nigdy nie spóźnił się do pracy. Problemy się zaczęły, gdy działający w związkach Rybak postanowił zainteresować najwyższe władze w Polsce nieprawidłowościami w państwowej spółce. Po liście do premiera Donalda Tuska, w którym opisał swoje podejrzenia, został wyrzucony z pracy - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Premier Donald Tusk w przedwyborczym agitowaniu lubi pokazywać się wśród zwykłych Polaków. Szef rządu odpowiedział m.in. na zaproszenie płockiej rodziny i pojawił się w jej domu na śniadaniu. Przykładem na to, że nie każda interwencja ze strony obywateli kończy się happy endem, jest historia Krzysztofa Rybaka.

PGE Elektrownia Bełchatów, w której pracował Rybak, zinterpretowała list do premiera, w którym opisał nieprawidłowości w państwowej spółce, jako „ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych”. Na nic się zdały doświadczenie, ukończone trzy kierunki studiów, wzorowa opinia i działalność w związkach zawodowych – Krzysztof Rybak musiał odejść z pracy, co odbiło się na sytuacji materialnej jego rodziny. Wyrzucony pracownik z wilczym biletem oddał sprawę do sądu pracy, który w pierwszej instancji nakazał pracodawcy przywrócenie go na zajmowane dotąd stanowisko. Obie strony odwołały się od wyroku do drugiej instancji. W tle całej sprawy są pieniądze. Miliardy złotych, które poza kontrolą są obecnie inwestowane w modernizację Elektrowni Bełchatów.  

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ludzie obudźcie się! Nie śpijcie jak u Wyspiańskiego w "Weselu"! Tusk rządzi ponad 6 lat PO-PSL. Ma 230 głosy (230 posłów)(szable) w Sejmie większość, (opozycja ma tylko 200 głosów), PO ma 63 senatorów na 100 w Senacie. Plus Komorowskiego z PO jako Prezydenta podpisującego prawie wszystko co zechce Tusk. To są gracze udający, że "nie rządzą" a machloje to krasnoludki lub Marsjanie robią!! Miro Rycho Zbycho Amber Gold OLT Express i inne! Nie wierzcie Tuskowi jak Matki 1 Kwartału, Matki Dzieci Niepełnosprawnych i budujący autostrady, stoczniowcy i wielu innych. Kiedy się obudzicie? On ma WIĘKSZOŚĆ!!! I robi co chce. Z nami i wami.

Sory, ale takie jest życie. Powiadają, że wiara czyni cuda. Dotyczy to nie tylko wierzących w Boga, z tym że wiara w Boga czasem przynosi uzdrowienie, a wiara w Tuska i jego ferainę sami widzicie do czego prowadzi.

Napisal do Tuska.....
Nie wiem jak ktos inny, ale ja juz nie moge patrzec na tego tuska, gdy go slucham, to najchetniej bym telewizor trepla, co on wygaduje? powtarza w kolo to samo jak kataryna, slucham go TYLKO dlatego, bo dobrze wiedziec i znac jezyk wroga. Kataryna. Juz po tobie tusku, juz brzytwy sie chwytasz, juz twoja gadka nikomu sie nie przyda, sama denna prowokacja.

Bo nie pisze sie skarg do tego, ktory dzialke bierze.... a niby inteligentny czlowiek po 3 kierunkach studiow....

jak widzicie obecna KOMUNA PO to wielki pikuś w porównaniu do byłej PZPR ... Vide: www.komk.ovh.org " BEZPRAWIE W KOSZALINIE " - podobna sytuacja wyrzucenia z pracy na bruk niepokornych i nie wygodnych działaczy związkowych NSZZ " S-80" z firmy komunalnej MZK Koszalin zarządzanej przez ratuszowych POlitruków z PO

w tej sprawie smaczku dodaje fakt że znany działacz opozycyjny Tadeusz W. został wyrzucony z pracy z tej firmy wraz ze związkowymi kolegami dzień po rejestracji tego związku i zgłoszenia jego działalności dyrekcji, oraz w trakcie procesów karnych z inicjatywy IPN I OSKARŻYCIELA PUBLICZNEGO Tadeusza W. przeciwko funkcjonariuszom SB ! ....Zwolnienie związkowców odbyło się TEŻ na zapotrzebowanie POlityczne PO byłego wiceprezydenta miasta Koszalina Stanisława Gawłowskiego - obecnego guru zachodniopomorskiego PO i wiceministra Ochrony Środowiska .....Przed wyrzuceniem z pracy związkowcy zgłaszali do ratusza liczne nieprawidłowości w nagrodę wylecieli z pracy ....o dziwo apolityczny i niezawisły Sąd w Koszalinie nie przywrócił związkowców do pracy pomimo tego że byli prawnie chronieni - ukarał też Tadeusza W .jako przewodniczącego KZ NSZZ" S -80" kosztami postępowania sądowego w kwocie 5.400 zł, nakazał natychmiastowa egzekucję komorniczą , w tej sprawie skazany też został w procesie karnym i cywilnym za rzekome pomówienia firmy i jej dyrekcji ......szkoda wielka że wyrzuconymi z pracy związkowcami w "praworządnym kraju " nikt się nie zainteresował i dalej są bez pracy i środków do życia .....

Brak solidarności w społeczeństwie
Ludzie maja znieczulicę , co jest bardzo szkodliwe dla jedności.
Przecież działacze opozycyjni jak i przyjaciele powinni powołać stowarzyszenie wspierajace poszkodowanych i oddać sprawę do Strasburga

To jest efekt zbytniego zbliżenia Polski z Rosją bo w Rosji jest tak, że wsadzają tych którzy ujawniają kradzieże a nie tych co kradną. W Polsce jest zwykłą głupotą donosić do instytucji na jakieś przetępstwa albo nieprawidłowości bo człowiek tylko niepotrzebnie się naraża i dotykają go później rozmaite szykany. W Polsce najbezpieczniej jest opisywać anonimowo wszelkie przestępstwa i nieprawidłowości. Wtedy jak nawet zareagują i wytropią takiego piszącego to ma on mocne dowody i wygra z łatwością sprawę w sądzie ( w Polsce jest jeszcze tak, że za mówienie prawdy nie ponosi się odpowiedzialności karnej albo cywilnej).

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl