niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Nowa broń elektryczna polskiej policji. Podatnik zapłaci za nią ponad 600 tys. złotych

Dodano: 30.03.2014 [11:01]
Nowa broń elektryczna polskiej policji. Podatnik zapłaci za nią ponad 600 tys. złotych - niezalezna.pl
foto: deesillustration.com
- Prawdopodobnie w 2015 r. każdy patrol policji będzie wyposażony w taser z kamerą rejestrującą obraz i dźwięk. Pierwsze kilkadziesiąt sztuk tej broni elektrycznej wraz z filmem instruktażowym już trafiło do komend - powiedział szef policji Marek Działoszyński.

Każdy policjant ma prawo używać paralizatorów i taserów na mocy ustawy określającej zasady użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej przez służby. Paralizator to broń elektryczna, która wytwarza bardzo duże napięcie elektryczne o bardzo małym natężeniu. Poraża to układ nerwowy napastnika. Wyróżniane są paralizatory tradycyjne - wymagające bezpośredniego kontaktu z ciałem przeciwnika, jak i tasery - wystrzeliwujące elektrody o zasięgu kilku metrów. Jednak dotychczas takie urządzenia były jedynie na wyposażeniu policyjnych pododdziałów antyterrorystycznych a także szturmowych CBŚ. Policja ma ponad 140 takich urządzeń. - Teraz wyposażyliśmy naszych funkcjonariuszy w nową partię 89 taserów z kamerami, które rejestrują obraz i dźwięk, od momentu kiedy policjant odbezpiecza to urządzenie - powiedział nadinsp. Działoszyński.

Urządzenie, którego koszt wynosi 7-8 tys. złotych, umożliwi rejestrację całego przebiegu policyjnej interwencji. - Chcemy dać funkcjonariuszom środek przymusu, który jest mniej inwazyjny od broni, a jednocześnie będzie powodował całkowitą rejestrację podejmowanych działań - powiedział komendant. - Zarejestrowane zostanie nie tylko moment użycia tasera, ale także komendy wydawane przez policjanta oraz zachowanie innych osób. To jest rzecz, która powinna się przyczynić do tego, że będziemy mieli bardzo obiektywny materiał z tego typu interwencji, gdzie policjanci musieli używać siły fizycznej - dodał.

Policja argumentuje, że paralizatory są mniej niebezpieczne niż broń palna. Tymczasem w 2007 r. głośno było o śmierci Polaka na lotnisku w Vancouver w wyniku użycia przez policję paralizatorów. Robert Dziekański zmarł na atak serca. Jak wynikało z nagrania, które jeden ze świadków wydarzenia zarejestrował na lotnisku, Dziekański zachowywał się dość gwałtownie po długim locie i dziesięciogodzinnym oczekiwaniu, kiedy nikt go nie skierował do właściwej dalszej części lotniska, jednak w niczym nie zagrażał policjantom.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dlaczego takie tanie, bogaci Amerykanie co dziadostwa nie kupują, kupili je za 1700 dolarów, czyli 5000 zł, a my za 8000? Kto zamawiał, od kogo kupujemy, czyja żona czy szwagier pośredniczy? Czy w Polsce wszystko musi być najdroższe i zarazem najgorsze na świecie? ;-)

Tak, tak. Zieloną wyspę trzeba strzec paralizatorami, jak nie ma co dać ludziom do gara. Ludzie, obywatele, ludu pracujący miast i wsi: siedźcie w domach i oglądajcie TVN, nie wychodźcie na ulice bo możecie zostać uznani za wroga władzy i potraktowani kulą gumową lub paralizatorem. Po co Wam polski majdan. Przyjdzie Putin i zabierze Wam warmińsko-mazurskie w celu ochrony tam przebywających obywateli rosyjskojęzycznych. Po co Wam to?

Ta wiadomość to chyby przedwczesny żart na prima aprilis. Akurat w Polsce to nie jest produkt pierwszej potrzeby - no chyba że dla rządzących. Szczególnie my Polacy powinniśmy poprzedzić taką decyzję resortu, poważną społeczną debatą (pomimo że prawo już istnieje). Dobrze pamiętamy historię pana Dziekańskiego w Kanadzie. Mnie to o tyle zaskakuje, że przecież w Polsce nie ma problemu z tym, że gangsterzy uciekają policji przy próbie zatrzymania. Problemem jest natomiast, że nie są ścigani albo wypuszczani na wolność.

Jednych obezwładni, innych wkur.... .
I dobrze.
Wkur... Obywatel, po działaniu wysokiego napięcia, przez chwilę nie odczuwa bólu i działa na potrójnej
adrenalinie. Rozbraja patrol i pozostawia ich przykutych do najbliższej latarni, czy drzewa.
Trenować Panowie, trenować!
Policja ma na was nową broń.
Przed porannym goleniem, na dobrą pobudkę - strzał z paralizatora w klatę.
Trenować!

Najlepiej widać kto jest bandytą a kto pilnuje porządku na marszach niepodległości. Np. na zeszłorocznym (ostatnim) POlicję wyręczała ochrona marszu a ci co byli w policyjnych mundurach sami rozbijali marsz albo pomagali w tym lewackim bojówkom. I zapewne ci "stróże prawa" będą teraz mogli zabijać patriotów paralizatorami w których pewnie notorycznie będą się psuć kamery - tradycja ZOMO jest w III RP pielęgnowana.

Rudy bandyta zaczął walkę na wyniszczenie z Polakami - nie widzi zagrożenia z zewnątrz,to go nie interesuje.Bardzo boleje na stanem umysłu Polskiej Policji której stan debilizmu przekroczył wszystkie normy swiatowe ! - ochraniają największego morderce i zamachowca w historii nawet nie Polski tylko świata !!!!!!! nie dziwcie sie że z Polaków smieją sie amerykanie bo naprawde takich drugich przygłupów to swiat nie widział.

To nie rudy bandyta winien zapaści Polski, bo takich pełno na świecie, tylko ci co takiego/takich za namową żydowskich i niemieckich gazet dla Polaków wybierają na premiera, prezydenta czy do rzadu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl