Kosztowna zabawa w olimpiadę. Logotyp za 80 tys. zł, a w błoto pójdą jeszcze miliony

krakow.pl

  

Symbol Rynku Głównego i parzenica, składają się na logotyp Krakowa jako "Miasta Zgłaszającego się" do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku".  Koszt opracowania wyniósł prawie 80 tys. zł brutto. Na mrzonkach posłanki PO zarobili Szwajcarzy. Nie oni jedynie mogą jeszcze liczyć na szczodre przelewy.
 
Posłanka małopolskiej PO i szefowa Komitetu Konkursowego Kraków 2022 Jagna Marczułajtis-Walczak poinformowała, że Rynek Główny będzie ważnym miejscem w przypadku zorganizowania przez stolicę Małopolski igrzysk. To tam mają się odbywać ceremonie wręczania medali. Oczywiście, czysto teoretycznie, bo trudno znaleźć kogokolwiek kto wierzy w sukces. Ale i tak zabawy w olimpiadę będą nas kosztować setki milionów złotych.

Logotyp przygotowała firma ze Szwajcarii. I ona już zarobiła, ale to dopiero początek...

Ponad 21 miliardów zł ma kosztować zimowa olimpiada w 2022 roku, jeśli Kraków dostanie do niej prawa. Zaś na samo ubieganie się o organizację imprezy państwo i samorządy wydadzą 209 milionów zł. – informowała „Gazeta Krakowska” pod koniec listopada 2013 r.

Co tyle miało kosztować? Ponad 8 milionów złotych to wyjazdy służbowe i pensje członków komitetu organizacyjnego. Przygotowanie techniczne stadionu Wisły - gdzie ma się odbyć wielkie otwarcie igrzysk- 15 milionów. 56 mln zł na... produkcję śniegu. 246 mln zł - budowa wioski olimpijskiej w Krakowie. Kto da na to pieniądze? Z 21 "olimpijskich" miliardów - 16 mld zł, ma pochodzić z budżetu państwa. Jednak ostatecznych gwarancji finansowych ze strony rządu na razie brak. - Takie zapewnienia będą w drugiej fazie kandydowania, na jesieni 2014 roku - zapewnia  Marczułajtis-Walczak.

Ponad 3 mld zł przekaże Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a ponad 2 mld będą musiały wyłożyć samorządy gmin, na terenie których będzie się odbywać olimpijska impreza. Wśród nich są oczywiście Kraków i Zakopane, ale też Oświęcim, Kościelisko, Jurgów czy Myślenice, oraz samorząd wojewódzki. Słowacy, którzy kandydują razem z nami, wydatki po swojej stronie gór planują osobno.

Przypomnieć należy, że na spot promujący zimową olimpiadę w Krakowie kosztował również sporo. Łączna jego kwota to 1,3 mln złotych, z czego 800 tys. pochłonęły emisje telewizyjne. W 30-sekundowym filmie można zobaczyć skoczka narciarskiego lecącego nad Starym Miastem czy bobsleistów. Całość dopełnia komentarz dwukrotnej złotej medalistki paraolimpijskiej Katarzyny Rogowiec: "Kraków 2022 - marzenia się spełniają".
 
Decyzja, kto będzie gospodarzem zapadnie na 127. sesji MKOl w Kuala Lumpur 31 lipca 2015 roku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl,gazetakrakowska.pl


Wczytuję komentarze...

Zatrzymano poszukiwanego za porwanie dla okupu

/ wielkopolska.policja.gov.pl

  

Wielkopolscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za udział w napaści z bronią i uprowadzenie mężczyzny dla okupu. Zdarzenie miało miejsce na terenie Niemiec w 2015 roku. Ujęty 39-latek niebawem ma zostać przekazany stronie niemieckiej.

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, do zatrzymania Dawida S. doprowadzili policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Obywatel Niemiec polskiego pochodzenia został ujęty we wtorek w Lesznie.

"Dawid S. jakiś czas temu kupił kilkuhektarową posiadłość na terenie Leszna i tam się ukrywał. Kiedy to się udało potwierdzić, do akcji przystąpili nasi antyterroryści, którzy go zatrzymali"

– podał Borowiak.

Rzecznik powiedział, że Dawid S. zajmował się na terenie Niemiec handlem narkotykami. Z przestępstwami narkotykowymi miało być też związane porwanie dla okupu, w którym miał uczestniczyć.

"Mężczyzna, w którego uprowadzeniu uczestniczył Dawid S., miał się nie rozliczyć z narkotykowych transakcji. Porywacze zażądali od rodziny 70 tys. euro, gdy dostali część tej kwoty, porwany odzyskał wolność"

– podał rzecznik.

Dawid S. trafił do policyjnego aresztu, będzie tam czekał na przekazanie stronie niemieckiej zgodnie z procedurą Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl