Syn europosła Platformy znalazł nową pracę. Cicha nominacja w kancelarii Komorowskiego

youtube.com

  

Wojciech Saryusz-Wolski, syn europosła Platformy Obywatelskiej został wicedyrektorem Biura Projektów Programowych w Kancelarii Prezydenta RP. Stanowisko objął 13 stycznia 2014 r., a mimo obowiązku informacyjnego, fakt nominacji nie został odnotowany na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Kancelarii Prezydenta RP.

Informacja o nowym stanowisku w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego pojawiła się po ponad miesiącu od zatrudnienia, a - jak pisze portal tvp.info - zmieniło się to dopiero po pytaniach dziennikarza w tej sprawie.

Wojciech Saryusz-Wolski został zatrudniony w Kancelarii Prezydenta RP 13 stycznia 2014 r. na stanowisku Zastępcy Dyrektora Biura Projektów Programowych. Jak informuje Biuro Prasowe kancelarii prezydenta, został zatrudniony na pół roku i jego kontrakt wygasa 15 lipca 2014 r. Zajmuje się głównie pracami związanymi z obchodami Święta Wolności, czyli 25-leciem polskiej transformacji. Odpowiada m.in. za przygotowywanie materiałów analitycznych, tez, wystąpień, listów z szeroko rozumianego obszaru gospodarki w ramach aktywności prezydenta Komorowskiego i jego kancelarii. 

Wojciech Saryusz-Wolski to syn znanego europosła PO – Jacka Saryusz-Wolskiego. Kancelaria Prezydenta RP podkreśla, że o jego zatrudnieniu zdecydowały kompetencje.

Jak czytamy na tvp.info, dziennikarz portalu zwrócił się z pytaniami do kancelarii prezydenta o zatrudnienie Wojciecha Saryusz-Wolskiego  14 lutego 2014 r. Wtedy na witrynie internetowej Kancelarii Prezydenta RP nie było informacji o jego pracy tamże. A pracował na nowym stanowisku już miesiąc. Wiadomość ukazała się dopiero po otrzymaniu odpowiedzi od Biura Prasowego KPRP.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Kuchciński: Bronicie interesów Polski

/ Saeima; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński powiedział w Rzeszowie podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej, że ta instytucja "broni skutecznie interesu fiskalnego państwa". List z tej okazji przesłał prezydent RP Andrzej Duda.

"Dzięki KAS i jej pracownikom maleje szara strefa, eliminowana jest nieuczciwa konkurencja, ale za to wspierani są przedsiębiorcy uczciwi, szczególnie przedsiębiorcy polscy. KAS broni skutecznie interesu fiskalnego państwa; interesu podatkowego. Ale także skutecznie zabezpiecza granice Polski i Unii Europejskiej"

- mówił Kuchciński.

Marszałek przypomniał, że jedną z najważniejszych funkcji i obowiązków państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa jego obywatelom. "Do nich również należy bezpieczeństwo skarbowe. Zapewnienie dochodów państwa po to, żeby władze państwowe miały możliwość finansowania swoich działań w różnych innych zakresach" - zauważył.

Zaznaczył, że KAS jest to "służba młoda", "liczy kilkanaście miesięcy, ale już ma wielkie osiągniecia". "Połączenie służb (skarbowych i celnych) miało sens. Widzimy to w praktyce. W efektach i liczbach, a liczby nie kłamią" - podkreślił Kuchciński.

Marszałek Sejmu zwrócił uwagę na dwa aspekty pracy KAS. Według niego, jest mniej kontroli; w ubiegłym roku zmniejszyły się one o 30 proc. Podkreślił też większą skuteczność pracy KAS. Przypomniał, że w ub. roku do budżetu państwa wpłynęło dodatkowo 42,5 mld zł.

"Za te pieniądze można wybudować autostradę od Przemyśla do Szczecina, nową zupełnie autostradę. Takie sumy przekraczają ponad 10 razy wspólny budżet wojewody podkarpackiego i samorządu wojewódzkiego. Taka suma jest dwukrotnie wyższa od sumy wydanej do tej pory na jeden z najważniejszych programów, jakie państwo polskie realizuje, by wspierać rozwój polskich rodzin; program 500 plus"

- wyliczał marszałek.

Jego zdaniem efekty pracy KAS świadczą, "jakie do tej pory było marnotrawstwo, jakie było złodziejstwo w tym względzie". "Powstanie KAS było przez nas mocno wspierane. Efekty są widoczne" - mówił Kuchciński.

Prezydent Andrzej Duda w liście przesłanym do uczestników obchodów przekazał "wyrazy szacunku i uznania wszystkim, którzy swoją sumienną, niezwykle odpowiedzialną pracą współtworzą renomę KAS jako nowoczesnego, profesjonalnego i respektowanego organu naszego państwa". Napisał, że działania pracowników KAS sprawiają, że "państwo ma realne, materialne podstawy funkcjonowania, że jest sprawne, silne, bezpieczne i szanowane".

"Jestem przekonany, że oddanie i profesjonalizm, nieskazitelność postawy oraz otwartość i życzliwość pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej będą się stale przyczyniać do utrwalania właśnie takiego wizerunku służb finansowych Rzeczypospolitej"

- podkreślił prezydent.

Szef KAS Marian Banaś zaznaczył, że na powstanie tej instytucji oczekiwali przedsiębiorcy, którzy chcieli równych i sprawiedliwych zasad w działalności gospodarczej. "Półtora roku działalności KAS wskazuje, że była ona potrzebna. Odniosła sukces" - powiedział.

W jego ocenie, powstanie KAS pozwoliło usunąć "patologiczne sytuacje, jakie miały miejsce w poprzednim okresie, w okresie poprzednich rządów, kiedy budżet państwa stracił 262 mld zł".

"Trzeba Polskę kochać, bo jak się ją kocha, to rzeczy niemożliwe staja się możliwe. Myśmy z takich rzeczy niemożliwych zrobili rzecz możliwą. Polska potrzebuje swojej siły, niezależności i wspólnej pracy, bo wyzwania są olbrzymie"

- mówił szef KAS.

KAS powstała w marcu 2017 r. w wyniku połączenia administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej.

Celem jej powołania było usprawnienie działań związanych z poborem podatków i ceł oraz skuteczniejsza walka z przestępczością gospodarczą.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl