niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Majdan zbojkotował otwarcie igrzysk. Ukraińcy palą znicze za ofiary starć

Dodano: 08.02.2014 [12:31]
Majdan zbojkotował otwarcie igrzysk. Ukraińcy palą znicze za ofiary starć - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Demonstranci w Kijowie postawili kilkadziesiąt drewnianych krzyży przed kordonem milicji i zapalili świeczki, by upamiętnić ofiary starć z milicją. Zbojkotowali ceremonię otwarcia igrzysk w Soczi „To święto Władimira Putina” - ocenili.

W czasie, gdy w Soczi trwała ceremonia otwarcia zimowych igrzysk, na scenie na kijowskim Majdanie Niepodległości najpierw był koncert, później wyświetlono na telebimie film dokumentalny Jerzego Hoffmana pt. "Ukraina - narodziny narodu".

"Nie oglądaliśmy ceremonii otwarcia igrzysk. Soczi to święto (prezydenta Rosji) Władimira Putina. Dla nas ważne rzeczy dzieję się tutaj" - powiedziała Wiktoria, jedna z demonstrantek.

Na ul. Hruszewskiego, gdzie dostęp do dzielnicy rządowej zagradzają oddziały milicji, manifestanci zorganizowali w piątek wieczorem akcje upamiętniającą ofiary zajść na Ukrainie.

W poprzek ulicy, kilkadziesiąt metrów od stojących w kordonie funkcjonariuszy ustawili ok. 100 drewnianych krzyży w dwóch rzędach. Przy każdym z nich zapalili świeczkę.

Noc z piątku na sobotę była w Kijowie spokojna. Na Majdanie Niepodległości spędziło ją kilka tysięcy ludzi. Większość z nich spała w namiotach, zajętym budynku związków zawodowych, lub grzała się przy ogniu rozpalonym w beczkach. Co godzinę śpiewano hymn Ukrainy.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

wybiorczo espressotv, co na majdanie, poezja piosenki, gitara a wsrod nich mlody czlowiek spiewa o bohaterze UPA. SMutne to wszystko tak juz zabalaganione. Jak polaczyc dwa tak bliskie kulturowo narody, ktore wlasciwie sa podzielone na smierc i zycie. Czy w tym pokoleniu nastapi jakas solidna pozytywna zmiana. Nie wiem, zobaczymy co wyjazdowa kijowska narada NATO uchwali. Sama pani Anna Fotyga bedzie goscic w kijowie, obiecala sie wybrac na Majdan.

Kompletny nonsens.

Polacy, to historycznie od co najmniej tysiąca lat przedstawiciele najlepszej na świecie monarchicznej cywilizacji łacińskiej.

Rusini, wywodzacy się w ogromnej ilości z Mazowsza /marginalnie ze szlachty, tam był konglomerat chłopów polskich, którzy byli potomkami Polaków ale też np. Prusów - nie mylić z Niemcami - którzy w 2/3 uciekli do Polski przed Krzyżakami/, ci Rusini są od setek lat przedstawicielami cywilizacji obozowej /turańskiej/. Proszę sobie zobaczyć na You Tube z jaką sprawnością budują sicz w Kijowie.

Sa to dwie zupełnie różne cywilizacje. Dzika, okrutna cywilizacja obozowa wzrastająca na Dzikich Polach, co prawda w dużej mierze szanowała prywatną moralność Praw Naturalnych, ale już związki ponadprywatne, czyli gromady, majdany, związki bojowe i związki państwowe zawsze panowały nad prywatnymi, ich "dobro" było najpierwsze, cel uświęcał środki, z patriotycznych pobudek wolno było zabijać wrogów bez litości i spokojnie określali to walką o wolność. Tak samo wolno było kraść i niewolić "dla dobra wyższego". Vide Wołyń i inne ziemie ruskie, czy vide bezlitisna działalność ukraińskich oddziałów SS w ludobójstwie polskiej ludności Warszawy w Powstaniu Warszawskim...

W naszej najlepszej na świecie monarchicznej cywilizacji łacińskiej /niszczonej potężnie od kilku dziesiątek lat, a w zasadzie od początku epoki "oświecenia"/, w tej naszej cywilizacji łacińskiej Prawa Naturalne obowiązują i prywatnie i publicznie wszystkie jednostki ludzkie, czy to na dole czy na górze i we wszystkich stanach.

To są gigantyczne różnice kulturowe, zatem popełniła Szanowna Pani gigantycznego babola!!

W Europie tradycyjnie od kilku tysięcy lat najbliższa Polakom jest mentalność siostrzanego narodu węgierskiego /są nawet starożytne wspólne cmentarze, co jest zupełnym ewenementem światowym/ oraz narodu Wielkiego Księstwa Litewskiego, któego dziedzicami jest obecna Białoruś /obecna Litwa to historyczna zawsze nam nieco niechętna Żmudź/.

Z kolei pamiętajmy, że Polaków tzw. "z dziada pradziada" mamy w obecnej Polsce być może ok. połowy populacji...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl