niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
05/09/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

Majdan zbojkotował otwarcie igrzysk. Ukraińcy palą znicze za ofiary starć

Dodano: 08.02.2014 [12:31]
Majdan zbojkotował otwarcie igrzysk. Ukraińcy palą znicze za ofiary starć - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Demonstranci w Kijowie postawili kilkadziesiąt drewnianych krzyży przed kordonem milicji i zapalili świeczki, by upamiętnić ofiary starć z milicją. Zbojkotowali ceremonię otwarcia igrzysk w Soczi „To święto Władimira Putina” - ocenili.

W czasie, gdy w Soczi trwała ceremonia otwarcia zimowych igrzysk, na scenie na kijowskim Majdanie Niepodległości najpierw był koncert, później wyświetlono na telebimie film dokumentalny Jerzego Hoffmana pt. "Ukraina - narodziny narodu".

"Nie oglądaliśmy ceremonii otwarcia igrzysk. Soczi to święto (prezydenta Rosji) Władimira Putina. Dla nas ważne rzeczy dzieję się tutaj" - powiedziała Wiktoria, jedna z demonstrantek.

Na ul. Hruszewskiego, gdzie dostęp do dzielnicy rządowej zagradzają oddziały milicji, manifestanci zorganizowali w piątek wieczorem akcje upamiętniającą ofiary zajść na Ukrainie.

W poprzek ulicy, kilkadziesiąt metrów od stojących w kordonie funkcjonariuszy ustawili ok. 100 drewnianych krzyży w dwóch rzędach. Przy każdym z nich zapalili świeczkę.

Noc z piątku na sobotę była w Kijowie spokojna. Na Majdanie Niepodległości spędziło ją kilka tysięcy ludzi. Większość z nich spała w namiotach, zajętym budynku związków zawodowych, lub grzała się przy ogniu rozpalonym w beczkach. Co godzinę śpiewano hymn Ukrainy.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Podejrzewam, że wielu mieszkańców Kijowa oglądało uroczystość rozpoczęcia Igrzysk. Majdan to nie Kijów. Sami przywódcy Majdanu twierdzą, że ich siła opiera się na przybyszach z zachodniej Ukrainy. Zaś mieszkańcy Kijowa będą dopingowali, siedząc przed telewizorami, swoich sportowców.

wybiorczo espressotv, co na majdanie, poezja piosenki, gitara a wsrod nich mlody czlowiek spiewa o bohaterze UPA. SMutne to wszystko tak juz zabalaganione. Jak polaczyc dwa tak bliskie kulturowo narody, ktore wlasciwie sa podzielone na smierc i zycie. Czy w tym pokoleniu nastapi jakas solidna pozytywna zmiana. Nie wiem, zobaczymy co wyjazdowa kijowska narada NATO uchwali. Sama pani Anna Fotyga bedzie goscic w kijowie, obiecala sie wybrac na Majdan.

Kompletny nonsens.

Polacy, to historycznie od co najmniej tysiąca lat przedstawiciele najlepszej na świecie monarchicznej cywilizacji łacińskiej.

Rusini, wywodzacy się w ogromnej ilości z Mazowsza /marginalnie ze szlachty, tam był konglomerat chłopów polskich, którzy byli potomkami Polaków ale też np. Prusów - nie mylić z Niemcami - którzy w 2/3 uciekli do Polski przed Krzyżakami/, ci Rusini są od setek lat przedstawicielami cywilizacji obozowej /turańskiej/. Proszę sobie zobaczyć na You Tube z jaką sprawnością budują sicz w Kijowie.

Sa to dwie zupełnie różne cywilizacje. Dzika, okrutna cywilizacja obozowa wzrastająca na Dzikich Polach, co prawda w dużej mierze szanowała prywatną moralność Praw Naturalnych, ale już związki ponadprywatne, czyli gromady, majdany, związki bojowe i związki państwowe zawsze panowały nad prywatnymi, ich "dobro" było najpierwsze, cel uświęcał środki, z patriotycznych pobudek wolno było zabijać wrogów bez litości i spokojnie określali to walką o wolność. Tak samo wolno było kraść i niewolić "dla dobra wyższego". Vide Wołyń i inne ziemie ruskie, czy vide bezlitisna działalność ukraińskich oddziałów SS w ludobójstwie polskiej ludności Warszawy w Powstaniu Warszawskim...

W naszej najlepszej na świecie monarchicznej cywilizacji łacińskiej /niszczonej potężnie od kilku dziesiątek lat, a w zasadzie od początku epoki "oświecenia"/, w tej naszej cywilizacji łacińskiej Prawa Naturalne obowiązują i prywatnie i publicznie wszystkie jednostki ludzkie, czy to na dole czy na górze i we wszystkich stanach.

To są gigantyczne różnice kulturowe, zatem popełniła Szanowna Pani gigantycznego babola!!

W Europie tradycyjnie od kilku tysięcy lat najbliższa Polakom jest mentalność siostrzanego narodu węgierskiego /są nawet starożytne wspólne cmentarze, co jest zupełnym ewenementem światowym/ oraz narodu Wielkiego Księstwa Litewskiego, któego dziedzicami jest obecna Białoruś /obecna Litwa to historyczna zawsze nam nieco niechętna Żmudź/.

Z kolei pamiętajmy, że Polaków tzw. "z dziada pradziada" mamy w obecnej Polsce być może ok. połowy populacji...

Wolny czy zniewolony kraj.

Chwała Wam!

""
I znów
upada niebo na kolana
jak dawnymi czasy płonie step
krwawi kozacka duma,
zaginęła gdzieś - kozacka sława.
Błękitna poświata
krwią zarudziała...
Nie horda tatarska
ni bolszewicka nawała, lecz
brat brata dziś gnębi
brat brata - powala.
Tęczowe światła gasną
w oczach
pierwszych obywateli
pierwszych wolnych płodów,
pierwszych - wolności mścicieli.
I tylko zastępy,
niczym rzymskie legiony
greckie falangi, husyckie tabory
ścierają się na ulicy.
Nie tak powinno się
na Europę liczyć...
""

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl