niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22/12/2014
Grzegorz Broński

Majdan zbojkotował otwarcie igrzysk. Ukraińcy palą znicze za ofiary starć

Dodano: 08.02.2014 [11:31]
Majdan zbojkotował otwarcie igrzysk. Ukraińcy palą znicze za ofiary starć - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Demonstranci w Kijowie postawili kilkadziesiąt drewnianych krzyży przed kordonem milicji i zapalili świeczki, by upamiętnić ofiary starć z milicją. Zbojkotowali ceremonię otwarcia igrzysk w Soczi „To święto Władimira Putina” - ocenili.

W czasie, gdy w Soczi trwała ceremonia otwarcia zimowych igrzysk, na scenie na kijowskim Majdanie Niepodległości najpierw był koncert, później wyświetlono na telebimie film dokumentalny Jerzego Hoffmana pt. "Ukraina - narodziny narodu".

"Nie oglądaliśmy ceremonii otwarcia igrzysk. Soczi to święto (prezydenta Rosji) Władimira Putina. Dla nas ważne rzeczy dzieję się tutaj" - powiedziała Wiktoria, jedna z demonstrantek.

Na ul. Hruszewskiego, gdzie dostęp do dzielnicy rządowej zagradzają oddziały milicji, manifestanci zorganizowali w piątek wieczorem akcje upamiętniającą ofiary zajść na Ukrainie.

W poprzek ulicy, kilkadziesiąt metrów od stojących w kordonie funkcjonariuszy ustawili ok. 100 drewnianych krzyży w dwóch rzędach. Przy każdym z nich zapalili świeczkę.

Noc z piątku na sobotę była w Kijowie spokojna. Na Majdanie Niepodległości spędziło ją kilka tysięcy ludzi. Większość z nich spała w namiotach, zajętym budynku związków zawodowych, lub grzała się przy ogniu rozpalonym w beczkach. Co godzinę śpiewano hymn Ukrainy.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Podejrzewam, że wielu mieszkańców Kijowa oglądało uroczystość rozpoczęcia Igrzysk. Majdan to nie Kijów. Sami przywódcy Majdanu twierdzą, że ich siła opiera się na przybyszach z zachodniej Ukrainy. Zaś mieszkańcy Kijowa będą dopingowali, siedząc przed telewizorami, swoich sportowców.

wybiorczo espressotv, co na majdanie, poezja piosenki, gitara a wsrod nich mlody czlowiek spiewa o bohaterze UPA. SMutne to wszystko tak juz zabalaganione. Jak polaczyc dwa tak bliskie kulturowo narody, ktore wlasciwie sa podzielone na smierc i zycie. Czy w tym pokoleniu nastapi jakas solidna pozytywna zmiana. Nie wiem, zobaczymy co wyjazdowa kijowska narada NATO uchwali. Sama pani Anna Fotyga bedzie goscic w kijowie, obiecala sie wybrac na Majdan.

Kompletny nonsens.

Polacy, to historycznie od co najmniej tysiąca lat przedstawiciele najlepszej na świecie monarchicznej cywilizacji łacińskiej.

Rusini, wywodzacy się w ogromnej ilości z Mazowsza /marginalnie ze szlachty, tam był konglomerat chłopów polskich, którzy byli potomkami Polaków ale też np. Prusów - nie mylić z Niemcami - którzy w 2/3 uciekli do Polski przed Krzyżakami/, ci Rusini są od setek lat przedstawicielami cywilizacji obozowej /turańskiej/. Proszę sobie zobaczyć na You Tube z jaką sprawnością budują sicz w Kijowie.

Sa to dwie zupełnie różne cywilizacje. Dzika, okrutna cywilizacja obozowa wzrastająca na Dzikich Polach, co prawda w dużej mierze szanowała prywatną moralność Praw Naturalnych, ale już związki ponadprywatne, czyli gromady, majdany, związki bojowe i związki państwowe zawsze panowały nad prywatnymi, ich "dobro" było najpierwsze, cel uświęcał środki, z patriotycznych pobudek wolno było zabijać wrogów bez litości i spokojnie określali to walką o wolność. Tak samo wolno było kraść i niewolić "dla dobra wyższego". Vide Wołyń i inne ziemie ruskie, czy vide bezlitisna działalność ukraińskich oddziałów SS w ludobójstwie polskiej ludności Warszawy w Powstaniu Warszawskim...

W naszej najlepszej na świecie monarchicznej cywilizacji łacińskiej /niszczonej potężnie od kilku dziesiątek lat, a w zasadzie od początku epoki "oświecenia"/, w tej naszej cywilizacji łacińskiej Prawa Naturalne obowiązują i prywatnie i publicznie wszystkie jednostki ludzkie, czy to na dole czy na górze i we wszystkich stanach.

To są gigantyczne różnice kulturowe, zatem popełniła Szanowna Pani gigantycznego babola!!

W Europie tradycyjnie od kilku tysięcy lat najbliższa Polakom jest mentalność siostrzanego narodu węgierskiego /są nawet starożytne wspólne cmentarze, co jest zupełnym ewenementem światowym/ oraz narodu Wielkiego Księstwa Litewskiego, któego dziedzicami jest obecna Białoruś /obecna Litwa to historyczna zawsze nam nieco niechętna Żmudź/.

Z kolei pamiętajmy, że Polaków tzw. "z dziada pradziada" mamy w obecnej Polsce być może ok. połowy populacji...

Kijów protest Europa Warszawa także uczestniczy w "Enjoy the Silence" - niedziela 9.02.2014 - Plac Zamkowy 13:00 !

12:20 kolumną przechodzimy od ambasady ulicami Vladymirskuju i Michajlovskuju na Majdan

To nie jest trudne.

Nie musisz jechać aż do Kijowa, żeby okazać swoją Solidarność z walczącymi o wolność i lepsze jutro dla swego kraju Ukraińcami.

Włóż białą kartkę A4 za szybę swojego samochodu.

Wywieś biały baner w oknie swojego domu.

Zrób ze wstążki i przyczep do ubrania białą kokard Prześlij bezpośrednio na link na FB podany poniżej

--------------------------------------------------------------------------------
Jak pisze współinicjatorka wydarzenia - kijowska poetka Miriam Dragina:

Władza kontynuuje ochronę milczenia.
Do tej pory nikt z winnych nie został skazany za bicie studentów, dziennikarzy, zwykłych obywateli na Placu Niepodległości, na ulicy Bankowej, na Gruszewskiego.

Zachód nadal milczy. Unia Europejska nic nie robi, widocznie bardzo ważne jest sprzedawać wieprzowinę do Rosji.

Obecnie oficjalnie potwierdzono:
- 7 zabitych,
- ponad 90 zaginionych
- ponad 115 skazanych.

I nikt ze strony władz nie odpowiada. Europa kontynuuje bycie zaniepokojoną.

"Ciesz się ciszą". Rozumiesz?

Janukowicz wszystkimi siłami stara się pomnażać ciszę.
Ma nadzieję on oraz jego bliskie otoczenie, że cisza ich nie dotknie.
Niech pomyśli jeszcze raz.

Pokażmy obrazowo co to takiego.

9 lutego o 11:00 zaczynamy akcję "Enjoy the Silence".

Żadnych sloganów, haseł i postulatów. Tylko białe banery, plakaty i serpentyny.

Zaproś sąsiadów, naklej na drzwiach biały arkusz.

Zaproś przechodniów rozdaj białe ulotki. Zainteresowanym - szeptem wytłumacz czym jest cenzura i obywatelskie milczenie.
Czym jest milczenie władzy. Milczenie represji, aresztowań i zabójstw. Czym jest milczenie światowych polityków.
Milcząca nieingerencja w imię korzyści osobistych.

Rozwiń białą płachtę i przyjdź na akcję.

9 lutego o godzinie 11:00 spotykamy się z białymi transparentami.

Miejsce zostanie określone później.

O 11:30 idziemy w kierunku Placu Niepodległości

Mamy zawiązane oczy białymi bandażami, przez które można coś jeszcze widać ale bardzo mało.

Okleimy miasto białymi naklejkami

Niesiemy przed sobą białe transparenty, plakaty i arkusze.

Oczywiście nie bierzemy białych flag !

Poezja czastka samego siebie Ukraino nie daj sie
Люди, які борються поневолення Слава до вас., Вже сформований безкоштовно
поезія, яка буде на
Попередній крок, крок до свободи, чи крок у рабство

Слава вам!

""
знову
небо падає на коліна
як у старі часи горіння степ
кровотеча козачий гордість
кудись зник - козацької слави.
синій світіння
zarudziała крові ...
Ні Татар орда
ніж більшовицької натиском, але
брат брат сьогодні пригнічує
брат брата - стукає.
Радуга гасне світло
в очах
перші громадяни
Перший безкоштовних плодів,
Перший - месники за свободу.
І тільки господарі,
як римські легіони
Грецький фаланга, Гуситські табору
зіткнення на вулиці.
Не так, як це повинно бути
Європа в рахунок ...
""

Wolny czy zniewolony kraj.

Chwała Wam!

""
I znów
upada niebo na kolana
jak dawnymi czasy płonie step
krwawi kozacka duma,
zaginęła gdzieś - kozacka sława.
Błękitna poświata
krwią zarudziała...
Nie horda tatarska
ni bolszewicka nawała, lecz
brat brata dziś gnębi
brat brata - powala.
Tęczowe światła gasną
w oczach
pierwszych obywateli
pierwszych wolnych płodów,
pierwszych - wolności mścicieli.
I tylko zastępy,
niczym rzymskie legiony
greckie falangi, husyckie tabory
ścierają się na ulicy.
Nie tak powinno się
na Europę liczyć...
""

Od redakcji :prywatny telefon wyciekły na 06 lutego między zastępca amerykańskiego sekretarza Stanu Victoria Nuland i ambasadora USA na Ukrainie Geoffrey R. nadal dominują Pyatt Departamentu Stanu USA dzienny briefing prasowy na 07 lutego . Dziennikarze pytali rzeczniczke Jen Psaki środków bezpieczeństwa i dowodów , że Rosja rejestrowane i wycieku rozmowy . Zwróciła fallout politycznego z Unią Europejską w Nuland informacją Pyatt , " wiesz , Fuck UE , " z irytacją z niezdecydowania w 28 - naród Bloku Sowieckiego i bezczynność w sprawie kryzysu politycznego na Ukrainie. Powiedziała, że ​​pomoc Ukraińcom w utworzeniu nowego rządu , aby zastąpićjeden kierowany przez premiera Mykoła Azarow , który złożył rezygnację w dniu 28 I. pozostaje celem amerykańskiej polityki zagranicznej .

Ze zdjec ogladaych w ciagu statnich wydarzen na Ukrainie glownie Kijowskiego Majdanu i Kijowa, ilosc monumentalnych kolumn w tym miescie przykiwa moja uwage, stan kompletnie uzalenony od Moskwy wybudowal dzieisatki a byc moze i setki kolumn przed swoimi budynkami wladzy, takie slynne rzymsko-greckie luki tryumfalne. Jest w tej architektonicznej wymowie wielki akcent na wielkosc, nawet w Berlinie nie ma az tylu kolumn, nie mowiac juz o Moskwie, ciekawa jestem kto ma i jakie plany w stosunku do Kijowa. Jest to wieki przerost ambicji, przypomina czasy samego adolfa i jego super architekture. To taka ciekawostka, bo jak sie do tego maja polskie budki. Przeciez my nie mamy nawet kilku kolumn oprocz tych starych w lazienkach. A tutaj przed kazdym rzadowym bodynkiem rzad wielkich kolumn, isnta kolumnada. To jest troche zaskakujace. W tych budynkach rzadowych bija sie po pysku regularnie ale jak wchodzo do budynku to ido przez kolumny.

Druga imponuijaca autentycznie godna podziwu jest chec samoobrony swoich racji, to jest narod przyzwyczajony do walki, takie rzeczy imponuja. Juz najwyzszy czas aby Polska sie obudzila.

Albo potrafimy wybierać albo nie, korzystajmy z naszej wolności czyli wolnej woli.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl