niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Igrzyska w Soczi pretekstem dla Putina, aby wtargnąć do Gruzji

Dodano: 06.02.2014 [11:48]
Igrzyska w Soczi pretekstem dla Putina, aby wtargnąć  do Gruzji - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Wojska rosyjskie wtargnęły na teren Gruzji i zajęły 11 kilometrów jej terytorium. Moskwa bezczelnie tłumaczy, że to "rozwiązanie tymczasowe" na czas olimpiady w Soczi. Dawniej podczas igrzysk wojny zawieszano, dziś Władimir Putin zdaje się ją prowokować.

Ruchem Rosji zaniepokojone jest NATO i skrytykowało Moskwę, a władze Gruzji potępiło taki akt agresji.

Aneksja dotyczy teren należącego do Abchazji, uważanego przez niemal cały świat za terytorium gruzińskie,  choć Rosja (od wojny w 2008 r.) traktują ją jako niezależne terytorium.

Szef NATO Anders Fogh Rasmussen stwierdził wczoraj - po spotkaniu z gruzińskim premierem Iraklim Garibashvilim: - Bardzo niepokoi nas ta sytuacja.

Władze Gruzji nie wyraziły zgody na zajęcie części ziem Abchazji. Gruzja protestuje po tym jak Rosja przesunęła granicę o jedenaście kilometrów wgłąb Abchazji. Rząd w Tibilisi wyraził „głębokie zaniepokojenie” po „nielegalnej ekspansji”.

Premier Garibaszwili podejrzewa, że: "może dojść i do innych prowokacji, lecz nie spodziewamy się niczego nadzwyczajnego, bo co może być gorsze niż to co mamy obecnie - 20 proc. kraju pod okupacją".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Putin - niszczysz ojczyznę swojego guru - Józefa Dżugaszwili. Wykorzystujesz kolejną olimpiadę do brutalnej agresji na ten kraj. Łamiesz odwieczne zasady uczciwego sportowego współzawodnictwa. Drwiny z Bogów nie przejdą bezkarnie.

biedronki, lidle, tesco i zycie nabierze rumiencow Zachodu

Ja myślę że ten wielki sportowiec Pan Adam Małysz zbojkotował tę olimpiadę w Soczi.
I chociaż miał pojechać zrezygnował z rzekomo niejasnych powodów.
Nie wiadomo czy ich nie ujawnił - bo przecież media by i tak tego nie puściły - no bo co by "baćka pucin" na to powiedział.
Ja myślę że powody są bardzo jasne - ten człowiek myśli i nie pojechał tam bo to by było niegodziwe wziąć udział w tej parodii.
Panie Adamie chylę czoła wobec Pańskiej Postawy Wielkiego Polaka.

W tej sytuacji, kiedy wojska sowieckie weszly do Gruzji i zajely jej terytorium wszystkie ekipy sportowe wolnego swiata winny natychmiast wracac do swych krajow. Wojna to nie olimpiada. Jak bardzo teraz potrzeba podobnych prezydentowi Kennedy'emu. Obecne mieczaki na stolkach nie widza zagrozenia ze strony takiej samej jak kiedys sowieckiej rosji.

Rosja przesunęła tymczasowo o 11 km granice w głąb ABCHAZJI! Abchazja uważana jest przez Rosje jako terytorium niezależne. Abchazja od wielu lat walczy o niezależność,niepodległość od GRUZJI! Zachód o tym nie mówi bo trzyma strone Gruzji w konflikcie z Rosją.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl