niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24/07/2014
-

Tajne fortuny Janukowycza i Azarowa – jak ukraińskie władze majątek w Austrii ukrywały

Dodano: 02.02.2014 [16:47]
Tajne fortuny Janukowycza i Azarowa – jak ukraińskie władze majątek w Austrii ukrywały - niezalezna.pl
foto: president.gov.ua
Po swojej dymisji były już premier Ukrainy wyjechał z kraju i, jak informują ukraińskie media, udał się do Austrii. Choć rzecznik ukraińskiego rządu nie potwierdza oficjalnie tej informacji, sam Azarow na Facebooku napisał, że wyjechał na dłuższy czas. Tymczasem media zainteresowały się celem jego podróży. Okazało się, że ukraińscy oligarchowie i ludzie u szczytu władzy mają ukryte w Austrii fortuny.

Gdy w mediach pojawiła się informacja, że Azarow zaszył się w luksusowej rezydencji w Wiedniu należącej do jego syna, na jaw wyszło, że były premier Ukrainy ma ulokowany w austriackich bankach spory majątek.

Z informacji opublikowanych przez austriacki tygodnik „Format” wynika, że Mykoła Azarow i Wiktor Janukowycz mają ukryte fortuny szacowane na wiele milionów euro. Zgodnie wynikami dziennikarskiego śledztwa pieniędzmi zarządzają z Wiednia osoby trzecie. Gazeta zamieszcza także ilustrację ukazującą sieć powiązań pomiędzy ukraińskimi władzami, a oligarchami z Rosji.

Austriacki tygodnik szacuje wartość tajnej fortuny Janukowycza na minimum 150 mln euro. Co ciekawe, informacji na ten temat nie ma w oświadczeniu majątkowym ukraińskiego Prezydenta. „Format” ustalił, że poza domem i otoczonym zaporami przeciwczołgowymi terenem o powierzchni 30 tys. hektarów Wiktor Janukowycz w oświadczeniu majątkowym ukrył też luksusową rezydencję nad Morzem Czarnym, kilka mieszkań w Kijowie oraz prywatną flotę lotniczą. Oficjalnie prezydent Ukrainy twierdzi, że dorobił się w sumie 5,5 mln dol.

Według tygodnika „Format” majątek Janukowycza pozostaje ukryty, ponieważ oficjalnie zarządzają nim wiedeńskie spółki, kontrolowane z kolei przez oligarchów Andrieja i Siergieja Klujewów.

Sieć powiązań pomiędzy tajnym majątkiem Janukowycza i udziałem w całym przedsięwzięciu braci Klujew wiąże się też z Mykołą Azarowem. Okazuje się, że luksusowa rezydencja w której najprawdopodobniej przebywa teraz były premier Ukrainy również powiązana jest siecią zależności ze spółkami w Austrii i Lichtensteinie, których udziałowcami są... Andriej i Siergiej Klujewowie.
(fot. format.at)

Sprzedaż elektroniczna pomaga ominąć cenzurę oraz jest tańszym sposobem nabywania naszych gazet.
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Nihil novi sub sole. Gdzie „prawdziwy” marksista umieszcza pieniądze? W kapitalistycznym banku.
Umieszczenie pieniędzy na zagranicznych kontach ma wiadome zalety, ale tez jedną wadę – możliwość „zamrażania” tych kont w ramach „sankcji”. Z drugiej jednak strony, jeśli rządy zbyt często będą zmuszały bankierów do zamrażania kont ich klientów, to bankierzy w końcu klientów stracą. Jak bankierzy stracą klientów, to politycy utracą wsparcie finansowe swoich kampanii wyborczych. I kółko zamyka się. Tak więc z tymi personalnymi sankcjami, to nie taka prosta sprawa.

...

jechal wycofac kase* ewntualnie...A

i

tusek co roku sprawdza konto...przeciez nie w Zakopane...

* brzezinski oszczegl - przeciez...a

cala reszta - TA, wzniosla dla ludu jest...przeznaczona .

https://www.youtube.com/watch?v=_MublBju65I

http://mojsiewicz.salon24.pl/346933,300-miliardow-dlugu-tuska-wywlaszczy-polakow-z-lupkow
- Willę którą wystawił w Szwajcarii za milion euro to z zarobionych pieniędzy ?

Jak w tej sytuacji nazwac Tuska i Komoruska,ktorzy sprzedali Polske,a zadowolili sie cygarami i POlowaniami??????

A owsik? A chłopcy z WSI?

https://www.youtube.com/watch?v=80fJn2k_GkM

Bo jak nie........TO CO?

Rosja: marsz w Moskwie przeciwko Putinowi, "uwolnić więźniów Placu Błotnego!"

W niedzielę w Moskwie odbył się marsz krytyków polityki prezydenta Rosji Władimira Putina. Protestujący domagają się uwolnienia tzw. więźniów "Placu Błotnego".

Około 5 tys. stronników antykremlowskiej opozycji przemaszerowało przez centrum Moskwy, domagając się uwolnienia więźniów politycznych w Rosji. Uczestnicy akcji wyrazili też poparcie dla opozycji na Ukrainie manifestującej na Majdanie w Kijowie.

"Nie będzie wolności - będzie Majdan!", "Rosja będzie wolna!" i "Tam gdzie są więźniowie polityczni, tam nie ma miejsca dla olimpiady" - głosiły transparenty niesione przez manifestantów.

Nad ich głowami unosiły się sztandary ruchu Solidarność, Republikańskiej Partii Rosji-Partii Wolności Narodowej (Parnas) i Frontu Lewicy, a także flagi państwowe Ukrainy.

Typowe ruskie bagno... olibecyle sobie robią co chcą a reszta nie ma co włożyć do garnka.. nie ma to jak być tępym niedźwiedziem.

zainteresujmy się naszymi "oligarchamimi".

Przecież "nasze" pismaki są w czarnej dziurze!Kolor majtek Dody to jest NEWS!!!

rozlazla administracjas, podatki, zerowanie na przecietnych obywatelach
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/polski-punkt-widzenia-31-01-2014-tv-trwam/

rusaku szykój się na sznur.

Noc z soboty na niedzielę upłynęła w Kijowie spokojnie jeśli nie liczyć nękania głośną muzyką demonstrantów czuwających przy barykadach przez. milicję. Tymczasem jeden z liderów ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko zażądał od Zachodu nałożenia sankcji na rząd w Kijowi.

Z głośników popłynął m.in. przebój "Wstawaj moja miła", który był często grany przez przeciwników rządu na Majdanie.

Na Majdanie Niepodległości noc spędziło kilka tysięcy przeciwników rządu. Większość z nich grzała się przy ogniu lub spała w namiotach i zajętych budynkach.

Na ul. Hruszewskiego, prowadzącej do dzielnicy rządowej, kordon kilkudziesięciu milicjantów stał naprzeciwko barykad pilnowanych przez manifestantów. Od strony pozycji zajmowanych przez milicjantów do wczesnych godzin rannych słychać było głośną muzykę. Wśród licznych ukraińskich piosenek można było usłyszeć hit lwowskiej grupy Okean Elzy "Wstawaj miła moja", który był wcześniej często grany na Majdanie Niepodległości przez demonstrantów.

Od tej piosenki rozpoczął się też grudniowy koncert popularnego na Ukrainie zespołu na Majdanie, który lider grupy Swiatosław Wakarczuk dedykował m.in. pobitym przez milicję studentom. Od czasu gdy w styczniu w Kijowie w zamieszkach zginęło 6 osób, demonstranci na Majdanie nie organizowali koncertów, rzadziej też jest tam puszczana muzyka.

Tymczasem jeden z liderów ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko zażądał od Zachodu nałożenia sankcji na rząd w Kijowi.

Trzeba wprowadzić sankcje przeciwko tym, którzy łamią prawa człowieka na Ukrainie

- powiedział Kliczko w sobotę wieczorem w programie niemieckiej telewizji ARD "Tagesthemen".

Były bokser i przywódca opozycyjnej partii Udar chce m.in. wprowadzenia zakazu wjazdu do Unii Europejskiej dla przedstawicieli rządu Ukrainy i zamrożenia ich kont bankowych na Zachodzie. "Ja mogę tylko proponować, bo decyzje muszą podjąć unijni politycy" - powiedział Kliczko.

Witalij Kliczko był w sobotę gościem Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Uczestniczył w dyskusji o sytuacji na Ukrainie wraz szefem ukraińskiej dyplomacji Leonidem Kożarą. W konferencji bierze udział kilkuset polityków, wojskowych i ekspertów. W swym wystąpieniu Kliczko ponownie wezwał władze Ukrainy do zwolnienia wszystkich zatrzymanych opozycjonistów, przywrócenia konstytucji z 2004 roku oraz przeprowadzenia wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Slaw/ PAP

i parę łbów by POleciało, to konta z kaską zaraz by się odnalazły, a tak zamulone barany już są urabiane, żeby złodzieje mieli jeszcze lepiej w europarlamencie.

polskich "obywateli" majace olbrzymie domy, grunty, hotele.

Widzialem na wlasne oczy LUXUSOWE auta na warszawskich sluzbowych numerach!!!!

Probowalem jechac za takim "autkiem", ale rozplynelo sie za jednym z olbrzymich "fortyfikacji"!

farbowana slowianke do wiezienia.Jedno drugiego warte.Ukraincy zamienia Janukowycza na Tymoszenko to bedzie tak jak zamienil
stryjek siekierke na kijek.Przejmujemu sie UKraina bo narod biedny i cierpi, w Polsce nie brak miejsc gdzie ludzie cierpia
z powodu biedy i nie rozni sie to niczym od Ukrainy.W odpowiedzi mozna uslyszec , ze ludzie niezaradni i prozniacy.To sa slowa i pomoc tych ktorzy doprowadzaja do ruiny kraj zlodziejstwem na masowa skale.Niech ich wszystkich sz.....

A na czyje konta popłynął szmal , ze zwały KGHM , LOTOSU i PGNIG:::)???!!!

Trzeba sqrwysynom oddać 25% austriackiej kasy, pod warunkiem, że NIGDY NIE WRÓCĄ NA UKRAINĘ.
75% zwrócić ukraińskiemu narodowi.
Ta kasa pochodzi z przestępstwa, więc nie może w całości wrócić do przestępców.

ukradzione pieniadze musza byc w calosci oddane. Od kiedy to sady zlodziejowi obnizaja zwrot zagrabionego majatku. jak nie odda 100% to musi siedziec az znajda sie pieniadze.

A na czyje konto PGP, na Cyprze powędruje kasa::)!!!???

szko po prostu i niedowierzanie,po prostu!Tymoszenko ,ta obrończyni wolności to niby siedzi za niewinność,przy niej janukowycz to ubogi krewny.Gdzie niby były podpisywane nasze kontrakty gazowe jak nie ze spółkami ukraińskimi zarejestrowanymi na Cyprze....

z rosyjskimi matołku .........

My Polacy popieramy. Kościół zalece wystąpić z partii mordujących ludzi a taka Austria ojczyzna Hitlera znów robi biznesy z bandytami. Wywalić kasztanów z Unii!

Hitler ma tyle wspólnego z Austrią, co Stalin z Gruzją. Poza tym życzyłbym sobie w Polsce takiej przejrzystości prawa - także w odniesieniu do sfery finansowej - jakią ma Austria. Tajemnica bankowa ma swoje granice i jest uchylana, gdy toczy się proces sądowy (a tylko wyrok sądowy przesądza o tym, czy ktoś jest "bandytą"). Poza tym większość Austriaków uważa przynależność do Unii Europejskiej raczej za szkodę niż za profit. Dlatego tym wyrzuceniem z Unii tylko byś ich nagrodził.
A tak swoją drogą: czy nie lepiej zająć się pytaniem z kim robią biznesy ci, którym w Polsce płacisz podatki i którzy nawet po każdej nowoodkrytej aferze śmieją ci się w oczy?

Ten też nic z hitlerowcami wspólnego nie ma? A ruske inwestycje i bogate ruskie osiedla w Wiedniu to niby z tej przejżystości bankowej wyrosły?Czy kiedykolwiek w Austrii przeprowadzono denazifikację? Opanuj się kolego i ucz sie.

Postawiłeś kilka pytań, na które sam sobie odpowiedziałeś, więc nie ma miejsca też na wielką debatę. Jakkolwiek pozostaję przy tym, co napisałem. Nie ma zbiorowego usprawiedliwienia ale jestem też przeciwko zbiorowej winie. Obwinianie całej nacji za rzekome brudne interesy Janukowycza, to wielka przesada i to też napisałem w moim komentarzu. Znając ten kraj i ludzi myślę, że większość Austriaków jest mało zadowolona z "ruskich inwestycji" i "ruskich osiedli" ale mają taki na to wpływ, jak szanowny Pan na import drogiego "ruskiego gazu" do Polski. Co do "denazifikacji" to myślę że się w takim stopniu udała, jak w Polsce dekomunizacja. Natomiast Kurt Waldheim (nie Waldhaim) był w Wehrmachcie, jak każdy młody zdrowy człowiek w tym czasie - podobnie jak emerytowany papież Benedykt XVI. Nie mam podstaw rozsądzać o winie czy niewinności, ale przypomnę że był przez dziewięć lat sekretarzem generalnym ONZ. Całą debatę wywołali jego polityczni oponenci w kraju, gdy był już prezydentem. Powołana międzynarodowa komisja historyków nie udowodniła mu żadnej winy.
Dzięki za końcową radę i mogę tylko odpowiedzieć: wzajemnie. Dla przejrzystości polecam też słownik ortograficzny

wszystko jasne. Swoja droga nasi pewnie nie lepiej zabezpieczeni na starość!
I też sądząc PO przeciętych przewodach hamulcowych, straszeniach PO forach i innych samobójczych atakach wszystko możliwe ze strony naszych "demokratów" rzdowych

Reklama
Reklama
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.