niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

5 powodów, dla których nie należy wspierać Orkiestry Owsiaka

Dodano: 08.01.2014 [12:21]
5 powodów, dla których nie należy wspierać Orkiestry Owsiaka - niezalezna.pl
foto: Patryk Lubon / Gazeta Polska
Poseł PiS Artur Górski tłumaczy, dlaczego nie należy wspierać akcji Jerzego Owsiaka. W swoim tekście pisze, że organizatorzy przekształcili akcję społeczną w zorganizowaną instytucję do zarabiania pieniędzy, a pozwala ona dobrze żyć z ludzkich pieniędzy grupie kolesi związanych z Jerzym Owsiakiem. Koniecznie przeczytaj.
 
Portal blogpublika.pl zwrócił się do mnie z prośbą, abym ocenił coroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uważam, że nie należy wspierać W.O.Ś.P. z kilku zasadniczych powodów:

Po pierwsze, przy tej inicjatywie zatracono ducha działalności charytatywnej i pomocy płynącej z ludzkiego serca. Organizatorzy Orkiestry przekształcili oddolną akcję społeczną w zorganizowaną instytucję do zarabiania pieniędzy.

Po drugie, na cele charytatywne Orkiestra wydaje zaledwie około połowy zebranych środków, czyli znaczną część pieniędzy otrzymanych od ludzi konsumuje. Jest to biurokratyczna instytucja, która pozwala dobrze żyć z ludzkich pieniędzy grupie kolesi związanych z Jerzym Owsiakiem.

Po trzecie, Orkiestra zakupuje dla szpitali drogi sprzęt, którym chwali się w mediach, ale nie interesuje się później ich losem, nie dba o zapewnienie odnawialnych materiałów i środków do serwisu urządzeń. W związku z tym wiele z tych urządzeń bardzo szybko przestaje pełnić swoją funkcję albo działa wadliwie, bo szpitale nie posiadają pieniędzy na ich utrzymanie, a lekarze mają kłopot i narzekają na Owsiaka za pozorną, krótkotrwałą pomoc.

Po czwarte, W.O.Ś.P. jest wykorzystywana politycznie przez rząd i Prezydenta RP. Organy władzy wykorzystują swój udział w inicjatywie do autopromocji, upolityczniając całe przedsięwzięcie. Orkiestra służy władzy, a powinna służyć obywatelom, bardziej potrzebującym dzieciom.

Po piąte, z Orkiestrą, a szczególnie z Owsiakiem, są związane i kojarzone inicjatywy i postawy, które kłócą się z duchem służby ludziom, pomocy charytatywnej, odruchów serca. Owsiak manieruje młodych ludzi, a wręcz ich demoralizuje. Nie da się tego pogodzić z W.O.Ś.P., bo nie ma pewności, czy popierając Orkiestry, nie popieramy tych inicjatyw.

Lepiej wspierać charytatywnie "Caritas Polska". Można to uczynić w każdym kościele.

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Powód szósty:
Bo jest się maluczkim, niedowartościowanym człowieczkiem, który reaguje swoje żale na tych co robią coś dobrego.

jak sądzisz tak będziesz sądzony...

Owsiak pomaga ludziom i dzieciom w szpitalach powaznie chorym!

1. Inicjatywa może i jest INSTYTUCJĄ, ale wielu młodych chętnie w niej uczestniczy, nikt nikogo nie zmusza do działania.
2. Może na cele charytatywne przeznaczone jest 50%, CARITAS POLSKA w polsce wydaje około 20%.
3. Kupowany sprzęt jest nowy, więc, jest na GWARANCJĄ, bez przesady żeby jeszcze zbezpieczać eksploatację (może jeszcze obsługę)
4. Gdyby nawet, nie należy tracić z oczu głównego celu ZAKUP SPRZĘTU NA KTÓRY NIE STAĆ PAŃSTWA ...
5. To demagogia!!!

Niezależna zdobywa popularność, skoro zaczynają tu pisać trole. ;)
Gdybyście nie mieli odpowiedniego, społecznego zasięgu nie pojawiliby się tutaj obrońcy Tuska, Komorowskiego, Kopacz i nawet Owsiaka.
Szczere gratulacje.

Nie znam się na przepisach dotyczących gospodarki. Jeśli ktoś z użytkowników portalu ma prawnicze i ekonomiczne przygotowanie, proponuję sprawdzić, czy przykład przekazania na aukcję dla wośp już nieużywanego sprzętu komputerowego z warszawskiej giełdy nie jest przykładem niegospodarności zarządu tego przedsiębiorstwa. http://aukcje.wosp.org.pl/gpw-serce-gieldy-komputer-tandem-i915739

Ja z zapytaniem..Jednego dnia wódz donald powiedział że już niebawem przegonimy Wielką Brytanię,Niemcy,że będziemy bardzo bogatym krajem,,kilkadziesiąt godzin później wspólnicy donalda, w tym najbardziej kompetentna w swoich karkołomnych obowiązkach julia pitera oraz radzio vel "załatwiam sprawy międzynarodowe przez twita"powiedzieli że ta żebranina to nasz ogólnonarodowy skarb,i ze powinnismy być z tego dumni..Czy zatem powinienem bedąc tutaj w niemczech chwalić się każdemu Niemcowi że w Polsce dzieci muszą marznąc na mrozie żebrać na to żeby w szpitalu były inkubatory?a kto nie da lub nie popiera ogólnonarodowej żebraniny to jest katolem,mocherem,caritasowcem i najlepiej żeby mu dziecka nie przyjeli do szpitala bo tam wszystko ponaklejane serduchami i wogóle gdyby nie jerzy o. to służba zdrowia by legła kompletnie w gruzach.Czy powininem też jak mnie zapytaja o realne koszty tej zbieraniny powiedzieć że my na to nie patrzymy,i nie wazne ze wydaje sie np 200 milionow zeby zebrac 50 a w sumie na ten cel przeznaczyc 20.że to nie wazne,,ze wazne jest, ze tak pieczołowicie pielęgnujemy ten jedyny na skale europejską twór? pytam bo naprawde jestem w roterce..jak tą narodową dumę przkazać dalej,jak namowić np Niemców żeby też zaczeli żebrać..szczególnie za pomocą zmarzniętych dzieci..bo wtedy dopiero będą cool..czy mam im tez powiedzieć że w takim razie to nikt w w Europie nie ma takiego wielkiego serca jak my,i że jurek o. powiedział że to nasz monopol..i że tym podbijamy Europe.pytam powaznie co mam powiedzieć.Dziekuję

Koszt utrzymania WOŚP to około 3% zebranych pieniędzy!,wszystkie dane są na intr. a karitasu nie ma dokładnego
ile zebrali i ile wydali na co!.

Kąpletnei sie nie zgadzam z tym artykułem szczegolnie ze nie interesuje się sprzetem, ostatnio była historia że łużka które były przeznaczone dla starszych tarfiły na odział neurologioczny czy tym podobny. Po otrzymaniu informacji owsiak zabrał te łuzka i przekazał do innego szpitala by tam starszym ludzią z odziału paliatywnego służyły. A to że szpital nie jest w stanie serwisować sprzetu to powinni się zastanowić nad zmiana dyrektora. i dziekować bogu że dostakja cos za darmo . pieniadze za badania dostyaja od NFZ to na serwis powinno wystarczyc a nie napychać kieszenie lekarzom. A o demoralizacji z reguly wypowiadaja ci co nei bvyli nie widzieli ja tez nie widziałem wiec nie wypowiadam

wazne ze ty o tym wiesz gdzie ma wille jachty wakacje.

Widzę miłośników "talentu" tego "dobroczyńcy".Jeżeli POtraficie kliknąć "ZA" to możesz też kliknąć "POSZUKAJ"!Więcej wiedzy nie zaszkodzi chociaż może zaboleć!Ale warto spróbować!

- Owsiak nie jest idiotą wbrew temu co wielu o nim sądzi, to cwaniak kuty na cztery kopyta. Nie rzuca się na wypłaty z fundacji, bo wie czym to śmierdzi, to znaczy przed gierkowskimi 13-mi i premiami nie umiał się powstrzymać, ale to są grosze, bodaj 100 tys. z hakiem. Prawdziwa kasa jest w słupach Złoty Melon i Mrówka Cała, plus Woodstock. Tego nikt mu dotąd nie skontrolował jak należy i nie powiązał z WOŚP jak należy. I to jest taki sam przypadek jak z Amber Gold, mam na myśli "kontrole skarbowe". 16 milionów w samych nieruchomościach, 1 550 000 za 100% udziałów fundacji. Pytam skąd te same udziały, jak pensja z WOŚP, to raptem 4 tysiące, czym epatują tabloidy. Owsiak rozegrał rzecz klasycznie, "na słupa" a, że wziął sobie za tarcze chore dzieci i polityczną dyspozycyjność, to jest nie do ruszenia. Przekręty w WOŚP są tak ewidentne, że wystarczy uważnie przeczytać sprawozdanie, nic więcej nie trzeba, aby wykryć sam kant. Natomiast dopiero w fakturach musi być jazda i w lewiznach przy przetargach. Nie jest przypadkiem, że WOŚP nie funduje na przykład leczenia, czyli nie wykłada żywej kasy, wszystko i zawsze idzie albo w sprzęt albo w te "programy medyczne", tudzież koszty promocyjne na całe 6 baniek. Co do ku,,y nędzy przy takiej darmowej reklamie można jeszcze promować? Kładę jaja, że na przykład zamawia się filmy w Mrówce Całej, czy inne zlecenia do Melona. Tylko kto to się odważy tknąć? Odważny sędzia Tuleya?

Caritas,to ci co murzynów dokarmjają?

ten hotsztapler owsik ma przestepstwo wymalowane na bolszewickim ruju,skala wyludzen finansowych jest po prostu porazajaca,kazdy polityk reklamujacy ta przestepcza akcje staje sie zlodziejem,ilosc fundacji tez daje wiele do myslenia,kazda z nich jest pralnia brudnych pieniedzy nie inaczej jest z owsikiem czy jolanta kwasniewska ktora tez dopuszczala sie ganksterki,te wszystkie organizacje pomocy nosza znamiona przestepstwa,niektore miedzynarodowe jak chocby dar serca z chicago tez nigdy nie rozliczyly sie jawnie,co prawda dzieci z Polski sa i cos tam robia ale te wszystkie radiotony na rzecz tych organizacji maja znamiona przestepstwa i to juz miedzynarodowego,klany rodzinne zorganizowanej przestepczosci miedzynarodowej oraz ich lokalizacja np.w najbardziej skorumpowanym stanie usa jakim jest ilinois swiadcza o ich przestepczej dzialalnosci,uwazajmy zatem na chojnosc i prowokacje z tym zwiazane,mozna pomagac innym obchodzac tych do ktorych nie mamy zaufania,dosc juz wyzysku i utrzymywania zwyrodnialego systemu bolszewickiego,dosc juz propagandy rudego zwanego premierem,to wszystko kreci sie na wielkim oszustwie z ktorego zyja po krolewsku ci ktorzy ukradli pieniadze przeznaczone na pomoc szpitali

I tu jest dowaod na to ze nie mozna dawac ..Jak ktos dostaje palec ..pozniej chce cala reke ..

SZALEŃSTWO SIĘ ROZPOCZYNA - JAK CO ROKU TO OWSIAK Z WOŚP...napisać słowo krytyki przeciw Owsiakowi ,to wielka
odwaga...tak ogłupiać społeczeństwo przez ponad 20 lat ,to rekord
świata...ale już do wielu zaczyna docierać ,że to jest wielki szwindel
pod przykrywką "charytatywności"...ratunek najsłabszych , kupowania za
ogromne pieniądze sprzętu do szpitali(dla ratowania życia)...wszystko
niby jest wspaniale -szczytny cel...ale ,za chwilę te szpitale są
sprzedawane za grosze z tym sprzętem...a najbardziej wkurza mnie
promocja "swoich" i czerwonych na koncercie-należy prześledzić jakich
ludzi tam się zaprasza...i jeszcze jedno..."podbiega młody człowiek z
puszką, trąca mnie , innych i krzyczy "sie ma , sie ma "- a jak się
NIE MA - tego on już nie rozumie...tak im wyprali mózgi...ten dzień
jest dla mnie okropny i najczęściej nie wychodzę z domu i nie oglądam
TV...OWSIAK ŻYJE JAK KRÓL WSPIERANY PRZEZ MEDIA ...ALE... GDYBY TEN CZAS REKLAMOWY WE WSZYSTKICH ŚRODKACH MASOWEGO PRZEKAZU PRZELICZYĆ NA PIENIĄDZE...TO...OKAZAŁOBY SIĘ ŻE JEST TO WIĘKSZA SUMA OD ZEBRANEJ W CAŁEJ POLSCE!?!?!

...niepotrzebne sa żadne "orkiestry" albo cwani pośrednicy.
W Australii każda stolica stanowa ma własny szpital dziecięcy a przy nich dotacyjne fundusze budżetowe administrowane częściowo przez szpital , częściowo przez społeczników (zawsze starszych ) i częściowo przez władze stanowe. Jest regularnie auditowany przez instytucje kontrolujące. Niema kłopotu ani strachu ze czek lub datki gotówkowe trafia do "orkiestry" lub bedą finansować styl życia "organizatorów "...
System od kilku pokoleń działa bardzo sprawnie.
Owsik ani żadna "orkiestra" nikomu nie jest do niczego potrzebna.

jest przeznaczane na działalność statutową !!! Takie dane zostały opublikowane lata temu. Działalność statutowa to działalność na rzecz celu. Reszta 95 % jest przeżerana przez Cwaniaków żerujących na naiwności, łatwowierności, litości i głupocie darczyńców. Narodowe Żebractwo urosło do rangi Cnoty ???

Mam dość tego komucha w telewizji i poza nią. W 2008 roku WOŚP zebrała 32 147 538,63. Caritas w tym samym roku zebrał 120 988 650,08. Rządowy propagandysta Owsiak robi się na celebrytę wykorzystując do tego wpływy jakie ma wśród polityków PO i w TVP. Nie dam grosza na jego show.
ps. W podatkach płacimy ok. 30 - 60 tys. zł rocznie (mam na myśli wszystkie podatki, również VAT i ZUS) Za te pieniądze obsługa również w służbie zdrowia powinna być wzorowa.

w Polsce na dzisiaj działa prawie 200 tysięcy stowarzyszeń i fundacji charytatywnych. Wszystkie one doją bezczelnie naiwnych Polaków jak mogą.Problem nie w tym aby Polaków zniechęcać do dawania datków ale aby ich wreszcie uświadomić jacy są naiwni, podać ile tej ich kasy idzie na właściwą działalność charytatywną a ile na prezesostwo i kolesiostwo w nich zatrudniane , spowodować zmianę chorych przepisów aby te fundacje i stowarzyszenia nie mogły już więcej wydawać tej zebranej kasy na siebie i swoje balangi, znieść odpis WAT aby prezesi nie robili na tym kolejnych milionów bez podatków.

Kiedyś dawałam datki na WOŚP,ale odkąd mam większą wiedzę na temat pieniędzy zbieranych podczas tej akcji - nie robię już tego.Te pieniądze, które zbiera Owsiak angażując miliony ludzi na całym świecie, przy zaangażowaniu i finansowaniu przez samorządy w każdym mieście i angażowaniu mediów przez cały dzień i tak są niewspółmiernie małe w stosunku do tego co robi np.CARITAS czy fundacje E.Błaszczyk,A.Dymnej itp. Najważniejsze jest by robić coś dobrego dla innych bez: rozgłosu,kamer i pochwał.
Owsiak robi wszystko na pokaz. Pamiętam rok 2010, gdy w niedzielę trwała cisza przedwyborcza w wyborach prezydenckich, to w Krakowie "grała" WOŚP dla powodzian - wiadomo przecież kogo popiera Owsiak.
Nie chcę, aby za moje pieniądze "robiła, co chce" młodzież na Przystanku Woodstock.Widziałam publikowanie w mediach zdjęcia półnagich i nagich dziewcząt,młodych paplających się w błocie niczym świnie i zdziwiona byłam tym, co powiedział tam zaproszony ksiądz Boniecki:: "RÓBTA, CO CHCETA" - no i robili, co chcieli - za akceptacją duchownego.
Szkoda tylko tej młodzieży, która nierzadko na mrozie stoi z puszkami i ofiarodawców, którzy liczą na to, że wspierają cenną inicjatywę.
Nie łudźmy się!!!I tak dzięki temu nie dostaniemy się łatwo do lekarza lub szpitala, wielu seniorów i tak nie będzie miało z czego wykupić leków. To jest czysta propaganda i po części wyręczanie rządu od tego, co powinien zapewnić obywatelom.Jednym słowem: NIE MASZ PIENIĘDZY LUB ZNAJOMOŚCI TO TWÓJ PROBLEM...Niestety !!!!

Nigdy Owsiak nie odpowiedział na pytania dotyczące rozliczenia zebranych pieniędzy.

Ile wydaje na sprzęt??

Ile wydaje na woodstok???

Ile zjada sama fundacja???

Nigdy nie przedstawiono takiego rozliczenia a ci którzy się domagali takiego dokumentu są traktowani jak zbiry , bandyci ,faszyści.

Owsiaka nie lubię. Uważam go za lewackiego agitatora . Pomimo to dałbym pieniądze na jego akcję ale pod warunkiem ,że całość pieniędzy będzie wydana na szczytny cel doposażenia szpitali w sprzęt medyczny.

Wiadomo ,że tak nie jest więc nie ma mowy o wspieraniu WOŚP.

W wielkim namiocie o nazwie Akademia Sztuk Przepięknych ci ludzie prali mózgi zebranej tam młodzieży.

skoro to samo zło to czemu prezydent w-wy popierał wośp w 2003 r. sam przekazywał pieniądze?

Odniosę się do wszystkich punktów:
1. Całkowita zgoda. Gołym okiem widać jak sprawną instytucją jest WOŚP.
2. Nie wiem , dane dotyczące kosztów tej fundacji są bardzo niepewne. Warto wspomnieć , że koszty całego przedsięwzięcia oscylują miedzy 50 a 100%(w najgorszym razie oznacza to , że zebranie 30 mln zł kosztuje drugie tyle). Ile jest tak naprawdę nie wiadomo.
3. Pomocą nie jest nakarmienie człowieka raz w roku , tylko codziennie.
4. Napisałbym , że przez cały establishment.
5. Nic dodać.
Owsiakowi nic nie daję , wolę inne prawdziwe organizacje charytatywne.

i prawda, już dawno ich olałem

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl